سفر به ترکیه و بازدید از شهرهای معروف آن نظیر استانبول، آنتالیا و ازمیر بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. یکی از تفریحاتی که در ترکیه وجود دارد ولی بسیاری از مردم از آن بی اطلاع هستند بالن سواری است. هیچ وقت نمی توانید با بلیط هواپیما چارتر به شهر بالن سواری ترکیه بروید. اگر کنجکاو هستید بدانید این شهر در کدام قسمت ترکیه قرار دارد و اطلاعاتی درباره بالن سواری به دست بیاورید این پست از وبلاگ تریپ را از دست ندهید.

کاپادوکیا کجاست

کاپادوکیا و یا به نوع نوشتاری دیگر، کاپادوکیه، در بخش مرکزی آناتولی و بخش مرکزی ترکیه قرار دارد و در زمان های دور محل زندگی هیتی ها بوده است. شهرهای زیر زمینی فراوانی در این منطقه وجود دارد که در نوع خود منحصر به فرد و فوق العاده است.

بالن ها بر فراز شهر کاپادوکیه ترکیه

فاصله استانبول تا کاپادوکیه

اگر موفق به رزرو ارزانترین هتل استانبول شده اید و قصد دارید در ابتدا استانبول گردی کنید و سپس به کاپادوکیه بروید با اینکه راه سختی را انتخاب می کنید باید بدانید با اتوبوس حدود 12 ساعت در راه خواهید بود و پروازهای داخلی ترکیه که از استانبول به کایسری پرواز دارند نرخ خوب و مقرون به صرفه ای برای شما نخواهند داشت. فاصله استانبول تا کاپادوکیه 740 کیلومتر می باشد.

پرواز رفت و برگشت آنکارا

خیلی از مسافران ایرانی از طریق آنکارا به کاپادوکیه سفر می کنند به این صورت که با رزرو بلیط رفت و برگشت آنکارا، و سفر به آنکارا، از طریق اتوبوس به کاپادوکیه می روند که خیلی نسبت به استانبول نزدیک تر است و پس از استفاده از تفریحات و بالن سواری، به آنکارا باز می گردند. فاصله آنکارا تا کاپادوکیه 292 کیلومتر است و همچنین در این مسیر قطار نیز وجود دارد.

بالن سواری در زیبا‌ترین روستای جهان

روستای گورمه که به عنوان زیباترین روستای جهان شناخته می شود میزبان تور بالن سواری کاپادوکیه است و همه مسافران برای بالن سواری به این روستای زیبا می آیند و در واقع روستای گورمه مهمترین بخش شهر کاپادوکیا است. اگر در این روستا اقامت داشته باشید احتمالاً یکی از خانه های شببیه غار به شما اختصاص داده خواهد شد که خاطره فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.

بالن ها در غروب شهر کاپادوکیا کشور ترکیه

بالن ها همانند هواپیما مدل های مختلفی به مسافران عرضه می کنند، تورها می توانند اختصاصی باشد و یا تعداد مسافرین کمتری سوار شوند. مدت زمان بالن سواری از 45 دقیقه تا 2 ساعت متغیر است ولی زمان استاندارد آن 1 ساعت است. ظرفیت بالن های تجاری تا 24 نفر و بالن های لوکس تا 16 نفر می باشد که در پکیج های اختصاصی می توانند از 3 تا 12 نفر را برای شما در نظر بگیرند. احتمالاً در پایان خیلی علاقه مند به سفر و استفاده از تورهای بالن سواری ترکیه شده اید ولی کنجکاو هستید و میخواهید بدانید این تورها چه قدر هزینه دارند؟  این تورها با توجه به اینکه کدام یک از مدل های تجاری، لوکس و اختصاصی باشد برای هر نفر در حدود 200 دلار هزینه در بر دارد.

پس اگر قصد بالن سواری در ترکیه را دارید و دوست دارید یک خاطره فراموش نشدنی از سفر به ترکیه داشته باشید به کاپادوکیه سفر کنید. تریپ، همیشه راهنمای شما در سفرهایتان خواهد بود.