https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ترکیش

Turkish

ترکیش
ترکیش

هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاینز از بزرگترین شرکت های هواپیمایی دنیا است. این هواپیمایی طی چند دهه توانست با گسترش خطوط پرواز و کیفیت خدمات سال 2013 به عنوان بهترین ایرلاین دنیا انتخاب شود. از نظر مسیرهای پروازی، هواپیمایی ترکیش با ۲۴۷ مسیر پروازی چهارمین شرکت بزرگ دنیا است. دفتر مرکزی هواپیمایی ترکیش در استانبول قرار دارد و قطب پرواز آن فرودگاه بین المللی آتاترک و فرودگاه بین المللی صبیحه است.  ترکیش ایرلاینز با شرکت های هواپیمایی دنیا مانند ایران ایر، اوا ایر، سنگاپور ایرلاینز و آستریا ایر قرارداد نماد مشترک دارد. پروازهای ترکیش ایرلاینز بیش از 300  مقصد در 120 کشور جهان را پوشش می دهد. ترکیش ایرلاینز دو سال نیز بهترین ایرلاین اروپا شناخته شد.

بلیط هواپیمایی ترکیش  

محبوبیت ترکیش ایرلاینز به واسطه اطمینان خاطر مسافران از ایمنی پرواز بالا و خدمات با کیفیت است. بلیط هواپیمایی ترکیش ایرلاینز را از وب سایت تریپ رزرو کنید.

خرید آنلاین بلیط ترکیش ایرلاینز 

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز همانند سایر هواپیمایی ها امکان خرید آنلاین و اینترنتی بلیط را دارد. برای خرید بلیط هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در وب سایت تریپ کافی است مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید تا لیست بلیط های قابل خرید به شما نشان داده شود.

مسافران می توانند جهت خرید آنلاین از وبسایت ایرلاین و یا با کمک اپلیکیشن موبایل این هواپیمایی اقدام کنند. از ۴۸ ساعت تا ۹۰ دقیقه قبل از زمان پرواز امکان خرید بلیط وجود دارد. هواپیمایی امارات امکان چک این آنلاین را برای مسافران ایجاد کرده است. از این طریق کارت پرواز قابل دانلود است. همچنین چک این از طریق باجه‌های مخصوص ایرلاین هم صورت می گیرد. از ۳ ساعت قبل از پرواز قابل دسترس است و تا ۲۰ دقیقه قبل از حرکت ادامه خواهد داشت.

مسافران لازم است در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از پرواز، وارد فرودگاه شوند.

برنامه پروازی هواپیمایی ترکیش 

پرواز هواپیمایی ترکیش به ایران

پروازهای هواپیمایی ترکیش به ایران در فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مشهد، فرودگاه بین المللی شیراز، فرودگاه بین المللی تبریز و فرودگاه بین المللی اصفهان انجام می شود. مقصدهای بین المللی ترکیش ایرویز از ایران به شهرهای مختلفی در دنیا صورت می گیرد.

مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی ترکیش از ایران 

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز از ایران به اکثر کشورهای دنیا پرواز دارد. برای پاسخ به این سوال که هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به کدام کشورها پرواز دارد می توانید برنامه و مسیر پرواز های خارجی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز را در سایت تریپ ببینید. مسیرهای پرطرفدار پروازهای ترکیش ایرلاینز از تهران :

تهران برلین

تهران لندن

تهران فرانکفورت

تهران استکهلم

تهران استانبول

تهران آنتالیا

تهران رم

تهران ژوهانسبورگ

تهران پاریس

تهران کیپ تاون

تهران مادرید

تهران ونکوور

تهران مونترال

تهران تونس

تهران بارسلون

تهران لس آنجلس

تهران سان فرانسیسکو

تهران تورنتو

تهران سائوپائولو

تهران مونیخ

پرواز چارتری و سیستمی ترکیش ایرلاینز

پرواز چارتر هواپیمایی ترکیش ایرلاینزبه خصوص بلیط های لحظه آخری قیمت های کمتری دارند با وجود اینکه ممکن است تخفیف داشته باشند اما امکان استرداد آن در اکثر مواقع ممکن نیست. بلیط سیستمی امکان استرداد دارد و می توانید از قبل رزرو کرده و در صورت عدم نیاز استرداد کنید.

بار مجاز ترکیش ایرلاینز

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در کلاس اکونومی حداکثر 20 کیلوگرم

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در کلاس بیزینس حداکثر 30 کیلوگرم

میزان بار مجاز در پروازهای خارجی

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در کلاس اکونومی حداکثر 20 کیلوگرم / باردستی یک بسته به میزان 8 کیلوگرم

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در کلاس کامفورت حداکثر 20 کیلوگرم / باردستی یک بسته به میزان 8 کیلوگرم

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در کلاس بیزینس حداکثر 30 کیلوگرم / باردستی دو بسته به میزان 8 کیلوگرم

مستفران می توانند به ازای هر کودک مسافر ۲۳ کیلوگرم بار شامل ۱ بسته و چمدان و یک کالسکه یا گهواره دستی تاشوهمراه داشته باشند.

در پروازهای بین المللی از نظر تعداد چمدان محدودیتی وجود ندارد و فقط وزن بار مجاز باید در نظر گرفته شود.

در صورتی که مقدار بار شما از حد مجاز بیشتر شود باید هزینه اضافه بار را بپردازید. همچنین شما می توانید برای حمل بار از خدمات فریت بار و کارگو هواپیمایی ترکیش ایرلاینزاستفاده کنید. برای پیگیری بار نیز می توانید به وب سایت خدمات بار مراجعه کنید.

مسافران می‌توانند سهره طلایی، طوطی، سگ‌، گربه‌ و ‌قناری‌ را با خود داخل کابین ببرند و هزینه آن مشمول اضافه بار چمدان خواهد بود.

انواع کلاس های پروازی ترکیش ایرلاینز 

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز سه کلاس پروازی اکونومی ( اقتصادی) و کلاس کامفورت و فرست کلاس را ارائه می دهد.

کلاس اکونومی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز 

امکانات کلاس اکونومی ترکیش ایرلاینز شامل فضای مناسب نشستن و صفحه نمایشگر است.

کلاس کامفورت ترکیش ایرلاینز 

ویژگی اصلی کلاس کامفورت فضای راحت و جادار صندلی است. صفحه نمایشگر با قابلیت پخش موسیقی و فیلم و چراغ مطالعه از دیگر مزایای کامفورت است.

فرست کلاس ترکیش ایرلاینز 

فرست کلاس ترکیش ایرلاینز دارای امکانات صندلی تختخواب شو،  میز غذای چرخشی ، صندلی دارای ماساژور، میز غذای چرخشی، صفحه نمایش، اینترنت و  یو اس بی است.‌

ناوگان پروازی هواپیمایی ترکیش  

هواپیمایی ترکیش ایرلاینزدارای 300 هواپیمای مسافربری و ۱۰ هواپیمای باربری به بیشتر مقاصد بین المللی است. ناوگان هواپیمایی ترکیش ایرلاینز شامل هواپیماهایAIRBUS350-900  ،BOEING 787، AIRBUS340-300، AIRBUS320-200 AIRBUS321-200، AIRBUS319، BOEING 747 BOEING 777 BOEING 737 است.

غذای هواپیمایی ترکیش  

سیستم غذایی هواپیمایی ترکیش به خاطر استفاده از غذاهای بومی و اصیل ترکی شهرت جهانی دارد. در پروازهای کوتاه با یک ساندویچ ترکی پذیرایی انجام می شود. همچنین منوی ویژه غذاهای رژیمی، گیاهی و مذهبی نیز ارایه می شود.

اطلاعات شرکت هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی رسمی دولت ترکیه محسوب می شود. این هواپیمایی با سابقه طولانی از سال 1933 توسط آتاترک تاسیس شد.  با این حال پیشرفت این هواپیمایی به سطحی رسید که  توانست در سال 2019 بیش از 74 میلیون مسافر را جابجا کند. علاوه بر افتخارات جهانی این ایرلاین، رتبه اول پرواز بدون توقف در اروپا را هم دارد. هواپیمایی ترکیش بیشترین پرواز جهانی را به 45 کشور در قاره آفریقا دارد. ترکیش ایرلاینز حامی مالی رویدادهای ورزشی مطرح مانند جام جهانی گلف، تیم ملی بسکتبال ترکیه و لیگ بسکتبال اروپا بوده است.

وب سایت رسمی هواپیمایی ترکیش : www. turkishairlines.com

یاتای ترکیش ایر: TK

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc