https://gateway.trip.ir/api/

پرواز سمرقند و خرید بلیط هواپیما سمرقند

پرواز سمرقند
سمرقند

مسیرهای پرطرفدار به سمرقند و ارزان ترین قیمت در 7 روز آینده

سمرقند

راهنمای سفر به سمرقند

سمرقند از کهن ترین شهرهای جاده ابریشم است. شهری که در سفرنامه های قدیمی به مروارید تشبیه شده در جنوب ازبکستان قرار گرفته است. آثار بی نظیر معماری از دوره های مختلف تاریخی، برای هر گردشگری شگفت انگیز است. تاثیر هنر و فرهنگ ایرانی را در این آثار می توانید مشاهده کنید. اگر هدف شما سفری گردشگری به سمرقند است با ویژگیهای این شهر آشنا شوید:
بازدید از باشکوهترین بناهای تاریخی چون الغ بیگ
غذاهای ازبکی خوشمزه چون پلاو
بازار سمرقند و جلوه های کهن جاده ابریشم
خرید سوغات به ویژه قالی ابریشمی سمرقند
تجربه زندگی سنتی در قلب شهر کهن
دیدن آرامگاه تیمور

بلیط هواپیما سمرقند
بلیط هواپیما سمرقند برای سفر به قلب آسیای میانه
سمرقند از شهرهای گردشگری معروف در آسیای میانه است. اگر می خواهید به ازبکستان سفر کنید، حتما سمرقند اولین انتخاب شماست. اگر در ماه مرداد به سمرقند سفر کنید، شانس شرکت در فستیوال ترانه شرق را پیدا می کنید. در این فستیوال شما با بهترین موسیقی و آواز ازبکستان آشنا خواهید شد. پاییز زمان مناسبی برای تهیه بلیط سمرقند است چون از میزان سفرها کم شده و شانس بلیط ارزان بیشتر است. پروازهای مقصد سمرقند معمولا با چند توقف همراه است. سایت تریپ به شما کمک می کند بهترین ایرلاین و مناسبترین بلیط خود را پیدا کنید.

روش جستجوی آنلاین بلیط هواپیما سمرقند

ساده ترین راه خرید بلیط مراجعه به سایت تریپ است. جستجوی پرواز سمرقند شامل چهار گزینه اصلی است که در یک نوار بالای صفحه قرار دارد:

مرحله اول باید نوع بلیط یعنی بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت را انتخاب کنید.

مرحله دوم مبدا و مقصد را مشخص کنید.

در قسمت مبدا سه ‌حرف اول  تهران یا Tehran را به عنوان مبداء و سه حرف اول سمرقند یا  Samarqand  را به عنوان مقصد، تایپ کنید. بعد از تایپ حروف نام شهر، سیستم به شما یک لیست پیشنهاد می کند شامل مسیرهای پرطرفدار تا راحتتر انتخاب کنید.

مرحله سوم تاریخ رفت و برگشت سفرتان را به صورت میلادی یا شمسی مشخص کنید.

مرحله چهارم تعداد مسافران را تعیین کنید. با کلیک روی این بخش می توانید همزمان نوع بلیط خود را بین اکونومی یا بیزینس انتخاب کنید.

مرحله آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. شما به سرعت نتایج  پروازها  و قیمت بلیط سمرقند را در تاریخ مورد نظر خواهید دید.

روش استفاده از فیلترهای جستجوی بلیط سمرقند

در سمت راست این صفحه، لیست فیلترها قرار دارد تا شما بتوانید بلیط سیستمی یا بلیط چارتر سمرقند را با مناسب ترین قیمت پیدا کنید. این فیلترها شامل:

نوع بلیط، خطوط هوایی (ایرلاین ها) ، ساعت حرکت، مدت زمان توقف، تعداد توقف و فرودگاه ها است. شما با انتخاب هر فیلتر، نتایج جدیدی را می بینید.

همچنین بالای قسمت نتایج، سه فیلتر دیگر موجود است: مناسب ترین قیمت، ساعت پرواز و کمترین زمان پرواز که کار شما را برای یافتن بلیط ساده می کند.

تاثیر فیلترها در خرید بلیط سمرقند

شما می‌توانید به کمک فیلترها هنگام خرید بلیط هواپیما سمرقند از تریپ، پرواز را از لحاظ زمان (مدت انتظار و ساعت فرود،) و از نظر قیمت (از ارزان ترین تا گران ترین) به راحتی بررسی کنید. همچنین فیلترینگ به شما امکان مقایسه قیمت ها را در صفحه نتایج خواهد داد. در قسمت جزئیات بلیت، اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و بار مجاز، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین مشخص شده است. شما می توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب، فیلترها را تغییر دهید.

اگر پرواز تهران به سمرقند مورد نظر خود را پیدا کرده اید، با انتخاب دکمه خرید کنید، وارد مرحله ثبت اطلاعات می‌شوید. برای خرید نهایی باید مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره‌ی پاسپورت را وارد کنید.

انتخاب فرودگاه در خرید بلیط هواپیما سمرقند

سمرقند دارای یک فرودگاه با نام فرودگاه سمرقند است. توجه کنید که هنگام خرید بلیط هواپیما تهران سمرقند، در بخش فیلترها 1 انتخاب دارید:

فرودگاه بین‌المللی سمرقند SKD

روش خرید بلیط ارزان سمرقند

اگر برای خرید بلیط ارزان سمرقند اقدام می کنید، کافی است به سیستم اطلاع از تغییر قیمت‌ها و یا تقویم قیمتی صفحه نتایج جستجو دسترسی داشته باشید. در این صورت می توانید ارزانترین بلیط  را از سایت تریپ خریداری نمایید.

روش خرید بلیط چارتر سمرقند

شما با جستجوی بلیط هواپیما، امکان خرید بلیط چارتر هم دارید. اگر برای تاریخ مورد نظر شما بلیط چارتر موجود باشد، در اولین نتایج هر پرواز به نمایش در می‌آید. همچنین با اعمال فیلترینگ مناسب، به بهترین قیمت ها دسترسی خواهید داشت. با مقایسه نرخ بلیط ها اقدام به خرید ارزان ترین بلیط چارتر سمرقند نمایید.

روش خرید بلیط لحظه آخری سمرقند

اگر دنبال بلیط مقرون به صرفه هستید، بلیط لحظه آخری سمرقند را خریداری کنید. این نوع بلیط همزمان با دیگر پروازهای تهران سمرقند در صفحه نتایج جستجو تریپ، قابل مشاهده است. برای اطمینان از خریدتان می‌توانید قیمت بلیط لحظه آخری را با قیمت بلیط سیستمی مقایسه کنید.

در مواردی ممکن است قیمت بلیط لحظه آخری از قیمت بلیط سیستمی بیشتر باشد. اگر بخواهید فقط به پروازهای لحظه آخری دسترسی داشته باشید، کافی است که از سیستم فیلترینگ تریپ استفاده کنید تا لیست را ببینید. همچنین تریپ ارزانترین بلیط لحظه آخری را به صورت آفر بلیط  در اختیار شما قرار می دهد.

مزیت های خرید بلیط هواپیما سمرقند از تریپ

خرید ارزان قیمت بلیط هواپیما سمرقند

خرید بلیط هواپیما از سایت تریپ، به شما شانس پیدا کردن ارزانترین قیمت پرواز تهران سمرقند را می دهد. قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ سفر شما تغییر می‌کند. شما قیمتها را به ترتیب از کمترین به بیشترین مشاهده می کنید.

خرید خدمات به همراه بلیط هواپیما

شما با خرید اینترنتی بلیط تهران سمرقند از تریپ می توانید خدمات اصلی سفر هوایی مانند ویزا، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و خدمات اختصاصی تشریفات فرودگاه را خریداری و از شانس تخفیف برخودار شوید.

امکان خرید بلیط هواپیما از ایرلاین‌های معتبر

شما هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی از تریپ، دسترسی آسان به انواع ایرلاین‌های معتبر دنیا را خواهید داشت. اگر ایرلاین مشخصی را برای خرید بلیط چارتر سمرقند  در نظر دارید، به کمک گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ انتخاب کنید.

امکان رزرو همزمان بلیط هواپیما و هتل سمرقند

با خرید بلیط از تریپ می‌توانید به صورت همزمان رزرو هتل سمرقند را با کارت شتاب آنلاین انجام دهید.

مقایسه آنلاین قیمت و خدمات ایرلاین‌ها

در سیستم خرید اینترنتی تریپ، تمامی پروازهای موجود و قیمت بلیط هواپیما را خواهید دید. شما امکان خرید بهترین پرواز مستقیم تهران سمرقند را خواهید داشت.

پرداخت با کارتهای شتاب

شما به سادگی می توانید هزینه بلیط خود را به صورت آنلاین و از طریق کارت شتاب پرداخت کنید. بلیط هواپیمای شما از طریق ایمیل یا پیامک حداکثر 20 دقیقه بعد پرداخت ارسال خواهد شد.

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

با استفاده از سامانه خرید بلیط هواپیما تریپ، امکان استرداد آنلاین وجود دارد. استرداد بلیط به صورت آنلاین سریعتر از مراجعه حضوری انجام می شود. ممکن است سفر شما به هر دلیلی تغییر کند. کافیست به سایت تریپ مراجعه کنید و با چند کلیک بلیط را آنلاین کنسل کنید. پس از لغو بلیط، مبلغ با کسر درصد کنسلی به حساب شما واریز می شود.

اطلاعات کاربردی پرواز قبل از خرید بلیط هواپیما

فاصله هوایی تهران سمرقند چقدر است؟

فاصله هوایی تهران سمرقند   1853 کیلومتر است.

مدت زمان پرواز تهران سمرقند چقدر است؟

با توجه به اینکه پرواز مستقیم از تهران به سمرقند وجود ندارد، متناسب با تعداد توقف، بیش از 8 ساعت طول می کشد.

اختلاف ساعت تهران سمرقند چقدر است؟

سمرقند 1 ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

کدام ایرلاین‌ها بلیط هواپیما سمرقند ارائه می کنند؟

هواپیمایی ترکیش، ایران ایر و ماهان، پرواز سمرقند را انجام می دهند.

چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما سمرقند اقدام کنیم؟

بستگی به تاریخ سفر شما دارد. برای خرید بلیط سمرقند مطمئن و برنامه ریزی شده بلیط سیستمی از چند ماه قبلتر در دسترس است.

آیا خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما سمرقند الزامی است؟

خیر نیازی نیست. شما می توانید فقط بلیط رفت بگیرید و بلیط بازگشت سمرقند را متناسب با سفر خود تهیه کنید.

آیا همیشه پرواز چارتر سمرقند ارزان است؟

در بیشتر موارد شما پرواز چارتر ارزان سمرقند پیدا خواهید کرد اما چارتر همیشه ارزان نیست و بستگی به هواپیمای چارتر دارد. به طور مثال اگر یک پرواز فرست کلاس چارتر شود، قیمت چارتری آن هم بالاست. همچنین در زمان پیک سفر بلیط چارتر ارزان نیست.

بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری سمرقند

به زمان سفر شما بستگی دارد. در ماههای اوج سفر، به سختی می توانید بلیط لحظه آخری سمرقند پیدا کنید.

امکان تغییر تاریخ یا تغییر نام در بلیط سمرقند وجود دارد؟

در صورت خرید بلیط سیستمی، شما می توانید بلیط خود را تغییر دهید اما در بلیط چارتری این امکان وجود ندارد.

بلیط هواپیما سمرقند در چه فصلی از سال ارزان‌تر است؟

با توجه به  سرمای زمستان  در سمرقند است، بلیط هواپیما در این فصل ارزانتر است.

فاصله فرودگاه سمرقند تا مرکز شهر چقدر است؟

فاصله فرودگاه سمرقند تا مرکز شهر 10 دقیقه است.

بهترین زمان سفر به سمرقند
از ماه می تا ژوئن و از ماه سپتامبر تا نوامبر بهترین زمان برای سفر به سمرقند است.
نکاتی که قبل از سفر به سمرقند باید بدانیم
سمرقند شهری امن برای گردشگران است و پلیس گردشگری امنیت مسافران خارجی را بر عهده دارد.
با سوغات سمرقند آشنا شوید.
لباس سنتی، سرامیکهای منقوش ، فرش و حکاکی روی چوب، سوغات معروف سمرقند است. 
آسانترین راه رزرو هتل های سمرقند
انتخاب هتل به میزان بودجه شما به سادگی از صفحه هتل تریپ امکان پذیر است. شما می توانید با صرف کمترین زمان، هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. مزیت استفاده از وب سایت تریپ دسترسی به رزرو تمامی هتل های سمرقند است که پیدا کردن قیمت مناسب را راحت می سازد. توجه داشته باشید رزرو هتل های سمرقند همواره با توجه به تاریخ و زمان در حال تغییر است. شما این شانس را دارید که لیست قیمت هتل ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید با توجه به امتیاز هتل  توسط  کاربران تریپ و یا نظرات ثبت شده، هتل مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.
معروفترین جاذبه های گردشگری سمرقند
موزه افراسیاب 
آرامگاه امیرتیمور گورکانی 
مجموعه شاه زنده 
آرامگاه سنت دانیال
مسجد بی بی خانم 
رصدخانه الغ بیگ 
مدرسه طلاکاری
مدرسه الغ بیگ 
مدرسه شیردار 
مسجد خضر
مقبره خواجه عبد درون
ریگستان 
شماره تلفن های ضروری سمرقند
پلیس: ۱۰۲
آمبولانس:۱۰۳
آتش نشانی: ۱۰۱
Hotel

پرطرفدارترین پروازهای خارجی

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc