https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ایزی جت

EasyJet

ایزی جت
ایزی جت

هواپیمایی ایزی جت

هواپیمایی ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت یکی از ارزان قیمت ترین شرکت های هواپیمایی در بریتانیا می باشد، قطب اصلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه لوتون لندن است.
شرکت هواپیمایی ایزی جت خدمات پروازی را به مقاصدی در سراسر اروپا، آفریقا و آسیا انجام می دهد. این شرکت هواپیمایی به بیش از 117 مقصد در 27 کشور پرواز می کند.
مقاصد هوایی شرکت هواپیمایی ایزی جت کپنهاگ، آگادیر، مراکش، تل آویو، استانبول، وین، بروکسل، صوفیه، پراگ، پاریس، برلین، آتن، رم، ونیز، مادرید، ژنو، بیرمنگام، منچستر، لندن و گلاسکو از مقاصدی هستند که توسط این ایرلاین ارائه می شود.
ناوگان هوایی ایزی جت دارای بیش از 200 هواپیما می باشد، این ناوگان از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ تشکیل شده است. غیر از فرودگاه لوتون لندن، فرودگاه های دیگری مانند کوتویک لندن، بیستول و مالپنسا میلان نیز از دیگر قطب های این شرکت هوایی می باشند.

شرکت هواپیمایی ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت 

تاریخچه ی ایزی جت

ایزی جت یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت بریتانیایی است که در فرودگاه لوتون لندن مستقر است. این ایرلاین پروازهای داخلی و بین المللی برنامه ریزی شده را به بیش از 150 مقصد در بیش از 30 کشور انجام می دهد و یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت در بریتانیا و اروپا است.
ایزی جت در سال 1995 تاسیس شد و تنها 70 نفر در آن مشغول به کار بودند، پس از سال ها فعالیت این شرکت هواپیمایی توسعه پیدا کرد. 
در مدل کسب ‌و کار مدیر شرکت ایزی جت بر روی قیمت ارزان بلیط ها تمرکز کرد، و امکان بلیط‌ های پرواز ارزان را فراهم می ‌کرد. 
در طول سال‌ ها، این شرکت هواپیمایی بسیاری از هواپیماها و خطوط هوایی اضافی را خریداری کرده و پایگاه‌ های جدیدی در سراسر اروپا مانند ژنو، نیس و پورتو ایجاد کرده است. 
زیرمجموعه ی فعلی ایزی جت شرکت هواپیمایی jet Switzerland است. در سال 2017، این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که یک دفتر مرکزی جدید در کشور اتریش را افتتاح خواهد کرد که به آنها اجازه می دهد تا پس از برگزیت پروازهای خود را انجام دهند.
هنگام پرواز با خطوط هوایی ایزی جت به دنیای راحتی و تجملات دسترسی پیدا خواهید کرد.  راحت بودن صندلی ها یکی از ویژگی های این شرکت هواپیمایی است.
از سرگرمی های کلاس های پروازی ایزی جت می توان به مانیتور های لمسی که در آن می توان انواع  فیلم ها، موسیقی، بازی و موارد دیگر لذت ببرید. 
همچنین می توانید در ایرلاین ایزی جت از غذاهای خوش طعم  لذت ببرید، از طیف گسترده ای از نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی سفارش دهید. 

ناوگان هوایی ایزی جت

ناوگان هوایی شرگت ایزی جت از بیش از 330 هواپیما و 100 هواپیما ی در حال سفارش تشکیل شده است. این هواپیما ها تنها از مدل های ایرباس تشکیل شده است که در میان شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت رایج است. 
ناوگان هوایی ایزی جت شامل هواپیماهای ایرباس مدل A319-100 109، ایرباس مدل A320-200 166، ایرباس مدل A320neo 37 92، ایرباس مدل A321neo 14 16 می باشد.

مقاصد پروازی ایرلاین ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت به کشورهای خارجی مختلفی پرواز دارد، از جمله ی این پروازها، پرواز ونیز به پاریس ایزی، پاریس به ونیز، پاریس به بارسلونا، ژنو به آمستردام، پاریس به برلین، ژنو به وین، میلان به استکهلم، ونیز به زوریخ، ونیز به آمستردام، لندن به پاریس، لندن به رم، آمستردام به  لندن، ناپل به میلان، پرواز رم به ونیز، پرواز لندن به ادینبورگ، پرواز آتن به پاریس، پرواز وین به آمستردام، پرواز پاریس به برلین، پرواز لیون به لیسبون، پرواز زوریخ به برلین می باشد.

بار مجاز در ایرلاین ایزی جت

مسافران ایزی جت مجاز به حمل یک کیف دستی با وزن 7 کیلوگرم به داخل کابین می باشند، ابعاد کیف های دستی کابین نباید بیشتر از 56 × 45 × 25 سانتی متر باشند که شامل بند، دستگیره و چرخ می شود.
مسافران ایرلاین ایزی جت در کلاس های پروازی مختلف می توانند حداکثر چمدان هایی به اندازه های 15 کیلوگرم، 23 کیلوگرم یا 32 کیلوگرم با خود حمل کنند.
ایزی جت قبل از سوار شدن مسافران در هواپیما مرتباً چمدان های آن ها را بررسی می‌ کند، که بارهای مسافران از حد مجاز بیش تر نباشد، اگر مشخص شود که آنها بیش از حد مجاز هستند آن ها باید هزینه ی اضافه بار پرداخت کنند. چمدانی که اضافه وزن دارد به ازای هر کیلو اضافه وزن در هر پرواز ۱۲ پوند دریافت می شود.
تجهیزات ورزشی تا زمانی که وزن آنها بیش از 32 کیلوگرم نباشد، می تواند رایگان باشد. مسافران می توانند دوچرخه و کالسکه و ویلچر ها را با هزینه ای اضافه حمل کنند.

خرید بلیط پرواز ایزی جت

برای خرید بلیط ایزی جت  تنها کافیست مسافران سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف اول نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز وارد نموده و سپس تاریخ رفت و برگشت خود به علاوه ی تعداد مسافران و کلاس پروازی خود مشخص کنند و در انتها با فشار دادن کلید جستجو لیست کاملی از پرواز های بلیط چارتری هواپیما، بلیط لحظه آخری، بلیط های ارزان قیمت داخلی و خارجی را مشاهده کنند.
مسافران همچنین می توانند با استفاده از فیلترهای موجود لیست مورد نظر را بر اساس نیازهای خود مرتب کنند و به راحتی و به صورت آنلاین در کوتاه ترین زمان بلیط های خود را خریداری کنند.

کارت پرواز ایزی جت

مسافران می‌ توانند با استفاده از تلفن همراه خود اپلیکیشن موبایل ایزی جت را دانلود کنند و جزئیات رزرو خود را وارد کنند تا ثبت نام کامل شود. 
از طریق این برنامه، می توانید کارت پرواز را چاپ کنید یا آن را در تلفن خود بارگیری کنید تا به عنوان کارت پرواز تلفن همراه نمایش داده شود.
مسافران همچنین می توانند به صورت فیزیکی 3 ساعت قبل از پرواز وارد فرودگاه شوند، و کارت پرواز خود را از طریق دستگاه های فرودگاه با وارد کردن شماره ی رزرو پرینت بگیرند.

کلاس های پروازی ایرلاین ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت نیز همانند دیگر شرکت های هواپیمایی دارای کلاس های پروازی متفاوت است.

اکونومی کلاس

در کلاس پروازی اکونومی کلاس ایزی جت فاصله صندلی 29 اینچ و عرض صندلی 17.5 اینچ است. در این کلاس پروازی به مسافران  یک مجله و یک روزنامه در حین پرواز داده می شود.
در این کلاس پروازی از مسافران با انواع غذاهای تازه و اسنک های سالم در حین پرواز پذیرایی می شود. علاوه بر این، مسافران مجاز به استفاده از وسایل الکترونیکی قابل حمل شخصی در داخل هواپیما برای بازی، خواندن کتاب های الکترونیکی، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود دارند.

بیزنس کلاس 

اگرچه هیچ کلاس تجاری اختصاصی در پروازهای ایزی جت وجود ندارد، مسافران می توانند برای کسب تجربه تجاری، پرواز خود را سفارشی کنند. 
کلاس پروازی FLEXI را انتخاب کنید که به شما امکان می‌ دهد زمان و تاریخ پرواز خود را تغییر دهید، در این کلاس پروازی مسافران می توانند حداکثر 23 کیلوگرم چمدان داشته باشند.

فرست کلاس

در حال حاضر کلاس پروازی فرست کلاس در ایرلاین ایزی جت وجود ندارد . اما،  یک سرویس Signature Elite Class وجود دارد که به مسافران این امکان را می دهد تا احساسی از هواپیمای خصوصی و تجربه VIP داشته باشند. 
این سرویس به مسافران این امکان را می دهد که دسترسی به لیموزین خصوصی، جت خصوصی داشته باشند. و غذاهای متنوع و نوشیدنی ها الکلی و غیر الکلی لذا ببرند.

امکانات و خدمات شرکت هواپیمایی ایزی جت 

شرکت هواپیمایی ایزی جت شامل امکاناتی همچون مانیتور های شخصی برای بخش برنامه های تلویزیونی، فیلم ها، کتاب های صوتی، دوره های زبان و بازی ها دسترسی می باشد. 
همچنین ایرلاین ایزی جت ایزی جت از مسافران با اقلام غذایی مانند کلزون، نان تست، ساندویچ و بسته بندی و میان وعده های خوشمزه، تنقلات  و شیرینی پذیرایی می کند.
ایزی جت وعده های غذایی خاصی را برای افرادی که نیازهای غذایی خاص دارند ارائه نمی کند. با این حال، از آنجایی که مسافران می توانند غذاهای خود را  به صورت آنلاین انتخاب کنند، می توانند اقلامی را از این منو انتخاب کنند که مطابق با نیازهای غذایی آنها باشد. 
در برخی از پروازهای ایزی جت شبکه WiFi Air Time وجود دارد، که این می تواند کاربران را قادر سازد تا به فیلم ها و برنامه های تلویزیونی موجود دسترسی داشته باشند.
در ایزی جت برای مادرانی که به بچه های خود شیر می دهند در داخل هواپیما این امکان را فراهم کرده است، و همچنین دارای امکانات تعویض نوزاد در هواپیماهای وجود دارد.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت در به چند کشور سفر هوایی دارد ؟

شرکت هواپیمایی ایزی جت به بیش از 117 مقصد در 27 کشور پرواز دارد.

ناوگان هوایی ایزی جت شامل چند فروند هواپیمای است ؟

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ایزی جت دارای بیش از 200 هواپیمای مسافربری می باشد

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc