https://gateway.trip.ir/api/

هزینه سفر به قشم را کامل بدانید

به روز رسانی: 15 تیر ، 1401 راهنمای سفر

هزینه سفر به قشم را کامل بدانید

دانستن هزینه سفر به قشم، برنامه ریزی مسافرت راحت می کند. قبل از هر کاری با مخارج مسافرت به جزیره آشنا شوید.  

روش های سفر به قشم

قبل از هر چیز ببینید میزان بودجه شما چقدر است؟ چه مدت زمانی قرار است در قشم بمانید؟ بعد متناسب با زمان و بودجه کدام راه به سلایق و هدف شما از سفر نزدیکتر است. راحتی و لوکس بودن سفر برایتان اهمیت دارید یا تجربه لحظه به لحظه مسیر سفر و کشف لذت های جدید مسافرت، هیجان و ماجراجویی می خواهید یا مشخص بودن دقیق هر روز سفر. برای سفر به قشم روش های مختلفی دارید:

1.سفر به قشم با تور

2.سفر به قشم با هواپیما

3.سفر به قشم با قطار

4.سفر به قشم با اتوبوس

5. سفر به قشم با کشتی

6.سفر به قشم با ماشین شخصی

هزینه لنج بندرعباس به قشم سال ۱۴۰۰

لندینگ کرافت چیست؟

لندینگ کرافت یک وسیله حمل‌ونقل دریایی می باشد که در طول جنگ جهانی اول و دوم برای جابجایی نیروها و وسایل نظامی استفاده میشد. در حال حاضر لندینگ کرافت علاوه بر کاربرد نظامی، برای مواردی مثل انتقال خودرو، جابجایی کانتینرها، کامیون‌ها، ماشین‌آلات سنگین و صادرات و واردات انواع کالا هم به کار برده می شود. برای سفر به قشم با ماشین شخصی باید از لندینگ کرافت که برخی به آن لنج می گویند، استفاده کنید. لندینگ کرافت قشم همه روزه از ساعت 6 صبح تا 11 شب بین دو بندر پهل در بندرعباس و بندر لافت در قشم در حال رفت و آمد است. فاصله این بندرها از  هم 20 تا 30 دقیقه می باشد، ولی مسیر بین شهر تا بندر و معطلی آن چیزی حدود دو ساعت طول می کشد. به یاد داشته باشید که لندینگ کرافت ها برنامه زمانی مشخصی داشته و هر دو ساعت یک بار حرکت می‌کنند. برای این که معطل نشوید، بهتر است برنامه زمانی حرکت این شناورها را از قبل چک کنید و در زمان مشخص به بندر بروید.
دقت داشته باشید که اسکله ها در زمان طوفانی بودن دریا تعطیل هستند و رفت و آمد لندینگ کرافت را متوقف می‌کنند.  در واقع می توان گفت لندینگ کرافت در صورتی حرکت می‌کند که وضعیت آب وهوایی خوب بوده و دریا آرام باشد. از این رو، بهتر است قبل از سفر با اسکله تماس بگیرید و وضعیت جوی منطقه را جویا شوید. هزینه حمل خودرو با لندینگ کرافت و هزینه لنج بندرعباس به قشم در سال 1400 بین 100 تا 200 هزار تومان می باشد. این هزینه بابت هر خودرو بوده و دیگر هزینه ای برای نفرات دریافت نمی شود.

شماره اسکله شهید حقانی بندرعباس: ۰۷۶۳۲۲۳۷۷۸۱
شماره اسکله شهید ذاکری قشم: ۰۷۶۳۵۲۲۵۵۳۶

هزینه سفر به قشم با تور

خوشبختانه در حال حاضر شما در هر جای ایران باشید می توانید تور قشم پیدا کنید. همان طور که می دانید هزینه تور به پکیج تور قشم ارتباط مستقیم دارد مانند محل اقامت در قشم، نوع بلیط قطار یا بلیط هواپیما، فصل سفر، تور لیدر و مدت برنامه. بسته به این موارد قیمت تور قشم متفاوت است. پس اگر با تور می روید امکانات آن را بررسی کنید تا انتخاب مناسبی بر اساس بودجه خود داشته باشید.

سفر به قشم با تورتورهای قشم در همه ایام سال برگزار می شود.

هزینه تور هوایی قشم

هزینه تورهای هوایی قشم از دو میلیون به بالاست.

هزینه تور قشم با قطار

هزینه تور قشم با قطار از ششصد هزار تومان به بالاست.

هزینه تور قشم با اتوبوس

هزینه تورهای قشم با اتوبوس از پانصد هزار تومان به بالاست.

هزینه تور ترکیبی قشم

هزینه تور ترکیبی قشم از هفتصد هزار تومان به بالاست.

در مورد سفر به جنوب ایران بیشتر بدانید:

انواع تفریحات آبی کیش برای تمام سنین

بندرعباس:موسیقی و رنگ

خلیج گواتر آخرین بندر ایران

سفر شخصی به قشم

سفر شخصی به قشم یکی از بهترین راههای گشت و گذار است. شما به یکی از روشهای زیر می توانید اقدام می کنید:

هزینه سفر به قشم با هواپیما

راحت ترین راه سفر به قشم با هواپیماست. قیمت بلیط هواپیما قشم با توجه به مبدا شما، نوع ایرلاین، کلاس پروازی و تاریخ سفرتان متغیر است. قیمت بلیط هواپیما تهران قشم 900 هزار تومان به بالا است. مسافت هوایی تهران قشم 1072 کیلومتر و مدت زمان پرواز تهران قشم حدود 2 ساعت است.

هزینه سفر به قشم با هواپیماسفر به قشم با هواپیما ، بهترین راه رسیدن به جزیره است.

هزینه سفر به قشم با قطار

هیچ قطار مستقیمی به قشم وجود ندارد. شما برای رسیدن به قشم، باید بلیط قطار بندرعباس خریداری کنید. مسافت ریلی تهران تا بندرعباس 1330 کیلومتر است و 19 ساعت طول می کشد. در این خط ریلی قطار 4 ستاره غزال (کوپه 4 نفره)، قطار 3 ستاره جوپار (کوپه 6 نفره) و قطار 3 ستاره البرز (کوپه 6 نفره) فعال هستند. قیمت متوسط بلیط قطار بندرعباس، 200 هزار تومان است.

هزینه سفر به قشم با اتوبوس

اتوبوس مستقیم به قشم به خاطر مسیر دریایی موجود نیست. شما می توانید تا بندر عباس با اتوبوس سفر کنید. متناسب با مبدا شما، قیمت بلیط اتوبوس بندرعباس فرق دارد. به طور متوسط قیمت بلیط اتوبوس بندرعباس صد هزارتومان است.

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی

بیشتر خانواده های ایرانی در ایام تعطیلات ترجیح می دهند با ماشین شخصی به مسافرت بروند. هزینه اصلی بنزین است که بسته به مبداتان باید حساب کنید. در نظر داشته باشید که شما تا بندر پهل می توانید با ماشین برانید و از آنجا لازم است با کشتی های موسوم به لندینگ کرافت، خودرو خود را دریایی جابجا کنید. هزینه حمل خودرو به قشم در سال 99 حدود 200 هزار تومان است. مبدا لندینگ کرافت، بندر لافت در قشم است که حدود نیم ساعت طول می کشد. البته عوارض ورود خودرو به قشم را نیز باید اضافه کنید. شما بابت سرنشینان خودرو دیگر مبلغی پرداخت نمی کنید. در مقایسه با خستگی و مسافت طولانی خرید بلیط هواپیما به صرفه تر از ماشین شخصی است.

هزینه سفر با کشتی از بندرعباس به قشم

اگر با اتوبوس یا قطار به بندر عباس برسید، می توانید از طریق اسکله شهید حقانی به قشم بروید. اتوبوس های دریایی این مسیر از ساعت 7 تا 17 فعال هستند. این مسیر دریایی یک ساعت طول می کشد و تجربه لذت بخشی است. هزینه اتوبوس دریایی نفری 30 هزار تومان است. شما از طریق مسیر دریایی بندر چارک و بندر آفتاب نیز می توانید به قشم برسید. از راه دریایی می توانید سفر ازران به قشم داشته باشید.

هزینه سفر با لنج هزینه سفر به قشم با کشتی ارزان است.

هزینه رفت و آمد در قشم

هزینه رفت و آمد در قشم پایین است. شما به تاکسی، اتوبوس و ماشین اجاره ای دسترسی راحت دارید. برای کسانی که می خواهند کم هزینه سفر کنند، استفاده از اتوبوس شهری ارزان است ولی برای دیدن جاذبه های جزیره لازم است ماشین کرایه کنید.  قیمت تاکسی در قشم مناسب است. هزینه یک ساعت تاکسی 20 هزار تومان است. بین شهرهای جزیره نیز تاکسی خطی وجود دارد که قیمت آن به صرفه است. در قشم آژانس های مختلفی برای اجاره ماشین هست.

هزینه غذا و رستوران در قشم

شما در قشم می توانید بهترین غذاهای دریایی را با قیمت مناسب میل کنید. خوشبختانه تنوع رستوران، فست فود در قشم به شما حق انتخاب زیادی می دهد. نگران هزینه غذا نباشید و از بهترین غذاهای محلی قشم لذت ببرید. هزینه غذا به طور متوسط 25 تا 40 هزار تومان است.

هزینه تفریحات در قشم

هزینه ورودی جاهای دیدنی قشم ارزان و زیر 10 هزار تومان است. اگر بخواهید سفر به جزیره هنگام داشته باشید، باید قایق اجاره کنید که به صورت توافقی است و متوسط 100 تا 200 هزار باید بپردازید. همچنین برای گشت با قایق در جنگل حرا نفری 20 هزار تومان هزینه دارد.

هزینه اقامت در هتل های قشم

شما در جزیره قشم گزینه های مختلفی برای اقامت دارید از هتل های لوکس و متوسط تا خانه های بومگردی. بسته به انتخاب شما قیمتها متغیر است. قیمت هتل  اقتصادی به طور متوسط بین 100 تا 400 هزار تومان متغیر است. هزینه اقامتگاه بومگردی نیز به طور متوسط 200 هزار تومان است.

بهترین فصل سفر به قشم

دمای هوا قشم در زمستان کاملا مطبوع است و بهترین زمان سفر به جزیره است.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc