https://gateway.trip.ir/api/

کاخ و گالری اوفیزی

به روز رسانی: 29 تیر ، 1401 جاذبه های گردشگری

کاخ و گالری اوفیزی

فلورانس کجاست ؟ فلورانس در شبه جزیره ایتالیا قرار دارد، فلورانس ایتالیا به عنوان زادگاه رنسانس در نظر گرفته می شود و به طور جهانی به عنوان یکی از مهدهای هنر و معماری در جهان شناخته می شود. مرکز تاریخی فلورانس در سال 1982 به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده است.
کاخ و گالری اوفیزی یکی از جاذبه های معروف و جذاب در قلب فلورانس است، بازدید کنندگان در موزه اوفیزی وارد دنیای هنری می شوند.
این کاخ و گالری میزبان آثار هنری هنرمندان بزرگ ایتالیایی مانند بوتیچلی، جوتو، سیمابوئه، میکل آنژ، لئوناردو داوینچی و رافائلو است.
مجموعه بزرگ معماری فلورانس آثاری از تمام قرون دارد، اما بخش بزرگی از آن به دوره‌ های بین قرن 12 و 17 باز می‌ گردد.
اوفیزی در فلورانس یکی از پربازدید ترین موزه ها و گالری ها در ایتالیا است، که توسط گردشگرانی که با خرید تور اروپا ارزان به این شهر زیبا سفر کرده اند بازدید می شود.

تاریخچه ی گالری اوفیزی

تاریخچه ی گالری اوفیزی

تاریخچه ی گالری اوفیزی

شهر فلورانس به دلیل مجموعه های برجسته مجسمه ها و نقاشی های باستانی در سراسر جهان مشهور است. مجموعه نقاشی‌ های قرن چهاردهم و دوره رنسانس شامل چند شاهکار مطلق است.
کاخ اوفیزی یکی از مهم‌ ترین نمونه ‌های معماری مانریستی ایتالیایی است، اما همیشه مطابق با طرح اصلی وازاری بوده است.
گالری اوفیزی یکی از معروف ترین و قدیمی ترین موزه های جهان است.کاخ و گالری اوفیزی قبلاً متعلق به خانواده بانکداری مدیچی بود. 
این کاخ در مجاورت کاخ وکیو قرار دارد، اوفیزی بین سال های  1560 تا 1580 به دستور دوک بزرگ کوزیمو اول مدیچی توسط جورجیو وازاری ساخته شد تا دفاتر اداری و حقوقی فلورانس را در خود جای دهد. 
در سال 1559 دوک بزرگ توسکانی کوزیمو اول د مدیچی، نقاش و معمار جورجیو وازاری را به برنامه ریزی ساختمانی برای دفاتر قوه قضاییه دولتی مشغول کرد. 
پس از مرگ کوزیمو اول در سال 1574 دوک بزرگ جدید فرانسیس اول، برناردو بوونتالنتی را مأمور کرد تا طبقه بالای اوفیزی را به مخزن گنجینه های هنری که توسط خانواده مدیچی از زمان کوزیمو بزرگ (1389-1464) جمع آوری شده بود، تبدیل کند. 
این گالری‌ در قرن هفدهم توسط دوک بزرگ فردیناند دوم و برادرش، کاردینال لئوپولدو، که سلف ‌پرتره‌ های هنرمندان را که راهروی وازاری اوفیزی و کاخ پیتی را به هم متصل می‌کند، جمع‌آوری کرده بود گسترش یافت. 
در قرن هجدهم، دارایی شخصی مدیچی با قراردادی به خانواده لورن واگذار شد که به موجب آن آثار هنری باید همیشه در فلورانس باقی بمانند. 
دوک بزرگ لئوپولد اول در قرن هجدهم به اوفیزی جایگاه موزه داد. او مجموعه های آن را سازماندهی مجدد کرد و اولین مدیر آن را منصوب کرد (1769) و آن را به روی عموم باز کرد.
امروزه گالری اوفیزی از طبقه اول و دوم کاخ تشکیل شده است. در قرن هجدهم این موزه به شهر فلورانس اهدا شد. کاخ و گالری اوفیزی به دلیل نقاشی های چشمگیر و مجسمه های کلاسیک خود از قرون وسطی تا دوران مدرن شناخته شده است. 
به خصوص از قرن چهاردهم تا رنسانس شاهکارهای مطلق هنرمندان مشهور ایتالیایی و همچنین بسیاری از هنرمندان فلاندری، آلمانی و هلندی مانند رامبراند و روبنس را نگهداری می کند.

آثار برجسته ی اوفیزی

فرانچسکو پسر کوزیمو، ابتدا طبقه بالایی کاخ را به یک گالری هنری تبدیل کرد. پس از این، این مجموعه به موزه ی بزرگی که در آن آثار هنرمندان مشهور است، تبدیل شد.
اوفیزی که دارای بهترین مجموعه ‌ای از نقاشی‌ های رنسانس ایتالیایی، به‌ویژه مکتب فلورانسی است. همچنین دارای عتیقه جات، مجسمه و بیش از 100 هزار طراحی و چاپ است.
این مجموعه شامل آثار هنرمندانی مانند جوتو، سیمون مارتینی، پیرو دلا فرانچسکا، بیتو آنجلیکو، فیلیپو لیپی، بوتیچلی، مانتگنا، کورژیو، لئوناردو، رافالو، میکل آنژ و کاراواجو است.
علاوه بر این، گالری دارای مجموعه ارزشمندی از مجسمه‌ های باستانی از خانواده مدیچی است که راهروها را زینت می‌ دهد و از کپی ‌های رومی باستان مجسمه‌ های گمشده یونانی تشکیل شده است. گالری اوفیزی تنها در سال 2012، بیش از 1.7 میلیون نفر بازدید کننده داشته است.
تعداد آثار هنری (نقاشی، مجسمه‌ ها، نقش برجسته ‌ها، مجسمه‌ های محراب و غیره) که در زیر سقف اوفیزی به نمایش گذاشته شده است اساساً غیرقابل محاسبه است.
در موزه اوفیزی فلورانس، نمی توان انتظار داشت که همه چیز را تنها با یک بار بازدید ببینید. به همین دلیل است که در اینجا لیستی از چند شاهکار برتر را به شما ارائه می کنیم:

تولد زهره اثر بوتیچلی
ونوس اوربینو اثر تیتیان
مدونا با گردن بلند اثر پارمیجیانینو
مدونای فنچ اثر رافائل
بشارت اثر لئوناردو داوینچی
باکوس اثر کاراواجو
خانواده مقدس اثر میکل آنژ
اوگنیسانتی مدونا اثر جوتو
دوک و دوشس اثر اوربینو پیرو دلا فرانچسکا

بخش های مختلف کاخ و گالری اوفیزی

گالری اوفیزی فلورانس از بخش های مختلفی تشکیل شده است. این بخش ها هر کدام نشان دهنده آثار برجسته ی نقاشان برجسته ی دنیا است.

بخش هنر گوتیک 

از اتاق یک شروع کنید که به هنر گوتیک از کشورهایی غیر از ایتالیا اختصاص دارد. اتاق های دو تا شش به هنر گوتیک ایتالیایی از قرن دوازدهم تا چهاردهم اختصاص دارد. 
برای مثال، مدونای معروف Ognissanti اثر Giotto که تمایز بیشتری بین تأثیرات طبیعت گرایانه وجود دارد در اتاق چهار یافت می شود. در اتاق سه، نقاشی ‌های دوچیو و پیروانش را خواهید دید که آثار هنری خود را نشان می ‌دهند.

بخش رنسانس اولیه

اتاق‌ های هفت تا چهارده اوفیزی فلورانس آثار هنری اوایل رنسانس را به نمایش می‌گذارند. به عنوان مثال، در اتاق هفت، دوک و دوشس معروف اوربینو اثر پیرو دلا فرانچسکا آویزان است. 
این پرتره ها جزو اولین آثار هنری اوایل رنسانس هستند. آثار شناخته شده ساندرو بوتیچلی مانند تولد ونوس و پریماورا را در اتاق های ده تا چهارده خواهید یافت.

بخش رنسانس عالی رتبه

طبقه اول موزه اوفیزی فلورانس ایتالیا شامل مشهورترین آثار هنری دوره رنسانس است. اتاق 15 به آثار منسوب به لئوناردو داوینچی جوان اختصاص دارد. 
به عنوان مثال، نقاشی معروف بشارت اثر لئوناردو داوینچی را می توان در اینجا یافت، اتاق 18 نیز تریبون نامیده می شود و به طور ویژه در سال 1584 توسط بوونتالنتی طراحی شد تا آثار هنری مورد علاقه مدیچی ها را در خود جای دهد. 
مشهورترین اثر در تریبون Medici-Venus است که یک کپی رومی از یک مجسمه یونانی است. اتاق ‌های 19 تا 23 آثار جذابی از هنرمندان ایتالیای شمالی مانند کارپاچیو را نشان می‌ دهند. 
اتاق 35 اثر معروف میکل آنژ، خانواده مقدس را نشان می دهد که تأثیر زیادی بر نسل بعدی هنرمندان، مانند پارمیجیانینو داشت. این نقاش توانست نقاشی معروف مدونا با گردن بلند را خلق کرد. این شاهکار بعدها در سبک مانریست قرار گرفت که شامل آثاری مانند مدونای فنچ از رافائل و ونوس اوربینو اثر تیتیان نیز بود.

بخش هنر اروپای شمالی 

در اتاق های 44-55 شاهکارهایی از دیگر کشورهای اروپایی خواهید دید. به عنوان مثال، در اتاق 45 شما استادان طبیعت گرایی را دارید. 
اتاق 43 اتاقی است که به هنرمند فلاندری مملینگ اختصاص داده شده است، اتاق 55 خانه استادان فلاندری دیگر مانند روبنس و ون دایک است. 
در اتاق 49 خودنگاره هایی از رامبراند وجود دارد، اتاق‌ های 90-93 هنرمندان فقید ایتالیایی مانند کاراواجو را نشان می‌ دهند.

عکس تابلو لبخند مونالیزا

عکس تابلو لبخند مونالیزا

نقاشان معروف گالری اوفیزی

لئوناردو داوینچی شاید بیشتر از هر شخصیت دیگری،تجسم آرمان اومانیستی رنسانس بود. او یک نقاش، یک مجسمه ساز، یک معمار، یک مخترع، یک مهندس، یک آناتومیست، مردی با کنجکاوی پایان ناپذیر و تخیل بی پایان بود.
او در سال 1452 در وینچی، یک شهر روستایی دوست داشتنی در نزدیکی فلورانس، به دنیا آمد. در 14 سالگی شاگردی خود را در کارگاه فلورانسی آندره آ دل وروکیو آغاز کرد و به گفته وازاری از قبل آنقدر برتر بود که وروکیو قلم مو را کنار گذاشت و دیگر نقاشی نکرد. از آثار مشهور این هنرمند می تواند به نقاشی عکس لبخند ژکوند لئوناردو داوینچی اشاره کرد.
رافائلو سانزیو که با نام رافائل شناخته می شود در سال 1483 در اوربینو به دنیا آمد. پدرش نقاش دربار فدریکو دا مونتفلترو بود و خیلی زود به او یاد داد که چگونه از تکنیک های اولیه نقاشی استفاده کند و او را در معرض اصول اومانیسم قرار دهد. 
در سال 1500، پروجینو از او دعوت کرد تا در پروجا کارآموز شود، او این پیشنهاد را پذیرفت و به مدت 4 سال با استاد نقاش زندگی کرد. 
در سال 1504، سرانجام به فلورانس نقل مکان کرد، جایی که عمیقاً از لئوناردو، میکل آنژ و ماساچیو الهام گرفت. از آثار برجسته ی او می توان به مدونای فنچ طلایی، سلف پرتره، مرد جوان با سیب را نام برد.
شما می توانید برای تور ایتالیا قیمت ارزان و اطلاع از پرواز ارزان قیمت به سایت معتبر تریپ مراجعه کنید و خرید خود را بد.ن واسطه و به صورت آنلاین انجام دهید.

سوالات متداول درباره ی کاخ و گالری اوفیزی

آثار چه نقاش هایی در گالری اوفیزی فلورانس قرار دارد ؟

آثار هنرمندان مشهوری مانند بوتیچلی، تیتیان، پارمیجیانینو، رافائل، لئوناردو داوینچی، کاراواجو، میکل آنژ، جوتو، اوربینو پیرو دلا فرانچسکا در گالری اوفیزی قرار دارد.

آثار برجسته ی کاخ و گالری اوفیزی کدامند ؟

از آثار برجسته اوفیزی می توان به تولد زهره، ونوس اوربینو ، مدونای فنچ ، مدونا با گردن بلند ، خانواده مقدس ، بشارت اشاره کرد.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc