https://gateway.trip.ir/api/

پرواز باکو و خرید بلیط هواپیما باکو

پرواز باکو
باکو

مسیرهای پرطرفدار به باکو و ارزان ترین قیمت در 7 روز آینده

باکو

راهنمای سفر به باکو

راهنمای سفر به باکو
در یک روز دل‌انگیز، هیچ‌چیز به اندازه‌ی پیاده‌روی در کوچه‌ها و خیابان‌های سنگ‌فرش شده‌ی شهر باکو لذتبخش نیست. باکو بزرگترین شهر جمهوری آذربایجان که چندین سال است با توسعه زیرساخت‌های گردشگری و به دلیل نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی به یکی از مقصدهای محبوب ایرانیان تبدیل شده است. زبان رسمی مردم کشور آذربایجان، آذری است اما به دلیل تأثیری که از همسایه‌های اطراف خود در دوران مختلف گرفته‌اند، به زبان روسی و فارسی هم مسلط‌اند. علاوه‌براین اکثر مردم می‌توانند انگلیسی هم صحبت کنند. در باکو برج‌های بلند و زیبا و همچنین خیابان‌ها و پارک‌های زیادی را خواهید دید که معماری آنها به سبک بناهای شهرهای اروپایی است.

 نام باکو به معنای «شهری از باد» تعبیر شده است. و در واقع بادهای تندی که از سمت دریای خزر می‌وزند، عامل نام‌گذاری این شهر قدیمی و زیبا بوده‌اند. پاییز باکو، به ویژه در ماه مهر، زمان بسیار مناسبی برای سفر به پایتخت آذربایجان است. در مجموع بهترین وقت سفر به باکو در فاصله‌ی ماه‌های فروردین تا اواسط مهر است؛ در این فاصله زمانی، باکوی آذربایجان پذیرای بیشترین تعداد گردشگران است.

بلیط هواپیما باکو

بلیط هواپیما باکو| بلیط چارتر پرواز تهران باکو

خرید بلیط پرواز تهران باکو همچنین بهترین قیمت بلیط تهران باکو و ارزان ترین نرخ قیمت پروازهای چارتر و سیستمی را در Trip.ir تجربه کنید!

بهترین خرید بلیط هواپیما باکو در تعطیلات

باکو به دلیل نزدیکی مسافت و دسترسی راحت، از مقصدهای گردشگری مهم ایرانیان است. همچنین ارتباطات کاری و تجاری باعث شده در تمام طول سال پرواز تهران باکو در دسترس باشد. به طور معمول قیمت بلیط باکو متناسب با فصل و تاریخ روز ثابت نیست. تابستان به خاطرشرایط آب و هوایی خوب این شهر، فروش بلیط هواپیما باکو بالاست. اگر شما هم قصد دارید سفری در ایام تابستان داشته باشید، اولویت شما خرید بلیط هواپیما تهران باکو با قیمت مناسب است. اگر سفر شما در زمان پیک سفر باشد، چگونه بلیط تهران باکو با کمترین هزینه پیدا می کنید؟ اولین اقدام تعیین زمان سفر است تا از پرواز تهران به باکو در آن تاریخ مطمئن شوید. معمولا قیمت بلیط هواپیما در پروازسیستمی ثابت است و تغییری نمی کند. برای خرید بلیط آذربایجان باید قیمتها را کمی قبل از سفرتان مرتب چک کنید. فراموش نکنید که قیمت نهایی بلیط هواپیما به ایرلاین مد نظر شما، نوع کلاس پروازی و تاریخ بلیط باکو وابسته است. دومین اقدام مراجعه به سایت تریپ برای ارزیابی دقیق پروازهاست مانند برنامه پرواز تهران باکو ماهان. با وارد کردن اطلاعات در صفحه جستجوی پرواز باکو، انواع قیمت بلیط هواپیما تهران باکو در اختیار شما قرار می گیرد. شما با تغییر گزینه های سایت امکان دسترسی به بلیطهای چارتری و کمترین قیمت بلیط باکو خواهید داشت. با رصد کردن قیمتهای مسیر تهران باکو متوجه نوسانات قیمت می شوید. با کمک تریپ همچنین از تمام ایرلاینهایی که پرواز به باکو دارند، باخبر شوید.  

با آب و هوای باکو بیشتر آشنا شویم
باکو را به دلیل بارش بیش از حد باد میتوان شهر باد ها نام گذاری کرد. شما در باکو تمام مدت شاهد وزش هستید. البته این باد میتواند برای مردم خوب باشد و آنها را از گرما نجات دهد. اما با این حال برای شناگران و دریانوردان میتواند آزادهنده باشد. دمای شهر باکو در فصل تابستان 24 الی 38 درجه میباشد اما شب هایی با دمای ملایم دارد که نسیم در آن میوزد. در فصل پاییز وزش های باد شدید است و در زمستان سرد و سوزناک. فصل بهاری باکو برای مسافران بسیار فصل مناسبی است ، هوای خیلی خوبی دارد و میتواند برای شما بسیار لذت بخش باشد.

روش جستجوی آنلاین بلیط هواپیما باکو

سریعترین راه خرید بلیط باکو مراجعه به سایت تریپ است. جستجوی بلیط هواپیما شامل چهار گزینه اصلی است که دریک نوار بالای صفحه قرار دارند:

مرحله اول باید نوع بلیط یعنی بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت را انتخاب کنید.

مرحله دوم مبدا و مقصد را مشخص کنید.

در قسمت مبدا سه ‌حرف اول  تهران یا Tehran را به عنوان مبداء و سه حرف اول  باکو یا Bak  را به عنوان مقصد، تایپ کنید. بعد از تایپ حروف نام شهر، سیستم به شما یک لیست پیشنهاد می کند شامل مسیرهای پرطرفدار تا راحتتر انتخاب کنید.

مرحله سوم تاریخ رفت و برگشت سفرتان را به صورت میلادی یا شمسی مشخص کنید.

مرحله چهارم تعداد مسافران را تعیین کنید. با کلیک روی این بخش می توانید همزمان نوع بلیط خود را بین اکونومی یا بیزینس انتخاب کنید.

 مرحله آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. شما به سرعت نتایج پروازها و لیست قیمت پرواز تهران باکو را در تاریخ مورد نظر خواهید دید.

روش استفاده از فیلترهای جستجوی بلیط باکو

در سمت راست این صفحه لیست فیلترها قرار گرفته تا شما بتوانید بلیط سیستمی یا بلیط چارتری را بین گرانترین تا ارزان ترین بلیط هواپیما باکو پیدا کنید. این فیلترها شامل:

نوع بلیط، خطوط هوایی(ایرلاین ها)، ساعت حرکت، مدت زمان توقف، تعداد توقف و فرودگاه ها است. شما با انتخاب هر فیلتر، نتایج جدیدی را می بینید.

همچنین بالای قسمت نتایج، سه فیلتر دیگر موجود است: مناسب ترین قیمت، ساعت پرواز و کمترین زمان پرواز که کار شما را برای یافتن بلیط ساده می کند.

تاثیر فیلترها در خرید بلیط باکو

شما می‌توانید به کمک فیلترها هنگام خرید بلیط هواپیما تهران باکو از تریپ، پرواز را از لحاظ زمان (مدت انتظار و ساعت فرود،) و از نظر قیمت ( از ارزان ترین تا گران ترین) به راحتی بررسی کنید. همچنین فیلترینگ به شما امکان مقایسه قیمت ها را در صفحه نتایج خواهد داد. در قسمت جزئیات بلیت اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و بار مجاز، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین مشخص شده است. می توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب بلیط تهران باکو، فیلترها را تغییر دهید.

اگر پرواز باکو مورد نظر خود را پیدا کرده اید، با انتخاب دکمه خرید کنید، وارد مرحله ثبت اطلاعات می‌شوید. برای خرید نهایی باید مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره‌ی پاسپورت را وارد کنید.

انتخاب فرودگاه در خرید بلیط هواپیما باکو

باکو یک فرودگاه دارد که به نام فرودگاه بین المللی باکو یا  فرودگاه بین المللی حیدر علی اف شناخته می شود. فرودگاه باکو در فصل تابستان شلوغ است. توجه کنید که هنگام خرید بلیط آذربایجان، در بخش فیلترها فقط یک انتخاب دارید.

روش خرید بلیط ارزان باکو

اگر برای خرید بلیط باکو ارزان اقدام می کنید، کافی است به سیستم اطلاع از تغییر قیمت‌ها و یا تقویم قیمتی صفحه نتایج جستجو دسترسی داشته باشید. در این صورت می توانید ارزانترین ترین بلیط باکو را از سایت تریپ خریداری نمایید.

روش خرید بلیط چارتر باکو

در صورتی که پرواز تهران به باکو را در صفحه نتایج جستجو می کنید، امکان پیدا کردن بلیط چارتر هم دارید. اگر برای تاریخ مورد نظر شما پرواز باکو موجود باشد، در اولین نتایج هر پرواز به نمایش در می‌آید. همچنین در این بخش با اعمال فیلترینگ مناسب می‌توانید به پروازهای چارتر باکو دسترسی پیدا کنید و با مقایسه نرخ بلیط ها اقدام به خرید ارزان ترین بلیط تهران به باکو نمایید.

روش خرید بلیط لحظه آخری باکو

اگر دنبال پیدا کردن قیمت بلیط هواپیما تهران باکو مقرون به صرفه هستید، در صفحه نتایج جستجو تریپ بلیط هواپیما باکو را پیدا کنید. همزمان لیست پرواز تهران به باکو را خواهید دید. شما می توانید مسیر بلعکس پرواز باکو به تهران را نیز جستجو کنید. برای اطمینان از خریدتان می‌توانید با قیمت بلیط لحظه آخری باکو را با قیمت سیستمی بلیط باکو مقایسه کنید.

در مواردی ممکن است قیمت بلیط لحظه آخری پرواز تهران باکو از قیمت بلیط سیستمی بیشتر باشد. اگر بخواهید فقط به پروازهای لحظه آخری باکو دسترسی داشته باشید، کافی است که از سیستم فیلترینگ تریپ استفاده کنید تا لیست پرواز ایرلاینها مانند برنامه پرواز تهران باکو ماهان را ببینید. شما در تریپ حتی می توانید  ارزانترین بلیط لحظه آخری پرواز باکو تهران  هم ببینید.

از مزایای خرید بلیط هواپیما باکو در تریپ

خرید ارزان قیمت بلیط هواپیما باکو

خرید بلیط هواپیما باکو از سایت تریپ، به شما شانس پیدا کردن ارزانترین قیمت بلیط باکو را می دهد. معمولا در خزید آنلاین، با توجه به  تاریخ و ساعت پروازباکو قیمتها در حال  تغییر است. شما می توانید از کمترین تا بیشترین قیمت بلیط هواپیما باکو را مشاهده می کنید.

خرید خدمات به همراه بلیط هواپیما

وقتی شما از سایت تریپ خرید اینترنتی پرواز تهران باکو را انجام دهید، از سایر خدمات سفر هوایی مانند ویزا، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و خدمات اختصاصی تشریفات فرودگاه  با تخفیف ویژه برخودار می شوید.

امکان خرید بلیط هواپیما از ایرلاین‌های معتبر

هنگام خرید آنلاین از تریپ، شما دسترسی سریع به انواع ایرلاین‌های معتبر دنیا را خواهید داشت. به کمک گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ می توانید ایرلاین مورد نظر پرواز باکو تهران را انتخاب کنید.

امکان رزرو همزمان بلیط هواپیما و هتل باکو

خرید بلیط آذربایجان از تریپ مزیت دیگری هم دارد. شما می توانید رزرو هتل های باکو را همزمان با کارت شتاب آنلاین انجام دهید.

مقایسه آنلاین قیمت و خدمات ایرلاین‌ها

شما با استفاده از سیستم اینترنتی خرید بلیط هواپیما تریپ علاوه بر پروازهای موجود مسیر باکو، امکان مقایسه قیمت بلیط هواپیما تهران باکو را خواهید داشت.

پرداخت با کارتهای شتاب

ویژگی دیگر خرید آنلاین بلیط هواپیما به باکو، پرداخت هزینه از طریق کارت شتاب است. بلیط هواپیمای شما از طریق ایمیل یا پیامک حداکثر 20 دقیقه بعد پرداخت ارسال خواهد شد.

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

با استفاده از سامانه خرید بلیط هواپیما تریپ، امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما باکو هم دارید. استرداد بلیط  تهران باکو به صورت آنلاین سریعتر از مراجعه حضوری انجام می شود. اگر سفر شما به هر دلیلی تغییر کرد، به سایت تریپ مراجعه کنید و با چند کلیک بلیط خود را آنلاین کنسل کنید. پس از لغو بلیط پرواز به باکو در تریپ، مبلغ با کسر درصد کنسلی به حساب شما واریز می شود.

آشنایی با سوغات باکو و معروف ترین فروشگاه های آن
سوغات شهر باکو سنتی میباشند و زیباترین سوغاتی ها را میتوانید در این شهر به راحتی پیدا کرده و برای اقوام خود تهیه کنید. استکان های رنگی بسیار زیبا از بهترین سوغات ها میباشد که در خیابان های قدیمی باکو با طرح های مختلف و زیبا به فروش میرسد. فرش های قرمز دستباف از دیر سوغات این شهر میباشند. نقاشی هایی که با رنگ روغن کشیده شده ، روسری و کلاه از دیگر سوغات این شهر میباشند. جالب است بدانید تخته نرد برای شهر باکو میباشد و یکی از بهترین کالاهای باکو میباشد.

اطلاعات پروازی کاربردی قبل از خرید بلیط هواپیما تهران باکو را بدانید

فاصله هوایی تهران تا باکو چقدر است؟

مسافت پروازی تهران از باکو ۵۷۱ کیلومتر است.

مدت زمان پرواز تهران باکو چقدر است؟

طول پرواز تهران باکو1 ساعت و نیم است. البته این مدت زمان با توجه به توقف و شرایط هوایی ممکن است بیشتر شود.

اختلاف ساعت تهران باکو چقدر است؟

باکو از تهران نیم ساعت جلوتراست.

کدام ایرلاین‌ها بلیط هواپیما باکو ارائه می کنند؟

اکثر ایرلاین های ایرانی مانند ماهان، ایران ایر بلیط باکو ارایه می کنند. همچنین ایرلاین آذربایجان ازال هم پرواز باکو دارد.

چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما باکو اقدام کنیم؟

بستگی به تاریخ سفر شما دارد. برای خرید بلیط باکو مطمئن و برنامه ریزی شده بلیط سیستمی از چند ماه قبلتر در دسترس است.

آیا خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما باکو الزامی است؟

خیر نیازی نیست. شما می توانید فقط بلیط رفت بگیرید و بلیط بازگشت باکو را متناسب با سفر خود تهیه کنید.

آیا همیشه پرواز چارتر باکو ارزان است؟

در بیشتر موارد شما پرواز چارتر ارزان باکو پیدا خواهید کرد اما چارتر همیشه ارزان نیست و بستگی به هواپیمای چارتر دارد. به طور مثال اگر یک پرواز فرست کلاس چارتر شود، قیمت چارتری آن هم بالاست. همچنین در زمان پیک سفر بلیط چارتر ارزان نیست.

بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری باکو

به زمان سفر شما بستگی دارد. در ماههای اوج سفر سخت می توانید بلیط لحظه آخری باکو پیدا کنید.

امکان تغییر تاریخ یا تغییر نام در بلیط باکو وجود دارد؟

در صورت خرید بلیط سیستمی، شما می توانید بلیط خود را تغییر دهید اما در بلیط چارتری این امکان وجود ندارد.

بلیط هواپیما باکو در چه فصلی از سال ارزان‌تر است؟

با توجه به اینکه عموم سفرهای باکو تابستان و بهار انجام می شود، بلیط هواپیما باکو در فصل زمستان ارزانتر است.

فاصله فرودگاه باکو تا مرکز شهر چقدر است؟

از فرودگاه بین المللی باکو تا مرکز شهر 30 دقیقه فاصله است.

ارزانترین ایرلاین‌های پرواز تهران باکو

بیشتر ایرلاین های داخلی بلیط ارزان باکو دارند، زمان سفر تاثیر زیادی در خرید ارزان بلیط باکو دارد.

نکاتی که قبل از سفر به باکو باید بدانیم
فرهنگ تمام مردم دنیا در هر شهر متفاوت میباشد. مردم شهر باکو بسیار خوش برخورد و مهربان هستند. اما بهتر است قبل از سفر به باکو برخی نکات ضروری را بدانید.
باید توجه داشته باشید مردم باکو مسلمان هستند و بهتر است به مذهب و فرهنگ آنها احترام بگذارید. اگر به خانه ای دعوت شدید حتما کفش هایتان را خارج از منزل در بیاورید مردم باکو به بهداشت اهمیت زیادی میدهند. به افراد سالمند احترام بگذارید و به آنها در مواقع لازم کمک کنید.

آسانترین راه رزرو هتل های باکو

انتخاب هتل به میزان بودجه شما به سادگی از صفحه هتل های تریپ امکان پذیر است. شما می توانید با صرف کمترین زمان، هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. مزیت استفاده از وب سایت تریپ این است که شما به رزرو تمامی هتل های باکو دسترسی دارید که پیدا کردن قیمت مناسب را راحت می سازد. توجه داشته باشید رزرو هتل های باکو همواره با توجه به تاریخ و زمان در حال تغییر است. شما این شانس را دارید که لیست قیمت هتل ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید با توجه به رتبه ای که کاربران تریپ به آن هتل داده اند و یا نظرات ثبت شده از طریق کاربران، هتل مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.این نکته را فراموش نکنید که  خرید بلیط رفت و برگشت باکو باعث کم شدن هزینه بلیط هواپیما می شود.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو

شهر قدیم باکو
بلوار ساحلی باکو
برج دختر
قصر شيروان شاه 
پارک مفاخر
مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف
میدان فانتین
موزه فرش آذربایجان
برج‌های شعله
موزه ملی تاریخ آذربایجان

آتش نشانی : 101
پلیس : 102
آمبولانس : 103
ساعت گویا : 106
 
Hotel

پرطرفدارترین پروازهای خارجی

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc