https://gateway.trip.ir/api/

خرید بلیط هواپیما و چارتر ارزان یزد

یزد
یزد

راهنمای سفر به یزد

یزد، شهر بادگیرهای فلات مرکزی ایران، بزرگترین مجموعه خشتی جهان،  شما را به اعماق تاریخ می‌برد. در این شهر ثبت یونسکو، می‌توانید ساعتها در بافت کهنش راه بروید و جاودانه‌های معماری ببینید و مردمانی سختکوش. از میدان امیر چخماق آغاز کنید، ترکیبی از تکیه و آب انبار و بازار. مسجد جامع شهر شما را مجذوب خود می‌کند با مناره‌های و گنبد لاجوردی وسط دریایی از خانه‌های خشتی. آب انبارهای چندبادگیره را فقط اینجا خواهید دید. در کوچه‌ها، ساباط زیاد دیده می‌شود، همان طاق‌نماهای میان گذر. مدرسه‌ ضیائیه یا زندان اسکندر نیز از بناهای معروف شهر است، سری بزنید.

باغ دولت آباد، اهمیت قنات و درایت مردم یزد را به شما نشان خواهد داد. زرتشتیان فرهنگ دیرپایی در یزد دارند، آتشکده و برج خاموشان هم از نمادهای تاریخی شهر است. شیرینی‌های متنوع یزد در سراسر ایران زبانزد است ازقطاب، پشمک و باقلوا تا کیک یزدی، لوز، حاجی بادام. برای خرید سوغات یزدی هم گزینه‌های خوبی از هنر پارچه دارید: شعربافی، دارایی‌بافی، شمد، دستمال یزدی.

یزد
ارائه ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما یزد بهانه ای برای رقابت با سایر فروشندگان
سفر به یزد همانند دیگر مسیرها، هزینه ای در بر خواهد داشت که این هزینه بسته به نوع ایرلاین و شرکت هواپیمایی، ساعت حرکت و کلاس پروازی متغیر است. به علت نوسانات بالا و ثابت نبودن قیمت بلیط هواپیما یزد نمی توان قیمت دقیقی را عنوان نمود. بنابراین چنانچه تمایل دارید از قیمت و هزینه سفر به یزد اطلاع پیدا کنید، می توانید به صفحه اصلی مراجعه کرده و با جستجو و وارد کردن مشخصات و اطلاعات لازم، قیمت ها را مشاهده نمایید. 
یزد، دارای آب و هوای گرم و خشک و بیابانی است و تغییر دما در تابستان و زمستان , شب و روز بسیار بالاست. یزد دارای دو فصل است فصل بلند گرما (از اسفند تا مهر) و فصل کوتاه سرما (از آبان تا اواخر بهمن).
قطاب
زیلو بافی
حاجی بادام
مخمل بافی
ترمه دوزی
شیرینی یزدی لوز
سفال و سرامیک میبد
آتشکده بهرام، باغ دولت‌آباد، خانه رسولیان، خانه عرب‌ها، خانه لاری‌ها، خانه ملک‌التجار، مدرسه خان و مدرسه شهاب‌الدین، بقعه سیدخلیل، بقعه دوازده‌امام، بقعه سیدرضا، بقعه فهادان، بقعه شیخ‌داد، مقبره علی‌خاموش، بقعه سیدپنهون، بقعه سید رکن‌الدین، آب‌انبار شش‌بادگیری، امامزاده زید، امامزاده میرحسن، بقعه زرندیان و بقعه سادات
قیمه یزدی
کوفته لپه
قلیه کدو
آش کدو
 آش ماش
آش آبغوره
خورشت به آلو
کوفته نخودچی
تاس کباب یزدی
Hotel

مقاصد پرطرفدار داخلی

Hotel

مقاصد پرطرفدار خارجی

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ