https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی هواپیمایی سعودی

Saudia Airlines

هواپیمایی سعودی
هواپیمایی سعودی

هواپیمایی هواپیمایی سعودی

هواپیمایی هواپیمایی سعودی

شرکت هواپیمایی سعودی حامل پرچم عربستان سعودی در طول 76 سال گذشته به عنوان یک شرکت هواپیمایی برجسته جهانی ظاهر شده است.
این شرکت از زمان تأسیس در سال 1945 به عنوان سومین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه شناخته شده است. قطب اصلی شرکت هواپیمایی سعودی فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در جده است، و فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض و فرودگاه بین المللی ملک فهد در دمام به عنوان قطب های ثانویه استفاده می شوند.
در سال 1945 فرانکلین روزولت، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، یک هواپیمای ملخ دار به نام داگلاس دی سی-3 را به ملک عبدالعزیز بن سعود پادشاه وقت عربستان هدیه داد. این رویداد تاریخی نشان دهنده پیشرفت تدریجی پادشاهی در هوانوردی غیرنظامی و تأسیس خطوط هوایی سعودی بود.
در ابتدا، این شرکت هواپیمایی عمدتاً زائران حج را به جده می برد. پس از گذشت زمان مدل ‌های جدید هواپیما جایگزین داگلاس دی سی-3 شدند و شرکت هواپیمایی سعودی شروع به پرواز مسافران به چندین مقصد در سراسر جهان، با بالاترین استانداردهای کلاس هوایی و ایمنی کرد.

عکس هواپیمای عربستان سعودی

عکس هواپیمای عربستان سعودی 

ناوگان ایرلاین هوایی سعودی

ناوگان شرکت هواپیمایی سعودی شامل 153 فروند هواپیمای مسافربری می باشد. این ناوگان همچنین شامل 18 فروند هواپیمای باربری و 7 فروند هواپیمای سلطنتی به صورت (VIP) است.
تعداد و مدل های ناوگان هواپیمایی عربستان سعودی شامل دو عدد ایرباس مدل A319-100، 35 عدد ایرباس مدل A320-200، 15 عدد ایرباس مدل A321-200، هفت عدد ایرباس مدل A330-200، 17 عدد ایرباس مدل A330-300، 11 عدد بوئینگ مدل 747-400، 22 بوئینگ مدل 777-200ER، 25 عدد بوئینگ مدل 777-300ER، چهار عدد بوئینگ مدل 787-9، پانزده عدد امبرائر ERJ-170، دو عدد بوئینگ مدل 747-400BCF، شش عدد بوئینگ مدل 747-400BDSF، دو عدد بوئینگ مدل 747-400F، دو عدد بوئینگ  مدل 747-400ERF، دو عدد بوئینگ مدل 747-8F، 4 عدد بوئینگ مدل 777F، یک عدد ایرباس مدل A340-200، یک عدد بوئینگ مدل 747-300 ، یک عدد بوئینگ مدل 747-400، دو عدد بوئینگ مدل 747SP، یک عدد بوئینگ مدل 757-200، یک عدد بوئینگ مدل 777-300ER، و سه عدد ایرباس مدل A319 می باشد.

مقاصد پروازی شرکت هواپیمایی سعودی

پروازهای داخلی و خارجی عربستان سعودی 95 مقصد در سراسر خاورمیانه، آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکای شمالی به تمامی 28 فرودگاه داخلی پادشاهی عربستان سعودی را پوشش می دهد. 
عربستان سعودی همچنین هوانوردی خصوصی عربستان را اداره می کند، مقاصد هوایی ایرلاین عربستان سعودی شامل قاره آفریقا کشورهای از جمله اتیوپی، مراکش، الجزایر، نیجریه، کنیا و چاد، قاره آسیا و اقیانوسیه از جمله هندوستان، اندونزی، سریلانکا، بنگلادش، چین، هنگ کنگ، پاکستان، مالزی، فیلیپین و سنگاپور، قاره اروپا از جمله ترکیه، بلژیک، سوئیس، انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، قاره آمریکا از جمله واشنگتن، هیوستون، لس آنجلس و نیویورک، خاورمیانه  از جمله امارات متحده عربی، عمان، اردن، بحرین، لبنان، مصر و قطر می باشد.

خرید آنلاین بلیط های ایرلاین سعودی

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما تنها کافیست سه حرف اول شهر مبدا و سه حرف اول شهر مقصد را در قسمت جستجوی پرواز ها وارد کرده و سپس با مشخص کردن تعداد افراد و تاریخ و رفت برگشت خود با زدن دکمه جستجو لیست کاملی از لیست پرواز های لحظه آخری، پرواز های چارتری را مشاهده کنید.
همچنین می توانید با استفاده از دکمه ی فیلتر لیست مورد نظر را بر اساس نیاز های خود مرتب کنید تا بتوانید به راحتی بلیط پرواز های خود را در کمترین زمان و به صورت آنلاین خریداری کنید.

کلاس های پروازی ایرلاین عربستان سعودی

شرکت هواپیمایی عربستان سعودی شما سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی کلاس می باشد. زمان لازم برای حضور مسافران در فرودگاه برای پایان مراحل سفر دو ساعت قبل از حرکت برنامه ریزی شده  می باشد. پروازهای بین المللی و نیز باید 3 ساعت قبل از پرواز مسافران در فرودگاه حضور داشته باشند.
گیت های پروازی حداکثر یک ساعت  قبل از پروازهای بین ‌المللی و 45 دقیقه برای پروازهای داخلی قبل از زمان برنامه ‌ریزی شده پرواز بسته می شوند.

فرست کلاس

فرست کلاس یکی از کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی سعودی است، که اندکی پس از برخاستن با قهوه عربی با طعم هل و خرمای ساکولنت از مسافران پذیرایی می شود که نشانه خوش آمدگویی است. 
صندلی های این کلاس پروازی درجه یک و بسیار راحت است، علاوه بر این صندلی ‌ها تا 180 درجه می ‌خوابند. کنترل این صندلی ها کاملا الکترونیکی، تکیه ‌گاه پا و پشتی سر آن نیز قابل تنظیم است.
همه صندلی‌ های این کلاس پروازی مجهز به نمایشگرهای ویژه‌ای هستند که در برخی از هواپیماها ممکن است به 23 اینچ برسد. در پروازهای طولانی مدت به مسافران کیت لوازم آرایش و لباس خواب داده می ‌شود تا بتوانند کاملاً آرام و راحت باشند.
وعده های غذایی این کلاس پروازی از غذاهای سنتی گرفته تا بین المللی مانند غذاهای چینی، عربی، هندی، غذاهای رژیمی، غذاهای بدون قند، غذاهای دریایی را پوشش می دهند، همچنین نوشیدنی های سرد و گرم که مسافران بنا به علایق خود آن ها را می توانند انتخاب کنند.
در منوی غذایی این کلاس پروازی شش غذای هور وجود دارد که شامل دو انتخاب داغ و خاویار می ‌شود. یک سوپ سنتی نیز با انتخاب های متعدد از خوراکی ها با همراهی های مناسب ارائه می شود. به عنوان یک پایان خوب انتخابی از دسر داغ یا بستنی و البته چای و قهوه و همچنین اسپرسو و کاپوچینو وجود دارد. 

بیزنس کلاس

در کلاس پروازی بیزنس کلاس هم همانند فرست کلاس مانند از مسافران با قهوه عربیطعم هل و خرما، و همچنین مجموعه ای از تازه ترین آب میوه ها، استقبال می شود. 
همه صندلی های این کلاس پروازی مجهز به مانیتورهای ویژه ای هستند که در برخی از هواپیماها ممکن است به 15 اینچ برسد. یک ریموت کنترل و سرگرمی های متعددی در طول سفر فراهم می شود. 
در کلاس پروازی بیزنس کلاس از مسافران با انواع غذاهای بین المللی متنوع، نوشیدنی های سرد و گرم پذیرایی می شود. در منوی غذایی این کلاس پروازی انواع غذاهای گیاهی، رژیمی، آسیایی، عربی از غذاهای کشورهای مختلف دنیا قرار دارد.
همچنین سه انتخاب از انواع سوپ های سنتی نیز ارائه می شود. به همین ترتیب، دسر داغ یا بستنی و چای و قهوه، از جمله اسپرسو و کاپوچینو، همراه با شکر سفید، شکر قهوه ای یا شیرین کننده های مصنوعی در دسترس هستند.

اکونومی کلاس

صندلی ‌های کلاس پروازی اکونومی کلاس بسیار راحت و جادار است، بلیط این کلاس پروازی نسبت به کلاس پروازی فرست کلاس و بیزنس کلاس از قیمت پایین تری برخوردار است.
همه صندلی ها مجهز به مانیتورهای ویژه ای هستند که در برخی از هواپیماها ممکن است به 9 اینچ برسد. در این مانیتور ها مسافران می توانند انواع فیلم هایی که خود انتخاب می کنند تماشا کنند.
در کلاس پروازی اکونومی کلاس در منوی غذایی از یک غذای کشور مقصد و گیاهی، انتخاب غذاهای ارائه شده به مسافران این کلاس پروازی ارائه می شود.
مجموعه ای از هورسدوور و سالاد همراه با سس، با انتخاب سه غذای اولیه با همراهی های مناسب ارائه می شود. و در نهایت، مجموعه ای از مسافران با دسرها، یا بستنی یا دسرهای سنتی تر به همراه چای یا قهوه، از جمله اسپرسو و کاپوچینو پذیرایی می شود.

سرگرمی های در حین پرواز با ایرلاین عربستان سعودی

همه صندلی های ایرلاین سعودی مجهز به صفحه نمایش ویدیویی شخصی هستند که از طریق گوشی های کاملا یکپارچه یا با لمس کنترل می شوند. 
این سیستم تعاملی ویدئوی درخواستی را با 24 کانال در برخی از هواپیماها ارائه می دهد و ممکن است در برخی دیگر تا 40 کانال برسد. 
کانال‌ های ویدیویی برنامه‌ های مذهبی، فیلم‌ های عربی و بین ‌المللی، ویدئوهای پاپ، مستند ها و برنامه‌ های کودکان را پوشش می‌ دهند که همگی با دقت انتخاب شده ‌اند تا سرگرمی ‌های سالم خانوادگی را فراهم کنند.
تلاوت هایی از قرآن کریم نیز وجود دارد، همچنین بسیاری از بازی ‌های ویدیویی برای انتخاب وجود دارد. هواپیماهای این شرکت سیستم اینترنت وای فای را پوشش می دهد.

بار مجاز ایرلاین عربستان سعودی

در کلاس های پروازی بیزنس کلاس و فرست کلاس عربستان سعودی مسافران مجاز به همراه داشتن یک کیف دستی به داخل کابین با ابعاد کلی از 56 × 45 × 25 با حداکثر وزن 9 کیلوگرم هستند.
مسافران کلاس پروازی اکونومی کلاس نیز مجاز به همراه داشتن یک کیف دستی به داخل کابین با ابعاد کلی از 56 x 45 x 25 با حداکثر وزن 7 کیلوگرم هستند. همچنین مجاز به داشتن کالسکه یا صندلی کاملاً جمع ‌شونده که می‌ توان آن را در کابین یا محفظه ‌های بار پایینی قرار داد.
مسافران کلاس پروازی اکونومی مجاز به حمل یک چمدان با حداکثر وزن 25 کیلوگرم می باشند و مسافران کلاس پروازی فرست کلاس و بیزینس کلاس مجاز به حمل دو چمدان با حداکثر وزن 25 کیلوگرم هستند.
در صورتی که تعداد چمدان ها از حد مجاز بیشتر شود، از مسافر درخواست می شود که برای هر بار بیش از حد مجاز، مبلغ 100 ریال عربستان هزینه بپردازد. میزان بار رایگان برای نوزاد 10 کیلوگرم است.

جوایز دریافتی شرکت هواپیمایی سعودی

خطوط هوایی عربستان سعودی به دلیل برتری در رضایت مشتری و پرواز راحت، در طول سالیان متمادی مفتخر به دریافت جوایز متعددی بوده است.
 آخرین جایزه شرکت هواپیمایی عذبستان سعودی شامل جایزه "پنج ستاره هواپیمایی جهانی" در سال 2020 است که توسط APEX، یکی از بزرگترین انجمن های هواپیمایی بین المللی در جهان ارائه می شود.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی سعودی

شرکت هواپیمایی سعودی دارای چه کلاس های پروازی است ؟

شرکت هواپیمایی سعودی دارای سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی کلاس با بهترین امکانات است.

ناوگان شرکت هواپیمایی سعودی شامل چند فروند هواپیما است ؟

ناوگان شرکت هواپیمایی عربستان سعودی شامل 153 فروند هواپیمای مسافربری، 18 فروند هواپیمای باربری و 7 فروند هواپیمای سلطنتی است.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc