https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ماهان

Mahan

ماهان
ماهان

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ایران است . این شرکت اولین هواپیمایی خصوصی ایران است و در سال 1371 تاسیس شده است. این ایرلاین یکی از ایرلاین های برتر ایرانی و بزرگترین ایرلاین کشور است. ماهان ایر به حدود 60 مقصد پرواز می کند و مسیرهای پروازی مختلفی در داخل و خارج از کشور دارد. پروازهای این ایرلاین بسته مقصد مورد نظر، به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه است. قیمت پروازهای ماهان ایر نسبت به کیفیت آن مناسب است. هواپیمایی ماهان در تهران مستقر است و در مراکز فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران و فرودگاه بین‌المللی مهرآباد فعالیت دارد. 

بلیط هواپیما ماهان

بلیط هواپیمایی ماهان قیمت مناسبی دارد و در کنار آن کیفیت بالایی در خدمات خود ارائه می دهد. رزرو آنلاین پرواز ماهان به سادگی امکان پذیر است. ماهان ایر امکان خرید اینترنتی بلیط و صدور کارت پرواز آنلاین و رزرو صندلی آنلاین را دارد. انتخاب صندلی و کنسلی بلیط ماهان نیز از مواردی است که برای مسافران در نظر گرفته شده است.

خرید آنلاین بلیط هواپیمایی ماهان

شما می توانید از Trip.ir به صورت آنلاین و اینترنتی بلیط هواپیما بخرید. با وارد کردن نام مبدا و مقصد و تاریخ سفر، بلیط های آن روز را جستجو کنید.

چک این آنلاین نیز از ویژگی های مثبت هواپیمایی ماهان است. چک-این آنلاین از 24 ساعت قبل از پرواز انجام می شود و 90 دقیقه قبل از آن بسته می شود. برای مسافران پروازهای بین المللی ماهان، پذیرش آنلاین فقط برای مسافرانی است که از فرودگاه امام خمینی (ره) سفر می کنند. در مسیرهای داخلی نیز چک-این آنلاین فقط برای مسافرانی است که از تهران، کرمان، شیراز ، اهواز ، زاهدان ،قشم ، ساری و تهران ، مهرآباد ، بندرعباس ، مشهد ، خرم آباد و ایلام ، سیرجان و اصفهان پرواز می کنند.

برنامه پروازی هواپیمایی ماهان

مقاصد پرواز داخلی ماهان

مقاصد پرواز داخلی ماهان  است. برنامه پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان را می توانید با جستجو در قسمت بلیط ها دقیق‌تر ببینید. هواپیمایی ماهان در مسیرهای زیر پرواز داخلی دارد:

مقاصد پرواز خارجی ماهان

مقاصد پرواز خارجی ماهان به سمت فرودگاه های خارجی مانند بیروت، اربیل ، ترکیه ، استانبول ، دبی ، افغانستان ، ارمنستان ، چین ، آلمان ، عراق ، کویت ، مالزی ، روسیه و عربستان سعودی است. برنامه پروازهای خارجی هواپیمایی ماهان را می توانید با جستجو در قسمت بلیط ها دقیق‌تر ببینید. هواپیمایی ماهان در مسیرهای زیر پرواز خارجی دارد:

پرواز چارتری و سیستمی هواپیمایی ماهان

پروازهای چارتری ماهان برای افرادی که می خواهند با قیمت کمتر سفر کنند مناسب است. همچنین می توانید بلیط لحظه آخری هواپیمایی ماهان را برای قیمت ارزان تر نیز جستجو کنید. اگر به دلیل شغلتان زیاد سفر می کنید بلیط سیستمی ماهان گزینه خوبی است زیرا در هنگام استرداد قابلیت برگرداندن بخش زیادی از مبلغ را دارد.

بار مجاز هواپیمایی ماهان

مقدار بار مجاز در هواپیمایی ماهان در پرواز داخلی کلاس اقتصادی 20 کیلوگرم و در کلاس تجاری 25 کیلو بار است. برای پرواز خارجی نیز در کلاس اقتصادی  30 کیلوگرم و کلاس تجاری 40 کیلوگرم بار مجاز است. همچنین مجموع طول و عرض و ارتفاع چمدان نباید از 158 بیشتر باشد.

برای بار داخل کابین مقدار مجاز در کلاس اکونومی 5 کیلوگرم و برای کلاس بیزنس 7 کیلوگرم است.

می توانید برای پیگیری بار هواپیمایی ماهان به باجه مربوطه در فرودگاه مرجعه کنید اما اگر از خدمات کارگو هواپیمایی ماهان استفاده می کنید می توانید برای پیگیری بار به سایت جهان ترابر ماهان مرجعه کنید.

انواع کلاس های پروازی ماهان

کلاس های هواپیمایی ماهان در دو کلاس اکونومی و کلاس بیزینس قرار می گیرد. این کلاس های پرواز بسته به خارجی بودن یا داخلی بودن پرواز نیز با هم تفاوت هایی دارند.

کلاس اکونومی ماهان ایر

کلاس اکونومی مقرون به صرفه ترین کلاس کابین ماهان ایر است.

خدمه کابین کلاس اکونومی ماهان ایر برای رسیدگی به مسافران و اطمینان از ایمنی مسافران در طول مدت پرواز ، ماهرانه آموزش دیده اند.

هر مسافر می تواند از منوی پرواز هواپیمایی از میان نوشیدنی ها و میان وعده ها انتخاب کند.

هر کابین کلاس اقتصادی مجهز به صفحه ای 42 اینچی است که تصاویر مربوط به پرواز و فرود دوربین خلبان زنده را نشان می دهد.

صندلی های کلاس اکونومی ماهان دارای فضای 31 اینچی هستند تا راحتی و فضای پا را برای هر مسافر تضمین کنند.

کلاس بیزینس ماهان ایر

کلاس بیزینس بهترین کلاس پروازی کابین ماهان ایر است که بالاترین استاندارد خدمات را دارد.

مسافران کلاس بیزینس توسط خدمه کابین هواپیمایی که به طور خاص برای ارائه خدمات ویژه آموزش دیده اند، خدمت رسانی خواهند شد.

غذاهای ایرانی و بین المللی در کترینگ مدرن این شرکت هواپیمایی آماده می شوند و منوی کاملی دارد.

تمام کابین های کلاس تجاری یا کلاس بیزینس نیز مجهز به یک صفحه تلویزیون 42 اینچ LED هستند که دارای یک دوربین زنده است که پرواز و فرود از کابین خلبان را نشان می دهد.

علاوه بر این ، در پروازهای بین المللی طولانی مدت ، هر مسافر می تواند طیف وسیعی از فیلم ها و سرگرمی ها را بر روی مانیتور تلویزیون شخصی تماشا کند و یک کیت امکانات کلاس بیزینس و همچنین یک پتو و بالش به آن‌ها تعلق می گیرد.

صندلی های کلاس بیزینس ماهان، پشتی و زیرپایی کاملاً قابل تنظیم دارند و فضای اضافی برای قرار گرفتن پا را فراهم می کنند تا مسافران بتوانند کاملا دراز بکشند.

ناوگان پروازی ماهان

ناوگان هواپیمایی ماهان شامل 57 هواپیما است که 31 فروند آن‌ها فعال هستند. 2 فروند هواپیمای ​​بوئینگ 747-300 دو طبقه، 7 فروند ایرباس  A340-600 ، 4 فروند ایرباس  A340-300 ، 14 فروند ایرباس  A300-600، 10 فروند ایرباس  A310-300 و 17 فروند هواپیمای  BAE 146-300 است.

غذای هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان یک مرکز پیشترفته کترینگ برای مسافران دارد. به همین دلیل صبحانه هواپیمایی ماهان و سایر وعده های غذایی این هواپیمایی کیفیت بالایی دارند. این مجموعه هزاران پرس غذا در روز تولید می کند و کارشناسان خبره و با تجربه ای با آن همکاری می کنند. این کترینگ، غذای پروازهای هواپیمایی ماهان و چندین کمپانی داخلی و خارجی را تولید می کند. این مجموعه آزمایشگاه و انبار پیشترفته ای برای حفظ و بالا بردن کیفت مواد غذایی دارد.

برای مسافران پروازهای خارجی نیز امکان سفارش غذای مخصوص هنگام رزو بلیط نیز میسر است. این کار باید حداقل سه روز قبل از پرواز انجام شود.

اطلاعات شرکت هواپیمایی ماهان

مالک و صاحب هواپیمایی ماهان مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین است که در واقع هواپیمایی ماهان زیرمجموعه آن است. دفتر مرکزی هواپیمایی ماهان در صادقیه تهران قرار دارد. تاریخچه شرکت هواپیمایی ماهان به سال 1371 و تاسیس آن در کرمان بر می گردد.

شماره تماس و تلفن هواپیمایی ماهان : 48384848 9821+ و 48380 9821+

وب سایت: www.mahan.aero

کد یاتا: W5

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc