https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی سفیران

Safiran

سفیران
سفیران

هواپیمایی سفیران

هواپیمایی سفیران

سفیران از شرکت های هواپیمایی جدید ایران است. هواپیمایی سفیران در سال 1367 تاسیس شد اما فعالیت رسمی خود را از سال 69 آغاز کرد. دفتر مرکزی و قطب پرواز سفیران، فرودگاه بین المللی مهرآباد است. حیطه اصلی فعالیت سفیران حمل و نقل و کارگوی بین المللی است. از ویژگی های مهم سفیران حمل بارهای غیرمتعارف، حمل و نقل و ترخیص و اجاره هواپیما است. ناوگان هوایی سفیران شامل 4 فروند هواپیماست و به 14 مقصد بین المللی و داخلی پرواز دارد. مالکیت شرکت هواپیمایی سفیران، بخش خصوصی است.

شرکت هواپیمایی سفیران

شرکت هواپیمایی سفیران

شرکت هواپیمایی چیست ؟

شرکت هواپیمایی به شرکت هایی گفته می شود، که از طریق خطوط هوایی مسافران و یا محموله های باری را جابجا می کنند. شرکت های هواپیمایی بلیط های مسافرتی خود را به صورت چارتری، لحظه آخری به صورت سیستمی به فروش می رسانند و یا به صورت توزیع به آژانس های هواپیمایی می دهند.

شرکت هواپیمایی سفیران

شرکت هواپیمایی سفیران در سال ۱۹۸۸ تأسیس شد و فعالیت‌ های خود را در سال ۱۹۹۰ آغاز کرد، شرکت هواپیمایی سفیران جزو شرکت های هواپیمایی غیر فعال در ایران است. ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی سفیران شامل 4 فروند هواپیمای معروف است.
این هواپیما ها سه فروند هواپیمای آنتونوف AN-140 و یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 است. این هواپیما ها در ضمینه ی حمل و نقل مسافران و حمل و نقل بار فعالیت داشته است.
شرکت هواپیمایی سفیران بیش تر در ضمینه ی حمل و نقل بین المللی، به ویژه در ضمینه ی بارهای غیر متعارف، ترخیص بارها فعالیت داشته است.
شرکت هواپیمایی سفیران امکانات ویژه ای را برای مسافران خود در نظر داشته است، لیکن امروز دیگر فعالیتی در هیچ یک از این موارد ندارد.

کلاس های پروازی و پذیرایی در شرکت هواپیمایی سفیران

هنگامی که شرکت سفیران در حال فعالیت بوده است، کلاس های پروازی که پشتیبانی می کرده است تنها از نوع کلاس اکونومی بوده است.
کلاس اکونومی شرکت هواپیمایی سفیران دارای امکاناتی در حد معمولی و استاندارد داشته است، این شرکت دارای پرسنلی مجرب  داشته که سفری ایمن را برای مسافران فراهم می کرده است.
در پرواز های کلاس اکونومی شرکت هواپیمایی سفیران به مسافران تنها یک نوع غذا ارائه می شده، که این غذا ها از قبل بسته بندی شده و نوشیدنی ها نیز در ظرف های یکبار مصرف سرو می شده است.
در طول پرواز نیز تنها یک میان وعده به مسافران داده می شود، حتی امکان شارژ دستگاه هایی مانند گوشی همراه و یا لبتاپ و وسایل الکترونیکی دیگر نیز وجود نداشته است.

قوانین حمل بار در ایرلاین سفیران

قوانینی که در شرکت هواپیمایی سفیران در نظر گرفته شده بوده است، به این صورت اصل که مسافرانی که با خرید ارزانترین بلیط هواپیما از شرکت سفیران قصد سفر با ایرلاین های این شرکت را داشته اند، تنها بار مجاز برای هر نفر را 20 کیلوگرم در نظر داشتند.
این شرکت همچنین علاوه بر چمدان ها و بار ها این امکان را به مسافران خود داده بود تا بتوانند بار دستی خود را با وزن 6 کیلوگرم با ابعاد استاندارد 40*20*55 به داخل کابین ببرند.
برای حمل بارهایی که اضافه وزن دارند، شرکت هواپیمایی سفیران جریمه هایی را طبق قوانین شرکت های هواپیمایی در نظر گرفته بود. در حالت کلی وزن مجاز و تعداد چمدان و ساک های این مسافران محدود بوده است.

بارهای غیر مجاز در شرکت های هواپیمایی

در شرکت های هواپیمایی و همچنین در شرکت هواپیمایی سفیران مطلبق قانون مسافران در حمل برخی از موارد محدوذیت هایی دارند.
وسایلی که ورود آن ها ممنوع است شامل حمل انواع مواد آتش زا و منفجره ، انواع كپسول ها و اسپری های شيميایی، اسپرهای گاز اشک آور، سلاح های سرو گرم، انواع موارد بیهوش کننده، انواع مواد اسیدی، انواع اقلام تیز و برنده است. 
در صورت گذاشتن وسایل حساسی مانند لوازم شکننده و گران قیمت مانند جواهرات، لبتاپ، گوشی های همراه، مواد فاسدشدنی، پول، اقلام قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی در بار هواپیما شرکت های هواپیمایی هیچ مسئولیتی در قبال آن ها ندارند.

قوانین شرکت های هواپیمایی سفیران

شرکت های هواپیمایی پذیرش زنان باردار تا هفته 32 بارداری، بیماران خاص را تنها با  ارائه گواهی پزشکی و تعيين تاريخ تقريبی وضع حمل قبول می کند.
در پروازهای خارجی نیز شرکت های هواپیمایی تنها در صورتی که  گواهی پزشكی مربوط به بیمار از قبل پرواز تایید پزشکان شرکت هواپیمایی که قصد سفر با آن را دارید رسیده باشد، قابل قبول است.
همچنین حمل موجودات زنده در قفس تنها با مجوز های مخصوص امکان پذیر است، مسافرانی که قصد حمل حیوانات خانگی خود را دارند باید هزینه ای اضافی برای حمل این حیوانات پرداخت کنند.
پس از بررسی تمامی شرایط و برآورد نرخ هزینه ی بار مسافران می توانند حیوانات خود را تحویل بار دهند، در هیچ شرایطی پرندگان و حیوانات نمی توانند به داخل کابین هواپیما آورده شوند.
شرکت هواپیمایی سفیران به دلیل اینکه دیگر فعالیتی در ایران ندارد، بنابراین نمی توانید بلیط های آن را چه از طریق آژانس های مسافرتی و چه از طریق سایت سفیران  تهیه کنید.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی سفیران

شرکت هواپیمایی سفیران دارای چه کلاس های پروازی است ؟

شرکت هواپیمایی سفیران کلاس های پروازی که پشتیبانی می کرده است تنها از نوع کلاس اکونومی بوده است.

شرکت هواپیمایی سفیران در چه ضمینه های فعالیت داشته است ؟

شرکت هواپیمایی سفیران در ضمینه ی حمل و نقل بین المللی، به ویژه در ضمینه ی بارهای غیر متعارف، ترخیص بارها فعالیت داشته است.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc