https://gateway.trip.ir/api/

قیمت بلیط هواپیما تهران نجف، تازه ترین اخبار مربوط به اربعین 1400

به روز رسانی: 15 آبان ، 1402 راهنمای سفر

قیمت بلیط هواپیما تهران نجف، تازه ترین اخبار مربوط به اربعین 1400

قیمت مصوب بلیط رفت و برگشت اربعین

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: اگر زائری تقاضای بلیط رفت و برگشت به عراق را باهم داشته باشد، شرکت هواپیمایی وظیفه دارد که نسبت به صدور بلیط همزمان با همان مبلغ ۵ میلیون تومان اقدام کند. به نقل از  ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی در نشست با خبرنگاران با اشاره به ضرورت برخورد با گران فروشی ایرلاین ها، گفت: با توجه به نرخ مصوب بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور عراق برای زائران اربعین ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، همه شرکت های هواپیمایی موظفند بلیط را با همین نرخ عرضه کنند و حق دریافت مبلغ بیشتر را ندارند. او همچنین در ادامه در ارتباط با صحبت گران فروشی بلیط هواپیما گفت: اگر ایرلاینی بیشتر از ۵ میلیون تومان بلیط رفت و برگشت را به زائران بفروشد و فرد یا کاروان از ایرلاین شکایت کند، آن شرکت هواپیمایی موظف است بعد از سفر مبلغ اضافه را به فرد عودت دهد.
رییس کمیسیون عمران مجلس نیز بیان کرد: از وزیر راه و شهرسازی هم انتظار داریم با جدیت نظارت داشته باشند. هیچ ایرلاینی نباید بیشتر از ۵ میلیون تومان برای بلیط رفت و برگشت به عراق از مسافران وجه دریافت کند. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: شرکت های هواپیمایی موظف می باشند که اگر فردی متقاضی باشد هم زمان با بلیط رفت تهران نجف، بلیط برگشت نجف تهران را هم برای زائر صادر کند. اینکه ما زائر را به عراق بفرستیم و زائر در آن کشور مجبور شود برای برگشت مبلغ زیادی را پزداخت کند، پسندیده نیست. رضایی در پایان نیز تاکید کرد: اگر زائری متقاضی باشد که بلیط رفت و برگشت را همزمان دریافت کند، ایرلاین که بلیط رفت و برگشت را همزمان با همان مبلغ ۵ میلیون تومان برای فرد صادر کند.

بلیط هواپیما رفت و برگشت تهران نجف و نجف تهران

به گزارش تجارت نیوز: مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از عدم وجود برنامه ای رسمی از طرف کشورهای عراق و ایران در راستای سفرهای اربعین و پروازهای آن، سخن گفت. همچنین کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) اعلام کرد که در حال حاضر پیش ثبت نام متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی متوقف شده است.

قیمت بلیط هواپیما کربلا و نجف اشرف در اربعین 1400

نرخ بلیط پروازهای دوطرفه اربعین از فرودگاه های کرمان، زاهدان و یزد به نجف ۶ و در بقیه فرودگاه ها ۵ میلیون تومان تصویب و تعیین شد. به گزارش ایرنا تاکنون ۵۵۰ مجوز پرواز برای رفت و برگشت زائران اربعین برای شرکت های هواپیمایی ایرانی از طرف سازمان های هواپیمایی کشوری ایران و عراق صادر شده است. شرکت های هواپیمایی ایران ایرتور، سپهران، وارش، فلای پرشیا، کاسپین، زاگرس، تابان، کیش، آسمان، معراج، قشم و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پروازهای اربعین امسال مشارکت دارند.

علت کمیاب شدن بلیط دوطرفه تهران - نجف

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در مورد با وضعیت فروش بلیط پروازهای اربعین، گفت: لیست ویزای زائران اربعین از طرف سازمان حج و زیارت به شرکت های هواپیمایی اعلام شده و زائران می توانند خرید بلیط خود را انجام دهند.
حسن خوشخو به عنوان مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری تاکید بر فروش رفت و برگشت بلیط داشته اما برخی سایت های فروش بلیط هواپیما در حال حاضر این پروازها را به شکل یک طرفه به فروش رسانده و این یک تخلف به حساب می آید. البته تماس با سرپرست سازمان هواپیمایی نیز در رابطه با بلاتکلیفی مردم برای خرید بلیط های رفت و برگشت اربعین نتیجه ای نداشته است.

ماجرای هواپیمای دو طبقه زائران اربعین چیست؟

با منتشر شدن فیلمی از یک هواپیما که ادعا شده مربوط به زائران اربعین است و در کابین دو طبقه آن به عراق سفر می کنند، نور تعجب در چشمان همگان روشن شد!
پروازی که به نظر میرسد مجوز رسمی برای آن وجود ندارد.
به گزارش ایسنا این کلیپ یک تصویربرداری از شیوه عجیب نشستن مسافران در هواپیمای ایلوشین می باشد. زائران در این پرواز که یک پرواز بدون مجوز هم می باشد، علاوه بر نشستن با تراکم بسیار بالا در کنار هم و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، نزدیک به سقف هواپیما نیز جایی برای دیگر مسافران هم در طبقه به اصطلاح دوم تعبیه شده است. با پیگیری خبرنگار ایسنا واضح شد که این هواپیما نظامی بوده و مجوزی برای انجام این پرواز از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نکرده است و معلوم نیست که با کدام مجوز این تعداد از زائران را به کربلا منتقل می کند. 
در این پرواز یک نکته عجیب دیگر هم بود که نشان دهنده این است که اکثر مسافران بدون ماسک و در نزدیک ترین فاصله با هم، نشسته اند و این در حالی است که در همه پروازهای مسافری دنیا با وجود شرط واکسیناسیون و تست منفی PCR همه باید در کابین هواپیما از ماسک استفاده نمایند. یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری نیز اصالت ویدئو را تایید و به ایسنا اعلام کرد که هواپیماهای نظامی مثل این هواپیما، به اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری الزامی ندارند، ولی اگر بخواهند پروازی غیر نظامی انجام دهند باید مجوز دریافت کنند.

اربعین ۱۴۰۰ زمینی

اربعین ۱۴۰۰ زمینی

متن اطلاعیه کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاعیه
به اطلاع دوستداران زیارت اربعین حسینی می رساند با توجه به اخباری که در خصوص تصمیم دولت عراق مبنی بر تخصیص سهمیه سی هزار نفری برای جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مراسم اربعین و صرفا تعیین مرز هوایی برای اعزام و ضرورت لزوم آگاهی از جزییات و شرایط مدنظر کشور عراق و نحوه اعزام مشتاقان به دست ما رسیده، تصمیم بر این شد که ثبت نام فعلا متوقف شود و تا بررسی و تصمیم گیری طرف عراقی در ستاد مرکزی اربعین، در همین حالت باقی بماند. اطلاعات تکمیل کننده نیز به حضور مشتاقان زیارت اربعین حسینی که خود را با بلیط تهران نجف یا بلیط هواپیما مشهد نجف به این شهر متبرک می رسانند، اعلام خواهد شد.

ثبت نام اربعین ۱۴۰۰

ثبت نام اربعین ۱۴۰۰

قبل از آن نیز کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) از آغاز پیش ثبت نام متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی خبر داده بود اما فعلا برنامه ای برای پروازهای اربعین نداریم. اربعین حسینی در سال 1400 در روز 5 مهرماه می باشد و در این روز هر ساله عاشقان امام حسین (ع) از مرزهای زمینی و هوایی با پای پیاده یا اتوبوس، قطار و هواپیما، خود را به نجف و سپس کربلای معلی می رساندند. ولی در سال 1400 نیز مثل سال 1399، کرونا باعث شده تا این سفر پر شور و حال و عاشقانه با مشکلات و نگرانی هایی همراه شود.
حسن خوشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در این خصوص بیان کرد که تا به الان از طرف دو کشور تصمیمی به منظور برگزاری یا عدم برگزاری مراسم اربعین گرفته نشده و به صورت رسمی درباره این موضوع به ما اطلاعی داده نشده است.
او همچنین گفت شرکت های هواپیمایی منتظر تصمیم گیری مسئولان دو کشور در رابطه با این موضوع هستند. اگر برنامه ای به جهت برگزاری مراسم اربعین در شرایط فعلی کرونا باشد، برنامه‌ریزی ها برای پروازهای اربعین هم از طرف شرکت های هواپیمایی انجام شده و به اطلاع زائران می رسد. مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی داخلی تابع تصمیمات و پروتکل های بهداشتی می باشند و هر تصمیمی در این زمینه اتخاذ شود، اجرایی می کنیم.
البته بهتر است بدانید که خبرهایی مبنی بر برگزاری محدود مراسم اربعین حسینی از سمت مقامات عراقی نشر پیدا کرده و گویای این است که حدود ۳۰ هزار زائر ایرانی با شرایط خاص مجوز ورود هوایی به عراق را دارند که تزریق دو دوز کامل واکسن کرونا، یکی از این شروط بوده است. در این شرایط تقاضای افرادی پذیرفته خواهد شد که دوز دوم را دریافت کرده باشند. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که امکان تغییر تصمیمات گرفته شده در روزهای آینده، وجود دارد.

مداحی اربعین ۱۴۰۰ در نجف اشرف

مداحی اربعین ۱۴۰۰ در نجف اشرف

نکات لازم و مورد نیاز برای سفر به نجف و کربلا در اربعین

  • استعلام های لازم وضعیت سلامت متقاضیان (بیماری های زمینه ای و ...) و اخذ تایید تزریق هر دو دُز واکسن کرونا از وزارت بهداشت انجام خواهد شد.
  • ارائه نتیجه آزمایش منفی PCR به مدت ۷۲ ساعت قبل از اعزام الزامی می باشد.
  • ثبت‌نام قطعی بعد از موافقت رسمی دولت عراق انجام می شود.
  • برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی، پیش ثبت نام فقط به صورت غیرحضوری انجام می پذیرد.
  • بعد از انجام مراحل فوق، اسامی واجدین شرایط در سامانه سماح و همچنین از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی می شود. در نظر داشته باشید که اعزام افراد فاقد شرایط مقدور نیست.
  • تاکید می کنیم با توجه به بسته بودن مرزها، افراد به هیچ وجه به مرزهای کشور مراجعه نکنند.
  • کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) تاکید کرد با توجه به عدم اعلام موضع رسمی دولت عراق، دریافت مشخصات متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام به هیچ وجه به معنای قطعیت در تشرف
  • متقاضیان نبوده و تصمیم گیری در این خصوص منوط به مجوز رسمی دولت عراق و ستاد مرکزی اربعین می باشد.
بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc