https://gateway.trip.ir/api/

پشت پرده رنگ آبی صندلی بیشتر هواپیماها

به روز رسانی: 04 دی ، 1402 دانستنی های سفر

پشت پرده رنگ آبی صندلی بیشتر هواپیماها

آیا میدانید چرا بیشتر ایرلاین ها رنگ آبی را برای صندلی هواپیما انتخاب میکنند؟ این پست از تریپ حتماً برای شما جالب خواهد بود. اگر برای بار اول قصد سوار شدن به هواپیما را دارید احتمالاً تجربه استرس زایی برای شما خواهد بود. اگر هم برای بارهای متوالی سوار هواپیما شده اید احتمالاً بعد از سوار شدن حواستان به انتخاب صندلی و گذاشتن وسایل در بالای سرتان بوده است و متوجه مواردی مانند طرح رنگ داخلی و رنگ صندلی هواپیما نشده اید. اما اگر دفعه دیگر که به هواپیما سوار می شوید به این مورد دقت داشته باشید، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که صندلی های آن به رنگ آبی است.

البته استثنائاتی در این مورد وجود دارد، مانند صندلی های قرمز Virgin ایرلاین  و صندلی های سبز در Aer Lingus ، اما به طور کلی، در بیشتر ایرلاین ها، صندلی های هواپیمایی از طیف آبی رنگ هستند. اما چرا؟ در ادامه به این پرسش پاسخ داده ایم.

هواپیما

برای آنکه به یک مقصد سفر کنید بهترین راه رزرو بلیط هواپیما است و ایرلاین ها برای کاهش استرس مسافران راه حل هایی ارائه کرده اند که یکی از آن ها استفاده از رنگ آبی است.

چرا رنگ صندلی هواپیما آبی است؟

همانطور که پیشتر خدمت شما گفته شد آبی یکی از رنگ های پر کابرد در صنعت هوانوردی مسافربری است و میخواهیم علت این موضوع را به شما بگوییم.

هواپیما

تمیز نگه داشتن آن آسان است

معمولاً زمان زیادی برای تمیز کردن هواپیما بین پروازها وجود ندارد، بسیاری از صندلی های هواپیما به رنگ آبی هستند زیرا لکه ها  بهتر از بسیاری از رنگ های دیگر دیده می شوند، و نسبت به رنگ سفید دیرتر چرک را نشان میدهند.

آبی رنگ آرامش بخشی است

حتی اگر مسافران ترس از پرواز نداشته باشند باز هم انتخاب یکر رنگ آرامش بخش به هنگام بروز مشکل در پرواز بسیار کمک میکند. بوئینگ نیز این مورد را در طراحی داخلی هواپیما و روانشناسی رنگ ها تایید کرده است.

باعث میشود شما احساس خنک بون داشته باشید

هواپیماها دارای 2 دما هستند، یکی دمایی که استاندارد است و قبل از پرواز رعایت میشود و دیگری دمایی است که  به علت وجود تعداد زیاد مسافر در یک فضای بسته ایجاد میشود، از این روی و بر اساس انتخاب رنگ های خنگ، رنگ آبی یکی از بهترین موردها برای رنگ صندلی هواپیما اعلام شده است.

بخشی از برند سازی شرکت های هواپیمایی است

با توجه به اینکه هواپیما در آسمان است و رنگ آسمان نیز آبی است، پس میتوان از رنگ آبی به عنوان نمادی برای پرواز یاد کرد که در طراحی داخلی هواپیما نیز از آن استفاده شده است.

چیدمان صندلی هر هواپیما به چه صورت است؟

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc