https://gateway.trip.ir/api/

موزه های دبی

به روز رسانی: 08 اسفند ، 1402 جاذبه های گردشگری

موزه های دبی

لیست موزه های دبی

آیا به دنبال کشف تاریخ دبی هستید؟ دبی به خاطر جاذبه ‌های دیدنی بی نظیرش مانند برج خلیفه، مراکز خرید، پیست‌ های اسکی سرپوشیده ای که دارد مشهور است. اما اگر شما به دنبال کشف تاریخ دبی هستید و اینکه دبی امروزی چگونه انقدر مدرن شده است، باید سری به موزه های شهر دبی بزنید. بازدید از موزه امارات و موزه های دبی راهی عالی برای یادگیری تاریخ امارات متحده عربی و دیدن به وجود آمدن دبی قبل از تبدیل شدن به این شهر باشکوه است. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با موزه های متنوع شهر دبی آشنا کنیم، شما می توانید در این موزه ها از تمدن و تاریخ این شهر مطلع شوید، پس با ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

موزه دبی

موزه دبی

1.موزه دبی

موزه دبی کجاست؟ یکی از ئرطرفدارترین ترین موزه ها در دبی و به طور کلی موزه معروف دبی، موزه دبی است، که در منطقه بر دبی واقع شده است. ساختمان موزه دبی که اکنون موزه دبی است، در سال 1787 ساخته شده است و تاریخچه ای غنی در پشت خود دارد. این موزه که بین مغازه ها و خیابان های شلوغ بر دبی قرار گرفته است، از بیرون غیرقابل توجه به نظر می رسد. این خانه در گذشته به عنوان خانه پادشاه سابق استفاده می شده است.
این بنا که در اواخر قرن 18 ساخته شد، در ابتدا به عنوان قلعه ای برای محافظت از شهر در برابر حملات خارجی مورد استفاده قرار گرفت. سه برج دیده بانی در بالای آن قرار دارند. این قلعه تا سال 1896 به عنوان اقامتگاه حاکم و بعداً به عنوان زندان عمل می کرد. در سال 1971 پس از بازسازی به موزه تبدیل شد تا تاریخ و سنت های دبی را به نمایش بگذارد. در حال حاضر، موزه دبی عتیقه هایی مانند سفال، سلاح و مقبره را در خود جای داده است. همچنین می ‌توانید قسمت های مختلف را که منعکس ‌کننده فضای بازارها و خانه‌ های انتقالی در گذشته است، کاوش کنید.
هزینه ورود به این موزه بسیار کم است، در واقع می توان آن را رایگان حساب کرد. یک حیاط ساده در ابتدای آن قرار دارد و تعدادی کانن قدیمی، یک قایق و یک آریش اینجا هستند. آریش،  به خانه هایی گفته می شود، که با برگ خرما و تنه درخت ساخته شده اند. و توسط مردمان عادی استفاده می شده است. قسمت های اصلی موزه در دو طبقه زیر زمین قرار دارد. یک رمپ مارپیچ شما را به گالری های زیرزمینی می برد. جاذبه های کلیدی این گالری ها دیوراماها هستند. این دیوراماها در اندازه واقعی شما را به زندگی روزمره اعراب گذشته قبل از رونق نفت می برد. بخشی وجود دارد که صرفاً به یافته های باستان شناسی اختصاص دارد. بقایای انسان و ابزاری که در حدود 4 هزار سال پیش توسط تمدن باستانی در این منطقه استفاده می شد در اینجا نگهداری می شود. 
در قسمت دیگری از موزه، اسناد دولتی تاریخی به نمایش گذاشته شده است که به نقطه عطف مهمی در تاریخ دبی تبدیل شده است.
آدرس موزه دبی : خیابان الفهیدی، بر دبی
قیمت بلیط موزه دبی: 3 درهم برای بزرگسالان و 1 درهم برای کودکان (زیر 6 سال)
ساعات کارموزه دبی : شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 صبح تا 8:30 بعد از ظهر و جمعه ها از ساعت 14:30 تا 20:30

2.موزه نایف دبی

موزه نایف به‌عنوان یکی از مشهورترین جاهای دیدنی دبی در داخل قلعه ای قدیمی در دیره که زمانی اولین مقر پلیس دبی بود قرار دارد. این موزه که در سال 1939 ساخته شد، جزئیات توسعه نیروی پلیس و سیستم قضایی دبی را شرح می دهد. این یک موزه کوچک اما خوش شکل است که لباس ‌های قدیمی پلیس، سلاح ‌ها، عکس ‌های اصلی و مدال‌ هایی را که در طول تاریخ مدرن دبی به افسران پلیس اعطا شده است، نمایش می ‌دهد. در سال 1997، شیخ محمد آل مکتوم دستور داد بال این بنا به موزه تبدیل شود. امروزه موزه نایف تاریخچه و تکامل پلیس و خدمات امنیتی در دبی را به نمایش می گذارد. هنگامی که از موزه بازدید می کنید، لازم به یادآوری است که خدمات امنیتی در دبی یکی از بهترین ها در جهان است. 
آدرس موزه نایف: دبی، دیره، موزه نایف
بلیط ورودی موزه نایف: هزینه ورودی به موزه نایف رایگان است.
ساعات کاری موزه نایف دبی: یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت 8:00 صبح تا 2:00 بعد از ظهر

3.تاریخچه موزه سینما

تنها چند موزه بر روی زمین وجود دارد که به تاریخ و توسعه سینما اختصاص یافته است. تاریخچه موزه سینما در دبی تاریخچه تصاویر متحرک را به تصویر می کشد که در کمال تعجب بیش از 30 هزار سال پیش از زمانی که مردم ما قبل تاریخ سعی در بازسازی حرکات با سایه ها داشتند آغاز شد. این همان کاری است که حتی فیلم ‌های مدرن هم انجام می ‌دهند، با سایه‌ ها داستان می ‌گویند. اما با گذشت زمان بیشتر و پیچیده تر شده است. آثار نگهداری شده در این موزه مجموعه شخصی تاجر عرب اکرم میکناس است. برخلاف موزه‌ های معمولی، موزه تاریخ سینما در طبقه اول یک ساختمان اداری معمولی قرار دارد. 
نگاهی جامع به تاریخچه سینما و ابزار و تجهیزات مورد استفاده در دوره های مختلف برای ثبت و بازآفرینی تصاویر خواهید داشت. اقلام اصلی در مجموعه آن وجود دارد که مربوط به اوایل قرن هجدهم است. بازدیدکنندگان نه تنها می توانند مجموعه را مشاهده کنند بلکه می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. آن ‌ها می ‌توانند به جعبه‌ های نمایش تصویری نگاه کنند و قرقره‌ های پروژکتورها را از دوران باستان بچرخانند. شما همچنین می توانید تصاویری شبیه به زندگی را از طریق استریوسکوپ های مورد استفاده در روزهای اولیه تصاویر سه بعدی مشاهده کنید. همچنین یک فروشگاه هدیه در موزه برای خرید یادگاری های فیلم و سایر سوغاتی های مربوط به فیلمسازی وجود دارد.
آدرس موزه سینما: البرشا، ساختمان MCN Hive، طبقه 1
بلیط ورودی موزه سینما:  هزینه ورودی برای بزرگسالان 30 درهم، برای دانشجویان 25 درهم، برای کودکان و دانش آموزان 20 درهم می باشد.
ساعات کاری موزه سینما: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر

موزه سکه دبی

موزه سکه دبی

4.موزه سکه

مانند بسیاری از موزه های تاریخی دبی، موزه سکه نیز در محله تاریخی بر دبی واقع شده است. اگرچه کوچک است، اما اطلاعات زیادی ارائه می دهد. داخل موزه سکه، چندین ویترین پر از سکه و اسکناس را خواهید دید که آنها، شما را به سفری در تاریخ سکه شناسی دبی می برد. حدود 470 سکه با صفحه نمایش لمسی به نمایش گذاشته شده است که تمام داده های آنها را ارائه می دهد. موزه سکه ها در سال 2004 افتتاح شد، در این موزه 8 اتاق وجود دارد که هر کدام موضوع متفاوتی دارند. اولین مورد از آنها تاریخ ضرب سکه را بررسی می کند. 
بقیه دارای سکه هایی هستند که به اعصار و مناطق جغرافیایی مختلف از خلافت راشدین گرفته تا امویان، عباسیان و سایر تمدن های اسلامی اختصاص دارد. همچنین سکه هایی از مصر، ترکیه، شمال آفریقا، اسپانیای اسلامی و سکه هایی که در امارات ضرب شده وجود دارد. چندین سکه کمیاب از دوره‌ های تاریخی مختلف، از مصر باستان تا امپراتوری بریتانیا، در هشت اتاق پخش شده‌ اند که جزئیات توسعه مالی در امارات را نشان می ‌دهد. این موزه با ورود رایگان همچنین محل نگهداری 16 درهم کمیاب عربی در دوران ساسانی است که در دوران خلفای راشدین و امویان (حدود 632-750 پس از میلاد) استفاده می ‌شده است.
آدرس موزه سکه دبی: محله تاریخی الفهیدی
بلیط ورودی موزه سکه: هزینه ورودی رایگان است.
ساعات کاری موزه سکه: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر

5.موزه قهوه

این موزه نشان می دهد که عرب ها رابطه ای طولانی با قهوه داشته اند. گفته می شود که آنها اولین کسانی بودند که از قهوه به عنوان یک نوشیدنی تفریحی استفاده کردند و آنها بودند که فرهنگ قهوه را به سایر نقاط جهان منتقل کردند. خود کلمه قهوه ریشه در کلمه عربی کاوا دارد. موزه قهوه، واقع در یکی از خانه ‌های میراثی در محله تاریخی الفهیدی قرار دارد، و داستان عشق بین اعراب و قهوه را روایت می ‌کند. فضای داخل اتاق‌ های با تزئینات استادانه به مصنوعات باستانی دم ‌کردنو نوشیدن قهوه اختصاص داده شده است. 
ارائه های صوتی و تصویری در مورد قهوه و افسانه هایی در مورد منشاء آن وجود دارد. حتی می ‌توانید انواع مختلف قهوه از جمله قهوه عربی، قهوه اتیوپیایی و ژاپنی را امتحان کنید. می ‌توانید برخی از تبلیغات قهوه قدیمی را به زبان آلمانی ببینید. موزه قهوه در دبی در واقع شامل چند موزه است که به فرهنگ قهوه اختصاص دارد. همچنین یک کتابخانه کوچک با بسیاری از متون تاریخی مرتبط با قهوه، مانند دایره المعارف یوهان فردریش فون فایفر، که بیش از 170 صفحه درباره قهوه دارد، وجود دارد.
آدرس موزه قهوه : محله تاریخی الفهیدی، بر دبی
بلیط ورودی موزه ی قهوه: هزینه ورودی برای هر نفر 10 درهم می باشد.
ساعات کاری موزه قهوه: شنبه تا پنجشنبه - 9:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر

6.موزه ساروق الحدید

موزه ساروق الحدید یک موزه باستان شناسی نزدیک به موزه الشیندقا است. این مکان آثاری از سایت باستانی اخیراً کشف شده ساروق الحدید را در خود جای داده است که قدمت آن به عصر آهن بازمی گردد. بیش از 8 هزار قطعه آهن، طلا و سفال را نشان می دهد که توسط اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم هنگام سفر با پرواز بر فراز صحرای روب الخالی کشف شد. موزه کاوش باستان شناسی ساروق الحدید که یکی از غنی ترین مکان های تاریخی در کل شبه جزیره عربستان محسوب می شود، در منطقه جنوبی دبی در صحرای روب الخالی قرار دارد.
این مکان توسط حاکم دبی در سال 2002 هنگام پرواز بر فراز صحرا کشف شد. او متوجه یک تکه شن خاص شد که تیره تر از محیط اطرافش بود. موزه ساروق الحدید در سواحل نهر دبی قرار دارد که بین بسیاری از ساختمان های تاریخی دیگر قرار گرفته است. داخل خانه ای قدیمی است که زمانی متعلق به شیخ جمعه بن مکتوم آل مکتوم بوده است. این موزه زندگی انسان در این بیابان زمانی متروک را از اوایل هزاره سوم قبل از میلاد به نمایش می گذارد. موزه ساروق الحدید از فناوری های پیشرفته گذشته که در دبی مورد استفاده بوده است را به نمایش می گذارد. ارائه های ویدیوهای  صوتی همهجانبه و آموزنده وجود دارد. به غیر از گالری‌ ها، این موزه به همه اجازه می ‌دهد تا یک تجربه عملی باستان ‌شناسی داشته باشند. می توانید آستین های خود را بالا بزنید و آثار باستانی را از محل حفاری شبیه سازی شده از خاک بیرون بیاورید. بچه ها این موزه را بسیار دوست خواهند داشت.
آدرس موزه ساروق الحدید:  شینداغا، بر دبی
بلیط ورودی موزه ساروق الحدید: هزینه ورودی به موزه برای افراد بزرگسال 20 درهم، برای کودکان 7 تا 12 سال 10 درهم و برای کودکان زیر 6 سال و افراد بالای 60 سال رایگان است.
ساعات کار موزه ساروق الحدید: شنبه تا پنجشنبه، 8:00 صبح تا 8:00 بعد از ظهر وجمعه ها از ساعت 16:00 تا 20:00 می باشد.

موزه مروارید دبی

موزه مروارید دبی

7.موزه مروارید دبی

همانطور که می دانید شهر دبی سرزمین مروارید و طلا بوده است. زمانی که به عنوان یک مرکز تجارت طلا شناخته شد، غواصی مروارید نیز نقطه قوت آن بود. مروارید های عربی در سراسر جهان افسانه شدند. اما، زمانی که مروارید های مصنوعی و تجهیزات مدرن تسخیر شدند، غواصی مروارید به عنوان یک تجارت از بین رفت. این مروارید ها امروزه در مرکز بانک ملی دبی در دیره واقع شده است و بزرگترین مخزن ظریف ترین مرواریدهای جهان است. این موزه تجهیزاتی را که در آن روزها برای غواصی مروارید استفاده می ‌شد، نشان می ‌دهد، از قایق ‌ها گرفته تا تجهیزات غواصی را به نمایش گذاشته است.
یک نمایش آموزنده از بسترهای مروارید مختلف در آب های کم عمق و انواع صدف هایی که در آنها پراکنده شده است، وجود دارد. غواصان با تجربه مروارید مکان هایی را می شناختند که در آنجا مروارید بوده است. و آنها این بسترهای مروارید را در بین برداشت ها می چرخانند تا به گونه ها اجازه رشد دهند. این نشان می دهد که چگونه آن مردان اولیه به اندازه کافی عاقل بودند تا از بهره برداری بی رحمانه از منابع طبیعی اجتناب کنند. موزه مروارید اطلاعات گسترده ای در مورد مرواریدها می دهد. مروارید ها بر اساس رنگ، درخشندگی، شکل، وزن و اندازه قیمت گذاری می شوند.
مزیت مروارید نسبت به سایر سنگ های قیمتی این است که می توان از آن در صورت یافتن استفاده کرد. نیازی به برش و فرم دهی نیست. اما در روزگاران گذشته مروارید علاوه بر استفاده به عنوان جواهرات، نوعی ارز در دبی نیز بود. در آن روزها، یک غواص مروارید باید از سن ده سالگی شروع به تمرین می کرده است، تا کاملا با مروارید ها آشنا شود. گالری اصلی موزه مجموعه ای از مروارید ها در اشکال و رنگ های مختلف است که توسط یک پنجره شیشه ای با امنیت بالا محافظت می شود. 
مروارید ها در زیر مجموعه ای از نورهای درخشان که اتاق ها را با رنگ های رنگین کمانی پر می کند، نمایش داده می شوند. همچنین نمایشگاهی از سکه های باستانی در این موزه وجود دارد. مرحوم سلطان علی العویس، فرزند علی بن عبدالله العویس، کسی بود که مجموعه مروارید خصوصی خود را برای بازدید عموم اهدا کرد. پدرش یک تاجر مروارید ثروتمند از قبیله الشمسی در شارجه بود.
آدرس موزه مروارید دبی: دفتر مرکزی NBD امارات، دیره
ساعات کاری موزه مروارید: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

8.موزه اتحاد

موزه اتحاد شما را به سفری در تاریخ مدرن شهر از طریق عکس ها، فیلم های مستند و مصنوعات می برد. این موزه در جمیرا، در کنار خانه اتحادیه، جایی که قانون اساسی در آنجا امضا شد، قرار دارد. این مربوط به گذشته اخیر شهر است، موزه اتحاد نمادی از معماری مدرن است. موزه اتحاد به جای به تصویر کشیدن چیزهایی از گذشته باستان، بر دوره پس از رونق نفت تمرکز دارد. به خصوص سال های بین 1968 تا 1974 و تشکیل امارات متحده عربی معنای کلمه عربی به معنای «اتحاد» است.
گذرنامه ها و وسایل شخصی پدران بنیانگذار و یک صفحه نمایش لمسی تعاملی با شجره نامه آنها در بسیاری از نسل های گذشته جذاب است. 
یک هنرمند اماراتی نقاشی عظیمی از جغرافیای سیاسی امارات دارد، هفت ستون طلایی در تالار اصلی نشانگر قلم ‌هایی است که برای امضای قرارداد استفاده شده است و سقف سفید منحنی، کاغذی که روی آن امضا شده است. یک کتابخانه با بیش از سه هزار عنوان، یک باغ زیبا و یک کافه نیز بخشی از موزه است. دوستداران معماری از طراحی معاصر خیره کننده موزه اتحاد شگفت زده خواهند شد. این در جمریا در کنار خانه اتحادیه قرار دارد که قانون اساسی در آنجا امضا شد. 
آدرس موزه اتحاد : دبی، خیابان جمیرا
بلیط ورودی موزه اتحاد : هزینه ورودی موزه برای افراد  بزرگسالان 25 درهم، دانشجویان 10 درهم و کودکان رایگان است.
ساعات کاری موزه اتحاد : همه روزه:  از ساعت 10:00 صبح الی 08:00 شب

9.موزه توهمات

این یک نوع موزه کاملا متفاوت است، و یکی از بزرگترین در نوع خود است که بیش از 80 فعالیت و توهم شگفت انگیز را در خود جای داده است. این یک موزه بسیار سرگرم کننده برای کودکان و خانواده ها است که می توانند از آن لذت ببرند. موزه توهمات در بر دبی ال سیف در نزدیکی نهر دبی قرار است. موزه توهمات در دبی یکی از موزه ‌های متعدد  زنجیره ‌ای مشهور جهانی به همین نام است. این موزه در دبی بزرگترین از بقیه است، بیش از 80 ترفند و توهم را در خود جای داده است تا مغز شما را متحیر کند. کودکان آن را بیشتر از همه دوست خواهند داشت.
از جاذبه های اصلی این موزه می توان به اتاق ایمز، اتاق شیبدار و تونل گرداب اشاره کرد. شما می توانید بزرگتر یا کوچکتر از حالت عادی خود در اتاق ایمز به نظر برسید. تونل گردابی ذهن شما را با جلوه های بصری فریب می دهد و فکر می کند که سکویی که روی آن ایستاده اید در حالی که ساکن هستید حرکت می کند.
می توانید کمی خلاقیت خود را به ترکیب اضافه کنید و آن را حتی سرگرم کننده تر کنید. آنها همچنین برای شما توضیح علمی برای توهم ارائه می دهند. بنابراین این برای جوان ترها نیز آموزشی خواهد بود. برای کسانی که مایل به گرفتن عکس های عالی از اینستاگرام هستند، ما به آن ها پیشنهاد می کنیم حتما از این موزه دیدن کنند، زیرا از آن  لذت خواهند برد.
آدرس موزه توهمات: السیف، بر دبی
بلیط ورودی موزه توهمات : هزینه ورودی برای افراد بزرگسال 80 درهم، کودکان 55 درهم، دانشجویان و سالمندان 65 درهم می باشد.
ساعات کارموزه توهمات: یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 صبح تا 10:00 شب و پنجشنبه تا شنبه از ساعت 10:00 صبح تا 12:00 صبح

موزه آل شیندقا دبی

موزه آل شیندقا دبی

10.موزه آل شیندقا

موزه آل شیندقا که در سال 2019 افتتاح شد، بخشی از تغییر چهره دبی قدیمی است. در کنار نهر دبی قدیمی ‌ترین بخش دبی که تاجران اولیه به آنجا آمدند و خانه خود را راه ‌اندازی کردند، موزه آل شیندقا بازدیدکنندگان را در فرهنگ و تاریخ امارات و خاورمیانه گسترده ‌تر غرق می ‌کند. در حال حاضر تنها فاز اول موزه تکمیل شده است. پس از اتمام پروژه محله تاریخی دبی، این مجموعه به مجموعه ای از 23 گالری تبدیل می شود. خانه عطر، اولین خانه ای بود که در این میان افتتاح شد. این موزه که حمایت خود را از حاکم دبی دریافت کرد، به بخش هایی تقسیم می شود که بر عناصر خاصی از زندگی اماراتی تمرکز دارد. 
اینها شامل اتاقی اختصاص داده شده به داستان نهر دبی، مستند افتتاح اولین بانک، ایستگاه پلیس و بازار، ساختمان قایق و اتاقی با تمرکز بر عطرسازی اماراتی و جایگاه ویژه آن در فرهنگ اماراتی است. موزه آل شیندقا در کنار خانه شیخ سعید بن آل مکتوم قرار دارد. خود موزه در خانه قدیمی شیخه بنت سعید بن مکتوم است که عطاری ماهری بود به نمایش گذاشته شد، نمایش این موزه شامل یک قطعه عود عظیم 28 کیلوگرمی است که متعلق به او بود. موزه آل شیندقا که در ساحل نهر دبی واقع شده است میزبان انواع نمایش‌ های تعاملی، عکس ‌ها و مصنوعات تاریخی است که به قرن نوزدهم بازمی‌ گردد. همچنین دارای بخشی به نام خانه عطر است که در آن می‌توانید رایحه‌ های مجلل را کشف کنید و روش‌های سنتی مورد استفاده در ساخت عطر را تجربه کنید. 
بخش دیگری از موزه آل شیندقا که اجمالی از گذشته و آینده رشد دبی را ارائه می دهد. فن آوری های روز و واقعیت افزوده تجربه متفاوتی را در اختیار گردشگران که تور دبی را تهیه کرده اند قرار می دهد. در موزه آل شیندقا نمایشگاه های زیادی وجود دارد. گالری دیگری به نام «خلاقیت و رفاه» هنرهای سنتی، صنایع دستی و پزشکی و همچنین دو گالری دیگر به نام ‌های «زندگی در خشکی و دریا» و «غرفه کودکان» نیز وجود دارد.
آدرس موزه آل شیندقا :  الشیندقا، بر دبی
بلیط ورودی موزه آل شیندقا : برای هر نفر15 درهم می باشد.
ساعات کار موزه آل شیندقا :  از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر باز است (به جز روزهای سه شنبه که موزه تعطیل است)

11.موزه زنان

موزه زنان دبی نقش های مختلفی را که زنان در تبدیل امارات متحده عربی به شهری تاریخی ایفا کرده اند برجسته می کند. این نمایشگاه شامل آثار هنری زنانه از سراسر شهر و متعلقات تاریخی زنان از گذشته در امارات است. بازدید از موزه زنان واقع در بیت البنات در دیره، سفری جذاب در طول زمان است. این مرکز جذاب، برخی از بزرگترین تأثیرگذاران کاذهای زنان در امارات متحده عربی را مورد توجه قرار می دهد و نشان می دهد که چگونه آنها نقش مهمی در شکل دادن به تاریخ غنی دبی و کشور امارات داشته اند.
این موزه پرتره ‌ای زنده از زنان اماراتی در طول سال ‌ها متعادی را ترسیم می ‌کند و بازدیدکنندگان را در مورد کمک‌ های باورنکردنی زنان به جامعه  را خواهند فهمید. نمایشگاه ها و گالری ها دستاوردهای بسیاری را در جنبه های مختلف زندگی بیان می کنند. از تجارت، هنر، آموزش، سیاست، تا جامعه با قدردانی عمیق ‌تر از زنانی که پشت داستان موفقیت امارات هستند را جشن می گیرند.

12.موزه آینده

یکی از مشهورترین موزه های دبی، موزه آینده است، که در کنار بزرگراه شهر، جاده شیخ زاید، مفتخر است. این موزه که توسط بنیاد آینده دبی تأسیس شد و در 22 فوریه 2022 راه اندازی شد. این موزه که "موزه زنده" نامیده می شود، عناصری از نمایشگاه های سنتی، تئاتر و جاذبه های موضوعی را در خود جای داده است، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند فراتر از حال و به سمت امکانات بی حد و حصر آینده نگاه کنند. در داخل موزه آینده دبی شما می توانید دروازه ای به جهان 50 سال بعد، توسعه برجسته به بشریت بهتر و اقتصاد جهانی قوی تر با نشان دادن اینکه چگونه راه حل های نسل بعدی  شامل همه چیز از هوش مصنوعی تا واقعیت افزوده  می تواند زندگی ما را بهبود بخشد، کمک خواهد کرد.
بازدیدکنندگان این شانس را خواهند داشت که با این فناوری تغییر دهنده بازی درگیر شوند. هر طبقه از موزه مانند یک مجموعه فیلم تعاملی گسترده طراحی شده است، طراح موزه آینده دبی توسط داستان نویسان متخصص، فناوران و هنرمندان بینا زنده شده است. 
موضوعات مورد توجه شامل آینده سفر فضایی و زندگی، تغییرات آب و هوا و محیط زیست، سلامت، تندرستی و معنویت است. جدای از نوآوری های نوآورانه، کارگاه های آموزشی و گفتگوهای ویژه ای نیز از بزرگ ترین اذهان جهان برگزار خواهد شد.
هزینه بلیط موزه آینده دبی برای هر نفر 145 درهم، برای کودکان زیر سه سال و افراد سالخورده رایگان است.

موزه لوور دبی

موزه لوور دبی

13.لوور ابوظبی

موزه نمادین لوور ابوظبی اولین موزه جهانی در جهان عرب است که روح باز بودن فرهنگ ها را ترجمه و تقویت می کند. این رویای هنردوستان به عنوان یکی از برترین مؤسسات فرهنگی واقع در قلب منطقه فرهنگی سعدیات در جزیره سعدیات، آثاری با اهمیت تاریخی، فرهنگی و جامعه شناختی از دوران باستان تا دوران معاصر را به نمایش می گذارد. این مرکز فرهنگی مشهور، یک سرفصل جهانی و یک گالری با اهمیت بین ‌المللی، نقطه برجسته هنر و صحنه فرهنگ ابوظبی است. 
هزینه بلیط ورودی موزه لوور دبی : برای افراد بزرگسال 60 درهم و برای افراد زیر 18 سال رایگان است.

چکیده مطلب

دبی، یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است، که دارای ساختمان خراش های بی نظیر، سواحل زیبا و آب و هوایی مدیترانه ای است، که با تمام شکوه و ساختمان‌ های منحصربه ‌فرد خود واقعاً تأثیرگذار است. گردشگران بسیاری هر ساله به دبی سفر می کنند و از زیبایی این کشور لذت می برند، که در آن شور و نشاط یک کلان شهر مدرن و زندگی سنتی بیابانی در هم تنیده شده است. فراموس نکنید بعد از بازدید از موزه های دبی، سری به بستکیه دبی هم بزنید.
امارات متحده عربی یک مرکز فرهنگی جذاب است. به طور مناسب، ده ‌ها موزه، جاذبه ‌ها و نمایشگاه‌ های شگفت ‌انگیز در آن برای کاوش وجود دارد. دبی علاوه بر زیبایی هایی که دارد شما را با تاریخ گذشته تا به دبی مدرن امروزه خود آشنا می کند. از هنر گرفته تا میراث، باستان ‌شناسی، اتومبیل‌ های کلاسیک، موزه قهوه و ... موزه های جذاب دبی هستند. پس اگر شما جزو کسانی هستند که علاقه مند به آشنایی گذشته تا حال دبی را دارید به هیچ عنوان موزه های آن را از دست ندهید.
برای خرید بلیط دبی ارزان قیمت به سایت تریپ مراجعه کنید و خرید خود را بدون واسطه و آنلاین انجام دهید.

سوالات متداول درباره ی موزه های دبی

بزرگترین موزه در دبی کدام است ؟

بزرگترین موزه در دبی، موزه دبی می باشد 

آیا موزه ها در دبی رایگان هستند ؟

دبی مملو از موزه‌ های منحصربه ‌فرد است که می ‌توانید به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم از آنها بازدید کرد

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc