https://gateway.trip.ir/api/

پارک دلفین کیش

به روز رسانی: 18 تیر ، 1403 راهنمای سفر

پارک دلفین کیش

مجتمع تفریحی پارک دلفین ها کیش دارای مساحتی بالغ بر ۱۰۰هکتار می باشد و در جنوب شرقی جزیره کیش بنا شده است. پارک دلفین ها کیش دارای فضای سبزی مملو از گونه های مختلف گیاهی و باغ پرندگان می باشد و همچنین به عنوان اولین دلفیناریوم در ایران محسوب می شود. در مجموعه تفریحی پارک دلفین کیش، گونه های گوناگونی از پستانداران دریایی مثل دلفین، شیر دریایی شمالی، شیر دریایی جنوبی، گربه دریایی شمالی، گراز دریایی، پنگوئنو بسیاری دیگر نگهداری می شوند. در پارک دلفین کیش بازدیدکنندگان می توانند هنرنمایی این حیوانات را که به وسیله مربیان ایرانی تربیت و راهنمایی شده اند، مشاهده کنند. جمعا ۲۱ پستاندار دریایى در استخرهایى با حجم ۱۸۰۰۰ متر مکعب آب دریا نگهدارى می‌شوند و هیجان انگیزترین نمایش هایی که بسیار حیرت انگیزند را اجرا می کنند.

آدرس پارک دلفین کیش

بخش جنوبی جزیره کیش، مجموعه بزرگ گردشگری و تفریحی پارک دلفین ها کیش

پارک دلفین کیش

پارک دلفین کیش در کرونا

پارک دلفین کیش

فضای سبز پارک دلفین کیش نیز دربردارنده بیش از یکصد گونه گیاهی و هزاران درخت نخل، بنجامین های عظیم، اوکالیپتوس، آکاسیا، مورد، کهور، گل ختمی، شیشه شور، تکوما، و انواع گوناگونی دیگر از کاکتوس و سایر گیاهان می باشد. با توجه به مرجانی بودن خاک جزیره کیش این فضای سبز در نوع خود بی نظیر است. تا به الان نیز هزاران تن درخت نخل در پارک دلفین کیش کاشته و مجموعه هایی از بهترین کاکتوس های استثنایی در اینجا جمع آوری شده است. در پارک دلفین کیش، جنگل باران های مصنوعی، کوه آتشفشان، دنیای ارکیده، باغ پروانه ها و رستوران های با کیفیت و بی نظیری نیز در دست طراحی و اجرا است.

شرایط پارک دلفین ها

در مجموعه پارک دلفین کیش شرایط به گونه ای برای پستانداران دریایی مناسب است که ۳ شیر دریایی شمالی و جنوبی تاکنون تولید مثل کرده اند. شنا با دلفین ها یکی از هیجان انگیزترین برنامه هایی بوده که برای پارک دلفین کیش در نظر گرفته شده است و قطعا بر جذابیت آن می افزاید و همچنین بهترین و خاطره انگیزترین تفریحات را برای بازدید کنندگان به وجود آورند. براساس برخی گفته ها، تعدادی از دلفین های پارک دلفین کیش، از آکواریوم های عظیمی در ژاپن با یک پرواز اختصاصی به ایران منتقل شده اند. بازدیدکنندگان از پارک دلفین کیش، با اتوبوس قطاری، به پارک پرندگان و بعد از آن به طرف دلفیناریوم راهنمایی می شوند. نکاتی که باید هنگام رفتن به پارک دلفین کیش توجه داشته باشید و از اهمیت آن مطلع شوید این است که جمع آوری گونه های مختلف از سراسر دنیا و از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق آفریقا انجام شده است. در حال حاضر نیز حدود ۱۰هزار پرنده از ۵۹ گونه مختلف پرندگان در باغ پرندگان پارک دلفین کیش نگهداری می شوند و با وارد کردن قسمت دیگری از انواع مختلف پرندگان در فصل خنک سال، تعداد آنها را به ۱۰۰هزار پرنده برسانند. اگر به دنیای زیر آب علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما غواصی در کیش را نیز تجربه کنید. حتی در برخی فصول سال می‌توانید درکنار دلفین‌ها به غواصی در اب‌های خلیج فارس بپردازید.

پارک-دلفین-کیش

بازی با دلفین در پارک دلفین کیش

باغ پرندگان پارک دلفین کیش

در باغ پرندگان کیش انواع پلیکان، شتر مرغ، طوطى ماکائو، طاووس، انواع لک لک، توکان، توراکو، قو، پنگوئن و انواع مختلف جانوران نادرى مثل کروکودیل، در حال زندگی و نگهداری می باشند. این موجودات در چند قدمی بازدیدکنندگان بدون بند و حصاری آزادانه زندگی می کنند. صاحب پارک دلفین کیش با سرمایه گذاری آقای حسین ثابت سرمایه دار بزرگ جزیره کیش و مالک هتل های داریوش، هلیا، لاله، تماشا و چندی دیگر اجرا شده است.

یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی در جزیره کیش شهر زیرزمینی کاریز است، برای کسب اطلاعات کامل‌تر درمورد این جاذبه گردشگری، مقاله‌‌ای که منتشر کرده‌ایم را بخوانید.

پارک-دلفین-کیش

حیوانات پارک دلفین کیش

هتل ها و مراکز خرید نزدیک پارک دلفین کیش

هتل های سیمرغ، شباویز و کوثر هتل هایی می باشند که در نزدیکی پارک دلفین کیش واقع شده اند. بازار بین المللی مرجان هم تنها مرکز خرید یا بازاری است که به این پارک نزدیک است. پارک دلفین های جزیره کیش یکی از بهترین مراکز تفریحی و حیرت انگیز جزیره کیش می باشد و توجه بسیاری از گردشگرانی که با بلیط هواپیما کیش به این جزیره می آید را به خود جلب می کند. اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید هرگز رفتن به پارک دلفین کیش را از دست ندهید.

در انتها اگر قصد سفر به جزیره زیبای کیش را دارید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن مطلب جاهای دیدنی کیش را از دست ندهید. 

 سوالات متداول پارک دلفین ها کیش

  • چه جاندارانی در پارک دلفین کیش نگهداری می شوند؟

در مجموعه تفریحی پارک دلفین کیش، گونه های گوناگونی از پستانداران دریایی مثل دلفین، شیر دریایی شمالی، شیر دریایی جنوبی، گربه دریایی شمالی، گراز دریایی، پنگوئنو بسیاری دیگر نگهداری می شوند.

  • در باغ پرندگان پارک دلفین کیش چه پرنده هایی نگهداری می شود؟

در باغ پرندگان کیش انواع پلیکان، شتر مرغ، طوطى ماکائو، طاووس، انواع لک لک، توکان، توراکو، قو، پنگوئن و انواع مختلف جانوران نادرى مثل کروکودیل، در حال زندگی و نگهداری می باشند.

  • آدرس پارک دلفین کیش کجاست؟

آدرس پارک دلفین کیش در بخش جنوبی جزیره کیش، مجموعه بزرگ گردشگری و تفریحی پارک دلفین ها کیش، می باشد.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc