https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی تفتان

Taftan Air

تفتان
تفتان

هواپیمایی تفتان

هواپیمایی تفتان

در سال 1381 شرکت هواپیمایی تفتان در منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و با هدف رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد. هنوز مدت زمان زیادی از تاسیس این شرکت هواپیمایی نگذشته بود که به علت مشکلاتی فعالیت آن متوقف گردید. تا اینکه مجددا در سال 1391 با واگذاری شرکت به سرمایه گذار جدید، این شرکت دوباره آغاز به کار کرد. شرکت هواپیمایی تفتان در حال حاضر با 5 فروند هواپیما (3 فروند بوئینگ MDو دو فروند فوکر 50) به کار خود ادامه می‌دهد و قطب اصلی آن در منطقه آزاد چابهار قرار دارد. 
نکته جالب در مورد هواپیمایی تفتان پوشش مهمانداران آن است. تفتان ایر در جهت گسترش فرهنگ ایرانی از لباس های محلی جنوب کشورمان برای پوشش مهمانداران خود استفاده کرده است،‌ که به شدت مورد استقبال مردم و جامعه هوایی کشورمان قرار گرفته است. 
هواپیمایی تفتان فقط دارای یک نوع کلاس پروازی اکونومی می‌باشد.

شرکت هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان جزو شرکت های هواپیمایی تازه تاسیس در ایران با اینکه سابقه ای 15 ساله دارد، ولی به عنوان یک ایرلاین نوپا محسوب می شود. این  شرکت از زمان راه اندازی تحت عنوان شرکت هواپیمایی تابان مشغول بوده است.
این شرکت به صورت رسمی در سال 1395 با داشتن پنج فروند هواپیمای فوکر و سه فروند هواپیمای MD و مجوز های پروازی فعالیت خود را آغاز کرد.
شرکت هواپیمایی تنفتان دارای دو قطب است، قطب به فرودگاه های اصلی یک شرکت هواپیمایی گفته می شود. قطب های این شرکت فرودگاه زاهدان و فرودگاه مهرآباد است.
تمامی پرواز های داخلی ایرلاین تفتان از طریق مبدا و یا مقصد فرودگاه مهرآباد تهران و کلیه ی پرواز های خارجی ایرلاین تفتان از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران انجام می شود.

ناوگان هواپیمایی تفتان

ناوگان شرکت هواپیمایی تفتان شامل سه فروند هواپیمای بوئینگ MD که هر کدام دارای ظرفیت 155 تا 172 مسافر هستند و دو فروند هواپیمای فوکر مدل 50  که هر کدام دارای ظرفیت 50 مسافر هستند، در بین این ناوگان هواپیمایی تنها دو فروند از آن ها فعال است.
پرواز های شرکت هواپیمایی تنفتان در حال حاظر تنها در مسیر های تهران به زاهدان و بلعکس انجام می شود، در آینده نیز شهر های دیگر مانند شیراز، اهواز، کیش و مشهد از مبدا بندر عباس انجام می شود.

خدمه شرکت هواپیمایی تفتان ایر

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تفتان در راستای ترویج فرهنگ زیبای ایران در منطقه ای در حنوب کشور سیستان و بلوچستان پوششی سنتی را به عنوان پوشش خدمه ی خود انتخاب کرده است، که این کار از طرف مسئولان کشور و عامه ی مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

خرید بلیط ایرلاین تفتان

برای خرید بلیط لحظه آخری شرکت هواپیمایی تفتان می توانید هم از طریف آژانس های مسافرتی، سایت های رزرواسیون مانند تریپ و هم از طریق سایت رسمی شرکت هواپیمایی تفتان www.taftanair.com بلیط های خود را تهیه کنید.
قیمت بلیط برای نوزادان کمتر از دوسال، کودکان بین دو تا دوازده و  بزرگسال بیش از دوازده سال متفاوت است، هر کدام از بلیط ها بسته به مقصد و تاریخ سفر نیز می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.
بلیط های یک طرفه برای مسافرانی می باشد، که اقامت و یا ویزای طولانی به مدت بیش از شش ماه در کشور های مقصد داشته باشند.
بلیط های دو طرفه نیز بدین صورت است، که اگر مسیر برگشت کنسل شود. مبلغ کل بلیط یک طرفه کسر خواهد شد و بقیه مبلغ به حساب مسافران برگشت داده می شود.
مسافران باید شماره ی پیگیری و شماره ی بلیط های خود را با کارت ملی و گذرنامه به همراه داشته باشند، اطلاع رسانی شرکت هواپمایی تفت از طریق پیامک به مسافران ارسال می شود.
پس از ابطال بلیط توسط مسافران، مدت زمان بازگشت مبلغ هزینه ی بلیط بین 24 تا 72 ساعت است، در صورت پرداخت نشدن وجه مسافرین می توانند به با راهنمای فروش بلیط شرکت هواپیمایی تفتان تماس بکیرند.

قوانین بلیط شرکت هواپیمایی تفتان

کلیه عملیات خرید بلیط در سایت تفتان شامل قوانین تجارت الکترونیک است. 
کلیه ی زمان های ثبت شده در بلیط، به وقت محلی می باشند.
خرید بلیط های تخفیف دار مانند بلیط های خانواده ی جانبازان و معلولین، خانواده ی معظم شهدا، دانشجویان، اساتید دانشگاه ها در حال حاظر امکان پذیر نیست.
مسافران در هنگام ورود به فرودگاه باید با خود مدارک شناسایی و بلیط خود را همراه داشته باشند.
مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در خرید بلیط مانند نام و نام خانوادگی، شماره کارت ملی و ... به عهده ی خود مسافر می باشد.
خرید بلیط از طریق سایت هواپیمایی تفتان تنها با کارت های عضو شتاب امکان پذیر است. برای خرید بلیط از کارت های هدیه و بی نام و نشان خودداری کنید شرکت هواپیمایی تفتان هیچ مسئولیتی در قبال استرداد اینگونه کارت ها ندارد.
بلیط های خریداری شده قابل انتقال به غیر نمی باشد.
شرایط مندرج شده بر روی بلیط به منزله ی قراداد بین شرکت و مسافران می باشد، صدور بلیط به منزله قبولی تمامی شرایط مندرج بر روی بلیط می باشد.
مسئولیت محافظت از بلیط و دیگر کدهایی که به مسافر اعلام می شود، بر عهده ی خود خریدار می باشد.

قوانین سفر با هواپیما تفتان

مسافرانی که قصد سفر به کشور های خارجی را دارند، می بایست اعتبار پاسپورت آن ها شش ماه باشد. مسئولیت نداشتن اعتبار پاسپورت بر عهده ی خود مسافرین است، همچنین مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار ویزا نیز بر عهده ی خود مسافرین می باشد.
داشتن نسخه ی پزشکی برای افراد که دارای بیماری خاص هستند، خانم های باردار، افراد با بيماري هاي قلبي و تنفسی الزامی می باشد.
همچنین افراد دارای ديابت و كساني كه دياليز شده اند می بایست دارو های ضروری خود را به همراه داشته باشند. این افراد باید دارو های مورد نیاز خود را در طول سفر در کیف دستی خود به همراه داشته باشند.
مسافران شرکت هواپیمایی تفتان می بایست 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند، در صورت عدم حضور مسافر در زمان اعلام شده پرواز به تعویق نمی افتد.
شرکت هواپیمایی تفتان می توانند به دلیل مسائل فنی نسبت به تغییر ساعت پرواز و نوع هواپیما و کلاس پروازی اقدام نماید، همچنین مسافر نیز می تواند در صورت تاخیر پرواز با بیش از دو ساعت یا ابطال پرواز کلیه مبغ خود را پس بگیرد.

توصیه های پروازی شرکت تفتان

مسافران به هیچ عنوان مسئولیت حمل چمدان های افراد دیگر را بر عهده نگیرند، در صورت بروز هر گونه مشکل تحویل دهنده بار باید جوابگو باشد.
اشیاء گران بها مانند پول، چک، صفته، طلا و جواهرات، گوشی همراه خود را در کیف دستی با خود به داخل کابین ببرید.
از بردن هر گونه اشیاء تیز و برنده مانند چاقو، سوهان ناخن، ناخن گیر، سلاح های سرد و گرم به داخل کابین جدا خودداری کنید.
در صورت داشتن هر گونه سوالی می توانید قبل از پرواز از قسمت اطلاعات پرواز پیگیر شوید.
برای راحتی در تفتیش های امنیتی اقلامی که حاوی مایعات هستند را در بار دستی خود قرار ندهید، اگر لوازمی مانند لبتاب به همراه دارید هنگام تفتیش آن را آماده نگهدارید.

مقررات بار  شرکت هواپیمایی تفتان

مقررات بار شرکت هواپیمایی تفتان

مقررات بار در ایرلاین تفتان

مسافران مجاز به حمل بار به مقداری هستند، که بر روی بلیط آن ها درج شده است، در صورت داشتن اضافه بار باید مبلغ آن را بپردازند.
مسافری که بار را تحویل می دهد مالک و مسئول بار تلقی می شود، در صورت بروز هر گونه مشکلی در بار مسافر باید جوابگو باشد.
شرکت های هواپیمایی مسئولیت هیچ یک از وسایل ارزشمند مسافران را ندارد، بنابراین در صورت مفقود شدن و یا خراب شدن وسایل این امر بر عهده ی خود مسافر است. بنابراین بهتر است وسایل با ارزش خود را در کیف های دستی به داخل کابین ببرید.
در صورت مفقودی چمدان ها و خسارت مسافران قبل از خارج شدن از فرودگاه باید این موضوع را پیگیری کنند و فرم مربوطه را پر کنند.
مسافران قبل از پرواز متعهد می شوند، از تحویل بار های ممنوعه و خطرناک و هر گونه باری که می تواند امنیت پرواز را به خطر بیاندازد خودداری می کنند.
شرکت هواپیمایی تفتان می تواند از پذیرش بار های خطرناک و ممنوعه که از نظر شرکت غیر استاندارد هستند خودداری کند و اجازه ی ورود اینگونه بار ها را ندهد.
شرکت هواپیمایی تفتان همچنین هیچ مسئولیتی در قبال سایر خدمات حمل و نقل مانند حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی را بر عهده ندارد.
استعمال هر گونه دخانیان در داخل هواپیما ممنوع می باشد، بنابراین حمل هر گونه مواد آتش زا مانند کبریت، فندک های گازی و هر وسیله ی دیگر از این نوع در بار دستی خود و هم در بار تحویلی ممنوع می باشد.
مسافرینی که موفق به سوار شدن هواپیما نمی شوند، بار های آن ها قبل از پرواز تخلیه شده و به مسافران تحویل داده می شود. بنابراین بار آن ها هم به مقصد نمی رسد.
ورود هر گونه ماده ی آتش زا مانند اسپری، افشانه به داخل کابین ممنوع است، همچنین مایعات بیش از 100 سی سی مانند ژل، کرم، آب معدنی نیز به داخل کابین ممنوع است، اما می توان آن ها را تحویل بار داد.

دفاتر شرکت هواپیمایی تفتان

متاسفانه هنگامی که در اینترنت جستجو می کنید متوجه خواهید شد، دفاتر فروش بلیط هواپیمایی تفتان وجود ندارد. در سایت هواپیمایی تفتان نیز این دفاتر ذکر نشده اند.
لذا ما به شما توصیه می کنیم که از طریق دفتر مرکزی هواپیمایی تفتان که در شهر های زاهدان و تهران قرار دارند، بلیط های خود را خریداری کنید. شما همچنین می توانید از سایت معتبر آنلاین تریپ نیز برای خرید بلیط این شرکت هواپیمایی اقدام کنید.
شماره تماش شرکت هواپیمایی تفتان در تهران :  44633400-021 
شماره تماس شکایات شرکت هواپیمایی تفتان  : 44653975 -021 
ایمیل رسمی شرکت هواپیمایی تفتان : info@taftanairlines.ir
آدرس هواپیمایی تفتان : تهران میدان آزادی، خیابان بیمه یکم، کوچه گلها، پلاک 1
آدرس هواپیمایی تفتان در زاهدان : فرودگاه بین المللی زاهدان، مجتمع و دفاتر هواپیمایی تفتان

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی تفتان

ناوگان شرکت هواپیمایی تفتان چه هستند ؟

ناوگان شرکت هواپیمایی تفتان شامل سه فروند هواپیمای بوئینگ MD، دو فروند هواپیمای فوکر مدل است.

پرواز های داخلی شرکت هواپیمایی تفتان کدامند ؟

پرواز های شرکت هواپیمایی تنفتان در حال حاظر تنها در مسیر های تهران به زاهدان و بلعکس انجام می شود.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc