https://gateway.trip.ir/api/

چه نوع ویزاهایی برای ایران صادر می شود؟

به روز رسانی: 26 تیر ، 1400 بخشنامه ها

چه نوع ویزاهایی برای ایران صادر می شود؟

شرایط دریافت انواع روادید ممکن برای سفر به ایران

شرایط دریافت انواع روادید ممکن برای سفر به ایران با توجه به محدویت‌های مربوط به بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی به قرار زیر می‌باشد:
  • روادید خانواده: به همسر و فرزندان غیر ایرانی بانوان ایرانی، درصورتی که ازدواج نزد مراجع قانونی ایران ثبت شده باشد، تعلق می‌گیرد. (در صورتی که هنوز ثبت قانونی ازدواج نزد مراجع ایرانی نشده باشد، باید درخواست 'روادید بستگان' ثبت شود.)
  • روادید بازدید بستگان: به بستگان درجه یک فرد ایرانی یا افراد دارای اقامت ایران (دارای کارت اقامت/آمایش) تعلق می‌گیرد.
  • روادید الحاق به خانواده: به همسر و فرزندان افراد غیر ایرانی مقیم ایران (دارای کارت اقامت/آمایش) پس از تأیید درخواست آنها در سامانه روادید الکترونیک و دریافت Grant Notice تعلق می‌گیرد.
  • روادید تجاری: به تجار و بازرگانان تعلق می‌گیرد (بارگذاری تصویر مجوز مؤسسه تجاری خود و اطلاعات و نعرفی نامه طرف تجاری و تصویر آخرین روادید سفر به ایران، الزامی است.)
  • روادید درمانی: به افرادی که به قصد معالجه، از یکی از مراکز درمانی دارای مجوز پذیرش بیماران بین‌المللی (IPD) در ایران پذیرش دریافت کرده باشند، با معرفی مرکز درمانی به وزارت امور خارجه و دریافت Grant Notice امکان پذیر است.
  • روادید تحصیلی: با معرفی یکی از دانشگاه‌های معتبر ایران به وزارت امور خارجه و دریافت Grant Notice امکان پذیر است.

باتوجه به شرایط همه‌گیری کرونا، در حال حاضر به هیچ وجه روادید گردشگری و زیارتی صادر نمی‌شود. به محض تغییر شرایط و پروتکل‌های بهداشتی و امکان صدور این نوع روادید، به صورت عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد. لطفاً از تماس تلفنی و پیگیری حضوری در این رابطه اجتناب فرمایید

شرایط دریافت انواع روادید ممکن برای سفر به ایران

شرایط دریافت انواع روادید ممکن برای سفر به ایران

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc