https://gateway.trip.ir/api/

تور ترکیه

تورها

تور ترکیه

تور ترکیه【لیست قیمت تورها + لحظه آخری و ارزان】

تور ترکیه | برای خرید یا رزرو ارزانترین تور ترکیه لحظه آخری و مشاهده لیست قیمت همراه با هتل، تاریخ و پروازهای مختلف کلیک کنید.

 پکیج تور ترکیه تریپ چه مواردی را ارائه می دهد؟

آفر تور ترکیه به شرح زیر میباشد:
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت (در صورت خرید تور هوایی)
 • بلیط اتوبوس یا قطار (در صورت خرید تور زمینی)
 • رزرو هتل ترکیه
 • بیمه مسافرتی
 • گشت شهری
 • تور لیدر

انواع آفر تور ترکیه تریپ

 • تور ترکیه لحظه آخری
 • تور ترکیه تابستان
 • تور ترکیه نوروز

قیمت تور ترکیه چقدر می باشد؟

مواردی که برای پکیج تور ترکیه نام بردیم، هریک تاثیر بسیاری در قیمت تور ترکیه دارند. ولی باید ابتدا شهر مقصد را انتخاب کنید و سفرتان را برنامه ریزی کنید. پس تا مقصد خود را مشخص نکنید نمی توان قیمت دقیق تور ترکیه را محاسبه کرد. مثلا قیمت تور آنتالیا با قیمت تور استانبول بسیار متفاوت است. چرا که شما در آنتالیا باید 6 شب اقامت داشته باشید ولی در استانبول می توانید به تعداد روزهای دلخواه بمانید. البته در نظر داشته باشید، دلایل بسیاری در تعیین قیمت تور ترکیه موثر است که این دلیل یکی از آن هاست.

تور زمینی ترکیه با اتوبوس و قطار

تور زمینی ترکیه با اتوبوس قطار برگزار می شود. اما متفاوت بودن سفر شما با تور زمینی ترکیه به شهر مقصد و نحوه سفر بستگی دارد. مثلا اگر بخواهید تور ترکیه با قطار را رزرو کنید، قطار از تهران در روزهای یکشنبه و چهارشنبه به سمت وان حرکت می کند. این قطار به ترتیب از شهرهای کرج، قزوین، تاکستان، خرم دره، زنجان، میانه، خراسانک، مراغه، عجب شیر، تبریز، سلماس و رازی (نقطه صفر مرزی) عبور و در نهایت به کاپی کوی و سپس به وان خواهد رفت. برای رفتن به دیگر شهرهای ترکیه نیز با همین قطار به وان رفته و از آنجا راهی دیگر شهرهای ترکیه می شوید.
در حالت دیگر اگر قصد خرید یا رزرو تور ترکیه با اتوبوس دارید، نحوه برگزاری آن ها برای هرکدام از شهرها با یکدیگر فرق می کند. مثلا تور زمینی آنتالیا اغلب در فصل تابستان و تور زمینی استانبول نیز در طول سال برگزار می شوند.

تور لحظه آخری ترکیه

در برخی ماه های سال مثل فصل پاییز و زمستان (بجز زمان سال نو میلادی) سفر به ترکیه توسط گردشگران ایرانی و خارجی کم می شود و آژانس های مسافرتی اقدام به ارائه تور ترکیه لحظه آخری یا تور دقیقه نودی ترکیه با قیمت پایینتر که در بعضی مواقع تا 50 درصد کمتر، می کنند. البته در نظر داشته باشید، ارزانتر شدن تور لحظه آخری تاثیری بر کیفیت تور نخواهد داشت.

تور لحظه آخری ترکیه را چه زمانی می توانیم رزرو کنیم؟

تور ترکیه دقیقه 90 یا تور لحظه آخری ترکیه، در کل طول سال قابل خرید و رزرو می باشند. ولی خرید تور استانبول در طول سال نسبت به سایر شهرها پر طرفدار تر است. مثلا در زمستان تور ترکیه آنتالیا به خاطر کم شدن گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند با تخفیف های زیادی عرضه می شوند. البته بعضی از هتل های لوکس آنتالیا در فصلی که گردشگران کمتری به این شهر سفر می کنند، خدماتی ارائه نمی دهند. پس بهتر است در بهار و تابستان برای سفر به آنتالیا برنامه ریزی کنید تا لذت سفرتان چندین برابر شود.

تور لحظه آخری ترکیه از نظر امکانات با تورهای معمولی چه تفاوتی دارد؟

در نظر داشته باشید از نظر قانونی تور لحظه آخری هیچ کم و کاستی نباید نسبت به تور معمولی داشته باشد. پس تور ترکیه ای که در یک بازه زمانی قیمت بالاتری داشت، با قرار گرفتن در قالب تور دقیقه نودی و لحظه آخری با همان امکانات سابق ولی قیمت ارزان تر ارائه خواهد شد.

تور لحظه آخری ترکیه را به عنوان ارزانترین تور ترکیه می توان خرید؟

همیشه نمی توان تورهای لحظه آخری را با چشم ارزان ترین تور ترکیه دید. زیرا ممکن است در فصل تابستان تور لحظه آخری ترکیه ای را خرید کنید که تخفیف کمی داشته است. پس نمی توان صرفا به عنوان ارزانترین تور ترکیه از آن یاد  کرد.

تور ارزان ترکیه ارزش خرید را دارد؟

اگر می خواهید تور ترکیه ارزان قیمت را خرید کنید، پیشنهاد می کنیم روی تور زمینی ترکیه و تور لحظه آخری ترکیه برنامه ریزی کنید. البته در نظر داشته باشید تور ارزان همیشه خوب نیست. پس سعی کنید با تبلیغات افراد سودجو در این مورد هوشیارانه عمل کنید، بعضی اوقات با پرداخت کمی هزینه بیشتر سفری بهتر را برای خود رقم بزنید.

تور ترکیه از تمام نقاط ایران

تور ترکیه از اصفهان، تهران، تبریز، مشهد، کرمانشاه، شیراز و دیگر استان های ایران این امکان را برای هموطنان فراهم می کند تا از هر نقطه از کشور با خرید و رزرو تور ترکیه به این کشور سفر کنند. پس اگر در شهری بجز تهران هستید برای خرید تور ترکیه تریپ که مجری مستقیم تور ترکیه است کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

اخبار تور ترکیه

برای آگاهی از خبرهای تور ترکیه می توانید با مراجعه به بخش مجله گردشگری وبسایت تریپ، اطلاعات بروز را در ارتباط با برگزاری تور ترکیه دریافت و مطالعه کنید.

ما در تریپ به عنوان مجری مستقیم تور ترکیه همواره با ذکر راهنمایی و اطلاعات کامل درباره این کشور و نحوه سفر به آنجا سعی بر این داریم تا شما را آگاهانه و با داشتن معلومات کامل در سفر به این سرزمین همراهی کنیم پس با ما باشید.

توضیحات

بودجه سفر به ترکیه

در سفر به ترکیه چقدر پول داشته باشیم؟

در میان برنامه ریزی های سفر به ترکیه باید باید روزانه حدود 350 لیر(41 دلار) برای سفر به ترکیه را کنار بگذارید. این متوسط قیمت روزانه، طبق هزینه هایی است که سایر گردشگران با آن مواجه شده اند. مسافران در گذشته به طور متوسط 73 لیر(9.02 دلار) برای وعده های غذایی یک روزه و 22 لیر(2.69 دلار) برای حمل و نقل محلی هزینه کرده اند. در نظر داشته باشید متوسط قیمت هتل در ترکیه برای یک زوج 358 لیر(44 دلار) است. به این ترتیب، یک سفر دو هفته ای به ترکیه حدودا و به طور میانگین 4،678 لیر(580 دلار) هزینه دارد. این قیمت های حدودی از سایر گردشگران جمع آوری شده تا برای تنظیم بودجه سفر به شما کمک کند.

بهترین زمان سفر به ترکیه

وضعیت آب و هوای ترکیه چگونه است؟

بخش های ساحلی ترکیه در کرانه دریای اژه و مدیترانه، دما و آب و هوای مدیترانه ای، تابستان های گرم و خشک و زمستان های مرطوب و خنک دارند. مناطق احاطه شده توسط دریای سیاه آب و هوایی با اقلیم اقیانوسیه، تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و مرطوب دارند. نواحی ساحلی ترکیه میزان بارش بیشتری نسبت به دیگر نقاط کشور ترکیه دارند. در این صورت بهترین زمان سفر به ترکیه در فصل های بهار و پاییز می باشد که دارای آب و هوای معتدلی در این بازه زمانی است.

خرید در ترکیه

ترکیه کشوری با مراکز خرید متنوع

علاقمندان به خرید ترکیه را به عنوان یک بهشت می بینند، چرا که شهرهای ترکیه پر از بازارچه های قدیمی، بازارهای روباز، بوتیک های شیک، مراکز خرید مدرن و خرده فروشی های بسیاری است. اگر شما نیز به خرید علاقمند هستید و در پی برندهای ترکی و بین المللی می باشید، ترکیه بهترین کشور برای خرید شماست. در اینجا تعدادی از مراکز خرید ترکیه را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول 60 خیابان دارد که 5000 فروشگاه را در خود جای داده و روزانه 200000 تا 400000 گردشگر و توریست را به خود جذب می کند.

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه مصری ها استانبول از بهترین مکان ها برای خرید می باشد. این بازار تنوع بی نظیری از انواع مربا، میوه خشک، ادویه های عجیب، قهوه، چای و آجیل را به گردشگران ارائه می دهد.

مرکز صنایع دستی استانبول

مرکز صنایع دستی استانبول از بهترین جاهایی است که می توانید برای خرید سوغاتی به آن مراجعه کنید. در مرکز صنایع دستی استانبول به راحتی صنایع دستی ترکی و بی نظیر سرامیک، خطاطی، مینیاتور و بسیاری از هنرهای دستی دیگر را خریداری کنید.

کمرالتی (Kemeraltı) ازمیر

مرکز خرید تاریخی کمرالتی در شهر ازمیر در قرن هفدهم میلادی بنا شده که در آن می توانید بهترین صنایع دستی ترکی، فرش و قالیچه را بعنوان سوغات خریداری کنید.

اولوس (Ulus) آنکارا

اگر از تور ترکیه، تور آنکارا را انتخاب کردید، بازدید از بازارهای زیبای شهر آنکارا را از دست ندهید. اکثر بازارهای آنکارا در Ulus شهر آنکارا قرار دارند.

غذاهای ترکیه

خوشمزه ترین غذاهای ترکیه

یکی از خصوصیات مردم ترکیه اهمیت دادن به غذا خوردن است. با خرید تور ترکیه و سفر به این کشور از غذاهای خوشمزه ترکی حتما میل کرده و لذت سفر را دوچندان کنید. در نظر داشته باشید، شهرهای مختلف ترکیه رژیم های غذایی مخصوص به خود را دارند و شما در نواحی مدیترانه ای ترکیه با غذاهای دارای ماهی و سبزیجات و در جنوب ترکیه با کباب پذیرایی می شوید.

جاذبه های گردشگری ترکیه

از کدام جاذبه های توریستی ترکیه دیدن کنیم؟

ترکیه مقصد گردشگری جذابیست که انواع جاذبه های گردشگری را در خود جای داده. فرهنگ مردم ترکیه در جوار مناظر طبیعی فوق العاده خود هر توریستی را به سمت تور ترکیه و سفر به این کشور جذب می کند. سواحل مدیترانه و دریای سیاه و کوهستان های عظیم، گنبدها، مساجد و بناهای با شکوه باستانی ترکیه، این کشور را به مقصدی جذاب برای گردشگران انواع تور ترکیه تبدیل کرده اند.

هتل های لوکس و اقتصادی ترکیه

ترکیه کشوری با هتل های لوکس و معروف متنوع

ترکیه برای پذیرایی از تعداد زیاد گردشگران، پر از هتلهای لاکچری و معروف و حتی مسافرخانه های ارزان قیمت است. در ترکیه دغدغه ای برای اقامت هزاران گردشگر با سلیقه ها و بودجه های متفاوت وجود ندارد. در ترکیه از هتلهای تاپ و لوکس 5 ستاره تا هتلهای 4 و 3 ستاره و مسافرخانه های ارزان قیمت را می توانید پیدا کنید. از بهترین هتل های ترکیه میتوان هتل پالاتزو دونیتزی استانبول، هتل آستریا کرملین پالاس آنتالیا و هتل شراتون آنکارا را نام برد. هتل های ترکیه با توجه به امکاناتی که به مسافران و مهمانان خود ارائه می دهند، دارای قیمت های متفاوتی هستند. در تور ترکیه پیشنهادی توسط آژانس هواپیمایی تریپ، هتل های متنوعی وجود دارد که با توجه به سلیقه و بودجه تان میتوانید هتل مناسب در ترکیه را انتخاب کنید. آفر تور ترکیه در فصل تابستان ما را رضایت شما را جلب خواهد کرد.

تلفن های ضروری ترکیه
 • 155 : شماره تلفن پلیس ترکیه
 • 5274503 - 0212  : شماره تلفن  پلیس توریست ها ترکیه
 • 158  : شماره تلفن پلیس ساحلی ترکیه
 • 154: شماره پلیس ترافیک ترکیه
 • 112 : شماره تلفن آمبولانس ترکیه
 • 110 : شماره تلفن آتش نشانی ترکیه
تریپ

سوالات متداول

قیمت تور ترکیه چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت تورهای ترکیه تریپ بر اساس مدت زمان تور، نوع هتل و کیفیت آن، خدمات پکیج تور و ایرلاین مورد نظر، تعیین می‌شود. پس اگر می خواهید سفری برنامه ریزی شده و بر اساس بودجه خود داشته باشید، قبل از سفر در مورد زمان تور، نوع هتل انتخابی، پکیج تور ترکیه  و شرکت هواپیمایی که با آن سفر می کنید برنامه ریزی کرده تا سفری طبق بودجه و قیمت مورد نظرتان داشته باشید.

روش رزرو و خرید تورهای ترکیه تریپ چیست؟

برای رزرو و خریداری تورها به چند روش زیر می‌توانید اقدام کنید:
روش اول: به وبسایت تریپ مراجعه کنید و تور خود را به همراه تاریخ مد نظر، به صورت آنلاین رزرو یا خریداری نمایید.
روش دوم: شما می‌توانید از طریق تماس با آژانس تریپ و راهنمایی کارشناسان، خرید تور ترکیه خود را انجام دهید.
روش سوم: شما به صورت حضوری نیز می‌توانید به آژانس تریپ مراجعه و خرید خود را انجام دهید.
 فراموش نکنید که شما در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانید با ما تماس بگیرید و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید.

ارزان ترین تورهای ترکیه را چطور پیدا کنم؟

شما می‌توانید در سایت تریپ بر اساس گزینه کمترین قیمت در منو، از هزینه تور ترکیه خود مطلع شوید. به این ترتیب که پس از انتخاب تور، برای مشاهده لیست تورها روی گزینه کمترین قیمت تور کلیک نمایید تا ابتدا ارزان ترین تور های ترکیه تریپ برای شما نمایش داده شوند.

تورهای ترکیه تریپ چه مزایایی دارند؟

با خرید تور ترکیه از تریپ به شما مزایایی تعلق می‌گیرد. فرایند رزرو هتل، تهیه ویزا، خرید بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی توسط تریپ انجام می‌شود. با توجه به پکیج تور انتخابی شما، امکانات دیگر مانند راهنمای فارسی، ترانسفر فرودگاهی و گردش شهری توسط ما تامین خواهد شد. تنوع و تفاوت قیمت تورهای ترکیه تریپ، به شما حق انتخاب خواهد داد.

خرید تورهای ترکیه چه مدارکی لازم دارد؟

گذرنامه شما با اعتبار حداقل 6 ماه و در صورت نیاز، ویزای کشور مربوطه از مدارک اصلی می باشد. برای اطلاع از سایر موارد با سایت تریپ تماس بگیرید.
تورهای نوروزی

تورهای نوروزی

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc