https://gateway.trip.ir/api/

ممنوعیت ورود حیوان زنده به ترمینال های مسافری

به روز رسانی: 21 شهریور ، 1402 بخشنامه ها

ممنوعیت ورود حیوان زنده به ترمینال های مسافری

طبق اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری، براساس مصوبه کمیته امنیت و حفاظت صنعت هوانوردی کشور ورود حیوان زنده خصوصاً سگ به محوطه ترمینال‌های مسافری ممنوع است و مسافران باید در صورت همراه داشتن حیوان زنده آن را به قسمت بار (cargo) شرکت‌های هواپیمایی تحویل دهند.

در راستای اجرای این مصوبه کلیه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خسارت مالی یا ضرر و زیان ابطال و تغییر رزرواسیون بلیط مسافر، کلیه شرایط پذیرش و یا عدم پذیرش حیوان زنده به صورت کارگو را با توجه به مشخصات ناوگان خود به اطلاع عموم و دفاتر خدمات مسافرت هوایی و نمایندگی‌های مجاز خود برسانند.

اجرای مفاد این بخشنامه با در نظر داشتن فرصت زمانی یک ماهه برای اطلاع‌رسانی لازم به مسافران از تاریخ 18مهر1402 تا اطلاع ثانوی تعیین می‌شود. به این ترتیب، کلیه شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش بلیط آنها موظف هستند این موضوع مهم را به اطلاع مسافران برسانند. در صورت عدم رعایت این بخشنامه و بروز هرگونه خسارت، شخص حقیقی یا حقوقی خاطی مسئول جبران خسارت مربوطه خواهد بود.

در ضمن تریپ قبلا در مطلبی به شرایط حمل حیوانات خانگی با هواپیما پرداخته است که می‌توانید برای اطلاع بیشتر این مقاله را بخوانید.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc