https://gateway.trip.ir/api/

به روز رسانی مقررات سفر به کشور هندوستان

به روز رسانی: 25 بهمن ، 1400 بخشنامه ها

به روز رسانی مقررات سفر به کشور هندوستان

قوانین سفر به هند در شرایط کرونا (به روز شده در 1400/11/25)

هند از ۱۴ فوریه ۲۰۲۲ (۲۵ بهمن ۱۴۰۰)، با حذف تمامی محدودیت‌های سفر، مرزهای خود را به‌روی تمام مسافران بین‌المللی بازگشایی و دستورالعمل‌های جدیدی برای ورود مسافران خارجی اعمال خواهد کرد.
بر این اساس:
مسافران باید با مراجعه به پرتال آنلاین «Air Suvidha» فرم خوداظهاری را تکمیل و ارسال کنند. این فرم باید قبل از سفر خود تکمیل شود.
مسافران باید نتیجه منفی تست PCR (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر) یا گواهی تکمیل مراحل واکسیناسیون خود را بارگزاری کنند. (مسافران برخی از کشورها، از جمله ایران، می‌توانند در این پرتال، گواهی واکسیناسیون خود را بارگزاری کنند.)
کودکان زیر ۵ سال از انجام آزمایشات قبل و بعد از ورود معافند. با این حال، اگر در بدو ورود یا در طول سفر، علائم ابتلا به کووید-۱۹ را از خود نشان دهند، باید آزمایش داده و طبق پروتکل‌های تعیین‌شده، تحت درمان قرار گیرند.
تنها مسافرانی اجازه سوارشدن به هواپیما را خواهند داشت که تمام اطلاعات خود از جمله فرم خوداظهاری، تست منفی PCR یا گواهی واکسیناسیون خود را ارائه دهند.
به همه مسافران توصیه می‌شود برنامه «Aarogya Setu» را در تلفن‌های همراه خود دانلود و نصب کنند.
همچنین پس از ورود مسافران به هند، پروتکل‌های ذیل باید انجام شود:
۲ درصد از کل مسافران پس از ورود به فرودگاه تحت آزمایش‌های تصادفی قرار خواهند گرفت.
تمام مسافران باید در طول ۱۴ روز پس از سفر به هند، وضعیت سلامت خود را تحت کنترل قرار دهند.
مسافران ایرانی با داشتن مدارک ذیل می‌توانند به هند سفر کنند:
پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان
کارت OCI (Overseas Citizen of India) و کارت PIO (Persons of Indian Origin)
هر نوع ویزای صادره اعم از ویزاهای پزشکی، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی توریستی برای انجام پرواز معتبر است.

از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تمامی مسافران هند مشمول قانون قرنطینه خانگی ۷ روزه خواهند بود

از مسافران در روز هشتم تست کرونا گرفته خواهد شد و در صورت مثبت‌بودن، فرد به مراکز قرنطینه منتقل خواهد شد. مسافران همچنین در بدو ورود به‌صورت تصادفی تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت.
مسافران ایرانی با داشتن مدارک ذیل می‌توانند به هند سفر کنند:

  • پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان
  • کارت OCI (Overseas Citizen of India) و کارت  PIO (Persons of Indian Origin)
  • هر نوع ویزای صادره، ویزاهای پزشکی، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی توریستی برای انجام پرواز معتبر است.
    همچنین کلیه مسافران بالای ۵ سال در پروازهای ورودی به هند ‌باید در محدوده ۷۲ ساعت قبل از پرواز، در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی جواب منفی تست خود را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل مشاهده است.
    علاوه بر آن، مسافران باید قبل از پرواز فرم‌های پیوست را تکمیل و به‌صورت آنلاین در لینک www.newdelhiarport.in ثبت‌نام کنند و کپی تأییدیه‌های مربوطه را به همراه داشته باشند. همچنین مسافران باید شماره‌ تماس و محل اقامت خود در هند را هنگام رزرو، درج کنند.
    هند اعلام کرده است که از سرگیری پروازهای بین‌المللی برنامه‌ریزی شده را تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ به تعویق می‌اندازد. این در حالی است که این کشور در اول دسامبر (۱۰ آذر) اعلام کرده بود از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) این پروازها را از سر خواهد گرفت. اگرچه، دولت هند تصریح کرده که ممکن است در برخی مسیرها این پروازها از سر گرفته شود و همچنین پروازها در مسیرهای هوایی بین هند و ۳۲ کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، امارات متحده عربی، کنیا، بوتان و فرانسه همچنان ادامه خواهد داشت.

شرایط سفر به هندوستان

شرایط سفر به هندوستان

شرایط سفر به هندوستان

تردد مسافر و کالا با کشور هندوستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است

وزیر کشور در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی:
هرگونه تردد مستقیم یا غیر مستقیم مسافر و کالا با این کشور را تا اطلاع ثانوی ممنوع است
وزارت بهداشت بعنوان مسئول نظارت برفرآیند اجراء، موظف است متخلفین از این ابلاغیه را بلادرنگ به مراجع قضایی معرفی و نتایج امر را بصورت روزانه به قرارگاه عملیاتی اعلام کند. در مسیر اجرای این ماموریت، تمامی وزارتخانه ها، نیروهای مسلح و دیگر نهادهای مسئول و معین، همچون گذشته،کمال همکاری را با وزارت راه و شهرسازی خواهند داشت. استان های مرزی شرق کشور و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح، دیگر تدابیر و اقدامات لازم برای تحقق ممنوعیت مسافر از مبدأ اولیه یا ثانویه کشور هندوستان را انجام دهند. عصر امروز، کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در جلسه فوق العاده، روند اجرای ابعاد مختلف دستور فرمانده قرارگاه را با حضور دستگاه های ذیربط، تمهید می کند./باشگاه خبرنگاران

بخش نظرات

آذر 24 دی 1401

سلام آیا در تاریخ روز جاری ۲۴دیماه مقررات ورود به هند چیست آیا تست pcr میخواهد؟

تحریریه تریپ
سلام مسافران ورودی از چین و تایلند باید تست منفی کرونا را همراه خود داشته باشند. ممکن است در صورت داشتن علائم در بود ورود از شما تست کرونا بگیرند.
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc