https://gateway.trip.ir/api/

پرواز ماكو و خرید بلیط هواپیما ماكو

پرواز ماكو
ماكو

مسیرهای پرطرفدار به ماكو و ارزان ترین قیمت در 7 روز آینده

ماكو

راهنمای سفر به ماكو

ماکو یکی از منحصربفردترین شهرهای ایران است. شهری که در پناه کوه و صخره ها به صورت نواری باریک ساخته شده است. قدمت ماکو به دوره ساسانی می رسد. وقتی وارد این شهر شوید، بازدید از قلعه قبان بهترین راه برای دیدن شهر از بالای کوه است. در دل صخره های مشرف به شهر بام فرهاد و شیرین قرار دارد. این دستکند چند هزار ساله امروزه به داستان عاشقانه مظامی نسبت داده می شود. گشت و گذار در این شهر خطی و خوش منظر شما را به کاخ قلعه جوق می رساند، عمارتی به یادگار از دوران قاجار. از دیگر جاهای دیدنی شهر ماکو می توانید به کاخ سردار و عمارت کلاه فرنگی اشاره کرد. ماکو زمانی طولانی ارمنی نشین بوده و هنوز کلیساهای معروفی به جا مانده است. معروفترین آنها که در جهان شناخته شده، قره کلیسا است. کلیسای زور زور و ننه مریم را هم در این سفر می توانید ببینید. طبیعت منطقه بسیار تماشایی است به خصوص دیدار از سنگهای بازالتی  و دست ساخته طبیعت.

بلیط هواپیما ماكو

بلیط چارتر ماکو در بهار

بهترین زمان برای سفر به ماکو، فصل بهار است. شما می توانید از اواسط اردیبهشت که هوا مطبوع و طبیعت زیبای ماکو زنده است، برنامه سفر خود را عملی کنید. به واسطه نزدیکی به مرز بازرگان و تردد مسافران ترکیه، پروازهای ماکو همواره برقرار است. برای تهیه بلیط ماکو به سایت تریپ مراجعه کنید و از آخرین قیمت بلیط هواپیما به این مقصد مطلع شوید. مزیت خرید بلیط در تریپ، امکان خرید بلیط چارتر و لحظه آخری است. در نظر داشته باشید تاریخ سفر شما نقش مهمی در قیمت نهایی بلیط دارد.

روش جستجوی آنلاین بلیط هواپیما ماکو

ساده ترین راه خرید بلیط مراجعه به سایت تریپ است. جستجوی پرواز ماکو شامل چهار گزینه اصلی است که در یک نوار بالای صفحه قرار دارد:

مرحله اول باید نوع بلیط یعنی بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت را انتخاب کنید.

مرحله دوم مبدا و مقصد را مشخص کنید.

در قسمت مبدا سه ‌حرف اول  تهران یا Tehran را به عنوان مبداء و سه حرف اول ماکو یا  Maku  را به عنوان مقصد، تایپ کنید. بعد از تایپ حروف نام شهر، سیستم به شما یک لیست پیشنهاد می کند شامل مسیرهای پرطرفدار تا راحتتر انتخاب کنید.

مرحله سوم تاریخ رفت و برگشت سفرتان را به صورت میلادی یا شمسی مشخص کنید.

مرحله چهارم تعداد مسافران را تعیین کنید. با کلیک روی این بخش می توانید همزمان نوع بلیط خود را بین اکونومی یا بیزینس انتخاب کنید.

مرحله آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. شما به سرعت نتایج  پروازها  و قیمت بلیط ماکو را در تاریخ مورد نظر خواهید دید.

روش استفاده از فیلترهای جستجوی بلیط ماکو

در سمت راست این صفحه، لیست فیلترها قرار دارد تا شما بتوانید بلیط سیستمی یا بلیط چارتر ماکو را با مناسب ترین قیمت پیدا کنید. این فیلترها شامل:

نوع بلیط، خطوط هوایی (ایرلاین ها) ، ساعت حرکت، مدت زمان توقف، تعداد توقف و فرودگاه ها است. شما با انتخاب هر فیلتر، نتایج جدیدی را می بینید.

همچنین بالای قسمت نتایج، سه فیلتر دیگر موجود است: مناسب ترین قیمت، ساعت پرواز و کمترین زمان پرواز که کار شما را برای یافتن بلیط ساده می کند.

تاثیر فیلترها در خرید بلیط ماکو

شما می‌توانید به کمک فیلترها هنگام خرید بلیط هواپیما ماکو از تریپ، پرواز را از لحاظ زمان (مدت انتظار و ساعت فرود،) و از نظر قیمت (از ارزان ترین تا گران ترین) به راحتی بررسی کنید. همچنین فیلترینگ به شما امکان مقایسه قیمت ها را در صفحه نتایج خواهد داد. در قسمت جزئیات بلیت، اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و بار مجاز، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین مشخص شده است. شما می توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب، فیلترها را تغییر دهید.

اگر پرواز تهران به ماکو مورد نظر خود را پیدا کرده اید، با انتخاب دکمه خرید کنید، وارد مرحله ثبت اطلاعات می‌شوید. برای خرید نهایی باید مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره‌ی ملی را وارد کنید.

انتخاب فرودگاه در خرید بلیط هواپیما ماکو

ماکو دارای یک فرودگاه با نام فرودگاه ماکو است. توجه کنید که هنگام خرید بلیط هواپیما تهران ماکو، در بخش فیلترها 1 انتخاب دارید:

فرودگاه ماکو IMQ

روش خرید بلیط ارزان ماکو

اگر برای خرید بلیط ارزان ماکو اقدام می کنید، کافی است به سیستم اطلاع از تغییر قیمت‌ها و یا تقویم قیمتی صفحه نتایج جستجو دسترسی داشته باشید. در این صورت می توانید ارزانترین بلیط  را از سایت تریپ خریداری نمایید.

روش خرید بلیط چارتر ماکو

شما با جستجوی بلیط هواپیما، امکان خرید بلیط چارتر هم دارید. اگر برای تاریخ مورد نظر شما بلیط چارتر موجود باشد، در اولین نتایج هر پرواز به نمایش در می‌آید. همچنین با اعمال فیلترینگ مناسب، به بهترین قیمت ها دسترسی خواهید داشت. با مقایسه نرخ بلیط ها اقدام به خرید ارزان ترین بلیط چارتر ماکو نمایید.

روش خرید بلیط لحظه آخری ماکو

اگر دنبال بلیط مقرون به صرفه هستید، بلیط لحظه آخری ماکو را خریداری کنید. این نوع بلیط همزمان با دیگر پروازهای تهران ماکو در صفحه نتایج جستجو تریپ، قابل مشاهده است. برای اطمینان از خریدتان می‌توانید قیمت بلیط لحظه آخری را با قیمت بلیط سیستمی مقایسه کنید.

در مواردی ممکن است قیمت بلیط لحظه آخری از قیمت بلیط سیستمی بیشتر باشد. اگر بخواهید فقط به پروازهای لحظه آخری دسترسی داشته باشید، کافی است که از سیستم فیلترینگ تریپ استفاده کنید تا لیست را ببینید. همچنین تریپ ارزانترین بلیط لحظه آخری را به صورت آفر بلیط  در اختیار شما قرار می دهد.

مزیت های خرید بلیط هواپیما ماکو از تریپ

خرید ارزان قیمت بلیط هواپیما ماکو

خرید بلیط هواپیما از سایت تریپ، به شما شانس پیدا کردن ارزانترین قیمت پرواز تهران ماکو را می دهد. قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ سفر شما تغییر می‌کند. شما قیمتها را به ترتیب از کمترین به بیشترین مشاهده می کنید.

خرید خدمات به همراه بلیط هواپیما

شما با خرید اینترنتی بلیط تهران ماکو از تریپ می توانید خدمات اصلی سفر هوایی مانند ویزا، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و خدمات اختصاصی تشریفات فرودگاه را خریداری و از شانس تخفیف برخودار شوید.

امکان خرید بلیط هواپیما از ایرلاین‌های معتبر

شما هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی از تریپ، دسترسی آسان به انواع ایرلاین‌های معتبر دنیا را خواهید داشت. اگر ایرلاین مشخصی را برای خرید بلیط چارتر ماکو  در نظر دارید، به کمک گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ انتخاب کنید.

امکان رزرو همزمان بلیط هواپیما و هتل ماکو

با خرید بلیط از تریپ می‌توانید به صورت همزمان رزرو هتل ماکو را با کارت شتاب آنلاین انجام دهید.

مقایسه آنلاین قیمت و خدمات ایرلاین‌ها

در سیستم خرید اینترنتی تریپ، تمامی پروازهای موجود و قیمت بلیط هواپیما را خواهید دید. شما امکان خرید بهترین پرواز مستقیم تهران ماکو را خواهید داشت.

پرداخت با کارتهای شتاب

شما به سادگی می توانید هزینه بلیط خود را به صورت آنلاین و از طریق کارت شتاب پرداخت کنید. بلیط هواپیمای شما از طریق ایمیل یا پیامک حداکثر 20 دقیقه بعد پرداخت ارسال خواهد شد.

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

با استفاده از سامانه خرید بلیط هواپیما تریپ، امکان استرداد آنلاین وجود دارد. استرداد بلیط به صورت آنلاین سریعتر از مراجعه حضوری انجام می شود. ممکن است سفر شما به هر دلیلی تغییر کند. کافیست به سایت تریپ مراجعه کنید و با چند کلیک بلیط را آنلاین کنسل کنید. پس از لغو بلیط، مبلغ با کسر درصد کنسلی به حساب شما واریز می شود.

اطلاعات کاربردی پرواز قبل از خرید بلیط هواپیما

فاصله هوایی تهران ماکو چقدر است؟

فاصله هوایی تهران ماکو  732 کیلومتر است.

مدت زمان پرواز تهران ماکو چقدر است؟

مدت زمان پرواز تهران به ماکو حدود 1 ساعت و 30 دقیقه است. با توجه به توقف و شرایط آب و هوایی این زمان ممکن است بیشتر شود.

کدام ایرلاین‌ها بلیط هواپیما ماکو ارائه می کنند؟

هواپیمایی ایران ایر پرواز تهران ماکو را انجام می دهد.

چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما ماکو اقدام کنیم؟

بستگی به تاریخ سفر شما دارد. برای خرید بلیط ماکو مطمئن و برنامه ریزی شده بلیط سیستمی از چند ماه قبلتر در دسترس است.

آیا خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما ماکو الزامی است؟

خیر نیازی نیست. شما می توانید فقط بلیط رفت بگیرید و بلیط بازگشت ماکو را متناسب با سفر خود تهیه کنید.

آیا همیشه پرواز چارتر ماکو ارزان است؟

در بیشتر موارد شما پرواز چارتر ارزان ماکو پیدا خواهید کرد اما چارتر همیشه ارزان نیست و بستگی به هواپیمای چارتر دارد. به طور مثال اگر یک پرواز فرست کلاس چارتر شود، قیمت چارتری آن هم بالاست. همچنین در زمان پیک سفر بلیط چارتر ارزان نیست.

بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری ماکو

به زمان سفر شما بستگی دارد. در ماههای اوج سفر، به سختی می توانید بلیط لحظه آخری ماکو پیدا کنید.

امکان تغییر تاریخ یا تغییر نام در بلیط ماکو وجود دارد؟

در صورت خرید بلیط سیستمی، شما می توانید بلیط خود را تغییر دهید اما در بلیط چارتری این امکان وجود ندارد.

بلیط هواپیما ماکو در چه فصلی از سال ارزان‌تر است؟

با توجه به  سرمای زمستانی ماکو، بلیط هواپیما در این فصل ارزانتر است.

فاصله فرودگاه ماکو تا مرکز شهر چقدر است؟

فاصله فرودگاه ماکو تا مرکز شهر 40 دقیقه است.

بهترین زمان سفر به ماکو
از اواسط بهار تا اواسط تابستان بهترین زمان برای سفر به ماکو است.

نکاتی که قبل از سفر به ماکو باید بدانیم

با توجه به تردد بالای مسافران ایرانی به مقصد ترکیه از طریق مسیر ماکو به بازرگان، عید زمان مناسبی برای سفر به این شهر نیست.

با سوغات ماکو آشنا شوید.
شکلات، عرقیجات، نقل و حصیر، سوغات معروف ماکو است. 
آسانترین راه رزرو هتل های ماکو
انتخاب هتل به میزان بودجه شما به سادگی از صفحه هتل تریپ امکان پذیر است. شما می توانید با صرف کمترین زمان، هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. مزیت استفاده از وب سایت تریپ دسترسی به رزرو تمامی هتل های ماکو است که پیدا کردن قیمت مناسب را راحت می سازد. توجه داشته باشید رزرو هتل های ماکو همواره با توجه به تاریخ و زمان در حال تغییر است. شما این شانس را دارید که لیست قیمت هتل ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید با توجه به امتیاز هتل  توسط  کاربران تریپ و یا نظرات ثبت شده، هتل مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.
معروفترین جاذبه های گردشگری ماکو
قلعه قبان
عمارت کلاه فرنگی
کاخ سردار
گور دخمه سنگر
کلیسای زور زور
منشورهای بازالتی
کلیسای مریم مقدس
کاخ موزه باغچه جوق
قره کلیسا
شماره تلفن های ضروری ماکو
پیش شماره ماکو: 0462
پلیس: 110
اورژانس: 115
Hotel

پرطرفدارترین پروازهای خارجی

تریپ

سوالات متداول برای خرید بلیط ماكو

مدت زمان پرواز هواپیما تهران ماکو چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان پرواز تهران به ماکو حدود 1 ساعت و 30 دقیقه است. 


بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ماکو چه زمانی است؟

از لحاظ خرید بلیط ارزان، فصل زمستان بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ماکو است.

چگونه بلیط هواپیما ماکو ارزان قیمت بخریم؟

شما از طریق وبسایت تریپ می‌توانید از آخرین قیمت بلیط و چارترها مطلع شوید.


بعد از خرید بلیط هواپیما تهران ماکو ، چه هتلی رزرو کنیم؟

برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت هتل و نحوه دسترسی شهری آن می‌توانید با کارشناسان تریپ تماس بگیرید.

شماره تلفن اطلاعات پرواز فرودگاه ماکو چند است؟

199

فاصله فرودگاه ماکو تا مرکز شهر چند دقیقه است؟

40 دقیقه
مسیرهای پروازی

مسیرهای پروازی به ماکو

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc