https://gateway.trip.ir/api/

شرایط پذیرش مسافر در پروازهای پگاسوس

به روز رسانی: 16 بهمن ، 1399 بخشنامه ها

شرایط پذیرش مسافر در پروازهای پگاسوس

شرایط سفر به انگلیس با هواپیمایی پگاسوس (1399/10/15)

احتراما با توجه به مشکلات به وجود آمده از نوع جدید ویروس کرونا در کشور انگلیس و ممنوعیت ورود مسافر از کشور انگلیس به ایران چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم، رزرو و صدور بلیط از مبدا انگلیس به ایران از هواپیمایی پگاسوس تا تاریخ 2021/1/20 برای کلیه آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های فروش آنلاین ممنوع بوده و مسئولیت پاسخگویی به مسافر با آژانس‌های مربوطه می‌باشد، توضیح اینکه پذیرش مسافر از ایستگاه هواپیمایی پگاسوس در هر یک از شهرهای انگلیس ممنوع بوده و هزینه بلیط صادر شده به حساب مسافر از طریق آژانس صادر کننده عودت خواهد شد و مبلغ 200 یورو بابت جریمه صدور بلیط برای آژانس در نظر گرفته شده است.

فلذا متنمی است حداکثر همکاری لازم را با این شرکت به عمل آورید.


اطلاعات تکمیلی در مورد آزمایش کووید-19 هواپیمایی پگاسوس

احتراما به استحضار می‌رساند پیرو قوانین کشور ترکیه برای ورود اتباع ایرانی که از طریق هواپیمایی پگاسوس به این کشور سفر می‌کنند تست PCR به مدت 72 ساعت قبل از پرواز الزامی است. لازم به ذکر است چنانچه اقامت مسافر در شهرهای ترکیه و یا اروپا بیش از 14 روز باشد در هنگام برگشت به ایران برای تمام افراد بالای 2 سال نیاز به تست منفی PCR برای ارائه به ایرلاین پگاسوس وجود دارد.

همچنین برای پروازهای اروپایی مسافر میبایست تا 48 ساعت قبل از ورود به کشور اروپایی تست منفی PCR خود را همراه داشته باشد.

دیپلمات‌های خارجی از ارائه تست PCR در هنگام ورود به ایران معاف می‌باشند.

مسافرین محترم این شرکت می‌توانند به هر آزمایشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت است مراجعه نمایند با در نظر گرفتن موارد زیر:

  • نتیجه تست به زبان انگلیسی تهیه شود.
  • کلیه مشخصات شامل نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت مسافر مطابق با پاسپورت به زبان لاتین باشد.
  • تاریخ تست PCR به تاریخ میلادی ذکر شود.
  • مهر و امضا آزمایشگاه مورد تایید در گزارش تست به صورت لاتین باشد.

شرایط سفر به ایتالیا با هواپیمایی پگاسوس

آنچه باید انجام دهید: فرم اعلامیه سلامتی که در طول پرواز توزیع میشود باید پر شود.

اتباع یا افراد مقیم ایتالیا 
مسافران کاری و تجاری، افراد با دلایل (پزشکی) سلامتی فوری، پرسنل بهداشت و درمان در حال ماموریت، دلایل اضطراری
اعضای اتحادیه اروپا، اعضای شینگن، شهروندان کشورهای سوئیس، انگلستان، آندورا، موناکو، سان مارینو و واتیکان، دارندگان اقامت / کارت عضویت خانوادگی و دارندگان ویزای نوع D
شرکای زندگی (partners) اتباع و یا مقیمان ایتالیا می‌بایست مدرک وابستگی و قرابت ارائه دهند.
مسافرانی که از الجزایر، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، کره جنوبی، مونته نگرو، مراکش، نیوزلند، رواندا، صربستان، تایلند، تونس یا اروگوئه وارد می‌شوند.
مسافران باید فرم خوداظهاری تکمیل شده را به شرکت هواپیمایی که با آن سفر می‌کنند ارائه کرده و همچنین می‌بایستی ورود خود را به بخش پیشگیری واحدهای محلی بهداشت (ASL) ناحیه ورودی اطلاع دهند.
مسافران مشمول قرنطینه به مدت 14 روز می باشند. این موضوع در مورد مسافران کاری و تجاری در صورتی که اقامت آنان در ایتالیا بیشتر از 72 ساعت نبوده و یا مشمول تمدید 48 ساعت اقامت اضافی به دلیل نیازهای خاص شده اند صدق نمی‌کند.

شرایط سفر به ترکیه با هواپیمایی پگاسوس

آنچه باید انجام دهید: فرم اعلامیه سلامتی که  در طول پرواز توزیع میشود باید پر شود.

• محدودیت های خاصی برای مسافران بالای 65 سال وجود دارد. قوانین رسمی ویزا برای سایر مسافران اعمال میگردد.
• قوانین برای مسافران بالای 65 سال؛ 
o مسافران بالای 65 سال که در ادامه پرواز داخلی خود ادامه مسیر برای پروازهای بین المللی دارند، یا ادامه مسیر پرواز داخلی از پرواز بین المللی را دارا میباشند در صورت در اختیار داشتن بلیط پرواز تایید شده میتوانند بدون نیاز به اجازه سفر اقدام به سفر کنند.
• بررسی های بهداشتی برای مسافران انجام میگیرد و همچنین مسافرانی که وارد ترکیه شده اند باید فرم بهداشت عمومی را پر کنند. در صورت نیاز و همچنین مشاهده علائم مرتبط با بیماری COVID-19 در مسافران آزمایش PCR به صورت رایگان انجام می شود.
• بر اساس تصمیم مقامات مرزی بلژیک مسافران از مبدا بلژیک می توانند در صورت دارا بودن شرایط زیر وارد ترکیه شوند.
o اتباع جمهوری ترکیه، دارندگان کارت آبی، دارندگان اجازه اقامت/کار ترکیه و مسافران عبوری(ترانزیت)
o اتباع و دارندگان اقامت خارج از اتحادیه اروپا/حوزه شینگن، اگر در مسیر سفر به کشور محل اقامت خود در حال ترانزیت هستند.
o متخصصان بهداشت، کارگران مرزی، کارگران کشاورزی فصلی، کارکنان بخش حمل و نقل که مسئول حمل و نقل کالا و در صورت لزوم سایر پرسنل حمل و نقل هستند، کارکنان سازمانهای بین المللی و افراد دعوت شده توسط سازمانهای بین المللی  که حضور فیزیکی آنها برای عملکرد صحیح سازمان آنها ضروری است، کارکنان نظامی و  بشردوستانه و پرسنل حفاظت مدنی در حال انجام وظیفه، مسافرانی که به دلایل خانوادگی متقاعد کننده سفر میکنند (به شرطی که دلیل سفرشان مستند و قابل اثبات باشد)، دریانوردان، اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا/حوزه شینگن که به منظور تحصیل سفر میکنند، کارگران برجسته (highly qualified) خارج از اتحادیه اروپا/حوزه شینگن در صورتیکه کار آنها از نظر اقتصادی ضروری بوده و امکان  تعویق و یا انجام آن در خارج از کشور میسر نباشد.


بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ