https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ایران ایرتور

Iran Airtour

ایران ایرتور
ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در هنگام تأسیس، با هدف برگزاری تورهای زیارتی و تورهای چارتری و برنامه ای در داخل و خارج کشور در سال 1351 توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، تاسیس شد.
این شرکت برای جذب مسافران خارجی اقدام به برگزاری سمینارهایی با حضور مسئولان شرکت های توریستی، شرکت در نمایشگاه های بین المللی و پذیرایی مناسب از مهمانان خارجی از کشور هایی چون آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلستان، اتریش، سوئیس، امارات، ژاپن، بحرین، کویت و ژاپن نمود که نتایج خوبی هم در پی داشت.
تعداد هواپیمای فعال شرکت ایران ایرتور در حال حاضر 7 فروند هواپیمای MD است. هم اکنون این شرکت توانسته تا مسیرهای بین المللی خود را به بیش از 23 مسیر و مسیر های داخلی خود را به 20 مسیر و پرواز های خود را به بیش از 50 پرواز داخلی و خارجی در هفته افزایش دهد.
برخی از اهداف شرکت ایران ایرتور عبارتند از: افزایش کیفیت و امنیت پروازها، کسب شاخص های ایمنی و استاندارد های بین الملل، تعامل با سازمان های هوانوردی و افزایش تحقیقات برای بهسازی روش ها.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور چطوره ؟ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یکی از ایرلاین های قدیمی عضو یاتا در ایران است، که در سال 1352 به عنوان زیرمجموعه هواپیمایی ایران ایر شرکت حامل پرچم جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. 
صنعت حمل و نقل این شرکت هواپیمایی در تهران، ایران مستقر است. هواپیمایی ایران ایرتور هاب در فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی مشهد می باشد، مجموعا این شرکت هواپیمایی 14 هواپیما در خدمت دارد، و خدمات مسافربری داخلی و بین المللی برنامه ریزی شده را انجام می دهد. ایران ایرتور دومین شرکت هواپیمایی بزرگ در ایران است.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یک شرکت خصوصی است، که تنها با هدف اتصال ایران به سایر نقاط جهان تأسیس شده است. خطوط هوایی در ابتدا فعالیت خود را در تورهای داخلی در سراسر کشور آغاز کرد. شعار خطوط هوایی این شرکت این است که روزی همه با ما پرواز خواهند کرد.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

ایران ایر تور یک شرکت هواپیمایی ایرانی است که با نام انگلیسی Iran AirTour فعالیت می کند. خطوط هوایی نام خود را به زبان فارسی نوشته اند. 
شرکت هواپیمایی ایران ایرتور توسط ایران ایر در سال 1973 تاسیس شد، این خطوط هوایی برای اتصال تمامی شهرهای ایران تاسیس شد.
این خطوط هوایی با ایجاد ارتباط با کشورهای خارجی با امارات متحده عربی، چین، هند، سنگاپور و مالزی، بال های خود را برای تبدیل شدن به خطوط هوایی بین المللی گسترش داد. 
ایران ایرتور در سال 1973 تاسیس شد، ولی از اوایل دهه 1990 فعالیت های برنامه ریزی شده خود را آغاز کرد. از اوایل دهه 1990 تا اوایل دهه 2010، ایران ایر تور هواپیماهای ساخت شوروی، عمدتا توپولف Tu-154M را اداره می کرد.
پس از زمین گیر شدن هواپیمای توپولوف Tu-154 ایرانی در فوریه 2011، ایران ایرتور با از دست دادن نوع اولیه خود مواجه شد. اکنون ایران ایرتور دارای پنج فروند هواپیمای سری MD-80، چهار فروند A300، دو فروند A310، یک فروند A320 است.

بررسی اجمالی در مورد ایران ایرتور

شعبه های اصلی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه بین المللی مشهد می باشد. خطوط هوایی دارای ناوگانی متشکل از 8 هواپیمای مسافربری است. 
خطوط هوایی این شرکت گواهینامه استاندارد را از انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) دریافت کرده است و دارای گواهینامه ممیزی ایمنی از حسابرسی ایمنی عملیاتی استاندارد بین المللی است، دارای گواهینامه از دو آژانس مختلف است. و مجوز شرکت هواپیمایی از سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است.
این شرکت در سال 1390 به دلیل اصلاحات در اصل 44 قانون اساسی ایران در خصوص واگذاری دارایی های دولتی خصوصی شد. 
ایران ایر تور به عنوان زیر مجموعه خود با شرکت مادر ایران ایر حفظ شد. ایران ایر تورز از پایگاه اصلی خود در فرودگاه مهرآباد تهران، خدمات داخلی و منطقه ای برنامه ریزی شده در خاورمیانه و همچنین خدمات چارتر را به مقاصد بین المللی ارائه می دهد.
شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1361 تورهای به سایر کشورها مانند شارجه، دبی، چین، هند، کوالالامپور و سنگاپور را راه اندازی کرد.
این شرکت هواپیمایی برای جلب مشتری و توسع ی گردشگری از دیگر کشورهای جهان شروع به برگزاری سمینار با مسئولان و مدیران شرکت های توریستی کرد و توانست جایزه های متعددی از کشور های مختلف نظیر آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت دریافت کند.
پروازهای ایران ایر تور از سال 1371در شهر مقدس مشهد به عنوان مرکز عملیات پروازی انتخاب شد، و باعث شد ارتباط هوایی این شهر با 13 مرکز استان دیگر برقرار شود.
این شرکت همچنین 55 درصد از پرواز های حج عمره و حج تمتع را از شهرهای مختلف و همچنین منطقه ای مانند دمشق، استکهلم، مسکو، عشق آباد و تاشکند را با استفاده از 19 فروند هواپیما برعهده داشته است.
جالب است بدانید که شرکت هواپیمایی ایران ایر تور تا سال 1389 یکی از ایرلاین های دولتی محسوب می شده است. بر اساس قانون 44 اساسی جمهوری اسلامی ایران با قیمتی نزدیک به 54 میلیارد به شرکت هسایار که یکی از زیر مجموعه های وزارت دفاع بود واگذار شد. 
لیکن به خاطر برگشت خوردن ۴ چک پرداخت متوالی این شرکت، این واگذاری لغو شد. بنابراین در سال 1394 مزایده ی دیگری بر گزار شد و این شرکت با مبلغ 34 میلیارد تومان به یک بخش خصوصی واگذار شد.

ناوگان هواپیمایی ایران‌ ایرتور

ناوگان هواپیمایی شرکت ایران ایرتور دارای 5 فروند هواپیمای MD-82-83 می باشد. کد یاتا هواپیمایی ایران ایرتور B9 و کد ایکائو IRB است. 
این شرکت هواپیمایی در اردیبهشت سال 1397 و در حاشیه نمایشگاه هوایی اوراسیا در ترکیه توانست تفاهم نامه ای با خرید 20 فروند هواپیمای سوخوی سوپر جت SSJ۱۰۰ را امضا کند. ارزش این تفاهم نامه که در ترکیه برگزار شد مبلغ یک میلیارد دلار بوده است و تحویل 20 فروند هواپیما از سال 2019  آغاز شده است.
ناوگان شرکت هواپیمایی ایران ایرتور شامل 4 فروند هواپیمای Airbus A300-600 این هواپیما یک جت دوموتوره‌ ی پهن است، که در سال 1969 معرفی و در سال 1972 نخستین پرواز خود را انجام داد. 2 فروند هواپیمای Airbus A310 با ظرفیت 245 نفر مسافر، یک فروند هواپیمای Airbus A320 تا ظرفیت 180 نفر مسافر این هواپیما در سال 1984 معرفی شد. پنج فروند هواپیمای MD-82/83 تا ظرفیت 163 مسافر می باشد.

چک این شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

چک این آنلاین هواپیمایی ایران ایرتور از 24 ساعت قبل خرید باز می شود و 2 ساعت قبل از زمان بليط هواپيما پرواز برنامه ریزی شده بسته می شود. 
همچنین می توانید صندلی مورد نظر خود را به صورت آنلاین انتخاب کنید. شما می توانید کارت پرواز خود را با استفاده از دکمه چاپ (OR) چاپ کنید کارت پرواز الکترونیکی و رسید پرداخت به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

پذیرایی هواپیمایی ایران ایرتور

سریس پذیرایی از مسافران شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1346 تاسیس شد و بیش از 40 سال است، که در زمینه ی صنعت تهیه غذا فعالیت دارد.
در این سیستم استفاده از مواد غذایی تازه و استفاده از پرسنل آموزش دیده ی مجرب بسیار مهم است.  در همین راستا کترینگ ایران ایر در طی سال ‌ها فعالیت خود توانسته به موفقیت های بسیار و کسب گواهینامه HACCP،ایزو ۲۰۰۸ -۹۰۰۱  و ایزو ۲۰۰۵  دست پیدا کند.

راهنمای خرید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور

قیمت بلیط ایران ایرتور بسته به مقصد شما می تواند متفاوت باشد، برای خرید آنلاین بلیط هواپیما پرواز ایران ایرتور باید ابتدا سه حرف اول نام شهر مبدا و سه حرف ابتدای شهر مقصد را مشخص کنید.
سپس تعداد مسافران و کلاس پروازی خود را انتخاب کنید و با فشردن کلید جستجو می توانید لیست تمامس پروازهای مورد نظر را تماشا کنید. در این لیست می توانید انواع بلیط های ارزان، بلیط های لحظه آخری را نیز فیلتر کنید.
قبل از رزرو آنلاین پرواز ایران ایرتور بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

خدمات مشتریان هواپیمایی ایران ایرتور

خدمات مشتریان هواپیمایی ایران ایرتور

خدمات مشتریان هواپیمایی ایران ایرتور

شما می توانید با اطلاعات زیر با خدمات مشتریان هواپیمایی ایران ایرتور تماس بگیرید. آن‌ ها می ‌توانند در مورد سؤالات مربوط به ورود آنلاین، اضافه وزن و هزینه‌ های چمدان، سرگرمی‌ های داخل پرواز و انتخاب صندلی در پرواز ایران ایرتور کمک کنند.

آدرس دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور : تهران، میدان فلسطین، چهارراه سرپرست، خیابان طالقانی غربی، پلاک 520
ایمیل شرکت هواپیمایی ایران ایرتور : info@iranairtours.com
وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور : www.iat.aero
شماره تماس خدمات مشتریان شرکت هواپیمایی ایران ایرتور: 8875 5535 021
ایران ایرتور شماره تماس :  317000021 0 
شماره تماس پشتیبانی خرید آنلاین ایران ایرتور: ۸۹۳۱۷۷۳۰ 21 0 - ۸۹۳۱۷۷۳۱ 21 0
شماره تماس مدیر عامل شرکت ایرتور: ۸۹۳۱۷۸۰۱ 21 0
شماره تماس معاونت عملیات شرکت ایران ایرتور : ۸۹۳۱۷۶۰۱ 21 0
شماره تماس معاونت بازرگانی شرکت ایران ایرتور: ۸۹۳۱۷۷۰۱ 21 0
شماره تماس معاونت خدمات فرودگاهی شرکت ایران ایرتور : ۸۹۳۱۷۴۵۱ 21 0
شماره تماس معاونت اداری و پشتیبانی شرکت ایران ایرتور : ۸۹۳۱۷۲۰۱ 21 0
شماره تماس روابط عمومی شرکت ایران ایرتور : ۸۹۳۱۷۸۱۳ 21 0
شماره تماس حراست شرکت ایران ایرتور : ۸۹۳۱۷۵۵۱ 21 0
شماره فکس ایران ایرتور : ۸۹۳۱۷۰۸۰ 21 0 و ۸۹۳۱۷۰۸۲ 21 0
شماره تماس شعبه مشهد:  33031111- 051

مقاصد پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور پوشش دهنده ی پروازهای داخلی همچون شهرهای آبادان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بندر چابهار، دزفول، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، رشت، ساری، شیراز، تبریز، تهران، ارومیه، یزد، زاهدان می باشد.

مقاصد پروازهای خارجی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

این شرکت هواپیمایی به کشورهای خارجی مانند عراق از فرودگاه بین‌ المللی بغداد، امارات متحده عربی از فرودگاه بین‌ المللی دبی و ایران ایر تور استانبول نیز پرواز دارد.

بار مجاز در هواپیمایی ایران ایرتور

در پروازهای داخلی در کلاس اکونومی مقدار بار مجاز و رایگان برای هر نفر ۲۰ کیلوگرم است. و در پروازهای خارجی در هواپیمایی ایران ایرتور در کلاس اکونومی مقدار بار مجاز و رایگان برای هر نفر۳۰ کیلوگرم است.
همچنین مقدار بار مجاز برای کودکان زیر 2 سال چه در مسیر های داخلی و چه در مسیر های خارجی 10 کیلوگرم به همراه یک کالسکه ی تاشو می باشد.
برای مسافران ناتوان و معلول نیز علاوه بر بار مجاز، یک صندلی چرخ ‌دار معمولی با هر وسیله ‌ی دیگری که برای حرکت به آن نیاز دارند را می توانند تا حداکثر 20 کیلوگرم به همراه داشته باشند.

گواهینامه ‌ها و مجوزهای ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور دارای مجوز های آموزش هوانوردی (ATO) از طرف سازمان هواپیمایی کشوری در ایران است.
همچنین دارای گواهینامه استاندارد جهانی  (IATA Operational Safety Audit (IOSA می باشد و عضو انجمن بین ‌المللی حمل‌ و نقل هوایی IATA است.

جوایز دریافتی هواپیمایی ایران ایرتور

تندیس طلایی اروپا در سال 1382
جایزه وزارت گردشگری و آثار باستانی کشور اردن در سال 1378 
دهمین تندیس طلایی کیفیت نیویرک آمریکا در سال 1376 
تندیس طلایی پرستیژ تجاری مادرید کشور اسپانیا در سال 1375 
تندیس طلایی اروپایی کشور فرانسه در سال 1374
جایزه گاو زرین از نمایشگاه مادرید کشور اسپانیا در سال 1373 
جایزه گاو زرین از نمایشگاه مادرید کشور اسپانیا در سال 1372 
تندیس طلایی پرستیژ تجاری مادرید کشور اسپانیا در سال 1369 

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به کدام شهرها است ؟

آبادان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بندر چابهار، دزفول، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، رشت، ساری، شیراز، تبریز، تهران، ارومیه، یزد، زاهدان

پروازهای خارجی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور کدامند ؟

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به کشورهایی مانند عراق، امارات متحده عربی و استانبول نیز پرواز دارد.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc