https://gateway.trip.ir/api/

بزرگترین فرودگاه جهان در کدام قسمت استانبول قرار دارد

به روز رسانی: 03 دی ، 1402 راهنمای سفر

بزرگترین فرودگاه جهان در کدام قسمت استانبول قرار دارد

بزرگترین فرودگاه جهان کجاست

وقتی از بزرگترین فرودگاه جهان حرف میزنیم صحبت از ظرفیتی است که یک فرودگاه در یک سال می تواند میزبان پروازهای مسافرانش باشد. فرودگاه جدید استانبول که در اواخر سال 2018 میلادی عملیاتی شد و از 3 آپریل 2019 پس از اعلام جابجایی پروازهای فرودگاه آتاتورک به این فرودگاه لقب بزرگترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص داد سالانه ظرفیت 150 تا 200 میلیون مسافر را دارد.

نام فرودگاه جدید استانبول چیست

در حال حاضر فرودگاه نام İstanbul Yeni Havalimanı  (فرودگاه جدید استانبول) را به خود دارد و با کد یاتا ISL عملیاتی شده است ولی با توقف کامل پروازهای فرودگاه آتاتورک که با کد IST  شناخته میشد این کد به فرودگاه جدید استانبول داده میشود.

آدرس فرودگاه جدید استانبول

این فرودگاه در شمال شهرِ استانبول و در منطقه ای به  نام  آرناوُت کوی (Arnavutköy) قرار گرفته است که نسبت به مرکز شهر حدود 40 کیلومتر فاصله دارد.

تصویر نقشه

ویژگی های فرودگاه استانبول

این فرودگاه شامل 2 ترمینال است که ترمینال اول با ظرفیت حدود 90 میلیون مسافر به عنوان ترمینال اصلی شناخته میشود. ترمینال ماشین این فرودگاه توانایی جای گیری 12000 ماشین را دارد.

برج کنترل این فرودگاه در سال 2015 توانست جایزه معماری منحصر به فرد خود را در پایان مراحل ساخت دریافت کند.

پرواز رفت و برگشت استانبول از تاریخ 5 آپریل 2019 برابر با 16 فروردین 1398 از فرودگاه جدید استانبول انجام میشود. البته پروازهای فرودگاه صبیحا همچنان پا برجاست. پس لازم است به بلیط پرواز خود و کد فرودگاه دقت نمایید.

فاصله فرودگاه جدید استانبول تا شهر

یکی از مواردی که در هنگام رزو هتل در استانبول باید مد نظر داشته باشید و برای بسیاری از مسافران اهمیت دارد فاصله هتل تا فرودگاه میباشد. فرودگاه آتاتورک که غیر عملیاتی شده است با مرکز شهر 20 کیلومتر فاصله داشت ولی فرودگاه جدید استانبول 40 کیلومتر نسبت به میدان تکسیم که مرکز شهر استانبول میباشد فاصله دارد. حتما به این مورد دقت داشته باشید.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc