https://gateway.trip.ir/api/

جزایر فرادریایی فرانسه، بهشت مجسم

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 جاذبه های گردشگری

جزایر فرادریایی فرانسه، بهشت مجسم

کشور فرانسه جزایر معروفی همانند نرماندی و ایل دولاسیته دارد. علاوه بر آن جزایر متعددی نیز به عنوان سرزمین‌های متعلق به فرانسه در خارج  این کشور قرار دارند. برای سفر به این جزایر باید بلیط هواپیما به مقصد قاره‌های دیگر گرفت. اگر در مورد این جزایر نمی‌دانستید پس بهشت مجسم را تصورکنید.
 این جزایر دوردست فرانسه مسکونی و غیر مسکونی‌ هستند. جزایر مسکونی آن جمعیتی بیش از 2 میلیون نفر را اسکان داده‌اند و شامل 11 قلمرو فرادریایی در کشورهای مختلف دنیا از مکزیک تا هند است: گویان، پلینزی، گوادلوپ، مارتنیک، مایوت، کالدونیا، رئونیون، سن بارتلمی، سن مارتین، سن پیر، والیس و فوتونا. در بین این جزایر شگفت‌انگیز گوادلوپ، مایوت و سن بارتلمی هر گردشگری را مسحور خود خواهد کرد.  
جزیره گوادلوپ
مجمع الجزایر گوادلوپ با پنج جزیره ، از محبوب‌ترین جزایر فرادریایی فرانسه محسوب می‌شود. هوای جزیره آفتابی و گرمسیری است. اینجا تنوع فرهنگ مختلط فرانسوی تجربه سفری متفاوت را برای گردشگران رقم می‌زند. شما در این جزیره  با آتشفشانی فعال «لاسوفریر» مواجهه می‌شوید که آخرین بار در سال 1976 فوران کرد و غنای معدنی آن جنبه درمانی یافته است. غواصی در سواحل مرجانی دریای کارائیب بخشی از لذت سفر به گوادلوپ است.  
جزیره مایوت
این جزیره در سواحل شرقی افریقا بین موزامبیک و ماداگاسکار قرار دارد. به واسطه موقعیت جغرافیایی استثنایی آن دارای طبیعتی خیره‌کننده، منحصربفرد و رویایی است. مرکز جزیره شهر مامودزو است و مردمان آفریقایی تبار آن به زبان فرانسه آشنا هستند. فراموش نکنید که بزرگترین تالاب دنیا در مایوت قرار گرفته است. همچنین مایوت درختان بائوباب تناوری دارد که در بخشهای مختلف جزیره دیده می‌شوند و در ساحل ساکولی، منظره‌ای زیبا ساخته‌اند. آب و هوای گرمسیری و بارانی جزیره باعث ایجاد جنگل «بنارا» شده است که با گونه‌های گیاهی و جانوری منحصربفرد برای گردشگران جذاب است. همچنین روستای اوانگانی نیز یکی از بزرگترین آبشارهای جهان را به نام رواکا در خود جای داده است. 


جزیره سن بارتلمی
این جزیره که بخشی از مجمع‌الجزایر گالاپاگوس محسوب می‌شود،  نخستین بار توسط کریستف کلمب در سال 1493 کشف شد.  تا سال 1651 که فرانسویان نخستین سکونتگاه جزیره را ساختند، خالی از سکنه بود. بعدها جزیره به وسیله افراد معروف و سلبریتی‌ها شهرت زیادی پیدا کرد و به یکی از جزایر افسانه‌ای گردشگری بدل شد. اگردر هر جای جزیره ایگواناها را دیدید، تعجب نکنید، حیات وحش یکی از زیباترین دیدنی‌های سن بارتلمی است. بنابراین غواصی را هم فراموش نکنید تا بی‌نظیرترین دنیای زیر آب را تجربه کنید. غذاهای جزیره شهرت جهانی دارد پس با خیال راحت و با هر سلیقه‌ای که دارید از طعم و مزه لذت ببرید. 

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc