https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی سهند ایر

Sahand

سهند ایر
سهند ایر

هواپیمایی سهند ایر

هواپیمایی سهند ایر

شرکت سهند برای راحتی سیستم حمل و نقل هوایی داخلی در سال ۱۳۸۸ راه اندازی شد. با توجه به اینکه شرکت در یک دهه گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است، همچنین مدیران امنیت در پرواز و آرامش در بین مسافران را جزو اولویت کار خود قرار داده اند. تصمیم براین گرفتند که با دوفروند هواپیمای بوئینگ MD فعالیت خود را آغاز کنند. 
سهند از مدل هواپیماها بوئینگ EP-SEB 1990 ، EP-SEC 1995 و EP-SEC 1994 برای ناوگان هوایی خود استفاده می کند. تمام این هواپیماها از جت دو موتوره که در کشور آمریکا ساخته شده است.
هواپیمایی سهندآسیا در مراغه یکی از شهرهای بزرگ استان آذربایجان شرقی واقع شده که در کنار رودخانه صوفی چای در دامنه جنوبی کوه سهند قرارگرفته است. فرودگاه مراغه که متعلق به شرکت سهند است با مساحت ۴۲ هتکار در کنار پادگان امام رضای مراغه ساخته شده است. این فرودگاه تنها فرودگاه شهر است.
کلاس پروازی این هواپیمایی فقط شامل کلاس اکونومی و بیزینسی می باشد. 

شرکت هواپیمایی سهند ایر

شرکت هواپیمایی سهند ایر

شرکت هواپیمایی سهند ایر

ایران دارای ایرلاین های هوایی بسیاری است، اما برخی از آن ها غیر فعال و یا ناشناخته هستند. یکی از شرکت های هواپیمایی که در رزومه ی خود بالا و پایین فراوانی داشته است، شرکت هواپیمایی سهند ایر است.
شرکت هواپیمایی سهند ایر یک شرکت در زمینه حمل و نقل هوایی است، که در سال 1388 تاسیس شد. این شرکت به دلیل مسائل مدیریتی مشکلات بسیاری داشت، تا اینکه در سال 1397 آقای مهندس اشکان احمدی توانست به مقام قائم مقامی برسد و در عرض شش ماه این ایرلاین هوایی را با بستن قراردادی با شرکت هواپیمایی تابان دوباره فعال کند.
بعد از این قرارداد با به پرواز در آمدن دو  فروند هواپیمای سهند ایر دوباره اختلاف نظری بین مهندس احمدی و مدیرعامل شرکت هواپیمایی سهند آسیا رخ داد که باعث شد مهندس احمدی استعفای خود را اعلام کند.
پس از مهندس احمدی، این سمت به یکی از معاونان اسبق هواپیمایی کشوری آقای خداکرمی واگذار شد، وی دوباره شروع به راه ‌اندازی مجدد ایرلاین سهند تیر نمود. 
پس از مدتی وی هم نتوانست این کار را به سرانجام برساند، بعد از ایشان نیز خلبان احمدیان به مدیریت این مجموعه در آمد و مدیریت شرکت سهند ایر را بر عهده گرفت.
شرکت سهند ایر از سال  1397 تا به امروز  هیچ فعالیتی در این زمینه نداشته است، و هیچ پروازی را انجام نداده است.
 راه اندازی را به عهده گرفته اما سهند ايرلاين همچنان از مهر 1397 هیچ هواپیمایی را عملیاتی نکرده است.

ناوگان هوایی سهند ایر 

شرکت هواپیمایی سهند ایر فعالیت خود را از یک دهه ی گذشته آغاز کرده است، مدیران این شرکت امنیت و آرامش مسافران را جزو اولویت های خود برای بهبود عملکرد این شرکت هواپیمایی در نظر گرفته اند.
بنابراین شرکت هواپیمایی سهند ایر تصمیم گرفت که فعالیت خود را تنها با دو هواپیمای بوئینگEP-SEB 1990 ، EP-SEC 1995 و EP-SEC 1994  آغاز کند.
هواپیما های ناوگان شرکت سهند ایر و جت های دو موتوره ی آن  در کشور آمریکا ساخته شده است. در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ اخبار  از انفجار موتور یکی از بوئینگ های متعلق به شرکت هواپیمایی سهند خبر داد، که بدون تلفات جانی موفق به فرود اضطراری شد. 

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی سهند ایر

شرکت های هواپیمایی در سه کلاس متفاوت بلیط هاس خود را عرضه می کنند، کلاس اکونومی، بیزنس کلاس و فرست کلاس می باشد.

کلاس اکونومی

کلمه ی اکونومی از یک واژه ی فرانسوی به مهنی اقتصادی گرفته شده است، در واقع این نوع کلاس ها امکاناتی کم، صندلی هایی معمولی با ردیف های سه تایی و چهار تایی و قیمت ارزان را ارائه می دهد.
در طول پرواز مسافران با شرکت هواپیمایی سهند ایر می توانند از مجله و یا روزنامه برای سرگرم کردن خود استفاده کنند، بعضی اوقات نیز در طول سفر فیلم جذابی به نمایش می گذارد تا مسافران را سرگرم کند.
اگر پرواز شما در شب باشد، به شما پتو و متکا می دهد، همچنین برای مسیر های طولانی مدت از میان وعده های کوچک و گوناگون از شما پذیرایی می کند که این باز هم به ساعت پرواز شما بستگی دارد.

بیزنس کلاس

بیزنس کلاس برای سفر های طولانی مدت مناسب هستند، بیزنس کلاس امکانات متفاوتی را نسبت به کلاس اکونومی برای مسافران خود ارائه می دهد.
یکی از امکاناتی که بیزنس کلاس را از اکونومی برتری می دهد صندلی هایی هستند، که می توانید روی آن ها بخوابید و دراز بکشید. این صندلی های تاشو در زاویه های 150 تا 160 درجه نسبت به سطح زمین و علاقه ی شما تغییر می کند.
همچنین در بیزنس کلاس امکانات صوتی و تصویری وجود دارد، و شما می توانید به موسیقی و یا فیلم توجه کنید و از لحظات خود در هواپیما لذت ببرید.
از دیگر خدمات بیزنس کلاس سرو غذا های سرد و گرم و میان وعده های خوشمزه است، که به صورت یک کیترینگ مدرن سرو می شود.
در این مدل کیترینگ مسافران می توانند بنا به سلیقه ی خود غذای خود را انتخاب کنند، و یا قبل از پرواز آن را سفارش دهند. امکانات دیگری مانند کانتر مستقل، حمل و نقل از ترمینال تا هواپیما و برعکس برای مسافران در نظر گرفته شده است.
قیمت بلیط های بیزنس کلاس از اکونومی گران تر و از فرست کلاس ارزان تر هستند، مسافران می توانند کلاس های هوایی را بر اساس نیاز خود انتخاب کنند.

فرست کلاس

فرست کلاس یکی از لوکس ترین و مجلل ترین کلاس های هواپیمایی به شمار می رود. این کلاس هواپیمایی از اکونومی و بیزنس کلاس گران تر هستند ولی دارای امکانات بیش تری می باشند.
وقتی وارد هواپیما های فرست کلاس می شوید، تصور می کنید وارد یک هتل 5 ستاره شده اید. هر صندلی دارای سایز بزرگ و با فاصله ای زیاد از هم هستند، که در کل برای 20 نفر ساخته شده اند.
از امکانات فرست کلاس می توان به سیستم صوتی و تصویری برای دیدن فیلم گوش دادن به موزیک، شارژ کردن تلفن های همراه و وسایل تفریحی جذاب است.
هر کدام از صندلی ها به صورت تکی می باشند، که فابلیت تاشدن دارند و می توانید با زدن یک دکمه آن ها را به یک تخت خواب راحت تبدیل کنید.
 برای دیدن فیلم و یا تلویزیون به شما ریموت های جداگانه داده می شود تا شما بتوانید به صورت خصوصی از صفحه نمایش های خود استفاده کنید، سیستم های تصویری در یک اتاقک برای هر نفر قرار دارد.
از دیگر امکانات فرست کلاس می توان به لبتاپ، اینترنت های ماهواره ای اشاره کرد تا مسافران بتوانند حتی در هوا نیز به کارهای خود رسیدگی کنند.
شرکت هواپیمایی سهند ایر جزو شرکت های هواپیمایی است، که کلاس اکونومی و بیزنس کلاس را در اختیار مسافران خود قرار داده است.

مسیر های پروازی شرکت سهند ایر

اگر قصد سفر از شهر مراغه به تهران را دارید بهترین گزینه استفاده از شرکت های هواپیمایی سهند ایر است، این شرکت در روز های مشخص پرواز هایی از مراغه به تهران دارد.
شرکت هواپیمایی سهند از دو فروند هواپیما برای جابجایی مسافران خود استفاده می کند و آن ها می توانند از بین دو کلاس پروازی اکونومی و بیزنس یکی را به دلخواه انتخاب کنند.
آدرس شرکت هواپیمایی سهند آسیا : تهران، خیابان دکتر بهشتی ـ خیابان وزراء ـ پلاک ۳۳۷
دفتر هواپیمایی سهند : ۸۸۷۱۶۲۹۸ -021

قوانین بار در ایرلاین سهند ایر

در شرکت هواپیمایی سهند ایر میزان بار مجاز در پرواز های داخلی و خارجی بر اساس مسیر های هوایی و کلاس های پرواز تعیین می شود.
مقدار بار مجاز برای هر نفر 23 کیلوگرم تا 50 گرم متغییر است، اگر از مقدار تعیین شده مسافران بار اضافی داشته باشند باید هزینه ی اضافه بار بدهند.
بر اساس معیار های مختلف مانند مبدا و مقصد، نوع کلاس پروازی می بایست مبلغی را به عنوان اضاف بار مسافران پرداخت کنند. برای پرداخت این نوع هزینه ها مسافران می توانند قبل از پرواز هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر شرکت هواپیمایی سهند ایر پرداخت کنند.

میزان بار مجاز شرکت هواپیمایی سهند

میزان بار مجاز شرکت هواپیمایی سهند

لوازم مجاز و غیر مجاز برای ورود به کابین هواپیما سهند

برای بردن وسایل به داخل کابین طبق قانون یکسری از لوازم مجاز و یکسری از لوازم غیر مجاز هستند، در زیر به این موارد اشاره می کنیم.

لوازم مجاز

• مدارک  مهم و ضروری مانند پاسپورت 
• کیف پول و کارت های اعتباری، چک پول، طلا و جواهرات
• داروهای ضروری برای مسافران دارای نسخه ی پزشکا
• عینک های آفتابی و یا طبی
• لوازم های الکترونیکی مانند لبتاپ، گوشی موبایل، دوربین 

لوازم غیر مجاز

لوازم تیز و برنده مانند ناخن گیر، قیچی، چاقو و سوهان ناخن
سلاح های سرد و گرم
مایعات شیمیایی
انواع نوشیدنی،
ژل مو، خمیر دندان و کرم 

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی سهند ایر

شرکت هواپیمایی سهند ایر دارای چه کلاس های پروازی است ؟

شرکت هواپیمایی سهند ایر کلاس اکونومی و بیزنس کلاس را در اختیار مسافران خود قرار داده است.

شرکت هواپیمایی سهند ایر در چه سال تاسیس شد ؟

شرکت هواپیمایی سهند ایر یک شرکت در زمینه حمل و نقل هوایی است، که در سال 1388 تاسیس شده است.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc