https://gateway.trip.ir/api/

هر آنچه از جاهای دیدنی اطراف تهران نمی دانستید

به روز رسانی: 16 بهمن ، 1399 جاذبه های گردشگری

هر آنچه از جاهای دیدنی اطراف تهران نمی دانستید

هر چقدر در این شهر چرخ بزنید، گوشه ای دیگر برای دیدن دارد. برای دیدن جاهای دیدنی اطراف تهران از شهر بیرون بزنید و شگفت ترین جاذبه هایی که تا بحال نشنیده اید، ببینید.

برج های تهران، به بلندای تاریخ

تهران شهر برج هاست. شهری که با برج های معروف آزادی و میلاد در دنیا شناخته می شود، جذابیت بالایی برای بازدید دارد. اما تهران برج های قدیمی دیگری هم دارد که در فاصله نزدیک این شهر قرار گرفته اند. برج هایی که هرگز فکر نمی کردید در دو قدمی پایتخت قرنها استوار ایستاده باشند. با جاهای دیدنی اطراف تهران آشنا شوید.

برج علا الدین

این برج در شهر ورامین 700 سال پیش ساخته شده است. ارتفاع برج علاالدین که با نام برج علاالدوله هم شناخته می شود، 17 متر است. این بنا امروز در مرکز شهر ورامین و نزدیک میدان امام جای گرفته است. اینجا آرامگاه علاالدوله حاکم قدیمی ورامین است.

برج شبلی

این برج 900 سال پیش در شهر دماوند ساخته شد. قرار گیری برج شبلی روی بلندی، نمای زیبایی از شهر دماوند به شما خواهد داد. برج شبلی آرامگاه شبلی عارف مشهور قرن پنجم است. آجرکاری دیدنی و فرم هندسی بنا تماشایی است. زیر این برج یک سردابه هم قرار دارد. از دیگر جاذبه های شهر دیدنی دماوند غافل نشوید.

برج طغرل

یکی از زیباترین برج ها ایران، برج طغرل است. این ساختمان استوانه ای در شهر ری و نزدیک گورستان ابن بابویه قرار دارد. نمای دندانه ای و آجری برج بعد از قرنها هنوز باشکوه است. اینجا آرامگاه شاه طغرل از فرمانروایان ایلخانی است. آرامش و سکوت را در کنار برج طغرل تجربه کنید.

برج های قدیمی تهرانبرج شبلی از قدیمی ترین برج های نزدیک تهران

دریاچه های تهران، بکر و تماشایی

از فکر دریاچه چیتگر تهران بیرون بیایید و به دیدن زیباترین دریاچه های طبیعی تهران بروید. کافیست به اطراف شهر سری بزنید تا طبیعت شگفت تهران را از نزدیک ببینید. برای اینکه با هزینه کمتر به تهران سفر کنید، بلیط هواپیما چارتر تهران خریداری کنید. 

دریاچه آهنک

از تهران به سمت فیروزکوه بروید تا به شهر کوچک زرین دشت برسید. با کمی پیاده روی به دریاچه آهنک می رسید. دریاچه ای کوهستانی با چشم انداز خیره کننده کوههای البرز و هوای دلچسب. شما می توانید با تورهای غواصی دریاچه همراه شوید.

تالاب عشق

اگر دوست دارید پرندگان مهاجر و نیزار ببینید به تالاب عشق بروید. این تالاب در نزدیکی شهر ری قرار دارد. با قایق در این دریاچه زیبا گشتی بزنید و از طبیعت عجیب ری لذت ببرید.

دریاچه سیاهرود

این دریاچه هم در مسیر فیروزکوه و در نزدیکی شهر ارجمند قرار دارد. دریاچه ای کوهستانی در دل کوههای سرسخت البرز که با ماشین هم قابل دسترسی است. این منطقه یکی از خوش آب و هواترین نقاط استان تهران است.

دریاچه های بکر تهراننمای هوایی از دریاچه آهنک

آبشارهای تهران، طروات البرز

طبیعت البرز پر از جاهای دیدنی است که شما را از هیاهوی تهران رها می کند. نزدیک تهران آبشارهایی قرار دارد که می توانید بهترین تفریح و لذت را آنجا داشته باشید. فصل بهار بهترین زمان برای بازدید از طبیعت تهران خرید بلیط هواپیما است. 

آبشار سنگان

از بلندترین آبشارهای تهران است که فاصله کمی با شهر دارد. در فصل زمستان آبشار سنگان به صورت قندیلی بزرگ تبدیل می شود. دسترسی به این آبشار از مسیر جاده سولقان است.

آبشار خور

در نزدیکی آبشار سنگان، آبشار خور قرار گرفته است. مسیر دسترسی خور از جاده چالوس است.

ابشار کلوگان

برای دیدن این آبشار پلکانی باید از تهران به سمت فشم بروید و آبشار در مسیر روستای کلوگان و امامه قرار دارد. در فصل گرم تابستان هوای مطبوع و خنکای آبشار را به تهران ماندن ترجیح دهید.

درباره شهر تهران بیشتر بدانید:

اپارک مهیج ترین تفریح تهران

فاصله هوایی تهران با شهرهای ایران چقدر است؟

آدرس و تماس سفارتخانه ها در تهران

قلعه های تهران و بزرگترین دژ خشتی ایران

بیرون از کلانشهر پر سر و صدا قلعه های تاریخی تهران، شما را به دوران دیگری می برند.

دژ رشکان

کافیست بر بلندای برج رشکان بایستید تا نمایی بسیار دیدنی از سمت جنوب به شمال تهران با پس زمینه کوههای البرز ببینید. دژ رشکان در شهر ری قرار دارد و تاریخ ساخت آن به قبل از اسلام می رسد وهنوز رد برج و باروها معلوم است.

قلعه ایرج

یکی از قدیمی ترین قلعه های تهران، قلعه ایرج است. این قلعه خشتی در مسیر شهر پیشوا قرار دارد. ساخت این دژ باستانی به دوره ساسانی بر می گردد. ارتفاع دیوارهای این قلعه تا 22 متر می رسد. نام این قلعه برگرفته از شاه باستانی ایرج است.

قلعه باستانی ایرجقلعه ایرج از بزرگترین دژهای خشتی ایران

کاروانسراهای تهران در جاده تاریخی

اگر در شهر تهران بمانید فقط کاروانسرای خانات را خواهید دید. تجربه سفر به تهران را با دیدن کهن ترین کاروانسراهای جاده ای گره بزنید. از جاهای ناشناخته تهران سلفی ها و عکس های اینستاگرامی بگیرید.

کاروانسرای کنار گرد

در مسیر شهری ری به قم، کاروانسرای تاریخی کنارگرد قرار گرفته است. این کاروانسرا مربوط به دوره صفوی است. حیاط بزرگ و حجره های دور آن هنوز سالم هستند.

کاروانسرای دیرگچین

یکی دیگر از کاروانسراهای مسیر ری به قم، کاروانسرای دیرگچین است. اینجا قدیمی ترین کاروانسرای تهران است که ساخت آن به دوران سلجوقی بر می گردد. زیبایی معماری و چشم انداز آن در محدوده بیابانی بسیار تماشایی است.

در پایان، بازدید از سد لتیان را فراموش نکنید.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc