https://gateway.trip.ir/api/

روستای فیلبند مازندران

به روز رسانی: 06 مهر ، 1400 راهنمای سفر

روستای فیلبند مازندران

یکی از زیباترین ییلاق های ایران و قرار گرفته بر فراز ابرها روستای فیلبند (Filband) واقع شده در استان مازندران می باشد که بسیار فوق العاده و تماشایی است. روستای فیلبند یکی از معروف ترین ییلاق های کشور می باشد و دوستداران طبیعت را از هر جای جای ایران به سمت خود می کشاند. روستای فیلبند منظره ای از ابرها به چشمان گردشگران هدیه می کند و حس نشاط و انرژی را به آن ها انتقال می دهد و باعث عوض شدن حال و هوای همه می شود. دراین می خواهیم ییلاق بی نظیر فیلبند را به شما معرفی کنیم و از خصوصیات طبیعی و بهترین زمان سفر به روستای فیلبند و همچنین راه های دسترسی به آن برایتان حرف بزنیم. با ما همراه باشید.

اجاره-کلبه-در-روستای-فیلبند

اجاره کلبه در روستای فیلبند

روستای فیلبند کجاست؟

یکی از زیباترین  جاهایی دیدنی مازندران، روستای بینظیر فیلبند از توابع دهستان خوشرود شهرستان بابل می باشد. علاوه بر گردشگران، محلی های این منطقه هم در ماه های گرم سال به ییلاق فیلبند می روند و از هوای خنک آنجا بهره می برند. ولی برعکس تابستان، در زمستان به خاطر سرما و بارش برف شدید روستای فیلبند خالی از سکنه شده و فقط تعدادی کم از اهالی در فیلبند می مانند. یکی از جذابیت های روستای فیلبند اقیانوس ابری می باشد که در بیشتر مواقع آن را در آغوش می گیرد و چشم اندازی فوق العاده و بینظیری را به وجود می آورد. یکی از محکم ترین دلیل های حضور طبیعت گردان و گردشگران به این روستای رویایی، دیدن منظره خارق العاده عبور اقیانوس ابرها از زیر پاهایشان می باشد. علاوه بر آن در نزدیکی فیلبند نیز روستایی واقع شده است که سنگ چال نام دارد و دیدن صحنه شگفت انگیز مسیری که در زمان بروز مه در بین این روستا و فیلبند مازندران به وجود می آید، بسیار رویایی خواهد بود.

اقیانوس ابر روستای فیلبند

روستای فیلبند در بهار و تابستان تا سه و چهار برابر ظرفیت خود از گردشگران و مسافران پذیرایی می کند و به همین دلیل پیدا کردن جایی برای اقامت در روستای فیلبند در این دو فصل کار سختی است. این نکته را مد نظر داشته باشید که روستای فیلبند فاقد هتل و یا مهمانخانه می باشد ولی با این حال با اجاره خانه های محلی و ویلاهای محلی ها می توانید شب را در روستای فیلبند سپری کنید. البته با این وجود می توان فهمید که قیمت کرایه خانه در روستای فیلبند از ارزش واقعی آنها به خاطر موقعیت خاصش بیشتر می باشد و این در حالیست که امکان کمپ زدن در فصل های گرم سال در اطراف روستا امکان پذیر می باشد. ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که در هر فصل هوای شب روستای فیلبند بسیار سرد است. روستای فیلبند دارای آب لوله کشی می باشد و خانه ها و ویلاهای آن نسبتا امکانات کاملی را دارند. در قسمت غربی روستای فیلبند نیز تکیه ای به نام تکیه غرب قرار دارد که برای موارد مختلفی از جمله اجاره اتاق و استفاده از سرویس بهداشتی و برخی استفاده های دیگر می توانید از آن بهره ببرید. ولی در بعضی مواقع و بخصوص در تابستان به خاطر شلوغی روستای فیلبند ممکن است با کم آبی و در ساعاتی نیز با قطع آب مواجه شوید.

روستای-فیلبند-کجاست

روستای فیلبند کجاست

راه های دسترسی به روستای فیلبند مازندران

برای سفر به روستای فیلبند مازندران، از ساده ترین راه ها سفر با قطار به روستای فیلبند می باشد و شما می توانید بخش زیادی از مسیر خود را در قطار باشید. ابتدا از جاده هراز بعد از پیمودن حدود ۱۴۰ کیلومتر از تهران دور شدید از فرعی روستای فیلبند به سمت این روستا تغییر مسیر دهید. روستای فیلبند مازندران حدودا ۸۶ کیلومتر با بابل و ۵۶ کیلومتر هم با آمل فاصله دارد. کیفیت جاده فرعی روستای فیلبند مازندران چندان مناسب نبوده ولی کوتاه و حدود ۳۰ کیلومتر از جاده هراز تا روستای فیلبند می باشد. اما در راه رسیدن به فیلبند مناظر و چشم انداز هایی بسیار زیبا و شگفت انگیز انتظار شما را خواهند کشید و شما را مبهوت خود می کنند. برای آنکه جاده را گم نکنید تا حد امکان از محلی ها مسیر صحیح را بپرسید. درخت های تنها در بین دشت سرسبز و چشمه های کوچک و بزرگ در مسیر  روستای فیلبند مازندران از زیباترین مناظری است که با آن روبرو می شوید. اسم  یکی از معروفترین چشمه ها این مسیر، چشمه لار می باشد. نام دیگر روستای فیلبند مازندران، بام شرقی مازندران است و این به این دلیل می باشد که ۲۳۰۰ متر ارتفاع دارد و مرتفع ترین روستای قسمت شرقی مازندران محسوب می شود.

بهترین زمان سفر به روستای فیلبند مازندران

در روز هایی که هوای شهر بسیار گرم است، روستای فیلبند همچین هوایی را ندارد و معمولا نسیمی خنک را به گردشگران هدیه می کند و احساس بسیار خوشایدنی را به میهمانان خود می دهد. اگر بخواهیم آب و هوای روستای فیلبند در فصل های مختلف را توصیف کنیم، به شرح زیر می باشد.

فیلبند-عکس

فیلبند عکس

آب و هوای روستای فیلبند در بهار: با ویژگی های جذاب روستای فیلبند آب و هوای این ییلاق در فصل بهار بسیار دوست داشتنی و لذت بخش بوده و بهترین آب و هوا را دارد. روستای فیلبند در فصل بهار بارش باران، برف، تگرگ و تابش آفتاب، رنگین کمان و وزش باد را به دیدگان مسافران و مهمانان خود هدیه می کند و طوری است که از طبیعت بکر این منطقه در استان مازندران حیرت زده می شوید.
آب و هوای روستای فیلبند در تابستان:  آب و هوای روستای فیلبند در تابستان، هوایی بسیار عالی و در بعضی مواقع حتی سرد می باشد. منظره ابرها و هوای تازه فیلبند، شما را از فکر گرمای هوای شهرتان در فصل تابستان بیرون می راند.
آب و هوای روستای فیلبند در پاییز:  اما هوا در فصل پاییز روستای فیلبند مازندران سرد می باشد و تحمل این سرما برای مردم عادی و گردشگران مقداری مشکل است و روستا در این فصل به آرامی عاری از سکنه می شود.

فیلبند-در-بهار

فیلبند در بهار

آب و هوای روستای فیلبند در زمستان: آب و هوای زمستان های روستای فیلبند بسیار سرد و طاقت فرسا است. به همین خاطر معمولا در فصل زمستان کسی به روستای فیلبند مازندران نمی آید و خیلی کم پیش می آید که کسی به این روستا مراجعه کند.
در این مطلب همه چیز را برای شما درباره ی روستای فیلبند از جمله راه های دسترسی به آن و بهترین زمان سفر به فیلبند را برایتان مورد بررسی قرار دادیم. ضمن این که ایران ما مناطق زیبا کم ندارد، سفر به این ییلاق می تواند بسیار روح انگیز و خاطره ساز برایتان باشد. پیشنهاد می کنیم که با دیگر شهرهای خنک ایران در تابستان در مجله ی گردشگری الی گشت آشنا شوید تا در این روزهای تابستانی به آن ها سر بزنید. آیا تا به حال به ییلاق فیلبند سفر کرده اید؟ لطفا تجربه ی خودتان از این سفر را با ما در میان بگذارید.

بهترین-زمان-سفر-به-فیلبند

بهترین زمان سفر به فیلبند

سوالات متداول در مورد روستای فیلبند مازندران

  • روستای فیلبند یا اقیانوس ابری مازندران کجاست؟

یکی از زیباترین  جاهایی دیدنی مازندران، روستای بینظیر فیلبند از توابع دهستان خوشرود شهرستان بابل می باشد. علاوه بر گردشگران، محلی های این منطقه هم در ماه های گرم سال به ییلاق فیلبند می روند و از هوای خنک آنجا بهره می برند. ولی برعکس تابستان، در زمستان به خاطر سرما و بارش برف شدید روستای فیلبند خالی از سکنه شده و فقط تعدادی کم از اهالی در فیلبند می مانند.

  • راه های دسترسی به روستای فیلبند مازندران کدامند؟

برای سفر به روستای فیلبند مازندران، از ساده ترین راه ها سفر با قطار به روستای فیلبند می باشد و شما می توانید بخش زیادی از مسیر خود را در قطار باشید. ابتدا از جاده هراز بعد از پیمودن حدود ۱۴۰ کیلومتر از تهران دور شدید از فرعی روستای فیلبند به سمت این روستا تغییر مسیر دهید. روستای فیلبند مازندران حدودا ۸۶ کیلومتر با بابل و ۵۶ کیلومتر هم با آمل فاصله دارد. کیفیت جاده فرعی روستای فیلبند مازندران چندان مناسب نبوده ولی کوتاه و حدود ۳۰ کیلومتر از جاده هراز تا روستای فیلبند می باشد.

  • بهترین زمان سفر به روستای فیلبند اقیانوس ابری مازندران چه موقع است؟

در روز هایی که هوای شهر بسیار گرم است، روستای فیلبند همچین هوایی را ندارد و معمولا نسیمی خنک را به گردشگران هدیه می کند و احساس بسیار خوشایدنی را به میهمانان خود می دهد.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc