https://gateway.trip.ir/api/

حقایقی جالب در مورد باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 دانستنی های سفر

حقایقی جالب در مورد باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

باکو یکی از نفت‌خیزترین مناطق جهان می باشد.
باکو ۲۸ متر پایین‌تر از سطح دریا قرار دارد.
باکو یکی از دو پایتخت در دنیاست که پایین‌تر از سطح دریا قرار دارند؛ پایتخت دیگر آمستردام است.
آب گرم نفتالان یک آب گرم طبیعی است که ۶ قرن قبل از میلاد مسیح میان مردم محبوب بود و گفته می‌شود برای درمان بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود.
واحد پول مردم آذربایجان و باکو «مانات» است.
برخی از بهترین سواحل گردشگری باکو بدون آلودگی عبارتند از:
ساحل شیکوف ((Shikhov، ساحل کرسنت (Crescent)، ساحل بیلگاه (Bilgah Beach)، ساحل آمبوران (Amburan Beach Club)، ساحل سی زون (SeaZone Beach).

معرفی جزیره آئوشیما، ژاپن

جزیره آئوشیما (Aoshima) یا شهر گربه ها، در دریای ژاپن در نگاه اول آرام و ساکت و جالب به نظر می‌رسد. این جزیره بسیار کوچک است و فقط یک شهر بزرگ دارد. ساکنان جزیره آئوشیما مثل خیلی دیگر از جزایر همسایه، ماهیگیران مسنی هستند که علی رغم مهاجرت دیگر ساکنان پس از جنگ جهانی دوم، در جزیره مانده‌اند. اما حتی قبل از سال ۱۹۴۵، تنها ۹۰۰ نفر در آنجا زندگی می‌کردند. گربه‌های موجود، بومی جزیره نیستند و برای مقابله با هجوم موش‌ها در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم وارد جزیره شدند. موش‌ها از طریق قایق‌های ماهیگیری وارد جزیره  شده و در جزیره ماندند. گربه‌ها خیلی سریع موش ها را از بین بردند و حالا گربه‌ها خودشان به جزیره هجوم آورده‌اند. پدیده گربه‌ها توجه گردشگران را به این جزیره آرام جلب کرده و به‌طور موقت اقتصاد ضعیف آنها را بهبود بخشیده است.

جزیره همیشه بهار، زادگاه کریستیانو رونالدو

جزایر مادیرا منطقه‌ای خودمختار در کشور پرتغال در شمال اقیانوس اطلس که پایتخت آن فونشال است. این جزیره از بهترین جزایر اروپایی و زادگاه کریستیانو رونالدو است. کوه ها بر فراز اقیانوس هایی قرار دارند که عمیق ترین رنگ آبی را به خود می بینند. جاذبه اصلی مادیرا صخره‌های زیبایی است که به دریا پیوسته‌اند. شهر مادیرا به معنای واقعی یک شهر مدرن در دل یک طبیعت بکر است؛ ساخت و سازهای داخلی جوری طراحی شده است که کمترین آسیب را به پوشش گیاهی و منابع طبیعی برساند. جزیره مادیرا از یک سری قله‌های آتشفشانی که سر از دریا درآورده‌اند تشکیل شده و آب و هوای اقیانوسی باعث شده تمام طول سال در مادیرا بهار باشد. 

معرفی گرجستان و توریستی ترین شهر آن

گرجستان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در هر دو قاره ی اروپا و آسیا نیز قرار گرفته و همین خود دلیلی است که این کشور هم اروپایی به حساب بیاید و هم آسیایی. تفلیس، پایتخت گرجستان و از مقاصد همیشگی گردشگری ایرانیان است. به دلیل جاذبه های تفریحی و طبیعی که در آن وجود دارد و همچنین آب و هوای دلچسبی که دارد در بین گردشگران نیز بسیار محبوب است. دیگر شهر معروف این کشور باتومی است که سالانه تعداد زیادی مسافر از سراسر جهان به این آنجا سفر می کنند.

آیا ایرانیان می توانند بدون ویزا به کشورهای اقیانوسیه سفر کنند؟

کشور تووالو مابین جزایر معروفی مانند استرالیا و هاوایی قرار گرفته است. تووالو از کم جمعیت ترین کشورهای جهان و حوزه اقیانوسیه است که برای ایرانیان ویزا ندارد و آنها می توانند با ویزای فرودگاهی به آنجا سفر کنند. همچنین پالائو و ساموآ نیز جزو کشورهای حوزه اقیانوسیه هستند که ایرانیان می توانند با ویزای فرودگاهی به آنجا سفر کنند.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc