https://gateway.trip.ir/api/

تاریخ این فستیوال جهانی نزدیک به تعطیلات نوروز است

به روز رسانی: 05 مرداد ، 1399 اخبار گردشگری

تاریخ این فستیوال جهانی نزدیک به تعطیلات نوروز است

نوروز فرصت خوبی برای سفرهای خارج از کشور است، اگر در حال برنامه ریزی برای یک سفر هیجان انگیز نزدیک نوروز هستید از این فستیوال جهانی جا نمانید! اینکه این فستیوال که در ادامه با آن آشنا خواهید شد همزمان شده است با عید نوروز، میتواند فرصت خوبی برای افرادی باشد که قصد سفر به شرق آسیا را در این ایام دارند. بله درست خواندید، شرق آسیا جایی است که یکی از برترین فستیوال های جهان در نیمه دوم مارچ برگزار میشود، در ادامه با تریپ همراه باشید تا درباره این جشنواره بیشتر بدانید.

جشنواره هولی | holi festival

هند کشور جذابی برای سفر است، البته اگر به شهرهای خوب آن سفر کنید و همچنین از زمان مناسب برای سفر به هند آگاه باشید. مثلاً بلیط هواپیما گوآ یکی از پر تقاضا ترین بلیط های هواپیما در نزدیکی نوروز است و مردمی که گوآ را برای سفر انتخاب میکنند میدانند که این شهر که در هند واقع شده است چقدر سواحل زیبایی دارد.

در همین هنگام نباید مشغول تعطیلات نوروز شد و از مهمترین و جذاب ترین جشنواره هندوستان غافل شد، این جشنواره که نام آن " هولی " است، هر ساله نزدیک به نوروز برگزار میشود و حتی بعضی اوقات دقیقاً برابر با اول فروردین میشود، اما امسال یعنی سال 2020 این تاریخ به 19 اسفند تغییر یافته و در 20 اسفند نیز پایان می یابد.


این فستیوال در نپال نیز برگزار میشود، این جشنواره یک عید رسمی در هندوستان است که به فستیوال رنگ ها مشهور شده است. چیزی که در این فستیوال بیشتر از همه به چشم میخورد رنگ ها هستند که در آسمان و لباس و صورت افراد پخش شده اند. 

در هولی که یک جشن یک روزه به شمار میرود، همه به هم پودر رنگ میپاشند، همه رنگارنگ هستند و شادی در میان آنها موج میزند، این شادی نیز از فرا رسیدن فصل زیبای بهار خبر میدهد. این روز در تقویم ملی هندی ها تعطیل رسمی است، اگر قصد رزرو بلیط هواپیما را دارید باید عجله کنید فرصت زیادی باقی نمانده است. شما میتوانید بلیط هواپیما به مقصد پایتخت این کشور یعنی دهلی نو رزرو کنید و یا برای شهرهای دیگر آن از جمله بمبئی و گوآ اقدام کنید.

جالب است بدانید این جشنواره فقط در هند برگزار نمیشود، درست است که ریشه هندی دارد ولی مردم در ایالات متحده آمریکا نیز آن را برگزار میکنند و این فستیوال حتی بسیار شکوهمند تر از فستیوال هند است. اما سفر به آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر امکان پذیر نیست، پس تنها راه همان سفر به هند میباشد.

آخرین روزهای زمستان در کشور هند و زمانی که قرص ماه تکمیل شد، جشن شروع میشود و ممکن است تا 2 روز نیز به طول بینجامد، در این فستیوال همه افراد اعم از جوان و پیر شرکت میکنند و بخشی از آن نیز به پاشیدن آب بر روی یکدیگر ختم میشود. اگر دوست دارید از نزدیک این جشنواره را تجربه کنید و به فکر صرفه جویی در سفر نیز هستید میتوانید در قالب تور مسافرتی به هند سفر داشته باشید و با تماس با شرکت تریپ از آخرین تخفیفات تورهای هند باخبر شوید.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc