https://gateway.trip.ir/api/

قطار معروف سریلانکا؛ سفر در زیباترین مسیر ریلی جهان+عکس

به روز رسانی: 04 دی ، 1402 جاذبه های گردشگری

قطار معروف سریلانکا؛ زیباترین مسیر ریلی جهان

اگر به دنبال سفر به کشوری هستید که هم جاذبه‌های طبیعی و هم جاذبه‌های تاریخی-فرهنگی آن شما را شگفت‌زده کند، کشور سریلانکا بهترین انتخاب است. به احتمال فراوان بارها تصاویری از قطار معروف سریلانکا را در فضای مجازی دیده باشید. یک قطار آبی رنگ که از دل جنگل‌های سرسبز و رویایی سریلانکا عبور می‌کند و از روی عکس کمتر کسی باورش می‌شود که این قطار واقعی باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا راجع به قطار رویایی سریلانکا بیشتر بدانید و هنگام سفر با تور سریلانکا بتوانید از آن دیدن کنید.

عکس قطار سریلانکا

نمایی از مناظر دیدنی هنگام سفر با قطار سریلانکا

مسیر حرکت قطار معروف سریلانکا کجاست؟ 

قطار معروف سریلانکا یا قطار کندی به الا همان قطار آبی رنگی است که از شهر کندی حرکت می‌کند و به شهر الا می‌رود. در مسیر حرکت این قطار علاوه بر جنگل‌های زیبای سبز رنگ، می‌توانید مردم منطقه تامیل را هم مشاهده کنید که با لباس‌های محلی خود در حال جمع‌آوری چای هستند. در حین دیدن این مناظر بدیع ناگهان آبشاری در میانه مسیر خودنمایی می‌کند و چشم‌های شما تا مدت‌ها ‌جذب زیبایی آن خواهد شد. به همین علت بیشتر افراد معتقدند مسیر قطار کندی به الا زیباترین مسیر ریلی جهان است.

در ایستگاه‌هایی که در مسیر قطار وجود دارند دست فروش‌هایی را می‌بینید که خوراکی‌های مختلفی را مانند ذرت و انواع غذاهای سرخ شده می‌فروشند. برای لذت بیشتر از سفر در مسیر قطار سریلانکا می‌توانید از دست فروش‌ها ‌خرید کنید و همراه با دیدن مناظر از خوردن تنقلات نیز لذت ببرید.

مجموع زیبایی‌های این مسیر ریلی عجیب باعث شده است تا افراد هنگام سفر با  تور سریلانکا حتما سوار شدن به این قطار معروف را هم در برنامه خود بگنجانند. برای اینکه سوار قطار مشهور سریلانکا شوید باید بلیط شهر کندی به الا را تهیه کنید. ما قبلا در مقاله جاهای دیدنی سریلانکا به بهترین جاذبه های گردشگری این کشور پرداختیم. 

قیمت بلیط قطار سریلانکا چند است؟

برخلاف تصور عموم، بلیط قطار معروف سریلانکا قیمت بالایی ندارد و بسیار ارزان است. هزینه بلیط حدودا 3 دلار بوده و با تهیه این بلیط می‌توانید 5 ساعت در جنگل‌های سرسبز سریلانکا در زیباترین مسیر ریلی جهان گشت و گذار کنید. 

هنگامی که سوار قطار سریلانکا می‌شوید، می‌توانید در مکان‌های مختلف قطار عکس بگیرید. حتی می‌توانید از درب قطار بیرون بیایید و عکس‌های خاطره‌انگیزی ثبت کنید؛ یا اینکه می‌توانید با باز کردن درب قطار و بردن پا به سمت بیرون تجربه لذت‌بخش‌تری داشته باشید. به همین دلیل عکس‌هایی که مسافران تور سریلانکا از این قطار ثبت می‌کنند، بسیار زیبا و عجیب به نظر می‌رسد.

ایستگاه قطار الا در سریلانکا

تصویری از سکوی انتظار ایستگاه قطار الا در سریلانکا

چگونه بلیط قطار معروف سریلانکا را تهیه کنیم؟

اگر قصد دارید سوار بر قطار معروف کندی به الا شوید، باید به ایستگاه قطار مراجعه کرده و به شکل مستقیم و حضوری بلیط تهیه کنید. البته راه دیگر رزرو بلیط قطار، مراجعه به مسئولین هتلی است که در آن اقامت دارید؛ می‌توانید از مسئولین هتل بخواهید برای شما رزرواسیون بلیط قطار را انجام دهند. 

اگر بار اولی است که به تور سریلانکا می‌روید، بهتر است بدانید که بلیط‌های فرست کلاس قطار سریلانکا خیلی زود تمام می‌شوند. بنابراین اگر بلیط فرست کلاس می‌خواهید باید خیلی زود و حتی چند روز قبل از حرکت قطار آن را رزرو کنید. اما اگر به دنبال بلیط‌های معمولی و ارزان قطار هستید، نیازی به عجله نیست؛ زیرا با مراجعه حضوری به ایستگاه قطار الا در همان روز حرکت می‌توانید بلیط قطار سریلانکا تهیه کنید. 

چرا قطار سریلانکا مشهور است؟

همانطور که پیشتر گفتیم، مسیری که این قطار از آن می‌گذرد باعث شهرت بی‌اندازه آن شده است. مسیر این قطار یکی از زیباترین مسیرهای ریلی دنیا است که بسیاری از گردشگران را هر ساله به سمت خود می‌کشاند. 
هنگامی که سوار بر قطار کندی به الا می‌شوید، زیباترین مناظر جنگل‌های سریلانکا همچون سکانس‌هایی از یک فیلم زیبا از جلوی چشمان شما می‌گذرند. این قطار شما را از میان انبوهی از شالیزارهای چای، مزارع و روستاهای مختلف می‌گذراند. نکته جالب توجه این است که هر صحنه با صحنه دیگر کاملا تفاوت دارد. برای مثال ممکن است از یک مزرعه سراسر سبز به درختانی انبوه و در هم تنیده شده در دل جنگل برسید. 
می‌توانید بلافاصله بعد از این که به شهر الا رسیدید، دوباره سوار قطار شوید و بازگردید. زیبایی‌های این مسیر آنقدر زیاد است که هیچ وقت احساس خستگی نمی‌کنید و بااشتیاق منتظر دیدن مناظر بدیعی خواهید بود که این قطار به شما نشان می‌دهد. 

اگر بازدید از این قطار را در تور سریلانکا خود گنجانده‌اید، فراموش نکنید که حتما دوربین عکاسی همراه داشته باشید. عکس‌هایی که در این قطار می‌توانید ثبت کنید بی‌شک از زیباترین عکس‌هایی خواهد شد که در کل زندگی‌تان داشته‌اید. هنگام عکس‌برداری می‌توانید سر یا دست خود را از درب و پنجره بیرون بیاورید و عکس‌های متفاوتی را در آلبوم خود داشته باشید. البته لازم است تا نکات ایمنی را هنگام ثبت عکس فراموش نکنید. برای مثال در طول این مسیر درختان تنومندی وجود دارند که اگر مراقب نباشید ممکن است هنگام بیرون آمدن از قطار در حال حرکت به شدت آسیب ببینید. 

قطار معروف سریلانکا

عکس قطار معروف سریلانکا

قطار معروف سریلانکا چه رنگی است؟

قطعا در فضای مجازی عکس‌های زیادی را از این قطار هیجان انگیز دیده‌اید که در اغلب آن‌ها ‌رنگ قطار آبی بوده است. اما لازم است بدانید که لزوما تمام قطارهایی که از این ریل می‌گذرند، آبی رنگ نیستند. رنگ قطاری که شما سوار خواهید شد به زمانی بستگی دارد که بلیط قطار را خریداری می‌کنید. هنگام سفر با تور سریلانکا و دیدن قطارهای این مسیر سرسبز متوجه خواهید شد که قطارهای مختلفی به رنگ آبی و قرمز وجود دارند. اما بسیاری از افراد معتقدند عکس‌‌هایی که با قطار آبی سریلانکا ثبت می‌شوند، جذابیت بیشتری دارند. 

جاذبه های گردشگری مسیر ریلی قطار سریلانکا

در مسیر ریلی قطار کندی به الا سه مکان بسیار مهم و زیبا وجود دارد که نباید بازدید از آن‌ها ‌را فراموش کنید. اگر تاکنون تجربه سفر با تور سریلانکا و بازدید از این قطار را ندارید، مطالعه راجع به این مکان‌ها ‌به شما برای داشتن سفری بهتر کمک می‌کند.

اولین مکان که در ابتدای مسیر وجود دارد، باغ‌های گیاه شناسی کندی است. هنگام سفر با تور سریلانکا می‌توانید به این مکان رفته و از آن دیدن کنید. 
مکان دومی که به شما توصیه می‌کنیم، پل 30 متری nine arch است. این پل نزدیک شهر الا است و شما می‌توانید عکس‌های زیبایی در این مکان بگیرید. 
مکان سوم هم مکانی به نام نوواری الیا است که از جمله مشهورترین نقاط در این مسیر ریلی به حساب می‌آید. این نقطه با نام انگلستان کوچک هم شناخته می‌شود. آب و هوای این منطقه گرم و شرجی است و دشت‌ها ‌و درختان بسیاری در این منطقه وجود دارند که منظره‌ای زیبا را به وجود آورده‌اند. 

مزارع چای سریلانکا

تصویری از مردم محلی در حال برداشت چای در مزارع سریلانکا

نکاتی که حتما باید بدانید

معمولا افراد در دفعات اول سفر به یک مکان خاص تجربه زیادی ندارند و ممکن است لذت زیادی از سفر خود نبرند. اما در ادامه یک سری نکات مهم برای بازدید از قطار معروف سریلانکا را بیان می‌کنیم که به شما کمک خواهد کرد تجربه لذت‌بخشی از سفر به سریلانکا در ذهن و خاطرات خود ثبت کنید: 

اگر کابین درجه یک را انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم در مسیر رفت در صندلی‌های سمت راست قطار بنشینید. این قسمت مناظر بیشتری برای دیدن و عکس گرفتن دارد. توجه داشته باشید که در کابین درجه یک شما نمی‌توانید درب‌ها ‌را باز کنید. بنابراین انتخاب سمت درست برای نشستن کمک می‌کند تا دیدنی‌های مسیر را از دست ندهید. 
معمولا جمعیت زیادی در قسمت درب‌های قطار برای گرفتن عکس تجمع می‌کنند. البته افراد محلی هم برای لذت بردن از هوای خنک این قسمت را انتخاب می‌کنند. در هر صورت این بخش از قطار شلوغ‌تر از سایر بخش‌ها ‌خواهد بود و برای عکس گرفتن باید کمی حوصله به خرج دهید. 
برای بازدید از قطار بهتر است آخر هفته‌ها ‌را انتخاب نکنید. معمولا در روزهای آخر هفته سیل جمعیت بیشتری سوار قطار می‌شوند. بنابراین اگر شرایط تور به شما اجازه می‌دهد، روزهای وسط هفته را برای بازدید از این قطار اختصاص دهید. 
سعی کنید حتما از قطارهای اکسپرس برای بازدید استفاده کنید. قطارهای معمولی این مسیر کیفیت بسیار پایین و کابین‌های به شدت نامناسبی دارند.

کدام کلاس بلیط قطار سریلانکا را انتخاب کنم؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که هنگام سفر با تور سریلانکا و بازدید از قطار معروف آن پرسیده می‌شود، نوع کلاس بلیط است. در ادامه انواع کلاس‌های بلیط قطار را شرح می‌دهیم تا با توجه به شرایط و سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بلیط‌ها ‌را ترجیحا یک یا دو روز زودتر بگیرید تا قطار پر نشود. بلیط‌ها ‌در سه کلاس مختلف موجود هستند که عبارتند از:

بلیط درجه یک یا first class قطار سریلانکا

کابین‌هایی که در این کلاس وجود دارند دارای سیستم تهویه هوا هستند و هوای مطبوعی دارند. اما تنها مشکلی که وجود دارد این است که امکان باز کردن در و پنجره‌های قطار سریلانکا ‌وجود ندارد. این مشکل باعث می‌شود نتوانید عکس‌های بدیع و خارق‌العاده‌ای بگیرید. بنابراین اگر به دنبال ثبت عکس‌های زیبا با درب و پنجره‌های باز هستید، ترجیحا این کلاس را انتخاب نکنید. 

بلیط درجه دو یا second class قطار سریلانکا

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کابین درجه دو این است که فن دارد. شما می‌توانید در این نوع از کابین‌های قطار سریلانکا عکس‌هایی با درب و پنجره باز بگیرید؛ با رعایت نکات ایمنی، از درب‌ها به بیرون ‌آویزان شوید و عکس‌هایی رویایی با ژست‌های مختلف و پس زمینه‌های زیبا ثبت کنید. هرچند این کابین برای رفت و آمد بین شهری توصیه نمی‌شود، اما برای گردشگران و ثبت عکس‌های زیبا انتخاب بسیار مناسبی است. 

بلیط درجه سه یا third class قطار سریلانکا

این کلاس از کابین به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. کیفیت پایین و امکانات کم کابین از جمله دلایل مهمی است که باعث شده این کلاس از کابین‌ها ‌طرفدار نداشته باشند. علاوه بر این بومیان این مناطق از سریلانکا اغلب با حیوانات خود مانند مرغ و خروس برای جا به جایی بین شهری از کابین‌های کلاس سه استفاده می‌کنند. 

کلام آخر 

تور مالدیو بهتر است یا تور هند یا تور سریلانکا؟ انتخاب شما برای گشتن در قاره آسیا کدام مقصد است؟ انتخاب شما هر کدام که باشد، نیاز خواهید داشت تا اطلاعاتی راجع به جاذبه‌های گردشگری مقصد مورد نظر خود بدانید. یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور سریلانکا، قطار مشهور این شهر است. حتما شما هم بارها عکس‌های زیبایی از این قطار در فضای مجازی دیده‌اید و دوست دارید تا سفری با این قطار زیبا را تجربه کنید. هنگام سفر با تور سریلانکا می‌توانید بلیط این قطار را تهیه کنید و عکس‌های زیبایی در زیباترین مسیر ریلی جهان داشته باشید. در این مطلب از مجله گردشگری تریپ اطلاعات جامعی را راجع به قطار سریلانکا، مکان‌های مشهور در مسیر ریلی آن و نحوه تهیه بلیط جمع‌آوری کردیم. مشتاقیم نظرات و سوالات شما را راجع به این مقاله در قسمت نظرات بخوانیم. 

     
بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc