https://gateway.trip.ir/api/

شرایط پذیرش مسافر در پروازهای خارجی ایران ایر

به روز رسانی: 28 اسفند ، 1399 بخشنامه ها

شرایط پذیرش مسافر در پروازهای خارجی ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما) شرایط پذیرش مسافر در پروازهای خارجی را اعلام کرد. برای کسانی که با پروازهای این شرکت عازم سفرهای خارجی هستند، اطلاع از مقررات و ضوابط جدید الزامی است. (آخرین به روز رسانی 99/12/26)

بروز رسانی مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران در شرایط کنونی

احتراما، پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، شرایط پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین المللی به ایران، به شرح ذیل اعلام می‌گردد. این رویه جایگزین رویه‌های 1171، 1186 و 1187 می‌گردد.

1. کلیه مسافران بالای هشت سال اعم از عادی و دیپلمات در پروازهای ورودی به ایران صرف نظر از مدت زمان اقامت خارج از ایران می‌بایست در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت در پایگاه بهداشت مرزی تحویل نمایند. در صورتی که نتایج برگه‌های آزمایش به زبانی غیر از انگلیسی صادر شده باشد، نتیجه آزمایش می‌بایست صرف نظر از مثبت یا منفی بودن توسط کنسولگری توضیح داده و ممهور گردد. انجام این تست برای کلیه مسافران اتباع ایرانی و غیر ایرانی الزامی بوده و در صورت به همراه نداشتن گواهی فوق از پذیرش مسافران در مبدا جلوگیری به عمل می‌آید. از مسافران مشکوک و مسافرانی که از مبدا کشورهای پر خطر سفر کرده و یا از آن کشورها به عنوان نقطه ترانزیتی استفاده کرده‌اند، در بدو ورود به ایران تست PCR گرفته خواهد شد. هزینه تست برعهده مسافر می‌باشد.

2. تکمیل فرم خود اظهاری و فرم تعهد پیوست توسط مسافران قبل از پرواز و تحویل آن به نمایندگان بهداشت مرزی در فرودگاه امام خمینی (ره) الزامی است.

3. استفاده از ماسک در فرودگاه‌ها و در طول پرواز الزامی می‌باشد.

تا اطلاع ثانوی صدور ویزا توریستی در بدو ورود به ایران امکان پذیر نمی‌باشد. مسئولیت اطلاع رسانی موارد فوق به مسافران بر عهده دفتر صادر کننده بلیت (حضوری، تلفنی، اینترنتی) می‌باشد و در صورت عدم اطلاع رسانی، کلیه مشکلات احتمالی ایجاد شده برای مسافران بر عهده دفتر صادر کننده بلیت خواهد بود. این رویه از تاریخ 28 اسفند 99 (18MAR21) در شبکه پروازی بین المللی هما قابل اجرا خواهد بود.

بروز رسانی مقررات سفر به کشور ایتالیا در شرایط کنونی

احتراماً پیرو اطلاع واصله از نمایندگی فروش "هما" در ایتالیا در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ایتالیا و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند به کشور ایتالیا سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه 1174 م ب می‌گردد.

1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس

2. اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/ سوئیس، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به صورت ترانزیت الزامی است.

3. ویزای تایپ D ایتالیا دارای اعتبار

4. ویزای تایپ C ایتالیا دارای اعتبار به غیر از ویزای صرفا توریستی

5. مسافران به صورت ترانزیت بین المللی

افرادی که اعتبار کارت اقامت آنان در بازه زمانی 01JAN20-31DEC20 به پایان رسیدهف جهت انجام مسافرت تا تاریخ 31APR21 معتبر می‌باشد. به همراه داشتن کارت منقضی شده جهت انجام سفر الزامی می‌باشد.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست فرم تعهد پیوست را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک ایتالیا، مسافران به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گرفته و صدور بلیت با اقامت کمتر از 14 روز مجانی نمی‌باشد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می‌توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاهها الزامی می‌باشد.

بروز رسانی مقررات سفر به کشور انگلستان در شرایط کنونی (الزام انجام تست PCR و قرنطینه)

احتراما پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم "هما" در انگلستان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور انگلستان و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند به کشور انگلستان سفر نمایند. این رویه جایگزین رویه 1182 می‌گردد.

1. پاسپورت اتحادیه اروپا/انگلستان

2. انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان، مسافران دارای اقامت دائم که بیش از 2 سال خارج از انگلستان اقامت داشته‌اند، مجوز آنان ابطال گردیده و اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.

3. ویزای معتبر انگلستان، مسافران با ویزای توریستی می‌بایست بلیت رفت و برگشت داشته باشند.

کلیه مسافران بالای یازده سال در پروازهای ورودی به انگلستان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. مسافران پس از ورود به این کشور می‌بایست به مدت 10 روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند. همچنین کلیه مسافران قبل از سفر به کشور انگلستان می‌بایست نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری پزشکی اعلام شده در لینک ذیل اقدام نموده و پس از دریافت QR Code، کپی آن را در بدو ورود به پلیس گذرنامه در انگلستان تحویل نمایند.

Https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می‌توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی می‌باشد.

بروز رسانی مقررات سفر به کشور امارات متحده عربی در شرایط کنونی (الزام تست PCR در بازه 72 ساعت)

احتراما پیرو اطلاع از ریاست محترم "هما" در امارات در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور امارات و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران با ملیت و اقامت اماراتی و مسافران با ویزای توریستی با شرایط ذیل می‌توانند به کشور امارات سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه 1181 م ب، 1191 م ب  و 1205 م ب می‌گردد.

کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به امارات (Transit, Stopover) می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییده شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در این لینک موجود می‌باشد. نصب برنامه "COVID-19 DXB Smart App" بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر به دبی الزامی است. همچنین داشتن بیمه نامه مسافرتی و بلیت رفت و برگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی می‌باشد. مسافران دارای اقامت می‌بایست قبل از ورود به کشور امارات با مراجعه به لینک زیر، فرم مربوطه را تکمیل و کپی تایید آن را همراه داشته باشند.

مقیم‌های دبی

مقیم‌های شارجه و ابوظبی

شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی به داخل کابین پروازی در مسیر به/از دبی ممنوع بوده و مسافران می‌بایست به هنگام پذیرش و دریافت کارت پرواز بار خود را به همکاران خدمات فرودگاهی تحویل نمایند. استفاده از ماسک در فرودگاه و در طول پرواز الزامی می‌باشد.

بروز رسانی مقررات سفر به کشور لبنان در شرایط کنونی (الزام تست PCR در فرودگاه و قرنطینه)

احتراما پیرو اطلاع از ریاست محترم "هما" در لبنان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور لبنان و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، شرایط سفر به کشور لبنان به شرح ذیل اعلام می‌گردد. این رویه جایگزین بخشنامه 1193 م ب می‌گردد.

1. کلیه مسافران بالای دوازده سال در پروازهای ورودی به لبنان می‌بایست در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. مسافرانی که مدت اقامتشان خارج از لبنان کمتر از 7 روز باشد، از مقررات فوق مستثنی می‌باشند.

2. تکمیل فرم الکترونیکی Airport Tracking Registration در سایت Https://covid.pcm.gov.lb/

3. تکمیل فرم پزشکی الکترونیکی ارائه شده در سایت Https://arcg.is/0GaDnG و ارائه کپی این اظهارنامه به کارکنان وزارت بهداشت لبنان الزامی است.

4. از کلیه مسافران عازم به کشور لبنان در بدو ورود تست PCR در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت لبنان مستقر در فرودگاه بعمل می‌آید. هزینه این تست در نرخ بلیت محاسبه شده و از مسافران دریافت می‌گردد. نرخ فوق در سیستم نرخ گیری بروز رسانی شده است.

5. مسافران پس از ورود به این کشور می‌بایست به مدت 72 ساعت خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند.

‌‌

بروز رسانی مقررات سفر به کشور ترکیه در شرایط کنونی (الزام تکمیل فرم تعهدنامه) (دانلود فرم)

(99/10/07) احتراما پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم "هما" در ترکیه در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ترکیه و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای تابعیت ایرانی می‌توانند با مجوز اقامتی یا به صورت توریستی به این کشور سفر نمایند. (این رویه جایگزین رویه 1189/م ب می‌گردد.)

کلیه مسافران بالای دو سال در پروازهای ورودی به ترکیه می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‎بایست فرم اظهارنامه پیوست را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند و در هنگام ورود به ترکیه به کارکنان مربوطه ارائه نمایند. ورود هر گونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی می‌باشد.

بروز رسانی مقررات سفر به کشور هندوستان در شرایط کنونی (الزام قرنطینه هتلی)


(99/10/02) احتراما پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم هما در هندوستان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور هندوستان و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا در انگلستان (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند جهت مسافرت به این کشور تا پنج روز قبل از پرواز، اقدام به خرید بلیت در مسیر تهران به بمبئی نمایند. (این رویه جایگزین رویه 1197 م ب می‌گردد)

1) پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

2) کارت (OCI (Overseas Citizen of India، کارت (PIO (Persons of Indian Origin

3) هر نوع ویزای صادره دارای اعتبار به غیر از ویزای Medical صادره قبل از 21OCT20، ویزاهای توریستی و E-Visa جهت انجام پرواز معتبر می‌باشد.


ثبت اطلاعات مسافران دارای پاسپورت هندوستان و OCI قبل از صدور بلیت در لینک Https://forms.gle/TPcpb2Be8dVytSnQ7  الزامی می‌باشد. در رزرو مسافر، ثبت اطلاعات پاسپورت یا OCI، ایمیل، شماره همراه مسافر در هندوستان و ایران و آدرس مسافر به همراه کدپستی در هندوستان الزامی می‌باشد. پس از صدور بلیت، اطلاعات مسافران از طریق هما به سفارت هندوستان ارسال گردیده و صرفا پس از تایید سفارت، مسافران قادر به انجام پرواز خواهند بود. کلیه مسافران بالای یازده سال در پروازهای ورودی به هندوستان می‌بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. نصب برنامه Arogya Setu بر روی تلفن همراه مسافر و تکمیل فرم خود اظهاری در سایت www.newdelhiairport.in در محدوده 72 ساعت قبل از پرواز و ارائه دو نسخه کپی آن به همکاران خدمات فرودگاهی هما و مسئولان مربوطه در هندوستان الزامی می‌باشد. پس از ورود به کشور هندوستان، تمامی مسافران در هتل‌های مورد تایید دولت هندوستان در بمبئی به مدت 7 روز تحت قرنطینه قرار گرفته و از همه‌ی مسافران در روز پنج تا هفتم تست PCR به عمل می‌آید. کلیه‌ی هزینه‌های اقامت و تست PCR بر عهده‌ی مسافران می‌باشد. مسافران پس از پایان 7 روز در قرنطینه در هتل و در صورت منفی بودن جواب تست آن‌ها، می‌بایست 7 روز دیگر خود را قرنطینه خانگی نمایند. ورود هر گونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌تولنند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند.

شایان ذکر است استرداد بلیت‌های مسافران پرواز بمبئی به شماره پرواز 810 به تاریخ 25DEC20 بدون کسر هزینه‌ای قابل استرداد می‌باشد.


بروز رسانی مقررات سفر به کشور اسپانیا در شرایط کنونی (الزام انجام تست PCR)

(99/9/15) احتراماً پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم هما در فرانسه در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور اسپانیا و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند به کشور اسپانیا سفر نمایند.

1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/استرالیا

2. اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.

3. ویزای معتبر تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)

4. ویزای تایپ Estancia C اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار

5. مسافران بصورت ترانزیت بین المللی

6. دیپلماتها که در حال انجام وظایف خود می باشند.


کلیه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا می بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. اجازه های موقت/دائم اقامتی و کاری، اجازه های اقامت تحصیلی (و کارت های اقامتی مربوطه)، کارت های اقامتی تحت عنوان "عضو خانوادگی تبعه اروپایی" و کارت های اقامت 5 ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی 90 روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر می باشد. ویزاهای منقضی شده با تایپ D شامل تمدید خودکار فوق نمی گردند. وضعیت هشدار در تاریخ 14MAR20 در اسپانیا آغاز شده و در تاریخ 21JUN20 به پایان رسیده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.


شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در لینک https://www.spth.gob.es بصورت online ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. استفاده از ماسک دز طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

شرایط جدید سفر به کشور فرانسه در شرایط کنونی

احتراما پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم “هما” در فرانسه در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور فرانسه و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید – ۱۹)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور فرانسه سفر نمایند.( این رویه جایگزین رویه 1183/م ب و 1195/ ن ب می گردد)

۱. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان

۲. اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان

۳. برگه Laissez-Passer

۴. ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار

۵. ویزای خانوادگی تایپ C جهت پیوستن به خانواده، به همراه داشتن برگه تاییدیه از سفارت الزامی می باشد.

۶. ویزای دانشجویی تایپ C، به همراه داشتن برگه تاییدیه از سفارت الزامی می باشد.

۷. ویزای پزشکی تایپ C جهت درمان، کلمه COURT SEJ.CIRC در ویزا درج شده باشد.

۸. مسافران بصورت ترانزیت بین المللی

کلیه مسافران بالای یازده سال در پروازهای ورودی به فرانسه می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. کلیه مجوزهای اقامت صادره در فرانسه که اعتبار آنها در بازه زمانی ۱۶MAR20-15JUN20 به پایان رسیده است، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا ۶ ماه تمدید شده است.مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد در لینک ذیل را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک فرانسه مسافران می بایست در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گیرند.استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاهها الزامی می باشد.

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage

شرایط جدید سفر به کشور هندوستان 

پیرو اطلاع واصله از سفارت هندوستان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور هندوستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید – ۱۹ )، مسافارن دارای مدارک ذیل می توانند جهت مسافرت به این کشور تا پنج روز قبل از پرواز، اقدام به خرید بلیط در مسیر تهران به بمبئی نمایند.( این رویه جایگزین رویه 1188 م ب می گردد)

۱. پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

۲. کارت (Overseas Citizen of India) OCI، کارت (Persons of Indian Origin) PIO

۳. ویزای دانشجویان و خردسالانی که پدر یا مادر آنان دارای پاسپورت هندوستان یا OCI باشند.

۴. مسافران دارای ویزای معتبر که همسر آنان دارای پاسپورت هندوستان باشد.

۵. هر نوع ویزای صادره دارای اعتبار به غیر از ویزای توریستی، E-Visa و Medical جهت انجام پرواز معتبر می باشد.

ثبت اطلاعات مسافر قبل از صدور بلیط در لینک https://forms.gle/TPcpb2Be8dVytSnQ7 الزامی می باشد. در رزرو مسافر، ثبت نام و نام خانوادگی مطابق پاسپورت، ایمیل (CTE)، شماره همراه مسافر در هندوستان و ایران (CTM) و آدرس مسافر به همراه کدپستی در هندوستان و ایران (CTA) الزامی می باشد. پس از صدور بلیط، اطلاعات مسافران از طریق “هما” به سفارت هندوستان ارسال گردیده و صرفا پس از تایید سفارت، مسافران قادر به انجام پرواز خواهند بود. بدیهی است در صورت عدم تایید سفارت جهت انجام سفر، بلیط مسافران با هزینه های مربوطه استرداد خواهد شد. کلیه مسافران بالای یازده سال در پروازهای ورودی به هندوستان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. همچنین کپی از جواب منفی تست را در سایت www.newdelhiairport.in بارگذاری نموده و فرم Exemption Request را در سایت تکمیل نمایند. در صورت عدم بارگذاری نتیجه تست و عدم تکمیل فرم Exemption Request، مسافران قرنطینه هتلی می گردند. نصب برنامه “Arogya Setu” بر روی تلفن همراه مسافر و تکمیل فرم پیوست و فرم خوداظهاری در سایت www.newdelhiairport.in در محدوده ۷۲ ساعت قبل از پرواز و ارائه دو نسخه کپی آن به همکاران خدمات فرودگاهی “هما” و مسئولان مربوطه در هندوستان الزامی می باشد.

پس از ورود به کشور هندوستان، تمامی مسافران می بایست به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه خانگی نمایند. ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاهها الزامی می باشد.

شرایط جدید سفر به اتریش

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از نمایندگی فروش “هما” در اتریش در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور اتریش و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اتریش سفر نمایند.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 • ویزای کاری Business تایپ D اتریش
 • ویزای دانشجویی تایپ D اتریش
 • ویزای خانوادگی تایپ D اتریش جهت پیوستن به خانواده
 • مسافران بصورت ترانزیت

کلیه مسافران بالای شش سال در پروازهای ورودی به اتریش (به غیر از مسافران ترانزیت هوایی) می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. قمسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر  نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد را از لینک زیر دریافت و تکمیل نمایند.

http://www.bmk.gv.at/en/service/entry-requirements.html

همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

شرایط جدید سفر به کشور انگلستان

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور انگلستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/کانادا/آمریکا/ استرالیا
 • انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان، مسافران دارای اقامت دایم که بیش از 2 سال خارج از انگلستان اقامت داشته اند، مجوز آنان ابطال گردیده و اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.
 • ویزای دانشجویی انگلستان
 • ویزای توریستی انگلستان
 • مسافران بصورت ترانزیت به کشور آمریکا و کانادا

مسافران پس از ورود به این کشور می بایست به مدت 14 روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند. همچنین کلیه مسافران قبل از سفر به کشور انگلستان می بایست نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری پزشکی اعلام شده از لینک زیر اقدام نموده و در بدو ورود کپی فرم تکمیل شده را به پلیس گذرنامه در انگلستان تحویل نمایند. در صورت عدم تکمیل این فرم مسافران به مبلغ GBP100 جریمه خواهند شد.

https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

شرایط جدید سفر به اسپانیا

احتراماً پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم “هما” در فرانسه در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور اسپانیا و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اسپانیا سفر نمایند.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/کانادا/استرالیا
 • اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 • ویزای کاری و یا ویزای اقامتی تایپ D اسپانیا
 • ویزای دانشجویی تایپ D اسپانیا
 • ویزای خانوادگی تایپ D اسپانیا
 • ویزای تایپ C Estanciaاسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار
 • مسافران بصورت ترانزیت
 • دیپلماتها، پرسنل بخش های کنسولی و سازمان های بین المللی و اعضای سازمان های بشردوستانه که در حال انجام وظایف خود می باشند.
 

اجازه های موقت/دائم اقامتی و کاری، اجازه های اقامت تحصیلی (و کارت های اقامتی مربوطه)، کارت های اقامتی تحت عنوان “عضو خانوادگی تبعه اروپایی” و کارت های اقامت 5 ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی 90 روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر می باشد. وضعیت هشدار در تاریخ 14MAR20 در اسپانیا آغاز شده و در تاریخ 21JUN20 به پایان رسیده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم پزشکی را در لینک زیر تکمیل نموده و کپی آن را به همراه داشته باشند. ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

https://www.spth.gob.es

شرایط جدید سفر به ایتالیا

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از نمایندگی فروش “هما” در ایتالیا در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ایتالیا و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور ایتالیا سفر نمایند.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 • ویزای کاری Business تایپ D ایتالیا
 • ویزای دانشجویی تایپ D ایتالیا، دانشجویانی که برای بار اول به کشور ایتالیا سفر می نمایند می بایست آدرس و محل اقامت آنان در ایتالیا مشخص باشد.
 • ویزای خانوادگی تایپ D ایتالیا جهت پیوستن به خانواده
 • مسافران بصورت ترانزیت

افرادی که با رسید پستی و بدون کارت اقامت وارد ایران شده اند، اخذ ویزای ورود جهت انجام سفر به کشور ایتالیا الزامی است. کلیه مجوزهای اقامت صادره در ایتالیا که اعتبار آنها دربازه زمانی 31JAN20-31JUL20 به پایان رسیده است، جهت انجام مسافرت تا تاریخ 31AUG20  معتبر می باشد. بهمراه داشتن رسید پستی جهت اقامت های منقضی شده الزامی میباشد. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد پیوست را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک ایتالیا، مسافران به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گرفته و صدور بلیت با اقامت کمتر از 14 روز مجاز نمی باشد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی می باشد.

شرایط جدید سفر به آلمان

پیرو اطلاع‌های واصله از ریاست محترم «هما» در آلمان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور آلمان و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند به کشور آلمان سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه 1190 م ب می‌گردد.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس/ انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هواپیما یا قطار به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به همراه داشته باشند.
 • ویزای تایپ D آلمان دارای اعتبار (Business, Student, Family,…)
 • ویزای تایپ C معتبر صادره در آلمان جهت افرادی که همسر آنان دارای پاسپورت آلمانی باشند. نامه از سفارت و ترجمه رسمی از مدارک مربوط به زبان انگلیسی به هنگام پرواز الزامی است.
 • ویزای تایپ C آلمان که تاریخ صدور ویزا از 17MAR20 به بعد باشد.
 • ویزای تایپ D اتحادیه اروپا مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هوایی به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشند.
 • مسافران به صورت ترانزیت بین‌المللی

کلیه مسافران بالای دو سال در پروازهای ورودی آلمان می‌بایست در محدوده 48 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را از لینک زیر به صورت آن‌لاین ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. همچنین مسافران پس از ورود به این کشور می‌بایست به مدت 10 روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند که پس از روز پنجم قرنطینه از مسافران تست PCR گرفته خواهد شد. ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کبین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی می‌باشد.

/#/https://einreiseanmeldung.de

شرایط جدید سفر به امارات متحده عربی

احتراماً، ضمن ابطال بخشنامه شماره 1178/م ب مورخ 27/05/99 به اطلاع می رساند  شرایط کنونی سفر به کشور امارات و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران با ملیت و اقامت اماراتی و مسافران با ویزای توریستی با شرایط ذیل می توانند به کشور امارات سفر نمایند

کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به امارات (بصورت توقفی یا ترانزیتی) می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز درمانی تأیید شده کشور امارات (پیوست) نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته و با فرم های تکمیل شده پیوست، به مسئولان مربوطه در بدو ورود به دبی ارائه نمایند. نصب برنامه “COVID-19 DXB Smart App” بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر به دبی الزامی است. همچنین داشتن بیمه نامه مسافرتی برای مسافران با ویزای توریستی الزامی می باشد. مسافران دارای اقامت می بایست قبل از ورود به کشور امارات با مراجعه به لینک زیر، فرم مربوطه را تکمیل و کپی تایید آن را همراه داشته باشند.

لینک دانلود فرم مربوط به مقیم های دبی

https://smart.gdrfad.gov.ae/Smart_OTCServicesPortal/ReturnPermitServiceForm.aspx

لینک دانلود فرم مربوط به مقیم‌های شارجه و ابوظبی

https://uaeentry.ica.gov.ae

در خصوص پذیرش مسافران در مسیر دبی در شرایط کنونی (گسترش ویروس کرونا)، به اطلاع می‌رساند همراه داشتن کپی پاسپورت، کارت اقامت و یا ویزا علاوه بر مدارک ذکرشده در بخشنامه فوق (جواب تست منفی PCR ،  تأییده ICA یا GDRF ، فرم های پزشکی و تعهدنامه، بیمه مسافرتی جهت مسافران دارای ویزا) به هنگام پرواز الزامی می‌باشد.

همچنین به دلیل لزوم ارسال مدارک فوق و لیست مسافران (اعم از اقامتی و ویزای توریستی) به هنگام پذیرش و دریافت OK to Board از کشور امارات، احتمال جلوگیری از انجام سفر مسافران حتی با داشتن تأییده های ICA و GDRF برای مسافران مقیم و مسافران دارای ویزای توریستی وجود خواهد داشت. لذا کلیه خسارات ناشی از عدم پذیرش مسافران توسط کشور امارات به هنگام پرواز بر عهده مسافران می باشد.

شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی به داخل کابین پروازی در مسیر به/از دبی ممنوع بوده و مسافران می – بایست به هنگام پذیرش و دریافت کارت پرواز بار خود را به همکاران خدمات فرودگاهی تحویل نمایند. استفاده از ماسک در فرودگاه و در طول پرواز الزامی است.

شرایط جدید سفر به پاکستان

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از ریاست محترم “هما” در پاکستان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور پاکستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران دارای گذرنامه پاکستانی، کارت (Pakistan Origin Card) POC و روادید معتبر با شرایط ذیل می‌توانند به کشور پاکستان سفر نمایند. این جایگزین بخشنامه 1179 م ب می‌گردد.

 • کلیه مسافران بالای دوازده‌سال می‌بایست اقدام به انجام آزمایش PCR و در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز نمایند و گواهی جواب تست کرونا به زبان انگلیسی را به همراه داشته‌باشند
 • تکمیل اطلاعات و بارگذاری جواب منفی تست PCR بر روی برنامه Pass Track  و یا این لینک الزامی بوده و مسافران می‌بایست کپی اطلاعات تکمیلی فوق را به هنگام پذیرش به همراه داشته باشند.
 • تکمیل برگه اظهارنامه سلامت پیوست و تحویل آن به مسئول مربوطه در بدو ورود به کراچی
 • 14 روز قرنطینه خانگی پس از ورود به پاکستان

شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

شرایط جدید سفر به قطر

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از ریاست محترم “هما” در قطر در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور قطر و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19)، مسافران مقیم با شرایط ذیل می توانند به کشور قطر سفر نمایند.

 • کفیل مسافران مقیم می بایست از طریق این سایت نسبت به دریافت اجازه ورود آنان اقدام نمایند. (فرم Exceptional Entry Permit to Qatar Service)
 • پس از دریافت اجازه ورود، مسافران می بایست از طریق این سایت نسبت به انجام رزرو هتل جهت 7 روز قرنطینه اقدام نمایند. به هنگام ورود به کشور قطر آزمایش PCR از مسافران گرفته خواهد شد که در صورت مثبت بودن جواب آزمایش، مدت قرنطینه به 14 روز در هتل رزرو شده افزایش خواهد یافت. شایان ذکر است هزینه هتل و تست PCR بر عهده مسافران بوده و هتل های رزرو شده غیر قایل استرداد می باشند. لیست مسافرانی که از قرنطینه ی هتلی مستثنی بوده و می بایست خود را قرنطینه خانگی نمایند، در این سایت اعلام شده است.
 • نصب برنامه EHTERAZ بر روی گوشی همراه مسافران و تکمیل اطلاعات درخواستی
 • تکمیل فرم اطلاعات پزشکی و فرم تعهد نامه پیوست توسط مسافر

مسافران جهت انجام سفر می بایست هر 4 برگه فوق را (اجازه ورود توسط کفیل، رزرو هتل، اطلاعات پزشکی و تعهدنامه) به هنگام سفر به همراه داشته و به هنگام دریافت کارت پرواز به همکاران خدمات فرودگاهی ارائه نمایند. در صورت نقص در مدارک فوق از انجام سفر ممانعت به عمل آمده و بلیت با هزینه های مربوطه استرداد خواهد شد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

شرایط جدید سفر به لبنان

احتراماً، پیرو اطلاع واصله از سازمان هواپیمایی کشور لبنان، شرایط سفر به لبنان به شرح ذیل اعلام می‌گردد. این رویه جایگزین بخشنامه 1163 م ب می‌گردد.

 • کلیه مسافران بالای دوازده‌سال در پروازهای ورودی لبنان می‌بایست در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • تکمیل اظهارنامه الکترونیکی ارائه شده در این وب‌سایت و ارائه کپی این اظهارنامه به کارکنان وزارت بهداشت لبنان الزامی است.
 • شایان ذکر است طبق اعلام هواپیمایی کشوری لبنان تست PCR در بدو ورود به این کشور از مسافران گرفته نمی‌شود.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ