https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ساوت وست

Southwest Airlines

ساوت وست
ساوت وست

هواپیمایی ساوت وست

هواپیمایی ساوت وست

شرکت هواپیمایی ساوت وست یکی از بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان است، که دفتر مرکزی آن در دالاس ایالت تکزاس قرار دارد.
شرکت هواپیمایی ساوت وست در سال 1967 برای پرواز های ساده و کم قیمت بین شهرهای ایالت تگزاس به وجود آمد. این شرکت در یک دعوای سه ساله بین شرکت های تگزاس اینترنشنال و کنتیتال برای شهرهای دالاس، هوستون و سان آنتونیو در گیر بوده است.
شرکت هواپیمایی ساوت وست دارای شرکت هواپیمایی ارزان قیمت در مسیر های کوتاه مدت می باشد.  در سال 1971 شرکت هواپیمایی ساوت وست توانست خود را به اثبات برساند و در سال 1975 با داشتن چهار هواپیما در ناوگان هوایی خود توانست وارد بورس سهام شود. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی دارای بیش از ۷۰۰ فروند هواپیما در ناوگان خود است.

شرکت هواپیمایی ساوت وست

شرکت هواپیمایی ساوت وست

درباره ی شرکت هواپیمایی ساوت وست

شرکت هواپیمایی ساوت وست در سال های اول فعالیت خود با سایر رقبای خود مانند دالاس و لاوفیلد مبارزه کرد. فرودگاه لاوفیلد نزدیک به مرکز شهر بود و پرواز های آن قابل توسعه نبود.
در فرودگاه بین المللی دالاس تجهیزات جدیدی نصب گردید و لی مشکلی وجود داشت فاصله ی زیاد 30 دقیقه ای با مرکز شهر دالاس بود.
شرکت هواپیمایی ساوت وست توانست کار خود را در فرودگاه لاوفیلد ادامه دهد، اما رقبای این شرکت در سال 1987 کنگره را ترغیب کرد تا پرواز ها از فرودگاه لاوفیلد به خارج از تگزاس را منع کرد.
شرکت هواپیمایی ساوت وست در سال 1970 به صورت سریع رشد کرد، و توانست بازار تگزاس را با پایین ترین قیمت از آن خود کند.
در سال 1980 تعداد مسافرین شرکت هواپیمای ساوت وست سه برابر شد،  و در سال 1989 هزینه ی عملیاتی این شرکت نسبت به درآمد معادل 10 درصد کمتر از میانگین سایرین بوده است.
هرچند سود این شرکت به تدریج افزایش یافت، لیکن این شرکت با توسعه ی کمپانی به سیاست محافظه کارانه ی خود و پرهیز از دریافت وام بسنده کرد.
شرکت هواپیمایی ساوت وست در سال 1993 پرواز های خود را به 36 شهر در 15 ایالت مختلف گسترش داد. و ناوگان هوایی ساوت وست به 141 فروند هواپیمای کم مصرف مدل بوئینگ 737 افرایش یافت.
در طول مدت پرواز های شرکت هواپیمایی ساوت وست، تعداد مسافران رو به افزایش رفت، و زمان انتظار مسافر کم و نرخ پرواز ها نیز پایین بوده است.
در سال 1992 شرکت ساوت وست پرواز خود به کلیلوند را آغاز کرد. و در پایان سال پرواز های خود را 11 پرواز در روز افزایش داد.
در سال 1992 فرودگاه ناپکین با 9 درصد رشد رکورد جابجایی تعداد مسافران را زد. که بیش تر آن توسط شرکت هواپیمایی ساوت وست حاصل گردید.
رشد شرکت هواپیمایی ساوت وست از سایر شرکت های هواپیمایی بیش تر بوده است، در سال 1992 شرکت هواپیمایی میدوی از دور خارج شد و شرکت هواپیمایی ساوت وست جای آن را گرفت.

چرا شرکت هواپیمایی ساوت وست انقدر محبوب بود ؟

سایر شرکت های هواپیمایی توان رقابت با نرخ پایین بلیط هواپیمای داخلی با قیمت 59 دلار شرکت هواپیمایی ساوت وست که قبلا 186 دلار بود را نداشتند. ساوت وست با ویژگی های که داشت هر روز در حال گسترش بود.
نرخ اکثر مسیر های آن حتی کمتر از اتوبوس یا سواری بود، بنابراین تا سال 1991 هیچ شرکتی توان رقابت با آن را نداشت و اعلام کرد ما با اتومبیل رقابت می کنیم نه هواپیما و قیمت های خود را بر روی زمین بر اساس قیمت سواری های فورد، پرایسلر، جنرال موتورز، تویوتا معین می کنیم.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ساوت وست

شرکت هواپیمایی ساوت وست در چه سال تاسیس شد ؟

شرکت هواپیمایی ساوت وست در سال 1967 برای پرواز های ساده و کم قیمت بین شهرهای ایالت تگزاس به وجود آمد.

چرا شرکت هواپیمایی ساوت وست محبوب بوده است ؟

شرکت هواپیمایی ساوت وست پرواز های داخلی با نرخ 59 دلار عرضه می کرد که سایر شرکت ها توان رقابت با آن را نداشتند.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc