https://gateway.trip.ir/api/

بانکوک و کارهایی که باید انجام داد

به روز رسانی: 15 تیر ، 1399 دانستنی های سفر

بانکوک و کارهایی که باید انجام داد

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال بابرمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

(منبع: ویکی پدیا)

بانکوک کجاست؟

کلانشهر بانکوک با مناطق پیرامون آن به عنوان پایتخت ملی شناخته می‌شوند و استان یا منطقه ویژه‌ای مستقل در کنار 75 استان دیگر تایلند به حساب می‌آیند.

بانکوک که معنی آن شهر فرشته هاست در سال 1782 به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت بنا شد و اکنون با گذشت بیش از دو قرن، به کلان شهری بزرگ تبدیل شده است. بانکوک نظیر سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا به داشتن ساختمان های عظیم، هتل های بسیار مجلل، مراکز خرید و نیز فرودگاهی مدرن و بین المللی افتخار می کند، ضمن آنکه زیبایی بافت و رسوم سنتی خود را حفظ کرده است.

این شهر ترکیبی از جلوه های غربی، شرقی و نیز مدرن و باستانی است. رونمای آن چهره امروزی به خود گرفته است در حالی که سنت های دیرین، همچنان در زندگی روزمره مردم تجلی می کنند. بنابراین صرف نظر از مدرن شدن آن هنوز امتیاز و ارزش خود را جهت نگاهی گذرا به هنرهای سنتی، معماری، مذهبی و سایر جنبه های فرهنگی مردم تایلند، آن هم در بهترین شرایط حفظ کرده است. در اولین مواجهه با این شهر با گرمای شدید، آلودگی و لبخندی چون ضمیمه ‌ای محوناشدنی بر چهره‌ تایلندی‌ها روبرو خواهید شد بانکوک پرجمعیت ‌ترین شهر تایلند با جمعیتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر (شهر و حومه آن) نیز است.

دسترسی به بانکوک:

بانکوک به انواع مختلفی قابل دسترس بوده و از هر وسیله ای برای رفتن به آن می توان استفاده کرد. بهترین راه برای رفتن به تایلند و بانکوک استفاده از مسیر هوایی می باشد.

بلیط هواپیما بانکوک 

بانکوک دارای 2 فرودگاه می باشد که برای پرواز های داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده اند. اطلاعات مربوط به فرودگاه اصلی بانکوک در زیر می آید:

فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی

فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا BKK است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۴۹۰۰ متر است. این فرودگاه در شهر بانکوک کشور تایلند قرار دارد و در ارتفاع ۲ متری از سطح دریا واقع شده است

بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

جاذبه های توریستی بانکوک

1. بازدید از کاخ پادشاهی بانکوک – Grand Palace and Wat Phra Kaew

یکی از مکان هایی که هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می کند، کاخ پادشاهی و معبد بودای زمردین است. این کاخ در واقع مجموعه ای از ساختمان های مختلف است که از اواخر قرن ۱۸ تا نیمه های قرن ۲۰ محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده اند. ساخت این کاخ با چوب در سال ۱۷۸۲ آغاز شد و در دوران تاجگذاری رامای اول به پایان رسید. این پادشاه در طول سلطنت خود آن را تبدیل به عمارتی مستحکم تر کرد. نقشه اولیه این کاخ از دوره آیوتایا Ayutthaya گرفته شده، ابتدا مساحت آن حدود ۵۱۰ کیلومترمربع بوده و در زمان سلطنت رامای دوم به اندازه کنونی خود یعنی ۶۰۰ کیلومترمربع رسیده است.

ساختمان های متعدد این کاخ در دوران رامای اول ساخته شده اما پادشاهان بعدی بخش هایی ازآن را تغییر داده، نوسازی کرده یا به منظور ساخت بناهای جدیدتر، تخریب کرده اند. این کاخ در ساحل غربی رودخانه بانکوک واقع شده و گرداگرد آن را دیواری به طول ۱۹۰۰ متر فراگرفته است. آن سوی دیوار هم کانالی قرار دارد که در گذشته به منظور حفاظت از کاخ در برابر دشمنان ساخته شده و منطقه اطراف کاخ را به صورت جزیره در آورده است.

2. تور رودخانه Khlong

یکی از تجربه هایی که نباید در بانکوک از دست داد، تجربه ی سواری در قایق های سواری و راحتی است که بر روی رودخانه Khlong جریان دارند. در این تور شما از قایق های پرجمعیت و ازدحام جمعیت دور خواهید شد و با آرامشی مثال زدنی، از قسمت های قدیمی بانکوک بازدید خواهید کرد و با نحوه ی زندگی آنها در زمان های دور آشنا خواهید شد. کرایه ی این قایق ها معمولا به ازای هر ساعت 400 الی 500 بات می باشد، ولی باز می توانید در مورد قیمت توافق بهتری انجام دهید. 

بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

3. بازدید از معبد Wat Arun ( The Temple of Dawn)

معبد آرون یا سپیده صبح از روی خدای هندو ها "Aruna " نام گزاری شده است. این معبد در تمام بروشور های توریستی دیده می شود و در کنار رودخانه "Chao Phraya " قرار دارد. پادشاه تاک سین این معبد قرن هفدهمی را به عنوان معبد سلطنتی و قصر خود انتخاب کرد زیرا این معبد اولین جایی در "Thonburi " است که نور سپیده صبح را از آن می توان دید. همچنین بودای زمردین پس از باز پس گیری از لائوس و قبل از اینکه به معبد فعلی برده شود در اینجا نگهداری می شد.

حتی بدون آن مجسمه مقدس، این معبد از احترام ویژه ای برخوردار بوده و توسط پادشاهان تایلند بازسازی شده و بر وسعت آن افزوده شده است. ساختمان اصلی دارای 2 تراس است . عمارت های طبقه اول شامل مجسمه های بودا در مهم ترین دوره زندگیش است و در تراس دوم مجسمه هایی از خدایان هندو و فیل سه سر دیده می شوند.

بازدید: همه روزه از ساعت 08:30 الی 17:30

4. بازدید و خرید از بازار چینی ها

بسیاری از مسافران بانکوک، رفتن به بازار چینی ها را یک باید تلقی می کنند. در اینجا می توانید با غذاهای شرقی آشنا شوید و در صورتی اهل خرید سوغاتی باشید، مکانی مناسب برای شما به شمار می رود. البته این رو هم در نظر داشته باشید که قیمت این مکان به نسبت سایر نقاط بانکوک پایین تر و بهتر می باشد.

5. بازدید از Siam Square

میدان سیام در تایلند ترکیبی از لاکچری و زیبایی می باشد. این نقطه از بانکوک جزء نقاط پربازدید و البته گرانقیمت شهر می باشد. بسیاری آن را با خیابان پنجم در نیویورک و یا خیابان باند در لندن مقایسه می کنند. این منطقه پر است از مراکز خرید لوکس که دوستداران خاص خودش را دارد. انواع مجتمع های متنوع و خرید، دوستداران این منطقه را همیشه راضی نگه می دارد.

6. بازدید از بازار روی آب بانکوک

بازار روی آب این شهر در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک، قرار دارد. این بازار همیشه مملو از فروشندگان و خریدارانی است که بر روی کانال شهر بانکوک در حال خرید و فروش محصولات گیاهی و سبزی و غذاهای محلی هستند و در آن زنان محلی میوه و سبزیجات خود را در قایق های کوچک می فروشند. شلوغ ترین ساعات کار بازار ۶ تا ۱۱ صبح است و از این رو بهتر است که گردشگران از این شیوه سنتی خرید و فروش کالا در ساعات اولیه صبح بازدید کنند. این کانال آب که در سال ۱۸۶۸ به دستور پادشاه رامای چهارم برای سهولت در سفرهای آبی بین شهری ساخته شده است، محلی بسیار جذاب برای گردشگران است و آن ها می توانند با کرایه قایق از این مکان کم نظیر دیدن کنند.

بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

7. بازدید از معبد Wat Pho

نام کامل آن Phra Chetuphon Vimolmangklararm Rajwaramahaviharnاست. این معبد قدیمی ترین و بزرگترین معبد در بانکوک می باشد که در قرن 16 ساخته شد و در سال 1781 تقریبا" به طور کامل توسط پادشاه رامای اول بازسازی گردید. این معبد دارای بزرگترین مجسمه بودای دراز کشیده و بیشترین تصاویر از بودا در تایلند می باشد و اولین مرکز تعلیم و تربیت عمومی به شمار می رود.

جاده چتوپون "Chetuphon Road " محوطه را به دو قسمت تقسیم می کند که هر قسمت با دیوارهای سفید کاری شده احاطه شده اند. جالب ترین قسمت آن قسمت شمالی است که شامل "Bot " ، فضایی پر از تصاویر بوداست و " chedi " ها که ساختارهای برج مانندی یادآور 3 پادشاه سلسله چاکری هستند، کتابخانه ای از کتب مقدس بودا ، سالن خطابه ، ساختمان بزرگ اصلی " Wihan " که بودای دراز کشیده را در خود جای داده است و مدرسه ای برای آموزش فلسفه بودا می باشد. این معبد مرکز اصلی آموزش و حفظ طب سنتی تایلند و ماساژ تایلندی بوده و مدرسه ماساژ نیز در بخش شرقی آن قرار دارد. هزینه ماساژ تایلندی 180 بات برای یک ساعت و 100 بات برای نیم ساعت می باشد. همچنین شما می توانید طی دوره های 7 الی 10 روزه ماساژ تایلندی را فراگیرید.

بودای دراز کشیده مجسمه ای عظیم به ابعاد 46 متر طول و 15 متر ارتفاع می باشد. این بودا از هسته مرکزی آجری با لایه ای از گچ بر روی آن ساخته شده و پوششی از طلا آن را تکمیل می کند. چشم ها و پاهای آن با مروارید تزیین شده که پاها نشان دهنده 180 مشخصه مبارک یک بودا هستند.

بازدید: همه روزه از ساعت 08:00 الی 17:00

8. بازدید از بازار آخر هفته ی Chatuchak

یکی دیگر از نقاطی که برای خرید صنایع دستی و سوغاتی مناسب می باشد و توریست های غربی علاقه ی زیادی به آن دارند، خرید در بازار Cahtuchak می باشد. اواخر هفته ها بیش از 200000 نفر از این بازار بازدید می کنند و همین امر از این بازار، یک الویت برای توریست ها ساخته است. و شاید جالب تر از همه، این باشد که به روز ترین لباس های فصلی را نیز می توانید به راحتی در اینجا پیدا کنید.

9. هیجان در شهربازی دریم ورلد

شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند: شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی و بسیاری بازی های هیجان انگیز دیگر، سرزمین رویایی را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران تبدیل کرده است! رویاهای کودکان در سرزمین رویاها، به حقیقت می پیوندند.

10. قدم زدن در پارک Chatuchak

یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های بانکوک است. این پارک در شمال شهر بانکوک قرار دارد. در آنجا دریاچه ای دارد که می توان قایق سواری کرد و همچنین دوچرخه هایی دارد که کرایه می دهند و می توانید در آنجا دوچرخه سواری کنید. در آنجا قطاری است که اکنون موزه شده است.

11. بازدید از موزه ی ملی بانکوک

دیدن موزه ملی تاریخ تایلند را به ما نشان می دهد که چگونه مردم در دوره های مختلف در آن کشور زندگی می کردند.موزه ملی بزرگترین موزه در جنوب شرقی آسیا است.ساختمان موزه ابتدا در سال ۱۷۸۲ و به عنوان قصر نایب السلطنه رامای اول، شاهزاده وانگ نا، بنا گردید. و در سال ۱۸۸۴ رامای پنجم با تغییر کاربری آن را به موزه مبدل کرد.قسمت تاریخی موزه نشان دهنده رویدادها و چهره های مهم دوران پیش از تاریخ، سوخوتای و آیوتایا است.

در تالارهای مرکزی، مجموعه ای از سازهای موسیقی سنتی تایلند، لائوس، کامبوج و اندونزی به همراه سرامیک ها، البسه و منسوجات، حکاکی های چوبی، نشان های سلطنتی، و اسلحه های چینی به نمایش درآمده اند. ساختمان های هنر و اشیاء هنری تمامی سبک ها و دوره های هنری آسیای جنوب شرقی را پوشش داده اند. مجموعه ای نفیس که به علت ضعف تابلوهای معرفی به دشواری معرفی می شوند. فضای پیرامونی موزه همچنین میزبان معبد کوچک بودایی است که در سال ۱۷۹۵ بنا گردیده. درون معبد نقاشی های دیواری گیرا و تصویری ستایش شده از بودا وجود دارند. افسانه ها این تصویر را متعلق به سیلان می دانند اما تاریخ هنرشناسان آن را به دوره سوخوتای قرن سیزدهم میلادی نسبت می دهند.

بازدید: موزه تورهای رایگانی به زبان های انگلیسی و فرانسوی را در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و آلمانی در روزهای پنج شنبه و ژاپنی در اولین چهارشنبه و سومین چهارشنبه هر ماه برگزار می کند. کلیه تورها از ساعت ۹:۳۰ صبح و از گیشه بلیط فروشی آغاز می شوند.

موزه از ساعت 09:00 الی 16:00 چهارشنبه تا یکشنبه باز می باشد.

12. بازدید از موزه ی سه بعدی بانکوک – Art in Paradise

موزه های سه بعدی تایلند که در تمامی شهر های مهم از جمله پوکت و پاتایا نیز وجود دارند، جز جاهایی هستند که نباید به راحتی از کنار آنها گذشت. سعی کنید حتما بازدید از این موزه را در برنامه سفر خود بگنجانید.

13. تفریح در Safari World

این باغ وحش مخصوص افرادی هست که از باغ وحش خوششان نمی آید! در واقع بازدید از این مکان می تواند نظر این افراد را در مورد باغ وحش عوض کند. در این باغ وحش حیوانات فضای کافی برای زندگی و تفریح دارند و انواع تورهای سافاری در این باغ وحش برای گردشگران و بازدیدکنندگان آن برگزار می شود. این پارک دارای چندین قسمت مختلف و متنوع می باشد که از جمله ی آنها می توان به پارک پرندگان و همچنین پارک آبی نیز اشاره کرد. 

بانکوک، سلطان گردشگری آسیا و کارهایی که باید انجام داد

14. تفریح در شهر برفی

Snow Town بانکوک یکی دیگر از تم پارک های جالب با حدود 30 الی 40 سانتی متر برف مصنوعی می باشد که در مرکز خرید Gateway Ekkamai واقع شده است. انواع بازی های برفی و تفریحات مربوط به این امر را می توانید اینجا تجربه کنید. بلیط ورودی این شهر برفی 100 بات برای افرادی بلند تر از 90 سانتی متر قد و 80 بات برای بچه های تا 90 سانتی متر می باشد.

 lastsecond

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc