https://gateway.trip.ir/api/

رفت و آمد بین قسمت اروپایی و قسمت آسیایی استانبول

به روز رسانی: 04 دی ، 1402 اخبار گردشگری

رفت و آمد بین قسمت اروپایی و قسمت آسیایی استانبول

استانبول به وسیله تنگه بسفر به دو بخش اروپایی و آسیایی تبدیل میشود که برای آشنایی با نحوه تردد بین این دو بخش بهتر است این پست را مطالعه کنید. استانبول توانسته بخاطر دارا بودن فروشگاه هایی با اجناس برند آن هم از نوع برندهای خارجی معروف و اورجینال حسابی معروف شود و این را مدیون تنگه ای است که به سمت غربی آن در حوزه قاره اروپا است، این تنگه که از آن به عنوان تنگه بسفر یاد میشود دارای چندین پل در جاهای مختلف است که بخش آسیایی را به اروپایی مرتبط میکند. 

افرادی که برای بار اول به کشور ترکیه و شهر استانبول میروند احتمالاً اگر راهنمای تور نداشته باشند برای رفت و آمد بین این دو بخش گیج خواهند شد، اگر چه تاکسی ها بین هر دو طرف تردد میکنند اما اگر حساب شده رفتار نکنید ممکن است پول شما به هدر رود، این مورد را بیشتر برای افرادی در نظر گرفته ایم که برای رزرو بلیط لحظه آخری استانبول تلاش میکنند و به مض رزرو به استانبول رهسپار میشوند.

توجه کنید که بیشتر حجم مسافران به علت های مختلف بیشتر وقت خود را در بخش اروپایی میگذرانند، اگر بخواهیم به چند موردِ مهم در این خصوص اشاره کنیم، یکی آنکه جاذبه های گردشگری مهم استانبول از جمله مسجد سلطان احمد، میدان تکسیم، خیابان استقلال و برج گالاتا در بخش اروپایی واقع شده اند و دیگر آنکه مراکز خرید مهم این شهر مثل مرکز خرید جواهر و استانبول مال در بخش اروپایی استانبول هستند. بنابر این فقط افرادی به بخش آسیایی میروند که به دنبال خرید کالاهای ارزان قیمت و مشاهده بخش سنتی استانبول هستند.

استانبول

تردد بین بخش اروپایی و آسیایی استانبول

برای رفت و آمد بین این دو بخش چند راه وجود دارد، کشتی، متروباس و مترو.

کشتی هایی که داخل تنگه هستند چندین کاربرد دارند، مثلاً برخی از آنها برای تفریح و سرگرمی و پذیرایی است و برخی دیگر برای انتقال مسافران به بخش دیگر استانبول. کشتی ها و یا لنج هایی که برای تردد مسافران هستند از سه جا حرکت میکنند، این سه محله عبارتند از بشیکتاش، کاباش و امینونیو که در هر صورت شما را به کادیکوی بخش آسیایی میرسانند. شما میتوانید برای رسیدن به این سه محله از تراموا یا مترو استفاده نمایید.

متروباس ها یک مزیت بسیار مهم دارند و آن این است که بصورت شبانه روزی فعالیت میکنند به همین علت فرقی نمیکند در چه ساعتی قصد جابجایی دارید. متروباس ها از زینسیرلیکویو به کادیکوی حرکت میکنند. 

از دیگر روش ها برای رسیدن به بخش آسیایی استفاده از مترو میباشد، که از مزیت استفاده از آن میتوان به سرعت آن اشاره کرد که در وقت شما بسیار صرفه جویی خواهد شد. متروی استانبول دارای 7 خط مختلف است، خطی که باید از آن استفاده کنید تا بین دو بخش تردد کنید marmaray نام دارد که بخشی از این خط از تونل زیر آب میگذرد.

بلیط هواپیما

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc