https://gateway.trip.ir/api/

با ادب ترین و بی ادب ترین کشورهای دنیا کدامند؟

به روز رسانی: 18 شهریور ، 1399 دانستنی های سفر

با ادب ترین و بی ادب ترین کشورهای دنیا کدامند؟

هر گردشگری در ورود به کشور مقصد خود، با فرهنگ متفاوتی روبرو خواهد شد. شما به عنوان توریست تلاش می کنید رفتارها و هنجارهای مردم آنجا را درک و مطابق آن عمل کنید. شما به سرعت فرق تفاوتهای فرهنگی را با رفتار سرد یا نامحترمانه تشخیص می دهید. تجربه عمومی گردشگران دنیا نشان می دهد که کشورهای جهان از لحاظ رعایت ادب با هم اختلاف دارند. به همین دلیل می توان عنوان با ادب ترین یا بی ادب ترین کشورهای دنیا را برای برخی مقاصد گردشگری در نظر گرفت. 

بی ادب ترین کشورهای دنیا

سایت اسکای اسکنر تحقیقی در این رابطه به انجام رساند از مردم محلی کشورهایی که هرگز لبخند نمی زنند و به صورت غیر دوستانه رفتار می کنند یا برعکس به شدت گرم و صمیمی هستند. طبق این پژوهش بی ادب ترین کشورهای دنیا به ترتیب زیر معرفی شدند:

1.فرانسه

2.روسیه

3. انگلستان

4.آلمان

5. چین

با ادب ترین کشورهای دنیا

هر چقدر رفتار سرد و غیرمودبانه روی گردشگران تاثیر منفی دارد، رفتار گرم و محترمانه به شدت توریست ها را جذب می کند. این فرهنگ برخورد با مهمانان باعث شده تا عنوان با ادب ترین کشورهای دنیا به ترتیب زیر معرفی شوند:

  1. برزیل
  2. ژاپن
  3. فیلیپین
  4. سوئیس
  5. کنیا

فیلیپین با ادب ترین کشور دنیا

کشور فیلیپین از باادبترین کشورهای دنا

دوستانه ترین کشورهای دنیا

برای بیشتر مسافران نوع برخورد جامعه میزبان می تواند در روند ادامه سفر تاثیر بگذارد. همیشه رفتار دوستانه و گرم در مقصد گردشگری، حال شما را بهتر و لذت سفر را چند برابر می کند. شما خستگی های مسافرت، مشکلات پرواز، دردسرهای ویزا و خیلی از مسائل ممکن در سفر را فراموش می کنید چون برخورد صمیمانه و احترام آمیز را تجربه می کنید. شما در کشورهای دوستانه احساس در خانه بودن خواهید داشت. بر اساس تحقیقات از تجربه گردشگران، دوستانه ترین کشورهای دنیا به این ترتیب هستند: 

1.تایلند

2. اسکاتلند

3. نیوزیلند

4. مراکش

5. نپال

 ژاپن مودب ترین کشو دنیاژا|ن از مهمان نوازترین کشورهای دنیا

مهمان نوازترین کشورهای دنیا

هر کشوری سنت مهمان نوازی خاص خود را دارد. این سنت در نوع برخورد میزبان با مهمان تعیین کننده است. برخی نقاط جهان به دلیل فرهنگ غنی پذیرایی و حمایتگرانه از مهمانان، لقب مهمان نوازترین کشورهای دنیا را به دست آورده‌اند.

فرهنگ مهمان نوازی و احترام به میهمانان در ژاپنی اوموتاناشی (omotenashi) نام دارد. در این سنت مهمان باید در نهایت صمیمیت و مهربانی پذیرایی شود. هدیه دادن هنگام رفتن مهمان نیز در این فرهنگ جا می گیرد. در کشور کنیا سنت مهمان نوازی به نام گورشا (gursha) معروف است. میزبان طبق این سنت میهمان نوازی برای مهمانش لقمه غذا می گیرد و به او تعارف می کند. این علامت ایجاد اعتماد اجتماعی است.در فرهنگ های شرقی سنت های جذابی برای مهمان نوازی وجود دارد. به طور مثال دعوت به خانه و پذیرایی با یک وعده غذا سیگنالی برای ارتباط با مهمان است. برای مثال تایلندیها به خانواده اهمیت زیادی می دهند. وقتی شما به جمع خانواده دعوت می شوید، به معنی نهایت پذیرایی و احترام به مهمان است. در سنت های اروپایی دعوت به نوشیدن رفتاری مهمان نوازانه است. مثلا در گرجستان دعوت به خانه برای نوشیدن قهوه یک سنت مهمان نوازی است.

مهمان نوازترین کشورهای دنیا

مهمان نوازی سنت جذاب گردشگری

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ گردشگری

شهر با طعم غذا از توکیو تا رشت


سوالات متداول

بی ادب ترین کشورهای دنیا کدامند؟

فرانسه، روسیه، انگلیس، آلمان و چین جزو بی ادب ترین کشورهای دنیا هستند.

با ادب ترین کشورهای دنیا کدامند؟

ژاپن، برزیل، فیلیپین، سوئیس و کنیا با ادب ترین کشورهای دنیا هستند.

دوستانه ترین کشورهای دنیا کدام است؟

تایلند، اسکاتلند، نیوزیلند، مراکش و نپال جزو دوستانه ترین کشورهای دنیا محسوب می شوند.

مهمان نوازترین مردم دنیا کدامند؟

ژاپن، تایلند و کنیا مهمان نوازترین مردم دنیا را دارند.

بافرهنگ ترین کشورهای دنیا کدامند؟

کشورهای سوئیس، برزیل و فیلیپین جزو بافرهنگ ترین کشورهای دنیا هستند.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ