https://gateway.trip.ir/api/

پرواز مزار شریف و خرید بلیط هواپیما مزار شریف

پرواز مزار شریف

مسیرهای پرطرفدار به مزار شریف و ارزان ترین قیمت در 7 روز آینده

راهنمای سفر به مزار شریف

مزار شریف از شهرهای بزرگ افغانستان در شمال این کشور است. این شهر مرکز استان بلخ از کهن ترین شهرهای دنیاست. رودخانه معروف آمو یا جیحون خط مرزی استان بلخ با ازبکستان است. دلیل نام گذاری شهر به مزار شریف، وجود آرامگاه منسوب به حضرت علی در این شهر است. این مزار که با نام مسجد کبود یا آبی شناخته می شود، نشان از تاریخ این منطقه دارد. نزدیک مزار شریف، می توانید به باغ جهان نما در شهر خلم بروید. این کاخ قدیمی در قرن 19 و با سبک هندی ساخته شده است. برای خرید سوغات مزار شریف به بازار قالی باید سر بزنید. دیدن این بازار زیبا و قالی های افغان با طرح و نقوش قدیمی را فراموش نخواهید کرد. از نان ها و شیرینهای سنتی مزار شریف غافل نشوید.


بلیط هواپیما مزار شریف

قیمت بلیط هواپیما مزار شریف

بلیط هواپیما مزار شریف | بلیط چارتر پرواز تهران مزار شریف

خرید بلیط پرواز تهران مزار شریف همچنین بهترین قیمت بلیط تهران مزار شریف و ارزان ترین نرخ قیمت پروازهای چارتر و سیستمی را در Trip.ir تجربه کنید!

خرید بلیط هواپیما مزار شریف در نوروز
مزار شریف از شهرهای مهم افغانستان است که ریشه های فرهنگی مشترکی با ایران دارد. جشن نوروز که با نام جشن گل سرخ شناخته می شود، زمان مناسبی برای سفر به این دیار است. این مراسم قدیمی در مسجد آبی برگزار می شود و گردشگران خارجی زیادی را جذب می کند. با توجه به اینکه عید زمان مسافرت در ایران است، بلیط مزار شریف را از چند ماه قبل به صورت سیستمی تهیه کنید. با مراجعه به سایت تریپ می توانید علاوه بر اطلاع از آخرین قیمت بلیط، با مقایسه ایرلاینها، مناسبترین قیمت را خریداری کنید.  

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما مزار شریف

روش جستجوی آنلاین بلیط هواپیما مزار شریف

ساده ترین راه خرید بلیط مراجعه به سایت تریپ است. جستجوی پرواز مزار شریف شامل چهار گزینه اصلی است که در یک نوار بالای صفحه قرار دارد:

مرحله اول باید نوع بلیط یعنی بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت را انتخاب کنید.

مرحله دوم مبدا و مقصد را مشخص کنید.

در قسمت مبدا سه ‌حرف اول  تهران یا Tehran را به عنوان مبداء و سه حرف اول مزار شریف یا  Mazarisharif  را به عنوان مقصد، تایپ کنید. بعد از تایپ حروف نام شهر، سیستم به شما یک لیست پیشنهاد می کند شامل مسیرهای پرطرفدار تا راحتتر انتخاب کنید.

مرحله سوم تاریخ رفت و برگشت سفرتان را به صورت میلادی یا شمسی مشخص کنید.

مرحله چهارم تعداد مسافران را تعیین کنید. با کلیک روی این بخش می توانید همزمان نوع بلیط خود را بین اکونومی یا بیزینس انتخاب کنید.

مرحله آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. شما به سرعت نتایج  پروازها و قیمت بلیط مزار شریف را در تاریخ مورد نظر خواهید دید.

روش استفاده از فیلترهای جستجوی بلیط مزار شریف

در سمت راست این صفحه، لیست فیلترها قرار دارد تا شما بتوانید بلیط سیستمی یا بلیط چارتر مزار شریف را با مناسب ترین قیمت پیدا کنید. این فیلترها شامل:

نوع بلیط، خطوط هوایی (ایرلاین ها) ، ساعت حرکت، مدت زمان توقف، تعداد توقف و فرودگاه ها است. شما با انتخاب هر فیلتر، نتایج جدیدی را می بینید.

همچنین بالای قسمت نتایج، سه فیلتر دیگر موجود است: مناسب ترین قیمت، ساعت پرواز و کمترین زمان پرواز که کار شما را برای یافتن بلیط ساده می کند.

تاثیر فیلترها در خرید بلیط مزار شریف

شما می‌توانید به کمک فیلترها هنگام خرید بلیط هواپیما مزار شریف از تریپ، پرواز را از لحاظ زمان (مدت انتظار و ساعت فرود،) و از نظر قیمت (از ارزان ترین تا گران ترین) به راحتی بررسی کنید. همچنین فیلترینگ به شما امکان مقایسه قیمت ها را در صفحه نتایج خواهد داد. در قسمت جزئیات بلیت، اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و بار مجاز، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین مشخص شده است. شما می توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب، فیلترها را تغییر دهید.

اگر پرواز تهران به مزار شریف مورد نظر خود را پیدا کرده اید، با انتخاب دکمه خرید کنید، وارد مرحله ثبت اطلاعات می‌شوید. برای خرید نهایی باید مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره‌ی پاسپورت را وارد کنید.

انتخاب فرودگاه در خرید بلیط هواپیما مزار شریف

مزار شریف دارای یک فرودگاه با نام میدان هوایی مزار شریف است. توجه کنید که هنگام خرید بلیط هواپیما تهران مزار شریف، در بخش فیلترها 1 انتخاب دارید:

فرودگاه بین‌المللی مزار شریف MZR

روش خرید بلیط ارزان مزار شریف

اگر برای خرید بلیط ارزان مزار شریف اقدام می کنید، کافی است به سیستم اطلاع از تغییر قیمت‌ها و یا تقویم قیمتی صفحه نتایج جستجو دسترسی داشته باشید. در این صورت می توانید ارزانترین بلیط  را از سایت تریپ خریداری نمایید.

روش خرید بلیط چارتر مزار شریف

شما با جستجوی بلیط هواپیما، امکان خرید بلیط چارتر هم دارید. اگر برای تاریخ مورد نظر شما بلیط چارتر موجود باشد، در اولین نتایج هر پرواز به نمایش در می‌آید. همچنین با اعمال فیلترینگ مناسب، به بهترین قیمت ها دسترسی خواهید داشت. با مقایسه نرخ بلیط ها اقدام به خرید ارزان ترین بلیط چارتر مزار شریف نمایید.

روش خرید بلیط لحظه آخری مزار شریف

اگر دنبال بلیط مقرون به صرفه هستید، بلیط لحظه آخری مزار شریف را خریداری کنید. این نوع بلیط همزمان با دیگر پروازهای تهران مزار شریف در صفحه نتایج جستجو تریپ، قابل مشاهده است. برای اطمینان از خریدتان می‌توانید قیمت بلیط لحظه آخری را با قیمت بلیط سیستمی مقایسه کنید.

در مواردی ممکن است قیمت بلیط لحظه آخری از قیمت بلیط سیستمی بیشتر باشد. اگر بخواهید فقط به پروازهای لحظه آخری دسترسی داشته باشید، کافی است که از سیستم فیلترینگ تریپ استفاده کنید تا لیست را ببینید. همچنین تریپ ارزانترین بلیط لحظه آخری را به صورت آفر بلیط در اختیار شما قرار می دهد.

مزایای خرید بلیط هواپیما مزار شریف در تریپ

مزیت های خرید بلیط هواپیما مزار شریف از تریپ

خرید ارزان قیمت بلیط هواپیما مزار شریف

خرید بلیط هواپیما از سایت تریپ، به شما شانس پیدا کردن ارزانترین قیمت پرواز تهران مزار شریف را می دهد. قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ سفر شما تغییر می‌کند. شما قیمتها را به ترتیب از کمترین به بیشترین مشاهده می کنید.

خرید خدمات به همراه بلیط هواپیما

شما با خرید اینترنتی بلیط تهران مزار شریف از تریپ می توانید خدمات اصلی سفر هوایی مانند ویزا، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و خدمات اختصاصی تشریفات فرودگاه را خریداری و از شانس تخفیف برخودار شوید.

امکان خرید بلیط هواپیما از ایرلاین‌های معتبر

شما هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی از تریپ، دسترسی آسان به انواع ایرلاین‌های معتبر دنیا را خواهید داشت. اگر ایرلاین مشخصی را برای خرید بلیط چارتر مزار شریف  در نظر دارید، به کمک گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ انتخاب کنید.

امکان رزرو همزمان بلیط هواپیما و هتل مزار شریف

با خرید بلیط از تریپ می‌توانید به صورت همزمان رزرو هتل مزار شریف را با کارت شتاب آنلاین انجام دهید.

مقایسه آنلاین قیمت و خدمات ایرلاین‌ها

در سیستم خرید اینترنتی تریپ، تمامی پروازهای موجود و قیمت بلیط هواپیما را خواهید دید. شما امکان خرید بهترین پرواز مستقیم تهران مزار شریف را خواهید داشت.

پرداخت با کارتهای شتاب

شما به سادگی می توانید هزینه بلیط خود را به صورت آنلاین و از طریق کارت شتاب پرداخت کنید. بلیط هواپیمای شما از طریق ایمیل یا پیامک حداکثر 20 دقیقه بعد پرداخت ارسال خواهد شد.

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

با استفاده از سامانه خرید بلیط هواپیما تریپ، امکان استرداد آنلاین وجود دارد. استرداد بلیط به صورت آنلاین سریعتر از مراجعه حضوری انجام می شود. ممکن است سفر شما به هر دلیلی تغییر کند. کافیست به سایت تریپ مراجعه کنید و با چند کلیک بلیط را آنلاین کنسل کنید. پس از لغو بلیط، مبلغ با کسر درصد کنسلی به حساب شما واریز می شود.

اطلاعات پروازی کاربردی قبل از خرید بلیط هواپیما تهران مزار شریف

اطلاعات کاربردی پرواز قبل از خرید بلیط هواپیما

فاصله هوایی تهران مزار شریف چقدر است؟

فاصله هوایی تهران مزار شریف  1411 کیلومتر است.

مدت زمان پرواز تهران مزار شریف چقدر است؟

مدت زمان پرواز تهران به مزار شریف 2 ساعت و نیم است. این زمان بسته به شرایط آب و هوایی و تعداد توقف بیشتر خواهد شد.

اختلاف ساعت تهران مزار شریف چقدر است؟

مزار شریف 1 ساعت از تهران جلوتر است.

کدام ایرلاین‌ها بلیط هواپیما مزار شریف ارائه می کنند؟

هواپیمایی کام ایر، ماهان، ایران ایر  و امارات، پرواز مزار شریف را انجام می دهند.

چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما مزار شریف اقدام کنیم؟

بستگی به تاریخ سفر شما دارد. برای خرید بلیط مزار شریف مطمئن و برنامه ریزی شده بلیط سیستمی از چند ماه قبلتر در دسترس است.

آیا خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما مزار شریف الزامی است؟

خیر نیازی نیست. شما می توانید فقط بلیط رفت بگیرید و بلیط بازگشت مزار شریف را متناسب با سفر خود تهیه کنید.

آیا همیشه پرواز چارتر مزار شریف ارزان است؟

در بیشتر موارد شما پرواز چارتر ارزان مزار شریف پیدا خواهید کرد اما چارتر همیشه ارزان نیست و بستگی به هواپیمای چارتر دارد. به طور مثال اگر یک پرواز فرست کلاس چارتر شود، قیمت چارتری آن هم بالاست. همچنین در زمان پیک سفر بلیط چارتر ارزان نیست.

بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری مزار شریف

به زمان سفر شما بستگی دارد. در ماههای اوج سفر، به سختی می توانید بلیط لحظه آخری مزار شریف پیدا کنید.

امکان تغییر تاریخ یا تغییر نام در بلیط مزار شریف وجود دارد؟

در صورت خرید بلیط سیستمی، شما می توانید بلیط خود را تغییر دهید اما در بلیط چارتری این امکان وجود ندارد.

بلیط هواپیما مزار شریف در چه فصلی از سال ارزان‌تر است؟

با توجه به اینکه زمستان مزار شریف سرد است، بلیط هواپیما در این فصل ارزانتر است.

فاصله فرودگاه مزار شریف تا مرکز شهر چقدر است؟

فاصله فرودگاه مزار شریف تا مرکز شهر 10 دقیقه است.

بهترین فصل برای سفر به مزار شریف

بهترین زمان سفر به مزار شریف
سپتامبر و اکتبر به دلیل هوای مناسب، بهترین زمان سفر به مزار شریف است. 

اطلاعات کاربردی و ضروری مزار شریف

نکاتی که قبل از سفر به مزار شریف باید بدانیم
با توجه به شرایط ناامن در افغانستان، فقط در مناطق گردشگری مزار شریف گشت و گذار خود را انجام دهید. از راهنمای محلی حتما کمک بگیرید. 

سوغاتی های شهر مزار شریف را بشناسیم

با سوغات مزار شریف آشنا شوید.
کلاه پشمی، قالیچه، زیورآلات و شیرینی سنتی، سوغات معروف مزار شریف است.

رزرو هتلهای مزار شریف

آسانترین راه رزرو هتل های مزار شریف
انتخاب هتل به میزان بودجه شما به سادگی از صفحه هتل تریپ امکان پذیر است. شما می توانید با صرف کمترین زمان، هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. مزیت استفاده از وب سایت تریپ دسترسی به رزرو تمامی هتل های مزار شریف است که پیدا کردن قیمت مناسب را راحت می سازد. توجه داشته باشید رزرو هتل های مزار شریف همواره با توجه به تاریخ و زمان در حال تغییر است. شما این شانس را دارید که لیست قیمت هتل ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید با توجه به امتیاز هتل  توسط  کاربران تریپ و یا نظرات ثبت شده، هتل مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.

جاذبه های گردشگری مزار شریف

معروفترین جاذبه های گردشگری مزار شریف
موزه روضه مبارک 
مسجد آبی 
پارک افغان ترک

شماره تماس های ضروری مزار شریف

شماره تلفن های ضروری مزار شریف
آتش نشانی: 101
پلیس: 102
آمبولانس: 103

پرطرفدارترین پروازهای خارجی

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc