https://gateway.trip.ir/api/

شب های سفید روسیه

به روز رسانی: 21 اردیبهشت ، 1401 جاذبه های گردشگری

شب های سفید روسیه

روسیه که بزرگترین کشور جهان است، طیف گسترده ای از تجربیات سفر و جاهای دیدنی روسیه را ارائه می دهد، از پیاده روی در دامنه کوه های پوشیده از یخچال گرفته تا قدم زدن در امتداد خط ساحلی زیبا، مکان های تاریخی و فعالیت های فرهنگی در شهرهای بزرگ کشور نیز فراوان است. 
چه در حال کاوش در محوطه کرملین مسکو باشید یا در استپ های مغولستان سرگردان باشید، سفر به روسیه یک ماجراجویی است که به زودی فراموش نمی شود. 
روسیه در نگاه اول شما را مجذوب خود خواهد کرد. بزرگترین کشور جهان با تاریخ غنی، فرهنگ رنگارنگ و عشق هنرهای مختلف، مجموعه ای جذاب از تجربیات است. 
روسیه با گذراندن تقریباً یک قرن، اکنون خود را به عنوان یک مقصد سفر و تعطیلات هیجان انگیز تعریف می کند. برخی از قدیمی ‌ترین شهرهای روسیه، از جمله مسکو و سنت پترزبورگ، هنوز شکوه امپراتوری خود را حفظ کرده‌اند، که نه تنها در معماری بلکه در پارک‌ های باشکوه، مراکز خرید و حتی ایستگاه‌ های مترو نیز آشکار است.
اگرچه مسکو و سن پترزبورگ قدرت های سیاسی روسیه هستند، اما قلب هنر و فرهنگ این کشور نیز هستند. سن پترزبورگ به تنهایی حدود 2000 کتابخانه، 221 موزه، 100 سالن کنسرت، 80 تئاتر و 45 گالری هنری دارد. 
یکی از جذاب ترین چیزهایی که می توانید در روسیه تجربه کنید شب های سفید در روسیه است. شب های سفید روسیه چیست ؟ اگر کنجکاو هستید که بدانید شب های روسیه به چه معناست در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه

شب های سفید

در شهرهای شمالی روسیه، شب های تابستان مانند روزها روشن است. این پدیده شب های سفید نام دارد و بسته به عرض جغرافیایی از چند روز تا چند ماه ادامه دارد. در سنت پترزبورگ، این یکی از جذابیت های مورد علاقه همه گردشگران است.
برخلاف روزهای قطبی، زمانی که خورشید حداقل به مدت 24 ساعت در پشت افق غروب نمی کند، در طول شب های سفید یا گرگ و میش در واقع تاریک می شود اما فقط برای مدت بسیار کوتاهی، و آسمان را بسیار رنگارنگ می کند. این معمولا در عرض های جغرافیایی زیر دایره قطب شمال رخ می دهد.
شب های سفید پدیده طبیعی خاصی است که مشاهده آن فقط برای ساکنان مناطق شمالی امکان پذیر است. خوب، البته، همه می توانند به آنجا بیایند و همه چیز را با چشمان خود ببینند، نکته اصلی این است که دقیقاً بدانید شب های سفید از چه زمانی شروع می شود.
پدیده ای که می توانید در سن پترزبورگ ببینید "گرگ و میش" نامیده می شود. شب ‌های سفید رسماً از 11 ژوئن در روسیه شروع می ‌شود و تا 2 ژوئیه ادامه دارد.

علت ایجاد پدیده شب های سفید چیست ؟

در طول تابستان نیمکره شمالی، به دلیل چرخش زمین بر روی یک محور کج شده، قطب شمال به سمت خورشید منحرف می شود. از این رو، از ماه مه تا ژوئیه، در شهرهایی با عرض جغرافیایی به ویژه قسمت های شمالی، خورشید هرگز در زیر افق حتی در شب فرو نمی ‌رود.

فعالیت ها متنوع در شب های سفید

در شب های سفید روسیه انواع فعالیت های فرهنگی و ورزشی در شهر برگزار می شود.یکی از معروف ترین آنها یک نمایش نیروی دریایی برای فارغ التحصیلان مدرسه به نام Scarlet Sails است که در پایان ژوئن برگزار می شود.
مردم محلی و بازدیدکنندگان به طور یکسان می توانند در یک جشنواره موسیقی شرکت کنند یا در یک ماراتن شبانه ویژه که از زمان شوروی در اینجا برگزار شده است شرکت کنند.
از سال 1992، سنت پترزبورگ جشنواره هنری را در شب های سفید برگزار می کند. در پایان ماه مه با حضور دیواها و بالرین ها در تئاتر ماریینسکی برنامه های تور روسیه تابستان ستاره های معروف شب های سفید آغاز می شود. 
کل شهر به برای تماشای کارناوال ‌ها، کنسرت ‌های آخر شب و افتتاحیه موزه‌ های به خیابان ها می آیند و از دیدن این فعالیت های فرهنگی زیبا لذت می برند.
در سواحل نورانی رودخانه نوا قدم بزنید و همچنین هنرمندان خیابانی را خواهید دید که در ساعات کوچکی اجرا می کنند، یا به کانال های شهر بروید تا تمام روشنایی سنت پترزبورگ را ببینید.
بزرگترین رویداد در شب های سفید، بادبان های سرخ مایل به قرمز، ترکیبی از کشتی های بلند، دزدان دریایی و آتش بازی است. این تقریبا طولانی ترین روز از سال است که در آن رویدادها و جشنواره های رنگارنگ برگزار می شود.

موزه هرمیتاژ در شب های سفید روسیه

یکی از جذاب ترین چیزهایی که می توانید در شب های سفید روسیه تماشا کنید موزه دولتی هرمیتاژ است. با بیش از سه میلیون قطعه هنری، تخمین زده می ‌شود که ۲۵ سال طول می ‌کشد تا همه چیز را در اینجا ببینید، بنابراین دیدن این موزه تاریخی را از دست ندهید.

تاثیر پدیده ی شب های سفید روی مردم 

باید بگوییم که پدیده شب های سفید روسیه یک پدیده منحصر به فرد و جذاب است، که مردمان زیادی هر ساله برای دیدن آن به روسیه سفر می کنند، لیکن این پدیده تاثیرات منفی نیز بر روی زندگی مردم محلی دارد.
شما تصور کنید که هر روزتان روشن باشد و خبری از تاریکی شب نباشد، نبود تاریکی شب خواب مردم ساکنان بومی شهر را بر هم می زند.
مردم شهر برای خلاصی از این پدیده از این فرصت استفاده می کنند و در شب های سفید به پباده روی های طولانی و تماشای جشنواره های سالانه در این روز می روند.

بهترین زمان برای سفر به روسیه

بهترین زمان برای سفر به روسیه

بهترین زمان برای سفر به روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت است و آنقدر وسیع است که آب و هوای بسیار متفاوتی را تجربه می کند. اکثر نقاط روسیه دارای آب و هوای قاره ای مرطوب هستند، کوه ها، دره ها و دریاچه های عظیم بر دما، تأثیر می گذارند. 
شمال و شرق روسیه سردترین مناطق این کشور پهناور است که در فصل بهار به دلیل بارندگی همه جا گل و لای است. از سوی دیگر، پاییز برای لذت بردن از مناظر بسیار زیبا است.
حال اگر دنبال یک فصل مناسب برای بازدید از روسیه هستید فصل تابستان بسیار خوب است. البته به خاطر داشته باشید که دقیقاً به همین دلیل است که گردشگران بیشتری تور روسیه را تهیه کرده و از این کشور بازدید می کنند. 
در مورد آب و هوا، این کشور از آنجایی که چنین کشوری گسترده است، بسته به منطقه مورد نظر دارای آب و هوای متفاوت از خشک تا قطبی است. 
در پرجمعیت ترین قسمت روسیه، بین مسکو و سنت پترزبورگ، دمای هوا در زمستان معمولاً -6 درجه سانتیگراد و در تابستان 19 درجه سانتیگراد است.

نتیجه گیری

اگرچه پدیده ای که به شب های سفید معروف است منحصر به سن پترزبورگ  روسیه نیست، اما در هیچ شهر شمالی دیگری جمعیت عظیمی از مردم برای تماشای آن نمی رود.
اگر شما هم مشتاق هستید که این پدیده ی زیبا را در روسیه تماشا کنید، این پدیده ی جذاب از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئیه ادامه دارد. در این پدیده در واقع  شب ‌ها هم همانند روز روشن است، شب‌های سفید  پدیده‌ ای عجیب ناشی از موقعیت جغرافیایی سنت پترزبورگ است.
این پدیده تلفیقی از گرگ و میش عصر با گرگ و میش صبح است. در شب‌ های سفید تاریکی مطلق رخ نمی ‌دهد و در برخی شهرها در این زمان چراغ‌ های خیابان ‌ها را روشن نمی کنند.
بسیاری از گردشگران در چنین دوره ای تمایل به بازدید از پایتخت شمالی دارند، بنابراین در این زمان رویدادها و جشنواره های بسیاری در شهر برگزار می شود که بیشتر به هجوم گردشگران برای تماشای این پدیده کمک بسیاری می کند،  البته باز شدن پل ها در دوران شب های سفید زیبایی آن را دو چندان می کند.
برای اطلاع از تور مسکو سنت پترزبورگ می توانید از طریق سامانه رزرواسیون آنلاین ارزان ترین و با کیفیت ترین تورها را بدون واسطه و به صورت آنلاین تهیه فرمائید.

سوالات متداول درباره ی شب های سفید روسیه

شب های سفید در روسیه چیست ؟

شب های سفید پدیده طبیعی خاصی است که مشاهده آن فقط برای ساکنان مناطق شمالی امکان پذیر است.

شب های سفید چقدر طول می کشد ؟

شب‌های سفید از اواخر ماه مه آغاز می ‌شود و تا جولای ادامه می ‌یابد و در ژوئن به اوج خود می ‌رسد، زمانی که خورشید در تمام شب کاملاً قابل مشاهده است. 

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc