https://gateway.trip.ir/api/

جهنم تایلند کجاست

به روز رسانی: 01 اسفند ، 1401 جاذبه های گردشگری

جهنم تایلند کجاست؟

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا است که گردشگران بسیاری هر ساله از آن دیدن می کنند. در این کشور زیبا می توانید از طبیعت بکر، جاذبه های دیدنی، آب‌ های آبی کریستالی، شنا در اقیانوس و غذاهای خوشمزه و متنوع لذت ببرید. جهنم تایلند یا باغ جهنمی یکی از جاذبه های دیدنی و عجیب در این کشور است. در اینجا می توانید مجسمه هایی در اندازه واقعی از مردان، زنان و حیوانات را ببینید که در قسمت های مختلف در حال شکنجه شدن هستند.
در این پارک عجیب و غریب مجسمه هایی را می بینید که هر کدام نماد آدمئ های گناهکار و جهنمی هستند؛ چند نفر در دیگی جوشان زنده زنده در حال جوشیدن هستند و نگهبانان به آن ها ضربه می زنند؛ یا مردی را می بینید که زنی را با نیزه شکنجه می دهد. بدن انسان پیچ خورده ای را خواهید دید که سر یک حیوان به آن چسبیده است. اگر دوست دارید با پارک جهنم تایلند بیشتر آشنا شوید، ادامه این مقاله را بخوانید.

عکس جهنم واکینگ استریت تایلند

عکسی از جهنم تایلند

درباره جهنم تایلند چه می دانید؟

در دین و آیین تایلندی ها نقل است آنهایی که می میرند نزد «فیا یوم»، پادشاه مرگ، برده می شوند. این فیا یوم است که شما را از سرنوشتتان آگاه می کند؛ او پس از مقایسه فهرست اعمال خوب و بدتان شما را مجازات می کند. نامه اعمال خوب شما روی یک صفحه طلا نوشته شده و نامه اعمال بدی که در زندگی مرتکب شده اید روی یک تکه پوست سگ نوشته شده است. همین اعمال بد شما را به ورطه مجازات می کشاند.

باغ جهنم وانگ سائن سوک معروف به باغ جهنم تایلند یکی از سه پارک جهنمی در این کشور است که توسط راهبی به نام کاراموزا ساخته شده است. در پارک جهنم تایلند می توانید انواع و اقسام شکنجه ها را ببینید؛ زن ها و مردها با بدنی اسکلتی و زبان‌ های کشیده شده از دار آویزان شده‌ اند. یک جعبه اهدایی در پای هر بخش قرار داده شده است و تابلوهایی به زبان انگلیسی سرنوشت این دو موجود شکنجه شده را توضیح می دهد: آنها از پنج دستور مقدس بودا تخطی کرده بودند.

علت ساخت جهنم تایلند

جهنم مفهومی است که در اکثر ادیان وجود دارد و هر مذهبی آن را به شکل مکانی برای مجازات گناهکاران به تصویر می کشد. از نظر آئین بودایی، جهنم در واقع مکانی برای انتظار است تا زمانی که روح آن ها در کالبدی دیگر زندگی تازه‌ای پیدا کند. جهنم واکینگ استریت تایلند براساس این باورها ساخته و پرداخته شده و در آن صحنه های مجازات افراد به نمایش درآمده است.

باغ جهنمی تایلند صرفاً برای ترساندن آدم‌ها نیست، بلکه بیشتر برای آموزش دادن به آنها است. علاوه بر تنبیه و مجازات‌هایی که در این پارک به تفصیل شرح داده می‌شود، نمادهایی از پاداش کارمای خوب نیز در آن وجود دارد.

بودیسم تایلندی از این جهت جذاب است که ایده های بسیار متفاوتی را در بر می گیرد. کیهان شناسی گسترده آنها شامل دنیای زیرین است که بسیار شبیه ساختار مسیحیت در قرون وسطی است؛ در حالی که مضامین هندوئیسم بودایی نیز از طریق کامبوج به این ناحیه وارد شده است. 

چهره افراد گناهگار در جهنم تایلند

چهره افراد گناهکار بر اساس گناهانشان مشخص می شود؛ مثلا فاسدان مالی به صورت خوک، تخریب کنندگان جنگل به صورت آهو، افراد ناشکر به صورت ببر، عاملان آتش سوزی به صورت مار، حسودان به صورت خرگوش، زناکاران شبیه مرغ، قماربازان به صورت اسب، بدگویان به صورت لاکپشت، معتادان به صورت سوسمار و خرابکاران به صورت موش در می‌آیند. فیل هم نماد نابود کننده حیات وحش است.

شکنجه های جهنم واکینگ استریت تایلند

تصویری از شکنجه گناهکاران در جهنم تایلند

شکنجه های جهنمی در جهنم تایلند

از شکنجه های جهنم تایلند می توان به فرو بردن نیزه در بدن افراد گناهکار و درآوردن چشم افراد بی وفا و زیاده طلب اشاره کرد. برخی از شکنجه ها به صورت انفرادی و برخی دیگر به صورت گروهی انجام می شود. در یکی از صحنه‌ها یک مرد فاسد و یک دزد برنج دیده می‌شوند که سری شبیه خوک و پرنده داشتند و با تبر مورد ضربه قرار می گرفتند.

در صحنه ای دیگر مرتاض وظیفه نشناسی به نمایش درآمده است که پرنده‌ای دل و جگرش را از شکم بیرون می‌کشد. سر یک مواد فروش نیز به طرز ترسناکی بریده می شد. کمی بعد صحنه ای را می بینید که در آن بدن یک گناهکار از وسط نصف می شود. مجسمه جالب دیگری هم در پارک جهنم تایلند وجود دارد که شبیه بلمی ها، قبیله ‌ی آدمخوارهای مشهور افریقایی، روی بدنش سری وجود ندارد و صورتش از درون بدنش بیرون زده است.

در صحنه دیگری یک زن را می توان دید که نیزه ای را در قلب همسرش فرو برده و او را کشته است. زنی که سقط جنین انجام داده با یک منگنه به دست دو نگهبان شکنجه می شود. همچنین یک تجاوز‌گر را می بینید که به تیرک زنجیر شده و نیزه‌ سه‌شاخ بر آلتش فرو رفته است.

پارک جهنم تایلند

عکسی از شکنجه های جهنم تایلند

تصاویری از پاداش کارهای خوب در جهنم تایلند

علاوه بر نمایش شکنجه ها، شما می توانید تصاویری از پاداش ها و کارمای کارهای خوب را نیز در پارک جهنمی تایلند ببینید که به وسیله همان مجسمه ها به تصویر کشیده شده است. در دورترین نقطه این باغ می توانید چندین مجسمه را ببینید که در کنار یک درخت جمع شده اند و روی یک صندوق صدقات در نزدیکی آن نوشته شده است: «کسانی که صدقه و لباس قرمز رنگی را به راهبان بودا اهدا می‌کنند و تصاویری از بودا می‌سازند، در عصر مذهبی بودیساتایای بعدی دوباره متولد خواهند شد.»

پس از دیدن کلی شکنجه‌های ترسناک، دیدن چنین پیام مثبتی خیال آدم را راحت می کند. در کنار درختی دیگر می توانید تصویر بودایی را ببینید که با شفقت به پایین نگاه می‌کند و بر گناهکارانی لبخند می ‌زند که دستهایشان را ملتمسانه برای دعا به سوی او بلند کرده بودند.

صندوق جمع آوری صدقات در جهنم تایلند

در زیر تمام مجسمه های باغ جهنم تایلند، صندوق صدقاتی وجود دارد که در بالای آن ها این پیام نوشته شده است: «اگر شیطان را در این دنیا ملاقات کنی و در پرداخت نذرهای خود تاخیر نکنی، تو را در غلبه بر زندگی بعدی کمک خواهیم کرد.»

جهنم واژه‌ای عبری است که برای نامیدن جهان زیرین و توصیف سرزمین تاریکی به کار می‌رود. این مکان را می توان با جهنم ادیانی مانند اسلام و مسیحیت برابر دانست.

نحوه دسترسی به جهنم تایلند

کمتر کسی پیدا می شود که علاقه ای به دیدن این مجسمه های سیمانی داشته باشد. اما اگر کنجکاو هستید این پارک را از نزدیک ببینید، باید در سفر به تایلند بلیط بانکوک را بگیرید. سپس از ایستگاه اتوبوس شرقی بانکوک به نام Ekkamai به سمت این پارک جهنمی در مسیر پاتایا بروید. از این مکان تا بانکوک 90 دقیقه راه است.

سوالات متداول درباره جهنم تایلند 

جهنم تایلند کجاست؟

جهنم تایلند یکی از عجیب ترین جاذبه های جنوبی شرقی بانکوک و در مسیر پاتایا در تایلند است.

در جهنم تایلند چه می بینید؟

جهنم تایلند یکی از جاذبه های عجیب تایلند است که در آن شکنجه افراد گناهکار را به صورت مجسمه هایی طبیعی تماشا خواهید کرد.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc