https://gateway.trip.ir/api/

با جاذبه های دیدنی استانبول در تور استانبول آشنا شوید

به روز رسانی: 15 مهر ، 1399 جاذبه های گردشگری

با جاذبه های دیدنی استانبول در تور استانبول آشنا شوید

استانبول محبوب ترین شهر برای سفر ایرانیها به شمار می رود که در تور استانبول بهتر می توان از جاذبه های دیدنی این شهر بازدید کرد. فرقی نمی کند که در چه ماه یا فصلی از سال به این شهر سفر می کنید، استانبول شهری است که همیشه در آنجا توریست و گردشگران جنب و جوش دارند و هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد. تورهای استانبول که از 3 شب و چهار روز شروع می شوند و تا تورهای 6 شب و هفت روز نیز ادامه پیدا می کنند برای شما یک بازه ای در نظر گرفته شده است تا در آن چند روز، از جاذبه های گردشگری استانبول دیدن کنید. ما برای شما در اینجا دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استانبول را لیست کرده ایم و توضیحات آن را نیز اراده داده ایم و این شما هستید که بر اساس تعداد شب های تور استانبول که خریده اید تصمیم می گیرید برای هر کدام چقدر وقت بگذارید.

مسجد ایاصوفیه

منطقه ای که امروزه آن را با نام استانبول می شناسیم در گذشته ای دور به آن قسطنطنیه می گفتند و در آن زمان ها که در حدود قرن ششم میلادی بوده است یک کلیسای جامع در این شهر به وجود آمد که در زمان امپراطوری عثمانی تبدیل به مسجد شد و نام مسجد ایاصوفیه از همان زمان ها تبدیل به یک شاخصه مهم برای این شهر شد.

مسجد ایاصوفیه یک مسجد بسیار بزرگ است و این ابعاد باعث شده است از مسافت های دور نیز قابل مشاهده باشد. برای ساخت این سازه عظیم در حدود 6 سال زمان گذاشته اند و این زمانی نسبتاً کوتاه می باشد، البته این ساخت عجله ای باعث شد تا در زمان های دورتر سقف و جاهای دیگر این مسجد ریزش پیدا کند که توسط معماران وقت، به سرعت ترمیم شد.

از نگاره های بسیار پیچیده برای این مسجد استفاده نشده است و در عین سادگی بسیار با شکوه به نظر می رسد، شاید یکی از این مواردی که باعث ابهت آن می شود ارتفاع بسیار زیاد بنای داخلی است.

جالب است بدانید در زمان عثمانی به مسجد ایاصوفیه 4 مناره اضافه شد و این سبک معماری را نیز می توان در مسجد آبی استانبول نیز مشاهده کرد.

کاخ توپکاپی

با گذر از منطقه فاتیح در استانبول، حتماً کاخ توپکاپی را خواهید دید که در سال 1465 ساخت آن تکمیل شده بود، این بنا به دستور محمت فاتح ساخته شده بود.خاندان های بزرگ عثمانی به همراه خانواده خود در این کاخ زندگی می کردند، توجه داشته باشید که این کاخ روزهای شنبه تعطیل است و برای بازدید از آن باید در حدود 3 ساعت وقت بگذارید، این قصر بلیط ورودیه دارد و از 9 صبح تا 6 عصر باز می باشد. 

مسجد سلطان احمد

این مسجد که با نام مسجد آبی نیز شناخته می شود یکی از بی نظیرترین مساجد کشور ترکیه است که به علت قرار گیری کاشی های آبی رنگ داخل مسجد به این نام شهرت یافته است. اگر به استانبول سفر می کنید حتماً از این مسجد بازدید کنید. این بنا در زمان سلطان احمد ساخته شد و مهم ترین ویژگی شناسایی این مسجد از فواصل دور، 6 مناره بودن آن است. توجه داشته باشید که برای ورود به مساجد و اماکن مذهبی، حتماً پوشش مناسب داشته باشید.

فرودگاه جدید استانبول

شاید یک فرودگاه یک جاذبه توریستی به حساب نیاید ولی وقتی این فرودگاه بزرگترین فرودگاه جهان باشد حتماً یک جاذبه دیدنی نیز خواهد بود. با خرید بلیط هواپیما استانبول این شانس را دارید که از این فرودگاه نوساز و جدید که به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان شناخته می شود بازدید کنید.

موزه استانبول

به شما پیشنهاد می کنیم اگر اهل فرهنگ و تاریخ یک کشور نیستید با توجه به زمان محدودی که در تور استانبول دارید از موزه های این شهر در صورت اضافه آوردن وقت دیدن کنید، در واقع موزه ها در اولویت اول قرار ندارند.

بازار بزرگ استانبول

از جاذبه های دیدنی هر شهر می توان به بازار بزرگ آن اشاره کرد. بازار بزرگ استانبول نیز یکی از آن بازاهای سنتی هیجان انگیز است که همه گردشگران از آن بازدید می کنند. قدمت این بازار به قرن پانزدهم میلادی باز میگردد که سلطان احمد دستور ساخت یک بازار سرپوشیده را داد. این بازار از 9 صبح تا 7 عصر باز می باشد.

بازار ادویه استانبول

این بازار که به بازار مصری ها نیز معروف است در منطقه فاتیح قرار گرفته است. مهمترین فرقی با ورود به این بازار متوجه آن خواهید شد بوهای مختلف از گیاهان و ادویه جات مختلف است و مطمدناً با ورود به این بازار دست خالی باز نخواهید گشت. این ادویه جات مصری نیستند و علت نامگذاری این بازار به بازار مصری ها این است که پول ساخت این بازار از مالیات هایی است که در گذشته مصری ها به این شهر می پرداخته اند و این بازار با آن پول ها ساخته شده است. در بازار ادویه استانبول حدود 90 مغازه وجود دارند.

کاخ دولما باغچه

در قرن نوزدهم بود که این کاخ در منطقه بسفر ایجاد شد. این کاخ به دستور سلطان عبدالمجید عثمانی ساخته شد. این کاخ 285 اتاقه جای مناسبی برای تفریح نیم روزه در استانبول و عکاسی به شمار می رود. این کاخ جاهای مختلفی برای بازدید دارد، پس فراموش نکنید که در تور استانبول حتماً از این مکان دیدنی بازدید نمائید.

برج گالاتا

می توانید از پله های این برج بالا بروید و نمای زیبای استانبول را مشاهده کنید. برج گالاتا که تا دیر زمانی بلندترین سازه شهر به شمار می رفت 67 متر ارتفاع دارد و برای نظارت بر کشتی ها ساخته شده بود و هم اکنون به جاذبه ای برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

مسجد فاتیح

از دیگر مساجد قدیمی و توریستی استانبول مسجد فاتیح است که در گذشته بارها شاهد تخریب بخشی از آن بوده ایم. این بنا را نیز می توانید در اولویت های آخر خود برای بازدید قرار دهید.

میدان تکسیم و خیابان استقلال استانبول

مهم ترین، جذاب ترین و معروف ترین بخش استانبول را می توان میدان تکسیم و خیابان استقلال دانست. مگر می شود به استانبول رفت و از این منطقه دیدن نکرد؟! اکثر افراد نیز برای رزرو هتل در استانبول تمایل دارند تا در مرکز شهر که همان میدان تکسیم است هتل خود را رزرو کنند. این منطقه پر جنب و جوش ترین منطقه شهر است و رستوران ها و مغازه ای مختلفی را می توانید در خیابان استقلال مشاهد کنید و ساعت ها بدون خستگی در این خیابان جذاب مشغول باشید.

تنگه بسفر

این تنگه شهر استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تبدیل کرده است و قایق های تفریحی مختلفی در این تنگه هستند که می توانید از آنها برای بازدید بهتر استفاده نمائید.

مراکز خرید استانبول

مراکز خرید استانبول یکی از بهترین ها برای خرید اجناس مارک و برند هستند و در در بخش اروپایی آن بیشتر دیده می شوند.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc