https://gateway.trip.ir/api/

خرید بلیط هواپیما چارتر؛ لازمه یک سفر جذاب

به روز رسانی: 04 دی ، 1402 اخبار گردشگری

خرید بلیط هواپیما چارتر؛ لازمه یک سفر جذاب

لازمه یک سفر راحت و ایمن، دریافت بلیط هواپیما و چارتراست. همان‌طور که می‌دانید پرواز چارتری، پروازی است که به طور کامل کرایه می‌شود و صندلی‌های موجود در هواپیما نیز می‌تواند به صورت چارتری گرفته شود. اصولا بلیط‌های چارتری به دلیل نزدیک شدن به زمان سفر از قیمت ارزان‌تری برخوردار است و به همین جهت بسیاری از افراد علاقه‌مند به تهیه بلیط‌های چارتری یا به اصطلاح بلیط‌های لحظه آخری هستند که نسبت به بلیط‌های سیستمی از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

هواپیما

بلیط‌هایی که به صورت سیستمی دریافت می‌شوند هر چه مدت زمانی که برای تهیه بلیط اقدام نمایید دیرتر باشد قیمت بلیط گران‌تر خواهد بود و این دقیقا برعکس بلیط‌های چارتری است. بنابراین اگر شما نیز در فکر سفری جذاب و تهیه بلیطی با قیمتی ارزان هستید می‌توانید از مزایای بلیط چارتری بهره‌مند شده و بلیط سفر خود را بدین صورت تهیه نمایید.

لازمه یک سفر راحت؛ خرید بلیط هواپیما است!

اگر تصمیم دارید به صورت هوایی به داخل یا خارج از کشور سفری ایمن داشته باشید باید به جهت سفر خود پس از در نظر گرفتن مقصد، بلیط هواپیما را خرید نمایید. لازمه یک سفر هوایی آشنایی با یک سایت مناسب جهت دریافت بلیط خواهد بود که بتوانید به راحتی بلیط مورد نظر خود را برای سفرتان انتخاب نمایید.

دریافت بلیط همان‌گونه که گفته شد به دو صورت سیستمی و چارتری امکان‌پذیر است و در صورتی که قصد سفر داشته باشید می‌توانید به کمک یکی از روش‌های گفته شده بلیط خود را تهیه نمایید.

در صورتی که می‌خواهید از مزایای بلیط لحظه آخری بهره‌مند شوید و بتوانید با قیمتی مناسب بلیطی را تهیه نمایید باید بلیط خود را به صورت چارتری رزرو نمایید زیرا نسبت به بلیط‌های سیستمی از قیمت بسیار مناسب‌تری برخوردار هستند.

رزرو هتل لاکچری

همیشه با در نظر گرفتن یک سفر راحت اولین موردی که به ذهن انسان خطور می‌کند انتخاب هتل مناسب جهت یک سفر آرام خواهد بود. زمانی که بتوانید جهت گرفتن بلیط و رزرو یک هتل اقدامات لازم را انجام دهید می‌توانید با خیالی راحت به بازدید از مناطق مختلف مقصد مورد نظر خود بپردازید.

هتل

خوشبختانه با کمک سایت‌های گردشگری بسیاری که وجود دارند می‌توانید رزرو هتل‌های لاکچری را تجربه نمایید و سفر لذت بخشی را داشته باشید. سایت‌های گردشگری از طرف شما اقدام به رزرو هتلمی‌نمایند تا بتوانید با خیالی آسوده در هنگام سفر به بازدید از مناطق مختلف بپردازید و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید.

تهیه بلیط هواپیما و  سفری آسوده

پیش‌تر، در خصوص بلیط‌های چارتری صحبت نمودیم، اما در این قسمت می‌خواهیم در خصوص تفاوت بلیط‌های سیستمی و بلیط‌های چارتری توضیحاتی را خدمت شما ارائه نماییم.

از جمله مهم‌ترین تفاوت بین این دو بلیط می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تفاوت قیمت بلیط:اولین تفاوت بین بلیط چارتری و بلیط سیستمی، قیمت آنها خواهد بود.  بلیط‌های سیستمی را هر چه دیرتر خریداری نمایید گران‌تر خواهد بود و برعکس بلیط‌های چارتری را در صورتی که دیرتر اقدام به خرید نمایید ارزان‌تر خواهند بود!
  • زمان بندی پرواز:به عنوان تفاوت دوم می‌توان به امکان زمان بندی پرواز اشاره نمود. در پروازهای سیستمی در صورتی که زمان سفر شما مشخص باشد می‌توانید از چند ماه قبل جهت خرید بلیط هواپیما خود اقدام نمایید و در صورت هرگونه تغییر در تاریخ سفر می‌توانید تاریخ سفرتان را تغییر دهید.
  • در نظر گرفتن شرایط سنی مسافران:تفاوت دیگری که می‌توان برای این دو بلیط عنوان نمود، در نظر گرفتن سن مسافران است. در پروازهای سیستمی قیمت بلیط برای گروه‌های سنی نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است در صورتی که در پروازهای چارتری تنها بلیط‌های نوزادان زیر 2 سال ارزان‌تر خواهد بود و قیمت بلیط‌های کودکان بالای 2 تا 12 سال به مانند بزرگسالان حساب می‌شود.

حال که با تفاوت‌های مهم این دو نوع بلیط، آشنا شدید می‌توانید در صورت تصمیم‌گیری، اقدام به خرید بلیط سیستمی یا بلیط چارتری نمایید.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc