https://gateway.trip.ir/api/

تاثیر کرونا بر گردشگری روسیه

به روز رسانی: 04 دی ، 1402 اخبار گردشگری

تاثیر کرونا بر گردشگری روسیه

روسیه با جغرافیای متنوع و پهناورش از مقصدهای پرطرفدار گردشگری دنیاست که سال گذشته در جایگاه نهم گردشگری اروپا قرار گرفت. آیا با شیوع کرونا خرید بلیط هواپیما روسیه در تابستان 2020 ممکن است؟ 

رونق گردشگری روسیه

روسیه با میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی سوچی 2014 و جام جهانی فیفا 2018، محبوبیت خود را بین گردشگران بین‌المللی افزایش داد. سال 2018 این کشور پذیرای 24.5 میلیون گردشگر شد، روندی افزایشی که در سال 2019 ، به 33 میلیون نفر رسید. درآمد توریسم روسیه در همین سال به 15.5 میلیارد دلار دست یافت که پس از چین رتبه دوم رشد اقتصاد گردشگری را به دست آورد.

اقتصاد گردشگری در بحران

با شروع اپیدمی کرونا در اواخر ماه مارس، این کشور مرزهای خود را به روی مسافران خارجی بست. اولین بخشی که بیشترین آسیب را دید، اقتصاد گردشگری بود که در سه ماهه نخست 2020 فقط از کنسل شدن تور روسیه 100 میلیون دلار زیان دید و نزدیک یک میلیون شغل به خطر افتاد.

کرونا

با وجود اینکه روسیه بیشترین آمار مبتلایان کرونا در اروپا را دارد، اما دولت روسیه در تلاش است تا وضعیت فعلی را ترمیم کند. بازگشایی اماکن مسکو در اوایل ماه ژوئن و شروع گردشگری داخلی روسیه در مناطقی با آلودگی کمتر، فرصتی تازه برای احیای اقتصاد گردشگری است. ترغیب مردم کشور به سفرهای داخلی به ویژه در حوالی دریای سیاه، جایگزینی موقت برای گردشگری خارجی است. با این حال برگشت توریست به معنی رونق دوباره هتلداری، رزرو هتل و امیدواری برای بهبود مشاغل حوزه توریسم است.

چشم‌انداز گردشگری

روسیه در تابستان امسال قصد دارد سفرهای بین‌المللی هوایی را برای بازگشت زندگی عادی تا 15 جولای از سربگیرد. مرزهای این کشور به تدریج بازگشایی می‌شود و اولویت فعلی مسافران خارجی هستند که نیاز به معالجات پزشکی دارند یا جهت مراقبت از نزدیکان خود، سفر می‌کنند.

دولت روسیه همچنین برای نخستین بار کمک‌های مالی برای حمایت از پروژه‌های محلی در جهت توسعه اکوتوریسم و هتل‌های کمپی در نظر گرفته است. روسیه نیز مانند بسیاری کشورها امیدوار است با پیاده کردن سیاست جدید گردشگری، فضای تازه‌ای بعد از بحران کرونا ایجاد کند. تابستان امسال برای گردشگری دنیا تعیین کننده خواهد بود.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc