https://gateway.trip.ir/api/

لغو ویزای عراق برای اربعین 1400

به روز رسانی: 24 خرداد ، 1400 اخبار گردشگری

لغو ویزای عراق برای اربعین 1400

پس از استقبال مسئولین عراقی با لغو ویزا با ایران، در جلسه روز چهارشنبه 19 خرداد مسئولان کشورمان نیز با این امر موافقت کرده و لغو ویزای 45 روزه را برای دارندگان گذرنامه عادی بین دو کشور در ایام اربعین تصویب کردند.

در جلسه ای که هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور حسن روحانی در روز چهارشنبه برگزار کردند، با صدور مجوز برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه عادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق موافقت شد. البته هنوز طرف عراقی به صورت رسمی این امر را تصویب نکرده است اما رسانه های عراقی به استناد از همین جلسه مسئولان کشورمان این خبر را نقل کرده اند. به گفته منبعی آگاه دولت عراق نیز از این موضوع استقبال کرده است. 

این خبر البته هنوز به طور کامل به مسئولان ستاد اربعین ابلاغ نشده و آنان از این تصمیم دولت ابراز بی اطلاعی کردند. هرچند کمیته های ستاد اربعین در حال برنامه ریزی برای اعزام زائران هستند اما با توجه به شیوع کرونا و بسته بودن مرزهای زمینی بین ایران و عراق، باید منتظر تصمیم مسؤولان دو کشور برای اربعین ۱۴۰۰ باشیم.

اگر این خبر با موافقت مسئولان عراقی نیز همراه شود و به ستاد اربعین ابلاغ شود، زائران می‌توانند با گذرنامه معتبر در محرم و صفر از مرزهای زمینی و هوایی وارد عراق شوند. البته مرزهای زمینی عراق به دلیل شیوع کرونا بسته است و از اسفند ۹۸ هم هیچ زائری در قالب کاروان حج و زیارت به عتبات سفر نکرده است.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ