https://gateway.trip.ir/api/

سفر به اعماق جمهوری چک

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 جاذبه های گردشگری

سفر به اعماق جمهوری چک

وقتی نام جمهوری چک را می‌شنوید، دوست دارید به شهر پراگ سفر کنید. چک با اینکه کشور کوچکی است اما جاذبه‌های تاریخی منحصربفرد با طبیعتی خارق‌العاده دارد. در شرایط که شما نمی‌توانید بلیط هواپیما بخرید، بهتر است با برخی از این مکانهای شگفت‌انگیز آشنا شوید.

اولوموتس باشکوه

شهراولوموتس (Olomouc) در منطقه موراویا در شرق جمهوری چک قرار دارد. اگر می‌خواهید پراگ کوچک با معماری باروک ببینید، به اولوموتس سفر کنید، شهری که پایتخت کلیسایی موراویا است. شما می‌توانید با آرامش و در محلی دور از جمعیت توریستها، به کشف زیبایی شهر بروید. قلعه تاریخی شهر روی تپه‌ای کوچک در نزدیکی میدان ونسسلاس قرار گرفته است. چشم‌انداز جغرافیایی دلنشین، زیبایی باشکوه قلعه را دو چندان می‌کند، بعد از اینکه خوب پرسه زدید، عصاره‌ای از دنیای پنهان جمهوری چک را لمس خواهید کرد. یادتان باشد توارشکی، پنیر معروف و منحصر بفرد اولوموتس را امتحان کنید. 

دنیای زیرزمینی موراویا

کارست، یک پدیده شگفت‌انگیز جغرافیایی در جمهوری چک و در شمال برنو است. کارست موراویا از صدها غار در یک منطقه جنگلی با دره ها، رودخانه‌های زیرزمینی و صخره‌های عمیق تشکیل شده است. شما وقتی به غار پونکاوا قدم می‌گذارید غرق در تالار استالاگمیت‌ها به ارتفاع چهارمتر خواهید شد. شما می‌توانید با یک قایق در رودخانه زیرزمینی حرکت کنید و منظره‌های خیره کننده ببینید. کنار غار نیز برای دوچرخه سواری و کوهپیمایی مسیرهای خوبی وجود دارد.

گرندکنیون چک

در روستای موژینا نزدیک شهر پراگ، معادن سنگ‌آهکی وجود دارد که سالهاست رهاشده و به ولکا آمریکا (velka amerika) شهرت یافته است. به دلیل ساخت معدن، یک پدیده طبیعی شگفت شکل گرفته که مردم منطقه آنرا گرندکنیون چک می‌نامند. در دل این صخره‌های حفاری شده، دریاچه‌ای زیبا بوجود آمده است که شما را متعجب خواهد ساخت. این دره به طول 800 متر، عرض 200 متر و ارتفاع 100 متر به شما امکان می‌دهد از بالا این دریاچه را ببینید یا پایین بروید و اطراف آن پیاده روی کنید. اینجا لوکیشن چند فیلم سینمایی بوده و شما تا دلتان بخواهد می‎‌توانید عکاسی کنید و لذت ببرید.
 

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc