https://gateway.trip.ir/api/

پرواز پوکت و خرید بلیط هواپیما پوکت

پرواز پوکت
پوکت

راهنمای سفر به پوکت

پوکت یا فوکت جزیره ای رویایی که به خاطر طبیعت بی بدیل و غواصی در سواحل مرجانی به عنوان یکی از محبوبترین مقاصد ساحلی آسیا شناخته شده است. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل های آن فراگرفته است و نیم دیگر را هم کوه هایی سربه فلک کشیده ای در برگرفته است، تماشای مناظر طبیعی پوکت بسیار لذتبخش است. در واقع جزیره پوکت آنقدر زیبایی و رنگ و شگفتی دارد که گاه آن را با جزایر قناری مقایسه می کنند. اقامت در پوکت برای گردشگرانی که عاشق ساحل و طبیعت هستند، یک مقصد ایده آل و فوق العاده جذاب به حساب است. می توان گفت سفر به این جزیره زیبا در مقایسه با جزایر مشابه اقتصادی تر خواهد بود؛ چرا که هزینه های سفرمثل بلیط هواپیما و هتل قیمت مناسبی دارد.

دلایل سفر به پوکت
خریدن سوغاتی از بازار فوتای پوکت
تجربه کردن تمامی ورزش های جذاب آبی
دیدن مجسمه 45 متری بودا و عکاسی از آن
تماشا کردن طلوع آفتاب درخشان تر از همه جا
تجربه کردن ماساژ پا با ماهی های کوچک پوکت
میتوانید انواع نودل های لذیذ را در رستوران های پوکت امتحان کنید

بلیط هواپیما پوکت
بلیط هواپیما پوکت ( بلیط هواپیما چارتر پوکت) در زمان های خلوتی به 3 میلیون تومان نیز می رسد چرا که در حال حاضر پرواز مستقیم پوکت به صورت معمول و میانگین با یک بلیط هواپیما پوکت( بلیط رفت و برگشت پوکت) با یکی از ایرلاین های خارجی 6 میلیون تومان است که بسته به زمان پروازمتغیر است. باید بدانید هیچ پرواز ایرانی مستقیمی به پوکت وجود ندارد و باید با یک توقف به پوکت بروید.
پوکت آب و هوای گرمسیری دارد؛ از آبان ماه تا فروردین ماه خشک است و از اواخر خرداد تا اواخر شهریور بارانی است. در این شهر گاه بارندگی های شدیدی  پیش می آید که گردشگران را به دلیل ناگهانی بودن اش حیرت زده می کند. فصل خیلی گرم این شهر از اواخر فروردین آغاز می‌شود و تا اواخر خرداد ادامه دارد. تابستان، فصل باران‌های موسمی است که از اواسط خرداد شروع می‌شود و تا اوایل آبان هم دوام دارد. البته صبح تا ظهر، بیشتر وقت‌ها هوا صاف و آفتابی است، اما عصرها معمولا باران می‌بارد. بهترین وقت سفر به پوکت هم، از اواسط آبان تا اواسط اسفند است که دریا گرم و آرام است.
واحد پول تایلند: بت 
زبان رسمی و ملی کشور تایلند، تایلندی است
ساعت رسمی کشور تایلند دو ساعت و نیم از ایران جلوتر است.
جهت رانندگی: چپ
هتل های ۱ ستاره بین ۲۰۰-۱۶۰۰ بات
هتل های ۲ ستاره بین ۳۰۰-۲۸۰۰ بات
هتل های ۳ ستاره بین ۳۰۰-۳۱۰۰ بات
هتل های ۴ ستاره بین ۶۵۰ تا ۹۰۰۰ بات
هتل های ۵ ستاره بین ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰۰ بات

مهمان خانه و هتل آپارتمان های پوکت
هزینه ‌های اقامت در پوکت بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات متفاوت است. حدود ۶۰۰ هتل آپارتمان، مهمان خانه و هاستل در جزیره پوکت وجود دارد
هزینه های اقامت در پوکت از شبی ۱۰۰-۲۰۰۰ بات متفاوت است.
پیش شماره ۶۶+
شماره اضطراری (پلیس، آمبولانس، آتش نشانی): ۹۱۱
شماره پلیس گردشگری: ۱۱۵۵
تاکسی از 40هزارتومان به بالا است.
اتوبوس بین ۱۰ تا ۴۰ بات  قیمت دارد.
توک توک بین ۴۰ تا ۱۰۰ بات  است.
اجاره ماشین حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بات است.
اجاره موتور روزی ۲۰۰ بات  است.
قایق بین ۱۸۰۰-۵۰۰ بات  است.
•  فانتاسی
•  جزیره فی فی
•  خلیج فانگ نا
•  آکواریوم پوکت
•  شهر قدیمی پوکت
•  ساحل نائی هان
هزینه این نوع ویزا برای هر نفر ..... یورو است
گرفتن ویزا از سفارتخانه حداقل سه روز کاری زمان می برد.
اصل و کپی بلیط به مقصد تایلند
کپی گذرنامه، کارت ملی و شناسنامه
گردش 3ماه آخر حساب
اصل گذرنامه
عمدتا آژانس های مسافرتی برای شما سیم کارت این کشور را تهیه می کنند. سرعت اینترنت سیم کارت بسیار بالاست و دیگر نیازی به استفاده از وای فای هتل ندارید چون می توانید تماس اینترنتی یا تماس تصویری برقرار کنید و از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. با شارژ سیم کارت می توانید اینترنت نامحدود داشته باشید. برای شارژ کارت هم کافی است به یکی از مارکت ها مراجعه کنید و از کلمه شارژ استفاده کنید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ