https://gateway.trip.ir/api/

کدام واکسن‌ ها مورد تایید کشور فرانسه است؟

به روز رسانی: 03 دی ، 1402 راهنمای سفر

کدام واکسن‌ ها مورد تایید کشور فرانسه است؟

آیا ایرانیان واکسینه ‌شده می‌توانند برای اهداف گردشگری به «فرانسه» سفر کنند؟

کدام واکسن‌ها مورد تایید کشور فرانسه است؟

فرانسه، به ‌عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان، برای ورود گردشگران، کشورهای سراسر جهان را به سه دسته‌ی «سبز»، «نارنجی» و «قرمز» طبقه‌ بندی کرده است. در حال حاضر ایران در لیست کشورهای نارنجی قرار دارد و مسافران ایرانی تحت شرایطی که در ادامه این مطلب گفته خواهد شد، می‌توانند به فرانسه سفر کنند.

برج ایفل 

مسافران کشورهای نارنجی (از جمله ایران) تنها در صورت واکسیناسیون می‌توانند برای اهداف غیرضروری از جمله گردشگری به کشور فرانسه سفر کنند. این افراد لازم است که برای ورود به این کشور، نتیجه منفی تست «پی‌سی‌آر»  با اعتبار ۷۲ ساعت یا آزمایش آنتی‌ژن با اعتبار ۴۸ ساعت را ارائه دهند.

مسافران واکسینه ‌نشده، تنها با اهداف ضروری و مهم می‌توانند وارد کشور فرانسه شوند. آن‌ها علاوه بر ارائه‌ی نتیجه منفی آزمایش کرونا، ملزم به گذراندن یک دوره قرنطینه ۷ روزه نیز خواهند بود.

کدام واکسن‌ها موردتایید فرانسه است؟

مسافران برای سفر به فرانسه باید دوزهای کامل واکسن‌های مورد تایید «آژانس دارویی اروپا» را دریافت کرده باشند. این واکسن‌ها عبارت‌اند از:

واکسن «فایزر» Pfizer

 واکسن فایزر

واکسن «مدرنا» Moderna

تصویر واکسن 

واکسن «جانسون اند جانسون» Johnson & Johnson

تصویر واکسن 

واکسن «آسترازنکا» AstraZeneca

تصویر واکسن 

نکته مهم: فرانسه واکسن «کووی‌شیلد» Covishield  را برای ورود مسافران نمی‌پذیرد. «کووی‌شیلد» واکسن آسترازنکایی است که در هند تولید می‌شود و اکثر کشورهای اتحادیه اروپا این واکسن را معتبر نمی‌دانند. البته واکسن آسترازنکا تولید‌ شده در اروپا مورد تایید این کشورها است.

شرایط مسافران واکسینه‌شده برای ورود به فرانسه

حداقل ۱۴ روز از دریافت دوز دوم واکسن‌های دو دوزه گذشته باشد. (واکسن‌های فایزر، مدرنا و آسترازنکا)

حداقل ۴ هفته از دریافت واکسن‌های یک دوزه گذشته باشد. (واکسن جانسون اند جانسون)

مسافرانی که از قبل به بیماری «کووید-۱۹» مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، می‌توانند دو هفته پس از دریافت اولین دوز واکسن، وارد کشور فرانسه شوند.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc