https://gateway.trip.ir/api/

با مردم استانبول با چه زبانی حرف بزنیم؟

به روز رسانی: 06 خرداد ، 1399 دانستنی های سفر

با مردم استانبول با چه زبانی حرف بزنیم؟

یکی از دغدغه های مسافران در سفر به کشور ترکیه و شهر استانبول، نحوه صحبت و نوع زبان مورد استفاده گردشگران است که در اینجا به شما توضیح میدهیم. شاید درباره مسلط نبودن مردم ترکیه و مخصوصاٌ شهر توریستی و گردش پذیر استانبول چیزهایی شنیده باشید و این موضوع کاملاً صحت دارد. در واقع مردم این کشور علاقه ای با یادگیری زبان برای جرب توریست ندارن بلکه بیشتر بر روی فرهنگ کشور خود و تعصبی که روی زبانشان دارند تاکید دارند. البته در همه هتل ها و مراکز مهم گردشگری، افراد با تجربه و کار بلدی هستند که به انگلیسی مسلط هستند، این را میتوان حتی در هتل های 5 ستاره استانبول به چندین زبان گسترش داد. اما موضوع اصلی جایی است که بیشتر اوقات خود را در آن میگذرانید، یعنی خیابان، مراکز خرید و رستوران ها. درباره این موضوع و راه حل های آن در ادامه مطالب نکاتی را به شما ارائه میکنیم که مخصوصاً برای افرادی که تجربه اولین سفر خارج از کشورشان قرار است ترکیه و شهر استانبول باشد و قصد برنامه ریزی سفر با خرید بلیط هواپیما به این شهر را دارند نگران مکالمه نباشند.

نکات اولین سفر به استانبول

سفر به استانبول برای افرادی که برای اولین باز قصد دارند از آن بازدید کنند شاید تا قبل از سفر کمی استرس زا و پر از سوالات مبهم باشد. این نوع سوالات به محض اینکه روز اول سفرتان میگذرد پایان میرسد و با نحوه برخورد و صحبت مردمان این کشور آشنا خواهید شد. قبل از آن نیز نکاتی را به شما خواهیم گفت تا در آنجا به مشکل برنخورید و با خیال راحت از آفر بلیط استانبول استفاده نمایید.

زبان انگلیسی در جاهای مهم مثل هتل و فرودگاه به کار شما خواهد آمد اما در شهر باید کمی استانبولی نیز بلد باشید و یا از راهنمایان گردشگری که هم به فارسی و هم به ترکی استانبولی مسلط هستند استفاده نمایید که در تور استانبول این امکان وجود دارد.


حتماً مکالمات اولیه این زبان را یاد بگیرید، مثل سلام و احوالپرسی و پرسیدن قیمت کالاها و یا مکالمه برای پرسیدن آدرس و تاکسی که بسیار کاربردی میباشد.

نتیجه گیری از این چند خط آسان است: با مردم استانبول با ترکی استانبولی سخن بگویید.

در تورهای گردشگری که تریپ ارائه میکند راهنمای گردشگری محلی برای شما وجود خواهد شد و ضمن استانبول گردی از سفر خود بدون هیچ نگرانی لذت خواهید برد، ولی اگر قصد دارید خودتان از بلیط لحظه آخری استانبول استفاده کنید و همراه تور نیستید، کمی زبان این کشور را یاد بگیرید.

راهنمای سفر به استانبول

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc