https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ساها

Saha

ساها
ساها

هواپیمایی ساها

هواپیمایی ساها

هواپیمایی ساها در سال 1369 منطبق با استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری تاسیس و خدمات رسانی به مشتریان را آغاز نمود. یکی از شاخص ترین موارد این هواپیمایی استفاده از بروز ترین تکنولوژی های دنیا در صنعت هوانوردی در کنار پرسنل جوان و با انگیزه جهت جلب رضایت مشتریان است. 
ماموریت های شرکت هواپیمایی ساها عبارتنداز: حمل و نقل ایمن ، کارآمد و پر بازده مسافر، و ارائه خدمات با کیفیتی برتر به وسیله تیمی حرفه ای و آموزش دیده از خلبانان، مهمانداران و خدمه زمینی، برابر استانداردهای بین المللی.
ناوگان ساها شامل بویینگ 737 با بروزترین ابزارها و آموزش برای مسیر های محلی و منطقه ای می باشد. این شرکت در حمل و نقل هوایی با کلیه ی مدل های بویینگ ( 707 ، 727 ، 747 و 737 ) از تاریخ 1971 با نامی متفاوت مشغول به کار بوده است. 

شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها در گذشته به وسیله ی پنج فروند بوئینگ 707 پرواز های خود را انجام می داد، همچنین 2 فروند بوئینگ 747 نیز پرواز های باربری آن را بر عهده داشتند.
این امر باعث شد تا در سال 2013 به علت فرسودگی ناوگان این شرکت هواپیمایی فعالیت خود را متوقف کند. شرکت هواپیمایی ساها در اسفند ماه سال 1395 هواپیما های خود را با جایگزین کردن 2 فروند بوئینگ B737-300  پرواز های خود را از سر گرفت.
هواپیمایی ساها در واقع آخرین کاربری بود که از بوئینگ های 707 به عنوان هواپیماهای مسافربری استفاده می کرد. این بوئینگ ها در ابتدا به عنوان سوخت رسان هواپیما ها دیگر مورد استفاده قرار می گرفت، که بعد ها به مدل مسافربری تغییر کاربری داد.

درباره ی شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها اولین بار در سال 1990 توسط نیروی هوایی ایران تاسیس شد، شعبه ی اصلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران بود.
ایرلاین ساها از اولین و قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ایران می باشد. در زمان تاسیس شرکت هواپیمایی ساها ارتش فقط قصد جابجایی نیروها را داشت، اما پس از مدتی کاربری آن تغییر کرد و فعالیت خود را گسترش داد.
این شرکت شروع به فعالیت در زمینه ی مسافربری کرد، این امر موجب شد تا این شرکت خدمات پروازی متنوعی نظامی و غیر نظامی را ارائه دهد.

خدمات هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها جزو قدیمی ترین ایرلاین های ایران است، کیفیت هواپیمایی ساها در زمینه ی خدمات مسافربری بسیار خوب عمل کرده است. این شرکت از پرسنل آموزش دیده و مجرب و متخصص استفاده می کند.
دفتر اصلی شرکت هواپیمایی ساها در فرودگاه بین ‌المللی مهرآباد قرار دارد، که تنها برای پرواز های داخلی استفاده می شود. این شرکت هواپیمایی دارای دانشگاه هایی برای تربیت نیرو های خلبانی، مهندسی پرواز و نیرو های پرسنل مهمانداری است. و دوره های مخصوص برای آن ها برگزار می کند، تا افرادی متخصص و کاربلد را تربیت نماید.
به همین دلیل است، که نیروهای بخش های مختلف این شرکت هواپیمایی از نیرو های کاملا متخصص و آکادمیک می باشد. از خدمات پروازی هواپیمایی ساها می توان از جابجایی مسافران، خدمات باربری، خدمات کترینگ نام برد.

خرید بلیط هواپیمایی ساها

از سال 2017 خطوط هوایی ساها تنها به چهار مقصد داخلی در داخل ایران پرواز می کنند. ایرلاین ساها به فرودگاه بین المللی اهواز ،فرودگاه بین المللی مشهد، فرودگاه بین المللی شیراز و فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران پرواز مستقیم دارد.
برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیمایی ساها برای نیروهای مسلح می توان هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین به سایت رسمی شرکت هواپیمایی ساها مراجعه کرد.
برای تهیه بلیط این شرکت هواپیمایی، هم می توان به سایت رسمی این شرکت مراجعه کرد و هم از طریق سامانه ی رزرواسیون آنلاین تریپ اقدام کرد.
برای خرید بلیط کافیست سه حرف اول مبدا و سه اول مقصد را وارد کرده و کلید جستجو را فشار دهید تا لیست کاملی از تمامی پرواز های شرکت هواپیمایی ساها را ببینید.

مسیرهای پروازی از طریق هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها تنها پروازهای داخلی از تهران به مقصدهای کیش، مشهد، شیراز و عسلویه و همچنین آن را انجام می دهد، دفتر هواپیمایی ساها در فرودگاه مهرآباد قرار دارد.

ناوگان هواپیمایی ساها

ناوگان های هواپیمایی این شرکت در ابتدا 11 فروند هواپیما شامل 9 فروند بوئینگ 707 در سری‌ مدل ‌های 100 و 200 بوده است. لیکن امروزه به بوئینگ 737 ارتقاء پیدا کرده است.
هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ دارای دو موتور در زیر بال ها می باشد، طول آن ها 30 متر و ارتفاعش 11 متر می باشد. این بوئینگ نوعی بوئینگ باریک است، که به آن بچه بوئینگ می گویند. 
این بوئینگ ساخته ی شرکت آمریکایی بوئینگ بوده است، و برای اولین بار در سال 1967 به پرواز درآمد. این هواپیما بسیار خوش ساخت و کارآمد می باشد.
هواپیمای بوئینگ 737 در بیش از 500 خط هواپیمایی فعالیت دارد، و تا به امروز 7 هزار مورد از آن ساخته شده است. در سال های ۲۰۰۶ به صورت میانگین در هر ۵ ثانیه یک هواپیمای ۷۳۷ در فرودگاه های مختلف فرود می ‌آمده است.
بوئینگ 737  بیش از ۲۵ درصد از ناوگان تجاری هوایی جهان را تشکیل می ‌دهد. این موضوع نشان دهنده ی بالا بودن کیفیت این هواپیما است و اینکه استفاده از بوئینگ 737 در خطوط هواپیمایی بسیار جذاب است.
در فروردین ماه 1381 شرکت هواپیمایی ساها با پرواز شماره 171 از کیش به تهران دچار سانحه شد، در طی این اتفاق ناگوار لاستیک های جلوی هواپیما ترکید و در انتهای هواپیما آتش سوزی شد و در نهایت به داخل رودخانه سقوط کرد.
در بهمن ماه سال 1385 هم یکی دیگر از هواپیما های شرکت هواپیمایی ساها در هنگام فرود از جزیره ی کیش دچار نقص فنی شده بود، و با دور زدن های بسیار بر فراز آسمان کیش توانست در انتهای فرودگاه جزیره ی کیش فرود بیاید.
در طی این حادثه آسیبی به مسافران وارد نشد، اما آن ها بیش از نیم ساعت منتظر هواپیما های یدک کش بودند، تا بتوانند مسافران را به جای امن برده و پیاده کند.

کترینگ ایرلاین ساها

کترینگ ایرلاین ساها بر اساس آئین نامه های انظباطی و مقررات بهترین تجهیزات را برای مواد غذایی در کترینگ ساها اختصاص داده است، به همین خاطر تمامی خدمات با هماهنگی و نظارت متخصصین تغذیه انجام می شود.
این شرکت هواپیمایی دارای کادر مجرب و متخصص از تیم مهمانداری است، که خود آموزش داده است. این تیم پس از گذراندن یک دوره ی آموزشی می توانند در این بخش مشغول به کار شوند.
مهمانداران این شرکت هواپیمایی به عنوان یک مهمان نواز، پذیرای مسافران است. این شرکت هواپیمایی یکی از پر سابقه ترین شرکت های ایرلاین در صنعت هوایی ایران است. تیم این شرکت هواپیمایی توانسته است با داشتن کادری مجرب و کیفیتی مطلوب توجه مسافرین را به خود جلب کند.
به همین خاطر این شرکت هواپیمایی تصمیم دارد برای ارتقاء کادر خود برای استخدام هواپیمایی ساها آزمون های تخصصی را در بخش های مهمانداری، مهندسی و خلبانانی در نظر گرفته است.

قوانین شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها دارای قوانین مختلفی است، که در ذیل به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

1. ابطال پرواز تا یک هفته قبل از انجام پرواز امکان پذیر می باشد، از اینرو این شرکت تمامی مبلغ را به خریدار باز می گرداند.
2. درصورت ابطال پرواز از 6 روز قبل از پرواز، شرکت هواپیمایی ساها موظف به پرداخت کامل مبلغ و ارائه ی بلیطی مشابه با 30 درصد تخفیف می باشد.
3. ابطال بلیط هواپیما از 24 ساعت قبل از پرواز، شرکت هواپیمایی ساها موظف به ارائه یک بلیط هواپیمای نیم بهاء مشابه از لحاظ مسیر وکلاس پروازی می باشد.
4. در صورت تأخیر بیش از یک ساعت تا دو ساعت، این شرکت هواپیمایی موظف به پذیرایی مانند نوشیدنی سرد و گرم و شیرینی مشروط به زمان کافی برای پذیرایی از مسافرین می باشد.
5. در صورت تاخیر بیش از 2 ساعت تا 4 ساعت، شرکت هواپیمایی ساها موظف به پذیرایی مناسب، فراهم کردن برقراری ارتباط مسافرین با خانواده های خود جهت اطلاع رسانی، تغییر پرواز در صورت درخواست مسافر و اعزام آن ها به سایر شرکت های هواپیمایی می باشد.
6. تأخیر بیش از 4 ساعت پرواز، شرکت هواپیمایی ساها موظف به ارائه ی یک بلیط هواپیمایی ساها با تخفیف 30 درصدی در کلاس و مسیر مسافر است. لازم به ذکر است، این موضوع در ارتباط با شرایط جوی آب و هوا و یا امنیتی فرودگاه تنها با استرداد وجه انجام می شود.
7. برای راحتی و آسایش مسافران دارای معلولیت، این شرکت موظف به ارائه ی اقدامات لازم در جهت خدمات مناسب و رایگان است، همچنین شرایط خاص مسافران دارای معلولیت  می بایست حداکثر تا 48 ساعت قبل از پرواز به شرکت هواپیمایی ساها اعلام گردد.
8. مسافران بیمار  و یا در دوره ی پس از جراحی از قاعده ی مسافران دارای معلولیت مستثنی نیستند، و این شرکت موظف به تامین امنیت و راحتی آن ها می باشد.
9. درصورتی که هواپیمای ساها در مقصدی بجز مقصد نهایی توقف کند، این شرکت هواپیمایی موظف است، که مسافرین را به مبدا و یا مقصد به روش های زیر منقل کند. الف) اگر انتقال مسافر به مبدا توسط شرکت هواپیمایی ساها انجام شود، مبلغ کل بلیط بدون کسری استرداد داده می شود. ب) درصورت انتقال مسافر به مقصد با وسیله ای دیگر نظیر وسایل حمل و نقل زمینی مانند قطار و اتوبوس این انتقال به غیر از فراهم نمودن شرایط با برگشت دادن مبلغ به مسافران صورت می گیرد.
10. درصورت آسیب و یا گم شدن چمدان و بارهای مسافران شرکت هواپیمایی ساها موظف به پیگیری و جستجوی بار و یا جبران خسارت مسافر می گردد طبق پیمان ورشو که عیناً در تاریخ 1364/8/19 به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است، شرکت های مسافربری باید رضایت مشتریان را جلب کنند.
11. درصورت تاخیر در تحویل بار و چمدان، شرکت هواپیمایی ساها موظف به اعلام موضوع تا حداکثر 12 روز می باشد.

هواپیمایی ساها ارتش

هواپیمایی ساها ارتش 

شرایط استرداد و کنسلی در ساها

در صورت کنسلی تا سه روز قبل از پرواز و تا قبل از 12 ظهر جریمه ی 20 درصدی روی بلیط و استرداد مابقی بعلاوه ی مالیات
در صورت کنسلی قبل از پرواز از ساعت 12 ظهر سه روز قبل تا 12 ظهر قبل از پرواز جریمه ی 40 درصدی روی بلیط و استرداد مابقی مبلغ با مالیات
در صورت کنسلی از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 4 ساعت قبل از پرواز جریمه ی 60 درصدی روی بلیط و استرداد مابقی مبلغ با مالیات
در صورت کنسلی  از 4 ساعت قبل از پرواز تا به بعد جریمه 80 درصدی و استرداد مابقی بعلاوه ی مالیات‌ ها

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ساها

ناوگان هواپیمایی ساها داری چند فروند هواپیما است ؟

ناوگان های هواپیمایی این شرکت دارای 11 فروند هواپیما شامل بوئینگ 707 در سری‌ مدل ‌های 100 و 200 است. 

شرکت هواپیمایی ساها در چه سالی تاسیس شد ؟

شرکت هواپیمایی ساها اولین بار در سال 1990 توسط نیروی هوایی ایران تاسیس شد.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc