https://gateway.trip.ir/api/

خلبان ها در طول مدت پرواز چه غذایی میخورند؟

به روز رسانی: 03 دی ، 1402 دانستنی های سفر

خلبان ها در طول مدت پرواز چه غذایی میخورند؟

بسیاری از افراد علاقه دارند تا از کابین خلبان ها بازدید کنند و از رازهای داخل کابین و غذاهای خلبان ها با خبر شوند. از دیرباز انسان ها به پرواز علاقه مند بودند، در آسمان ها بودن رویایی بود که با ورود هواپیماهای مسافربری به این شکل امروزی، به رویای انسان ها رنگ واقعیت بخشید. ایجاد یک هواپیما حاصل زحمات چندین ساله افرادی است که متخصص و مهندس مکانیک پرواز هستند و سال ها برنامه ریزی برای آنها انجام می شود تا شما یک پرواز آسوده را تجربه کنید.

کاکپیت یا همان کابین خلبان را می توان در هنگام پرواز هیجان انگیز ترین و البته امنیتی ترین بخش پرواز دانست و ورود به این بخش و یا بازدید از آن برای مسافران ممنوع می باشد. احتمالاً شنیده اید که غذای خلبان و کمک خلبان با هم متفاوت است تا در صورت ناسازگاری و مسمومیت فقط برای یک نفر از آنها اتفاق بیفتد. در اینجا برای علاقه مندان به صنعت هوانوردی و مسافرین عزیز درباره نوع غذاهای خلبان ها اطلاعاتی را به شما ارائه میکنیم.

بلیط هواپیما

برای سفر به هر شهری بهترین و سریع ترین راه ممکن خرید بلیط هواپیما است تا شما به راحتی به مقصد خود سفر کنید. از پر رفت و آمد ترین مسیرهای پروازی در ایران می توان به تهران-مشهد، تهران-کیش و تهران- استانبول اشاره کرد. بهتر است که به خرید آنلاین پرواز عادت کنید، در واقع دوران اینکه به یک آژانس مسافرتی تماس بگیرید و درخواست رزرو بلیط هواپیما در یک مسیر را داشته باشید به سر آمده است. 

خلبان ها چه غذایی می خورند؟

خلبان

وعده غذایی که شما در طول پرواز دریافت می کنید با آن چیزی که به خلبان و کمک خلبان می دهند کاملاً متفاوت است. غذاهایی که به آنها داده می شود غذاهایی است که از حساسیت ها غذایی و یا مسمومیت حین پرواز خودداری کند. این غذاها درست است که در هلدینگ ها غذایی تولید می شوند ولی قبل از آنکه به پرواز برسند آزمایشاتی بر روی آنها صورت می گیرد تا از سلامت آنها مطمئن شوند.

اگر برای شما سوال شده است که آیا خلبان ها می توانند غذای خود را وارد هواپیما کنند و از آن استفاده کنند؟ باید به شما بگوییم این کار را بعضی از خلبان ها انجام می دهند ولی خلاف قوانین و مقررات اکثر شرکت های هواپیمایی است چون در این صورت هیچ گونه نظارتی بر غذاها انجام نمی شود و احتمال مسمویت حین پرواز وجود دارد.

در برخی شرکت های هواپیمایی مثل رایان ایر هیچ وقت غذای پخته شده به خلبان و کمک خلبان داده نمی شود و کمک خلبان ها نیز آموزش دیده شده اند تا هواپیما را به نزدیک ترین فرودگاه منتقل کنند. همچنین در همه ایرلاین ها برای شام وعده سبک به آنها داده می شود تا از خواب آلودگی جلوگیری کنند. امیدواریم مطالبی که عنوان شد برای شما مفید بوده باشد.

3 اشتباه رایج مسافران در سفر به استانبول

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc