https://gateway.trip.ir/api/

شرایط حمل حیوان خانگی در پروازهای هما

به روز رسانی: 03 اردیبهشت ، 1403 بخشنامه ها

شرایط حمل حیوان خانگی در پروازهای هما

در این صفحه آخرین شرایط و مقررات پذیرش حیوان خانگی در پروازهای داخلی و خارجی هما را قرار داده‌ایم:

(29فروردین1403)

ممنوعیت حمل حیوان زنده به/از فرودگاه کلن

متن بخشنامه جدید از سوی رئیس رویه‌ها و مقررات فروش مسافر خطاب به روسای محترم شعب "هما" و مدیران محترم دفاتر خدمات مسافرت هوایی به شرح زیر است:

احتراما به اطلاع می‌رساند براساس دستورالعمل فرودگاه کلن، ورود و خروج حیوان زنده به همراه مسافر با cargo به فرودگاه کلن آلمان تا اطلاع ثانوی با "هما" مجاز نمی‌باشد.

(18مهر1402)

پذیرش حیوان خانگی در پروازهای داخلی هما

هواپیمایی ایران ایر (هما) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد براساس نامه سازمان هواپیمایی کشوری در تاریخ 16مهر1402، ورود و پذیرش هرگونه حیوان خانگی در ترمینال مسافری در پروازهای داخلی ممنوع است. بنابراین مسافران در صورت به همراه داشتن حیوان باید به قسمت بار (cargo) هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند. در پروازهای داخلی تحویل حیوان زنده به واحد خدمات بار حداقل 3 ساعت قبل از پرواز انجام می‌شود.

پذیرش حیوان خانگی در پروازهای خارجی هما

ورود و پذیرش حیوانات خانگی (سگ و گربه) در ترمینال مسافری پروازهای بین المللی با رعایت مقررات و استانداردهای IATA LAR و ارائه مدارک مربوطه (گواهی بهداشتی، پاسپورت یا شناسنامه ، داشتن میکروچیپ و غیره) در قسمت بار هواپیما امکان‌پذیر است. نگهداری حیوان خانگی در داخل قفس استاندارد از لحاظ ابعاد مجاز، کف نفوذناپذیر و ظروف آب و غذا موردنیاز حیوان در طول سفر هوایی از ابتدای ورود به سالن فرودگاه مبدأ و خروج از سالن فرودگاه مقصد الزامی است. همچنین خلع قابلیت‌های دفاعی حیوان خانگی که ممکن است حتی با نگهداری در قفس برای سایر مسافران ایجاد ترس، ناراحتی و استرس کند (مانند بستن پوزه‌بند برای سگ‌ها، دستکش برای گربه‌ها) بر حسب مورد الزامی است.

پذیرش حیوان در کابین مسافری امکان پذیر است؟

با توجه به محدودیت های حمل حیوان زنده با ناوگان هما، باید قبل از پرواز هماهنگی‌های لازم برای حمل جیوان با پرواز مسافر انجام شود. حمل حیوان زنده در تایپ‌های ایرباس 321، ایرباس 320 و ATR امکان‌پذیر نیست. همچنین تا اطلاع ثانوی پذیرش حیوان در داخل کابین مسافری در شبکه پروازی هما امکان‌پذیر نیست. این رویه جایگزین رویه 1340 م ب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما را بخوانید.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc